V nedaleké budoucnosti se rodí děti se speciálním X-faktorem, který jim dává nadpřirozenou sílu - ničivý laserový pohled, schopnost přesouvat předměty nebo ovládat počasí. Pro obyčejné lidi je těžké mutanty akceptovat, aniž by se jich báli. Profesor Xavier (Patrick Stewart), celosvětově uznávaný telepat - mutant, proto zřídí speciální školu a jeho záměrem je naučit mutanty zacházet se svými schopnostmi tak, aby z nich lidé neměli strach. Ne všichni mutanti jsou však ochotni přizpůsobit se, neboť nevěří, že by spolu lidé a mutanti mohli žít. Skupina X-men teď musí před těmito tvory lidstvo ochránit, protože jejich šéf, podlý Magneto (Ian McKellen), má s budoucností planety Země velice zákeřné úmysly! (Bontonfilm)

redalert21

Na to jak je Jackman vetsinou jaloví a jeho herecky vykon na nule, tady je koukatelny...i kdyz ty jeho licousy to je tezky humpl... ()

cypher

Svěží záčátek adaptace komiksové trilogie. Na rok 2000 až moc brilantní triky a fajn herci v hlavních rolích. Jen ten scénář mohl být trochu duchaplnější. Uvidíme, co přinese dvojka. ()

ironivan

Sérii X-men mám velice rád libí se mi kostýmy použité ve filmu i efekty které jsou velice zdařilé prostě skvělá podívaná. ()

Holusacek

Dobrý film a nemám k němu nic jinak co dodat.Akce nechyběla,napětí nechybělo ani dobrý děj nechyběl (i když zmíněných věcí bylo jen do počtu).Co se obsazení týče,tak to bylo bohaté a zkrátka to na mě působilo dobře.Uvidíme jak se vyklubou další pokračovaní.= 75% efekty slabší,na první díl vynikající série trochu někde kolísavé-boje,již zmíněné efekty atd. ()

Dommie

Ani ja neviem hodnotiť podľa komiksovej predlohy, ale aj tak to bolo dosť nad moje očakávania. Celkom ma to vtiahlo a na konci som musela chtiac-nechtiac priznať, že sa mi to páčilo a že rozhodne si pozriem aj ostatné X-menovky, ak to bude možné. Ale viete, budem úprimná, keby tam nebol Wolverine, vypnem to po prvých pätnástich minútach. ()

rigby

Trochu kostrbaté vyprávění (jestli se tomu tak dá říkat), občas to zaškobrtne, že je nutno následně poté rychle dovysvětlit. Silná dávka naivity a prostoty, trochu humoru (zejména Ian McKellen je skvělý). Pro holky ještě přidáme trochu citů, které ale působí velmi přeslazeně a zároveň zmateně. Výsledek je pro mě takový nemastný neslaný. Dívat se na to dalo, ale chvílemi jsem se nudil, protože se dal předvídat další průběh. Ale podívám se na další díly, třeba to bude lepší... ()

Ruadek

Rozhodně líbí. Nebývale temná jednička, kde to všechno začalo. Režisérsky nápadité, herecky bravurní a se scénářem který byl chytrý. Za ta léta občasného se dívání na tento film, musím nejvíce vyzdvihnout úžasný atmosférický začátek a to, jakým způsobem Singer postavy pojal. ___ V současné době, kdy tento komentář píšu, jsou už na světě 4 díly a tento řadím mezi druhý nejlepší. ()

William_Kirk

První * za skvělé herecké obsazení, druhá * za hudbu Michaela Kamena. Škoda, škoda, že to ústřední téma nezůstalo i v dalších dvou dílech... Jinak zdlouhavé, rozvláčné a to "finále" snad raději nechám zcela bez komentáře. Zkrátka jedno velké zklamání. ()

Evbad

Taková klidná fantaskní odechovka, ve které je dopředu jasně dané dobro a zlo, stejně tak, jako kdo vyhraje. ()

Braga

Zapojení do světa mutantů a trochu toho seznámení s Loganem a dalšími muži X. Není v tom co bych si od toho představoval, ale triky a režie na výbornou. ()

Pandos

Pěkné triky, herecké výkony, režie, hudba - jen ten scénář se mi zdál takový neúplný, film se mohl trochu více natáhnout a probrat některé pasáže. Ale i přesto byl film zajímavý a vtipný a i pěkně natočený (dívám se s 12ti letým zpožděním). Bryan Singer a Hugh Jackman odvedli skvělou práci. Ale "Rosomák" mě opravdu dostal. Zhlédnuto s českým dabingem. Hodnocení 80%. P.S.: Na konci pěkné zakončení šachové partie. ()

Hunys

Než jsem se podíval na ten to první díl x-mena tak jsem vůbec nevěděl co to je. Očekával jsem akčního hrdinu ve stylu Batman, Spiderman, atd. Ale tohle mě opravdu dostalo. Děj, akce, celé provedení filmu je úžasné. Nečekal jsem toho moc a proto hodnotím skoro nejvyšším hodnocením. Ta poslední hvězdička jim ode mě chybí proto, že to není můj žánr filmů, ale doporučuji shlédnout. ()

Trinculo

Relativně dobrý pokus. Naštěstí stojí na neefektních postavách jako je Rogue a Wolverine, tak to vyprávění drží pohromadě a dá se říct, že je zajímavé. ()

Aidina

Tak málo kdy se povede natočit kvalitní sci-fi komix. X-Men je ale nadprůměrně zpracovaný komix, díky scénáři a hereckému obsazení. Nejlepší z nich je Wolwerine, kterého výborně zahrál Hugh Jackman, nedovedu si představit, nikoho jiného. Radost mi udělal i kapitán "Picard" Patrick Stewart a krásná Halle Berry. V roli hlavního záporáka pak Ian McKellen v roli Magneta. Mimořádně nadaní jedinci s vyjímečnými schopnostmi, ale i oni jsou dobří a špatní. A tak nastává boj mezi nima. První velký souboj mutantů končí velmi stylově na Soše Svobody v New Yorku. ()

Scaevola

Navždy úvodní a nyní již trošku zastarávající, ale pořád pohledná týmová akce se vším, co k tomuto žánru patří. A navíc s troškou myšlenkového přesahu. Nemohu si pomoci, ale domnívám se, že i hraným X-Men v této podobě by lépe seděl několikadílný seriál. ()

kacer4

Ako komiksoví film je to super, ale keby rozšírim spektrum, tak to už nebolo také presvečivé. Dejovo slušné, a výborne spracované, aby si človek pozrel aj druhú časť. ()

Jayk19

Divím se sám sobě,ale tohle mě nějak nechytlo i když mi nevadil komixový batman,superman a svým způsobem Sin city.Tohle mi nějak moc degradovalo komixové příběhy.Ta atmosféra nebyla nějak cítit.Možná je to tím že předtím jsem o téhle partě neslyšel a nemám s nimi asi žádné pouto.Paradoxně jsem měl největší radost z Iana McKellena a jen proto že je to můj oblíbený herec..Jako určitě to není špatný film.spíše dobrý-3* ()

Eeve

Absolútne najlepší úvod do série X-Men, aký sme si mohli priať. Na danú dobu solídne efekty, skvelá akcia striedajúca rozprávacie časti, ktoré ale ani zďaleka nenudia, čoho sa príliš často u akčných filmoch nedočkáme - vývoj a vykreslenie charakterov postáv, a to nie len hlavných, ale aj vedľajších. Môžeme si teda užiť celkom pekné spektrum mutantov a ich schopností. Samozrejme nesmiem opomenúť aj skvelé herecké výkony, Stewarta a McKellena samozrejme, takisto Hugha Jackmana (podľa môjho názoru je Wolverine jeho životná rola) a Anny Paquin. Soundtrack síce neohúri, ale ani neurazí, pekne to všetko dotvára. Myslela som si, že práve toto bude najlepší diel série, ale...dvojka všetko zmenila :) to je už ale iný koment...Čo sa týka sfilmovania komiksoviek, pre mňa sú X-Men najlepším počinom v rámci všetkých, ktoré zatiaľ sfilmované boli. ()

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu