A.I. Umělá inteligence

• USA A.I. Artificial Intelligence (více)
USA, 2001, 146 min

Svět budoucnosti se změnil. Ledovce roztály, miliony lidí přišly o půdu pod nohama a jejich životní prostor se radikálně zmenšil. Situace si vyžádala absolutní kontrolu nad růstem populace. Chybějící místo zaplnili roboti. Jsou lidem k nerozeznání podobní a rok od roku jsou dokonalejší. Ten poslední, kterého sestrojil profesor Hobby, je tak dokonalý, že je schopen milovat, snít a cítit stejně jako člověk. Má podobu jedenáctiletého chlapce, jmenuje se David a společnost ho předala manželům Henrymu a Monice Swintonovým. Jejich syn Martin leží v nemocnici, kde v umělém spánku čeká, zda bude objeven lék na jeho smrtelnou nemoc. Manželé mají Davida vyzkoušet, a pokud se rozhodnou, mohou aktivovat jeho emoce. Profesor však manžele varuje, že si to mají dobře rozmyslet, protože je to krok nevratný. Žena to přesto po čase udělá a chlapec k ní začne cítit lásku. Dostane plyšového medvídka Tedyho, který patřil Martinovi. Stane se však to, co nikdo nečekal a Martin se uzdraví. Velmi záhy se ukáže, že pro dva chlapce není v rodině místo a Monica malého, vroucně milujícího robota odveze do lesa daleko za město, kde ho vysadí a odjede. Šokovaný David se rozhodne najít pohádkovou vílu Modrovlásku, která dokázala proměnit dřevěného Pinocchia v opravdového chlapce. Doufá, že jako skutečný chlapec se bude moci vrátit k mamince... (TV Nova)

Madneo7

Robot, ktorý miluje viac ako človek. Výborné sci-fi. ľudské. hrejivé. Malý je skvelý, Jude tiež. Ak aj nemáte radi sci-fi, stojí to za dve hodiny vášho času. Super. ()

Regig

Opět jako šestý smysl, nebo Pošli to dál, Haley opět zahrál neuvěřitelným srdečním a hlavně emočním výkonem. Trošičku mě to připomínalo Andrew člen naší rodiny, také se chtěl robot stát člověkem. Na konec se mu to podařilo. David na konci brečel, snad se mu to také podařilo :-) ()

Eclipsis___

80% filmu som balancoval medzi 4 a 5 hviezdami ..a potom prišiel americký sci-fi/heart-break/shit koniec a film u mňa padol na 2 hviezdy... film mal končiť zamrznutím ľadu. Bodka. ()

BJZ

Podľa mňa je to daľší vynikajúci Spielbergov film. Herci boli výborní (tým samozrejme myslím predovšetkým Haleyho Joela Osmenta) a koniec veľmi dojemný. Takou čerešničkou na torte bol Teddy. Nemám čo vyčítať. ()

ALOIS

Je to složitý a nejednoznačný film, proto i názory na něj jsou velice rozdílné. Mně se líbil, ale byla to těžká až zničující podívaná. Aby si člověk mohl vytvořit na tento film vlastní názor, je lépe ho vidět. ()

mapar

Asi bych dal i víc, ale otravnost a výrazová plochost Osmenta se nedá omluvit ani tím, že hraje robota. Postavy se chovají převážně idiotsky, takže jediná, která si aspoň na chvilku získala sympatie byl ten majitel Robotího destrukčního derby. Celý film je o tom, že idiot se snaží aby ho ostatní idioti nezabili, přičemž ani on ani oni netuší, proč to dělají. A závěrečné deus ex machina mě vyloženě vytočilo. Velice přeceňovaný film ()

JaninaM

VŘELE DOPORUČUJI !!!! Nádherné sci-fi,sice trvá něco přes dvě hodiny,ale stojí za to vydržet do konce. Má spoustu mučivých dojemných scén a hraje na city ,ale filmové triky a kulisy jsou dokonalá podívaná. V hlavní roli malý Haley Joel Osment ( Šestý smysl ), podal opravdu strhující bezchybný herecký výkon. Klobouk dolů ! ()

marshmallow1

Ačkoliv nepařím mezi příznivce sci-fi, tento film mě ohromil! Děj filmu si získal moji pozornost od samého začátku až do konce, který byl zajímavě ztvárněný, i když pro mě trochu nedostačující. Chválím výborné obsazení a herecký um H. J. Osmenta. Určitě doporučuji! ()

Mate0

Po prvním shlédnutí,jsem si řekl průměr,ale po druhém shlédnutí už můžu říct že je to originální scifi s jiného soudku,za které se nemusi Spielberg stidět!Film pro celou rodinu s dojemným koncem....A medvídek Teddy je fakt superní :) A nevím proč je tu tolik komentářů srovnávajíci tento film s Kubrickem,pro mě je to prostě Spielbergovina ..... ()

eoj

Natahovaná pohádka, u které se člověk vyloženě nenudí, ale která zůstává jen pohádkou. Kde by se dalo jít na dřeň, tam dostáváme jen sladkobolnou polevu. Kdo má pohádky rád, přidá si klidně navrch 2*, protože technicky / herecky je to asi na jedničku. U mně lepší 3* ()

TeachMe

Skvělý herecký výkon Osmenta, výborná hudba, kamera, příběh... taková škoda toho rozvláčnýho, nekonečnýho konce - to už na mě bylo trochu moc... ()

Kathykat

Pořád jsem čekala, co z toho vyleze, ke konci jsem asi tak 10x nahlas křičela WTF?? Hrozné, asi tyhle filmy nechápu. Po dlouhé době jsem se podívala na sci-fi a už se zase dlouho na žádné nepodívám, vážně mi to hlava nebere. A ten kluk byl úplně strašidelný, neměla jsem ho ráda už od Šestého smyslu a teď ho nemám ráda ještě víc.. 2* za provedení v té době, ale to je tak vše. Jo a medvídek byl fajn :) ()

hanula999

Tento film je velice zvláštní.Nejdřív se mi moc nezdál,ale jakmile se rozběhl děj,začalo se mi na tomto filmu strašně moc něco líbit a zamlouvat a řekněme si to na rovinu,příběh o robotovi,který se chce stát chlapcem je velice dojemný a zanechá ve vás rozporuplné pocity,proto se mi tento film moc líbil. ()

Danny71

Co na to říct. Motiv "lásky v jedničkách a nulách" různé morálně-existencionální otázky sám nabízí, takže proč něco takového nerealizovat ve velkém... Spielbergův projekt na mně nejvíce zapůsobil ve výborně natočené a zároveň nejosobitější první části, která se bohužel poté zvrhla do neonového kolotoče a veškerá pointa se ztrácela v přemrštěném rozpočtu. Třetí segment už si každý přebere po svém, podle mně se Mistr tentokrát utopil ve své sladkobolnosti a svou snahou o závěrečné vyznění kubrickovských rozměrů málem celý příběh zesměšnil. Pokud by se ubralo na nablyštěném kabátku a až přílišné doslovnosti závěru, měli bychom co dočinění s mistrovským dílem. I tak nabízí AI neobyčejný zážitek, který jen tak z hlavy nedostanete - ať už v pozitivním nebo negativním slova smyslu. ()

Conriocht odpad!

Snáď jeden z najodpornejších a najdepresívnejších filmov aké som kedy videl. Jebem na Štefana a na celý ten umelý kult, ktorý je okolo neho vytvorený. V skutočnosti je to len čisto marketingový režisér a tvorca blockbusterov o triedu trocha vyššie než ohavný Emerich. ()

Sadova302b50

Na mě místy rozvleklý film, který občas příliš zatlačí na pilu a ždíme z diváka emoce jako šťávu z překrojeného citronu. Naproti tomu je výkon malého hlavního hrdiny omračující a hudba skvělá. 81% ()

BranuliQ

Váhal som medzi 3* alebo 4*, no nakoniec som sa priklonil k tomu lepšiemu. Celý film sa totiž striedali nádherné, dojemné a hlavne precízne natočené scény s tými menej rozumnými, niekedy až zbytočnými. No celkový dojem bol naozaj výborný, najmä vďaka majstrovskému koncu. ()

Steven Spielberg se chce vrátit k mimozemšťanům

13.03.2022

Spielberg zpracuje Kubrickova Napoleona

Spielberg zpracuje Kubrickova Napoleona

07.03.2013

Měl to být další Kubrickův historický velkofilm po Spartakovi. Legendární perfekcionista začátkem šedesátých let po dlouhém studiu historických faktů napsal scénář k filmu o francouzském vojevůdci z… (více)