Reklama

Reklama

Všechny velké a malé bytosti

(seriál)
  • Velká Británie All Creatures Great and Small (více)
Velká Británie, (2020–2023), 21 h 38 min (Minutáž: 45–53 min)

Předloha:

James Herriot (kniha)

Hrají:

Anna Madeley, Samuel West, Rachel Shenton, Callum Woodhouse, Nigel Betts, Matthew Lewis, Melanie Kilburn, Diana Rigg, Nigel Havers, Maimie McCoy, Tony Pitts (více)
(další profese)

Série(4) / Epizody(28)

Obsahy(1)

James Herriot, čerstvý absolvent oboru veterinářství na univerzitě v Glasgow, jde za svým snem stát se veterinářem v úchvatném Yorkshire Dales, ale brzy zjistí, že léčit zvířata znamená především léčit jejich majitele – a že farmáři z Dalesu jsou drsní lidé, které těžko o něco prosit. Ve Skeldale House se James seznamuje se svou novou, dysfunkční rodinou – se svým chaotickým a chybujícím šéfem Siegfriedem Farnonem, jeho umíněným bratrem Tristanem a mazanou paní Hallovou, která chce neustále vše řídit. Když Jamese zaujme místní kráska Helen Alderson, má další důvod v Dalesu zůstat. (Viasat)

(více)

Recenze (40)

Disease 

všechny recenze uživatele

Někdy ve dvanácti mi mamá podstrčila Herriota a já se bavil. Dneska už by mi to nejspíš moc neřeklo, ale tenhle seriál stál za oprášení vzpomínek. Parádní atmosféra a krajina. Většina postav super obsazená, jen paní Hallovou jsem si představoval starši a takovou rustikálně mateřskou. Nicméně to by nešlo rozjet ty romantické linie, kterými se seriál od knih liší. Jako adaptace to ovšem ducha původních knih vystihuje parádně. ()

Brtniik 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

My tedy na Heriotovi rovněž ulítáváme. Jak psáno, báječná předloha, báječné obsazení i naprosto špičkový dabing. Velmi nás potěšilo, že tvůrci pozměnili roli paní Hallové ze staré hospodyně na empatickou, chápající a k tomu krásnou dámu, která otupuje hrany soužití třech kohoutů jelikož sama má trápení a "minulost". Fascinuje mě, že jí Viasat označil jako mazanou. Průser je, že ve třetí řadě (nejen) jí pro Epik nadabovala jiná dáma! Postava je tak zcela nesympatická a vůbec ne naše milá paní Hallová. Doufám, že ČT o5 angažuje Danu Černou a ostatní ať to stojí co stojí, jinak seroš bude totálně zkažený. Doufám, že to někoho v ČT napadne a chápe to jako (dovolím si předjímat) my. Seroš máme na flešce a je možné to vidět kdykoli. ()

Reklama

Zagros 

všechny recenze uživatele

Zvěrolékaře od Jamese Herriota jsem v mládí četl, sice si jej už přesně nepamatuji, ale vím, že se mi knihy líbily. Také proto jsem si seriál Všechny velké a malé bytosti pustil. Jen dodám, že první verzi seriálu z let 1978 až 1990 jsem neviděl a nejsem zatížený srovnáváním. Současný seriál je takové milé a naivní pohlazení po duši v tom nejlepším slova smyslu. V poslední době se na člověka toho negativního valí opravdu hodně. Někdy je potřeba vypnout a pustit si podobný seriál. Nejnapínavější je to, když utečou slepice, přetočená děloha klisny při porodu a přežraný a rozmazlený pes. :-) Zkrátka dílo, u kterého lze krásně zrelaxovat a nenervovat se z každého dalšího záběru, či dějového zvratu. Navíc jsou velmi dobře napsany postavy. Je jich sice pomálu, ale postupně jsem začal mít rád všechny. Jejich jemné popichování mě hodně bavilo. Rád seriál všem doporučím, i když nemusí být přeci jen pro každého. Každopádně fanouškům Jamese Herriota se líbit bude. ()

angel74 

všechny recenze uživatele

„Zvířata vítáme, lidi tolerujeme.” - Toť vskutku velmi příhodný nápis na dveřích domu veterinární chirurgie tří ústředních hrdinů Siegfrieda Farnona, jeho mladšího bratra Tristana a Jamese Herriota, který krásně vystihuje jejich veterinární praxi. Seriál Všechny velké a malé bytosti mi v mnohém připomíná Panství Downton, i když se věnuje úplně jinému tématu a chybí v něm záporné postavy. Idylická krajina anglického venkova, v níž se děj odehrává, mě naprosto okouzlila. Celkově to je takové milé pohlazení po duši v té dnešní uspěchané a přetechnizované době. (80%) ()

filmmovier 

všechny recenze uživatele

Krásný seriál z nádherného anglického venkova s příjemnými zápletkami (úžasně zábavnými i zatraceně dojemnými) a s navýsost sympatickým obsazením. Moje nová seriálová láska. Prostě další britská feel-good pohodovka a ještě navíc dobovka. Čerstvým prodloužením pro další dvě série jsem ohromně potěšen. Doporučuji. 8,5/10 (po první sérii). ()

Galerie (1 514)

Zajímavosti (3)

  • Siegfriedův automobil je Rover 12 Tourer z roku 1935. (xisp)
  • Po kriketovém utkání během rozhovoru s Hughem (Matthew Lewis) vyklouzne Helen (Rachel Shenton) pásek z poutka šatů. Když se však v dalším záběru baví s Jamesem (Nicholas Ralph), má pásek opět zastrčený do poutka. (Krocka)
  • Autobus, kterým přijíždí James Herriot (Nicholas Ralph) do Darrowby, je Leyland Lion PLSC3 dans z roku 1927. (sator)

Reklama

Reklama