Detektiv newyorské policie John Shaft vyšetřuje incident, jehož obětí se stal mladý černoch Trey Howard. Shaft zatkne arogantního mladého bělocha Waltera Wadea. Podle výpovědi Treyovy přítelkyně je v baru napadl, a když ho Trey zesměšnil, tak ho venku brutálně zmlátil. Když Wade o umírajícím mluví s pohrdavým úsměškem, Shaft ho srazí k zemi pěstí. To je však jediný trest, který Wadea za zločin čeká. Syn vlivného obchodníka je propuštěn na kauci a vzápětí zmizí ve Švýcarsku. Mnohem vážnější důsledky má incident pro Shafta, který přijde o místo. O dva roky později pracuje Shaft v protinarkotickém oddělení jiného okrsku. Krátce po úspěšném zatčení drogového bosse dostane zprávu, že se Wade tajně vrací. Nasedne do limuzíny, kterou řídí Shaftův komplic Rassan, a detektiv ho vzápětí zatkne. Soudce Bradford ho však znovu propustí na kauci. Zuřící Shaft se rozhodne odejít od policie a dostat vraha po svém. Uvědomuje si, že rozhodující je svědectví barmanky Diany, která krátce po vraždě zmizela neznámo kam. Wade se ji pokusí umlčet dřív, než ji najde Shaft. (TV Nova)

Plastík

Policie ve Sátech to nemá lehké. S nadsázkou jde říct, že film vypovídá o situaci na celém světě, co se týče spravedlnosti. ()

Pharlap

Pro mne jednoznačně špička v žánru krimi/komedie/thriller/drama.. něco v tomhle smyslu :-) Film jsem už viděl asi 10x a pokaždé se musím pousmát, pokaždé mně prostě baví ten obrovský nadhled, s jakým je natočen, s jakou nonšalancí Samuelu L.J. tahle role sedla. Navíc doporučuji v orig.znění s titulema, bo kecy s přízvukem hispánskýho dealera Peoplese, jsou luxusní :-) Jednoznačně positivně celému filmu prospěl i hudební podkres. ()

ConDar

Za tie herecké výkony si to tie 4 hviezdy zaslúži, dej je trošku klišé.... No Bale hajzlíka zahrať vie to sa mu musí uznať. ()

Brano

Zo začiatku to vypadalo na zaujímavý krimi, s veľmi dobrou zápletkou, ale potom to už išlo z kopca. Film sa už netočil okolo vraha obete, ale skôr o bande mexického bosa, čo pre mňa bolo dosť nezaujímavé. Chovanie postav bolo tiež nie veľmi reálne, najmä postava Jacksona, ktorá mi vyslovene v tomto filme vadila a celkovo jeho ako herca tiež veľmi nemusím. Spracovanie bolo tiež dosť amatérske a tak debilnú hudbu som pri sledovaní filmu už dlho nepočul. Film som si pozrel hlavne kvôli Baleovi, ktorý dostal vo filme minimum priestoru, ale svoje si odohral na výbornú a tieto role šialencov a vrahov sa mu najviac hodia. ()

george82

Shaft je nekompromisní a vostrej, jak sbskej guláš. Jen to chtělo trochu víc humoru a nemotat tam kraviny. Slušnejch 70%. ()

Dejvecd

Zábavná akčná jazda s vždy úžasným Samuelom L. Jacksonom. Christian Bale tiež nesklamal a celé to vyznelo dosť dobre. Ja som sa vôbec nenudil a užíval som si to do posledného dychu. Shaft je presne takou akčnou komédiou (ktorá nie je úplne komédiou), aké mám ja rád. Hlavný protagonista je hláškujúci drsňák, z ktorého ide rešpekt a nestoja proti nemu celé armády, ale len skupinka hajzlov z predmestia a jeden povolaním syn. A k dokonalosti to nepotrebuje ani nejaký extra prepracovaný dej. 8/10 ()

majk_n

Film patrně dělaný především pro černošského diváka, který se s tímto typem hrdiny lépe ztotožní, nebo popisuje příliš americké reálie, které Evropan není s to chápat ()

brabi

Teda čekal sem, že Drsnej Shaft bude trochu drsnější film. Kdyby ho nehrál Jackson, možná bych to ani nedokoukal. Taky kvůli němu dávám ty tři hvezdičky. ()

bobin

Film určený hlavně pro černošské publikum . Detektiv - hrdnina černé pleti - řeší rasistické mordy , drogové dealery nebo zkorumpované bílé policisty . Ale kdo má rád akci , přijde si na své . ()

x_ander

Tohle mi moc nesedlo. Průměrné krimi, kterou drží nad vodou jen Samuel L. Jackson a Christian Bale a dobrá, avšak absolutně nehodící se hudba. Všechno ostatní (děj, další postavy, většina hlášek) působí dost křečovitě. Jednou stačilo. ()

Prochy84

Ano, film stojí a padá s Jacksonem. Jenže když on nenechá diváka chvíli se nudit a celé to působí jako jízda na kolotoči nebo vyhlídkový let stíhačkou. Prostě pořád v pohybu a navíc návykově zábavné. 3,5* ()

Stanmi

John Shaft (Samuel L. Jackson) je ten nejtrvrdší policajt široko daleko. Jednoho večera zatkne podezřelého z vraždy, tím však není nikdo jiný než bohatý Walter Wade Jr. (Christian Bale), který se brzy dostane z vězení na kauci a odletí do Švýcarska. Shaft jej však chce dostat za mříže stůj, co stůj a tak, když se Wade vrací zpátky do Států, Shaft už na něj čeká a ihned jej zatkne. Soudce Wadea však opět pustí na kauci, což Shafta příměje k tomu, že odejde od policie a rozhodne se Wadea dostat podle svých pravidel... Jméno Shaft není ve filmovém světě zase tak neznámé, protože na začátku 70. let vznikla hned trilogie, roli detektiva Shafta ztvárnil Richard Roundtree, který si v tomto snímku zahrál strýce hlavního hrdiny. Ale nyní již k samotnému Drsnému Shaftovi. Příběh je dostatečně zajímavý, aby udržel pozornost, byť oscarovými ambicemi pochopitelně neoplývá. Nicméně to, co snímek vyzdvihuje nad vody průměrnosti je samotný Samuel L. Jackson, který svou postavu drsného poldy hraje opravdu s chutí, stejně tak Christian Bale je ve své roli bohatého hajzlíka naprosto uvěřitelný, horší už to má Jeffrey Wright, který vyfasoval klasickou roli velkohubého gangstera, což jej nutí místy okázale přehrávat. V dalších rolích se nám tu objeví ještě Toni Collette, Vanessa L. Williams nebo Dan Hedaya. Drsnej Shaft je tak v konečném důsledku povedeným mixem mezi regulérním akčním filmem a policejním dramatem. ()

johnsnow

Dobrý akčný krimi film. najviac super je napojenie na 70-tkového Shafta. ten sa tu aj objaví. Akcie pomenej ale ked nejaká príde je fakt skvelá. Jackson dobrý ale Bale a Wright perfektný záporáci. 5* ()

Diskomuz

Celkem odpočinkový a nenáročný film, u kterého se budete relativně dobře bavit. Děj je svižný a herecké výkony taky fajn. Nechci znít jako rasista, ale hned mě napadlo, že to musel natočit režisér tmavší pleti XD. Jako možná by si to zasloužilo až 4 hvězdy, ale je mi jasné, že za pár dní i to vyšumí z hlavy (hlavně dějově). ()

Rorie

sice to jsou 3*, ale ne jako zklamání..spíš naopak...když od toho filmu nečekáte víc, než si zaslouží čeká vás vcelku povedené kri mi ()

childe666

Celkem slušná detektivka s dobrým S.L.Jackonem, ale jinak nic nadprůměrného. Bohatej běloch zabije černocha...prostě nic co by tu už alespoň jednou nebylo... ()

Zemřel americký režisér John Singleton

Zemřel americký režisér John Singleton