Zlodějka na útěku, Marion Crane (Anne Heche), najde útočiště v motelu spravovaném Normanem Batesem (Vince Vaughn) - mužem, jehož oběti se utkávájí s jeho tajemnou "matkou". Marion se brzy stane další obětí a její zmizení podnítí její sestru (Julianne Moore) a soukromého detektiva (William H. Macy) k okamžitému vyšetřování. Brzy oba objeví morbidní závazek Normana k jeho záhadné "matce" v Bates Motel. Režisér Gus Van Sant´s přispěl ke všem novým napínavým verzím filmu Alfréda Hitchcocka - PSYCHO. (oficiální text distributora)

Kusko.t2

Psycho z roku 1998 je to isté ako Hitchcockovo Psycho, iba vymenení herci a niečo málo zmenili resp. pridali (len nejaké detaily – ale nie všetko mi tam sedelo). Nejako mi uniká zmysel, prečo bol tento film natočený, asi jedine pre divákov mladšieho veku, ktorým chceli tvorcovia a prznitelia ukázať tento príbeh po novom. Pre tých ktorí nevideli pôvodne Psycho to k niečomu bude, ale pre tých ktorí áno, je to zbytočné. Povzniesol som sa a dal som 3* za tých, ktorí budú toto nové Psycho vidieť ako prvé, aj keď k nim som nepatril. ()

MIMIC odpad!

Ak by som tak ako Gus van Sant získal dôveru nejakého veľkého štúdia a teda i peniaze na ďalší projekt, rozhodne by som ich nevyplytval na tento postmoderný (?) experimentálny (?) počin, či už je extrémne naivnou alebo extrémne sofistikovanou (vložené masturbačné intermezzo nie je nič extrémne sofistikované) poctou originálu. Táto redefinícia remaku (reamake sa rovná kópia originálu) mi pripadá úchylná rovnako ako Norman Bates. Alebo že by tu šlo o výsmech remaku ako žánru, ktorého prítomnosť je znakom úpadku? Pokiaľ áno, tak potom stačilo napísať esej do novín - vyšlo by to trochu lacnejšie. Van Sant chcel možno nakrútiť najkontroverznejší možný film v dejinách kinematografie. Možno sa mu to podarilo. Možno za cenu toho, že zároveň nakrútil film najhlúpejší. ()

2-Xtreme

Vhodné, pre ludí, čo nevideli originál a nerád pozerajú čierno biele filmy. Tý tomu možu dat 4* ja dávam 3,5, pretože som videl originál :) ()

kingik

Tak tohle se nepovedlo. Remake, kopírující až příliš důsledně původní film, neměl šanci se stát ničím jiným, než beztvarou břečkou. Místo toho, aby režisér Gus Van Sant také nabídl nějaký vlastní pohled na věc, jen si povrchně libuje nad tím, že každý záběr bude lepší než ten od Hitchcocka. Jenže Vince Vaughn nemá přesvědčivost Anthonyho Perkinse, a ani jediná scéna nemá napětí, a vše spolehlivě zabije až příliš rychlý konec. Čekal jsem, že tohle bude lavina, ale dočkal jsem se akorát laviny smíchu a trapnosti. ()

InJo

Remake geniálního filmu si zasluhuje, aby ho natočil geniální režisér. A to Gus Van Sant očividně není. Jeho Psycho je na jedné straně velice věrnou kopií originálu, na druhou stranu je však úplně mimo. To co bych si přál, aby pozměnil (přitvrdil), tj. dialogy, erotické a šokující scény apod., tak to v podstatě jen obšlehl z Hitchova majstrštyku, jen s tím rozdílem, že je to v barvě a více-méně impotentně natočené. Hlavně v klíčových momentech (sprcha, sklep) Van Sant naprosto selhává. V těchto případech bych se většímu přizpůsobení současnosti moc nebránil. Spíš naopak. No a co se týče věcí, které změnil, tak za ty bych ho nejradši osobně vykleštil. Herci, kteří se do svých rolí jednak typově vůbec nehodí (Vince Vaughn jako Norman Bates – what the fuck?!) a navíc nechutně přehrávají (Anne Heche). Pak tu máme také různé vychytávky (kamera snímající Normanovu hlavu ze zpod!), které můžou správně fungovat jen jednou, a tudíž pokud je uvidíte znovu a vlastně jen diletantsky okopírované (žádná parodie, modernizace, natož pocta), pak prostě musíte být naštvaní. A nakonec to největší plus originálu – černobílá kamera, která z velké části pomáhala vytvářet onu božskou (strašidelnou) atmosféru, to snad ani nemá cenu komentovat. V barvě ten film působí mnohem obyčejněji, jako nějaký řadový thriller, kterými nás TV Nova zásobuje většinu všedních večerů. V černobílé by i tenhle paskvil fungoval (alespoň částečně) tak, jak má. Jako děsivá a nepříjemně realistická noční můra, která vám nedělá dobře, ale i tak ji musíte dokoukat a na kterou už nikdy nezapomenete. ___ Jestli je nějaký režisér, do jehož rukou bych vložil zfilmování nové verze této kinematografické legendy (a jednoho z mých celoživotních TOP 5), tak to bude pravděpodobně někdo jako David Fincher. ___ Bože, jen doufám, že se Van Sant nechystá i na další remaky, třeba Tenkrát na Západě, to už bych asi nepřežil... 40 % ()

Jordan odpad!

Po tomto pseudofilme zostane v americkej kinematografii nezahojiteľná jazva. Obrovská hanba a sebaponíženie všetkých, ktorí sa na príprave tohto snímku podieľali. Tak vyslovene vyložená stupidita sa ťažko chápe! Existuje na to jeden veľmi výstižný výraz: PRÚSER !!! ()

ed_wood

Veľmi slabučký remake, ktorý ma ničím neprekvapil. Za pozornosť ale určite stojí Vince Vaugh, ktorý ako psychopat rozhodne vyzeral. ()

Anderton

Jasné, že je to absolútna zbytočnosť a nemá význam sa na ňu dívať, ale pokiaľ prestaneme porovnávať každú scénu Van Santovho výtvoru s originálom, tak ani nebudeme mať chuť ho ísť ubodať k smrti do sprchy nejakej jeho obrovskej vily. Videl som to niekedy neskoro v noci, takže aspoň podmienky na film boli ideálne a preto som nebol tak znechutený, ako väčšina divákov, ktorá čakala zrejme nejaký postmodernistický art. ()

Dzeyna

No náhodou, já jsem se vážně od srdce zasmála a pobavila, opravdu mi to zvedlo náladu takhle při večeru. Vince Vaughn je výborný herec pro komedie, ale zde byl také skvělý. A Anne Heche je krásná a hodila si do své role. Asi nejvtipnější, ale samozřejmě zároveň nejdramatičtější byla doprovodná hudba, která připomínala levný film zralý pouze pro hodnocení odpad!, ale bez ní by to nebylo ono. Já bych to tak špatně nehodnotila, nebyla to podle mě ztráta času, ale skvělé vyplnění nudy. Takže taková lepší trojka! ()

Campbell

Ale tak, film který jsem viděl v 10 letech(ještě před původním Psycho), v té době mě to celkem bralo a líbilo se mi to, dnes s odstupem času a hlavně po shlédnutí původního Psycha mě to moc nevzalo. Jako jo dobrý je to prakticky to samý, ale chybý tomu ďábelský Perkins, herečky jsou sice sexy, ale Vaughn teda nic moc. Každopádně pár scén bylo dobrých, jen škoda že je to tak roztahaný. ()

klerik

Film, ktorý sa mi regulérne páčil. Keďže hudba ostala, ostal tam aj ten akože hororový duch. Niektoré zábery sú krajšie ako originál, Anne Heche to pomerne zvláda. Farebné prevedenie mi nevadilo, aj keď kúpelňová scéna predsa len bola bez čokolády :) menej (ne)príjemná. Vince Vaughn je taký fantastický, že keby to nebol tak trochu zbytočný remake, dal by som minimálne 4*... ()

SeBig odpad!

K mojí dnešní náladě jsem si nemohl pustit ani nic jinýho než Psycho. Problém je, že Norman Bates je jen jeden a trapnej Vaughn to bohužel není :c A ješte bych doporučil naučit se psát scénář, kterej není nudná mrdka. Nebo lépe už nic nepsat. ()

LaciLC

Ako film značne neporovnateľné z nezabudnuteľným Hitchcockovým originálom. Ja som sa nenudil, herci podali štandartné výkony, až na kvalitného Williama H. Macyho. Vince Vaughn v roli Normana Batesa v tých časoch ešte nebol komikom, no myslím si, že to zahral celkom dobre, Viggo Mortensen mi bol v tomto filme nesympatický, ale nemôžem povedať, že hral zle a najslabšie výkony podľa mňa podali ženy Anne Heche a Julianne Moore. A film by som zhodnotil ako priemerný, aj keď dosť napínavý (nemožno mu poprieť akú-takú atmosféru). ()

Crocuta

Ukázka naprosto zbytečného filmu. K čemu točit něco již jednou (a lépe) natočeného? Že by kvůli barvě? To je asi dost chabý důvod. Zůčastněným tvůrcům nelze upřít snahu - a to snahu poměrně úspěšnou - natočit dobrý film, zvláště herci vůbec nejsou špatní, ale pořád se jedná jen o o chlup horší kopii skvělého originálu. Kopii, která od svého vzoru přebírá do detailu skoro všechno - včetně gest a dialogů. Snímek bez kousku vlastní invence si nezaslouží víc než 2*. ()

Chrustyn

Doslovný přepis slavného hororu. Pokud jste neviděli původní verzi a už se k ní ani nedostanete klidně si 2* přidejte. ()

heyda

Úvod filmu docela dobrý, ale čím film postupoval dál, tím byl tupější a trapnější až jsem měl sto chutí to ani nedokoukat. Bohužel jsem to dokoukal a víc jak na jednu hvězdičku se nezmůžu. ()

sharky odpad!

TAKHLE NĚJAK BY VYPADALY OSTŘE SLEDOVANÉ VLAKY V REŽII ZDEŇKA TROŠKY. Živý důkaz toho, kam až se dá pro peníze klesnout, já osobně bych natáčení jakéhokoliv remaku zakázal. originál je prostě originál a ať mi nikdo netvrdí, že to byl experiment, soudný člověk by se neodvážil záběr po záběru přetočit legendární klasiky z jiného důvodu než pro peníze. takovýhle film ani nejde objektivně hodnotit, když sant jen okopíroval, co už natočil někdo jiný. ()

Zemřela herečka Anne Heche

Zemřela herečka Anne Heche

12.08.2022

Fincher a Cizinci v letadle

Fincher a Cizinci v letadle

14.01.2015

Jak před 17 lety zjistil Gus Van Sant (Dobrý Will Hunting), remakeovat Hitchcocka není zrovna dobrý nápad. Z jeho předělávky Psycha byl akorát velký průšvih, jemuž se nyní pokusí vyhnout David… (více)

Remake Federica Felliniho!

Remake Federica Felliniho!

23.07.2007

Kdopak že si to troufnul sáhnout na jednu z největších legend světové kinematografie? Tím pohanem je Rob Marshall (režisér veleúspěšného Chicaga) a abychom byli spravedliví, tak se jedná o remake z… (více)

Remake Vtákov!

Remake Vtákov!

27.04.2005

Nesmrteľný hororový príbeh o agresívnych vtákoch terorizujúcich malé mestečko a jeho obyvateľov dostane nový kabát. Štúdio Universal Pictures totiž pripravuje remake klasiky VTÁCI od majstra filmovej… (více)