Gangsterská romance režiséra Tonyho Scotta o zamilované dvojici Clarencovi a Alabamě vznikla podle scénáře Quentina Tarantina. Když nesmělý Clarence pozná v kině blonďatou krásku, kterou očividně zajímá, je z toho víc než zmatený. Romance nezačíná zase tak romanticky, jak by se zdálo. Alabama je totiž tak trochu "call girl" a plní jistý úkol. Když se ale naplno zamiluje do upřímného a bezelstného mladíka, její láska nezná hranic. I Clarence je ochoten pro svou vyvolenou udělat cokoliv. Když ji jde vykoupit k jejímu pasákovi, odnese si od něj nečekané věno. V zápětí však má zamilovaný pár v patách celé drogové podsvětí, které se neštítí ničeho, aby získalo zpátky své miliony v podobě bílého prášku. (oficiální text distributora)

hanagi

Ano, ironický název jasně předesílá, o co vlastně půjde. Překvapením je také neobyčejně velkorysé obsazení epizodních postav. Naivita hlavních postav je nepředstavitelná, trousí za sebou na své cestě drobečky jako Jeníček s Mařenkou. Tohle všechno je fajn, přesto jsem chvílemi váhala, jak to nakonec ohodnotit. O tom, že jsem se přiklonila k vyššímu hodnocení nakonec rozhodla finální přestřelka! ()

LadyDevil

Zajímavá záležitost! Quentinovo pero je tu znát, ale k tomu je přidaná taková zvláštní vtipnost, až groteskní atmosféra... Dobře jsem se bavila, a to zejména na závěr. ()

noriaki

Filmy Tonyho Scotta a scenáře Quentina Tarantina mají svůj vlastní styl, a nemyslím si že je úplně kompatibilní. Tady si to ovšem sedlo na výbornou, i když pro oba to bylo hodně o kompromisu. Scott musel skousnout trochu černého humoru a Tarantino se držel zkrátka se svými ikonickými ulítlými scénami. Alespoň v akčních pasážích si parádně rozuměli. K dovršení výborného dojmu vykradl Hans Zimmer jeden slavný hudební motiv, aby z něho udělal fenomenálně proslulé romantické téma. Film si bez něho ani nedokážu představit. ()

dANo

Napriek predvídateľnosti a viacerým klišé je tento film natoľko zaujímavý, že mu dávam plné hodnotenie... :o) Vynikajúce herecké obsadenie! ()

Kubaso

Kdybych neviděl Director's Cut a spoléhal se jen na česky dabovanou televizní verzi, za plný počet by to rozhodně nebylo. Dabing sice není špatný, jenže jeho překlad s nejvyšší pravděpodobností vychází z cenzurované verze, protože tuny skvělých dialogů zazní sice česky, leč úplně naprázdno. Co se filmu týče, trochu mě mrzel nedostatek Quentinova nadhledu v násilných scénách, jelikož pod Scottovým vedením se mění v celkem neopodstatněnou přehlídku brutality. V typicky tarantinovských dialozích ale Scott filmu nesmírně pomohl tím, že prostě nechal herce hrát (Slater s Oldmanem, Walken s Hooperem). A akční scény, byť jich tu zas tolik není, mu jdou dokonce mnohem líp (viz závěrečný masakr). Je to v každém případě povedená "tarantinovka", ale v televizi už se na ní určitě nepodívám. P.S.: Quentinovým záměrem bylo, aby se Alabama po Clarenceově smrti (původní konec filmu) později spřáhla s panem Bílým (Harvey Keitel v Gaunerech). Na základě druhé půlky kompletního scénáře byli natočeni Takoví normální zabijáci. Po jejich shlédnutí musím uznat, že dost (zlo)volně... ()

Compadre

To se pozná scénář velmistra Tarantina a vynikající práce Tonyho Scotta. Skvělej akční film se správnou dávkou černého humoru a hlavně perfektně napsanými postavami. Hopper je ďábel a walkin taky nezklamal (nezklamal vůbec nikdo, Pravdivá romace je k prasknutí nacpaná kvalitními herci a ti prostě umí..co dodat)..výkon Christiana Slatera pro mě byl velmi milým překvapením, protože v hlavní úloze válí naprosto suverénně a Patricia Arquette jakbysmet. Sice mám pocit, že kdyby se do filmu obul sám Tarantino, mohlo to bejt ještě o fous lepší, ale co...Tony taky není (ani zdaleka) břídil a jeho verze je skvělá. Byl jsem moc spokojen! :) ()

Tomesh

Sizemore, Pitt, Slater, Hopper, Kilmer, Oldman, Walken, L. Jackson, Tarantino, Scott.. What the fuck do you want more, motherfucking Charlie Bronson? ()

Všivák

Pravdivá Romance se dá srovnat s filmy Takový normální zabijáci nebo Zběsilost Srdci. Brutalitou a dojákem ze zamilovanosti se jim nemůže rovnat. Hudba také zaostává. Slater vypadá jak panenka a rád by souložil s Elvisem. Arquette má křivé zuby. Jediný kdo to zachraňuje je Gary Oldman v roli dredatého, černého záporáka.:-) Chybí tomu nějaký nadhled. ()

JohnSmith

Klasický tarantinovský scénář,v dobrém slova smyslu. Standartní Scottova režie a plejáda skvělých herců v malých,ale podstatných roličkách. ()

hroubek

Před hodně dlouhou dobou jsem tento snímek viděl, ale dnes jsem si skoro na něj nemohl vzpomenout.Takže jsem si dal opáčko romantického příběhu Clarence a Alabami.Netrvalo to ani pár minut a moje nadšení stoupalo.Plejáda herců se střídala neuvěřitelným tempem a hlavní hrdinové ze sebe sypali perfektní hlášky od Quentina Tarantina.Do toho Tony Scott předvádí hodně slušné řemeslo.Příjemná podívaná, ve které je romantika, násilí, drama, ale hlavně odpověď na to proč jsou Italové, tak snědý. ()

Narya89

Tarantinovsky humor neni mým salkem čaje. Bohužel ani moc nechápu, čím salkem čaje muže byt humor postaveny na rozstrilenych tělech, klisoidnich romantickych hlaskach, zobrazování žen jako hloupých podbizivych slapek a chlapů jako perverznich lehkomyslnych vrahů. ()

Brain-D

Nemilé, že jsem nějak zapomněl ohodnotit tenhle skvost z pera Tarantina. Opravdu luxusní gangsterská záležitost ! ()

pursulus

Ke scénáristickému dílu Q. Tarantina.¬         "Pravdivá romance" (1993) je příběh velice vzdálený od skutečného života. Scénář je typicky "tarantinovský" a nese prvky nedávno napsaného scénáře ke snímku "Gauneři" (1992), příběhu osvěžujícího svou novostí, svým vpádem do vod stojatých zatuchlého konzervatismu v pohledu na násilí, mravnost a oprávněnost. Co se opakuje ale už není totéž, a tak z části souhlasím s opoznámkováním uživ. "Maqa".¬                 Vrcholem Tarantinovy scénáristické tvorby je "Pulp Fiction" (1994) a pak už se pouze veze na neustále klesající vlně odlivu, nemá už co říci, sděluje se opakováním; jeho "Kill Billové" (2003, 2004) se tak stávají pouhými snímky na pokraji slušnosti a "Nespoutaný Django" (2012) neobratnou tragikomedií.¬                 Aby bylo lze zhodnotiti scénáristickou tvorbu Tarantinovu, je třeba znáti alespoň několik jeho snímků z různých období. Řemeslná zručnost — která mu vydržela až do jeho konce vyznačujícího se vlastně touž konzervativností pohledu, kterou svými "Gaunery" rozerval — nestačí sama k posunu odněkud někam, a tak se z objevitele nového pojetí postupně stává záprdkem, kterého se drží pouze bývalá sláva, novou tvorbou nijak neopodstatněná.¬                 Snímky, které lze doporučit divákovi toužícímu doplniti si filmové vzdělání v oblasti násilí podaného velice zvláštním způsobem a s jedinečným humorem, jsou bezvýhradně výhradně "Gauneři" a "Pulp Fiction". Zbytek je ztrátou času. ()

sskrblik

Správně by se to mělo jmenovat Blood romance, neboť za lásku se zde platí krví. Spoustu známých osobností skotačí na plátně dnes již zesnulého Tonyho Scotta za doprovodu ústředního tématu Hanse Zimmera a je na ně radost pohledět. V podstatě jsem viděl nejzbytečnější roli Brada Pitta a Samuela L. Jacksona. Ale v devadesátým třetím šly dnešní herecká esa za pár šušnů hrát či se zviditelnit. ()

nevermore

Myslím, že True Romance je jeden ze zapadlých klenotů, na kterém participoval Tarantino, i když pod ním není přímo podepsaný. Dobrej soundtrack, super scénář, a fajn easter eggs v podání i třeba B. Pitta, kterej tady docela přesvědčivě hraje věčně sjetou smažku :) ()

cross

Zná to každý - kluk potká holku,zamilují se, vezmou se, on pak na důkaz lásky zabije jejího pasáka a čirou náhodou se mu v ruce ocitne kokain za půl milionu, který bohužel postrádá vlivný drogový král, jenž nad jeho osudem jen tak nehodlá bezduše mávnout rukou... Tony Scott natočil třeskutou, neuvěřitelně zábavnou kriminálně-romantickou akční jízdu, které se hned tak něco nevyrovná! Vždyť už jen při úvodních titulcích vám musí padnout čelist z té hromady hereckých hvězd, které na vás promluví (nebo se jen mihnou) z plátna. A když pak ještě stojí film na kvalitní vizuálně úchvatné režii, vynikajícím a nápady nabytém scénáři a v neposlední řadě perfektně odlehčené a pohodové hudbě, divák si může jen chrochtat blahem... 100% doporučuji všem, kterým se líbilo cokoliv od Tonyho Scotta, nebo Tarantina! ()

ganz

Stejně jako Takových normálních zabijáků by film podle mého názoru byl mnohem lepší pokud by ho mohl Quentin i natočit... ()

headcrab

Nejsilnější pětka ze všech letošních 5*, co jsem udělil. Tarantino je génius. K tomu perfektní herci (všichni, do jednoho), výýýtečná hudba klasika Hanse, a Tony Scott, no jo. Stoprocentní trefa do mojeho vkusu, já smekám, a řadím si film do své topky! 100%!!! ()

Koryntos

Hodně vydaření filmek , ale kdyby se ho Tarantino rozhodl režírovat sám, byl by i na 5 hvězdiček, takhle je to o něco slabší. Sice děj mi místy přijde, až moc přitažený za vlasy, ale to se dá od gangsterské romance čekat. Navíc Gary Oldmanovi, role záporáků sedí, opravdu jako poklice na hrnec. Vůbec si ho neumím představit v roli úplného klaďase. Brad Pitt, jako mimózní zhulenec na gauči, to byla opravdu třešnička na dortu. V těch scénách jsem propukala ve výbuchy smíchu. ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore

04.03.2023

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012

Lucas vs Elvis

Lucas vs Elvis

12.08.2008

Není to ani týden, co George Lucas začal mluvit o pátém dobrodružství Indiana Jonese, a už teď si chystá náhradní program, kdyby mu to nevyšlo. Slavného archeologa ale úplně opustit nehodlá. Shia… (více)

Návrat Street Fightera

Návrat Street Fightera