Zlodějka na útěku, Marion Crane (Anne Heche), najde útočiště v motelu spravovaném Normanem Batesem (Vince Vaughn) - mužem, jehož oběti se utkávájí s jeho tajemnou "matkou". Marion se brzy stane další obětí a její zmizení podnítí její sestru (Julianne Moore) a soukromého detektiva (William H. Macy) k okamžitému vyšetřování. Brzy oba objeví morbidní závazek Normana k jeho záhadné "matce" v Bates Motel. Režisér Gus Van Sant´s přispěl ke všem novým napínavým verzím filmu Alfréda Hitchcocka - PSYCHO. (oficiální text distributora)

ScreamJay

Tělo nemůže existovat bez duše a dobrý film nemůže existovat bez atmosféry. Gus Van Sant se pokusil o nemožné a výsledek je asi stejně nemožný jako pokus samotný. Barva filmu ublížila a tak hned při tomhle ztratil hodně ze své působivosti. I přes přesné kopírování děje nešlo zabránit novátorskému pojetí některých momentů a to co by v 60tých letech už bylo moc, to už dnes nikoho nešokuje, takže proč to tam nepřihodit. Anne Heche prostě není Janet Leigh a i když je bezesporu velmi půvabná, na svou předchůdkyni prostě nemá. Scéna scén, ta při níž omdlévali diváci v kinech hrůzou, ta jež se na vždycky zapsala do dějin filmové kultury se pod taktovkou nového stylu změnila jen v podívanou krve bez špetky vizuálního, kamerového a střihového umění. Normanova tvář už nevypadá démonicky, znepokojivě, ale spíše jako by hledala sama sebe a smysl postavy jíž náleží. A poetičnost se kterou si původní Psycho pohrávalo jako kočka s myší se tady mění pouze ve strohé vyprávění. To už není Psycho, tohle už není ta modla, tohle je jen řadový horor bez duše, s pohledem kamsi do tmy, kde hledá svého předchůdce. ()

sud odpad!

Už nikdy nikdo na světe nenamaluje Monu Lisu jako Da Vinci, nepostaví sochu Davida jako Michelangelo, nenamluví Funése lépe než Filipovský a nenatočí lépe "Psycho" než Hitchcock. Tvůrcům se podařilo zabít přesně to, co je na "Psychu" geniální (všechno) a nechali pouze to, co je na něm špatné (nic). Vznikl z toho horor, který není o napětí a vlastně ani o porcování těl. Je to pouze plagiátový paskvil, který má pouze hodnotu takovou, že si divák bude vážit staré klasiky a nikdy se u TV nesetká s odpadem jménem "Psycho" od Guse Van Santa. 0%. ()

Krouťák odpad!

Upozorňuju, že jsem původní Psycho zatím neviděl, takže odpad nedávám z úcty k originálu. Dalších slov by byla škoda - 10%. ()

Falko

Ak ste nikdy nevideli original z roku 1960 este stale neznamena, ze by sa vam tento remake mohol automaticky pacit viac len preto, ze nebudete poznat scenar, alebo zaver filmu, aj ked urcite je vyhodou skor to, ak ziadny scenar samozrejme nepoznate. Tazko povedat cim to je, ale Hitchcockova verzia sa mi pacila omnoho viac, mozno aj tou atmosferou 60-tych rokov, ciernobielou kamerou. Hudba Bernarda Herrmana sa hodila omnoho viac, ako kopia Elfmanovej hudby do sucasnej doby. Dnes ked sa divam na herecke obsadenie, mnohich hercov uz poznam omnoho lepsie, ako v roku 1998, ked som videl tento film prvykrat v kine, ale nechcem tento film uplne zahrabat pod zem, lebo ma svojim sposobom aj tak bavil. Len neviem preco, ten zaver mi prisiel akosi urychleny a zrazu bol koniec, co sa mi v originalnej verzii tak nezdalo. ________ Vince Vaughn - (Norman Bates) +++ Anne Heche - (Marion Crane) +++ Julianne Moore - (Lila Crane) +++ Viggo Mortensen - (Sam Loomis) +++ William H. Macy - (Milton Arbogast) +++ Robert Forster - (Dr. Fred Simon) +++ Philip Baker Hall - (Serif Al Chambers) +++ Rita Wilson - (Caroline) +++ James Remar - (Patrolman) +++ Produkcia: Brian Grazer, Gus Van Sant +++ Hudbu od Bernarda Herrmana adaptoval Danny Elfman +++ ()

*CARNIFEX*

(28) Toto nie je tak celkom remake "Psycha", toto je skôr inak prezentovaná Blochova predloha. Áno, samozrejme, Alfréd to spackal ďaleko lepšie, Vant Sant sa rozhodol vyjsť na pódium a spievať po Gotovi, čo je samo o sebe samovražda, no pokiaľ sa budete na tento snímok pozerať ako na samostatnú, filmovú tvorbu, nebude (asi) to vyslovená katastrofa. Každopádne, urazené egá užívateľov chápem :) ()

MM_Ramone

Vôbec nechápem načo sa točia tieto remake starých kultových filmov! Je to takmer presná kópia scén z originálneho "Psycha" A.Hitchocka z roku 1960. Akurát, že je to vo farbe a s trapne nepresvedčivou Anne Heche v úlohe Marion. Tiež sa čudujem V.Vaughnovi kde zobral tú odvahu zahrať psychopatického Normana Batesa. Keď som si spomenul na výkon A.Perkinsa v tejto roli, tak som sa musel Vaughnovmu pojatiu sakrasticky pousmiať. Verným prekopírovaním silného originálu, vznikla len vyblednutá kópia, ktorá vôbec nemusela ani existovať. Kto nevidel pôvodné "Psycho", tak je filmový ignorant a kto ho videl, nemôže byť s touto novou atrapou spokojný. ** ()

Amarcord_1

20% - Tak... Autorům se podařilo dosáhnout jedné hvězdičky za opticky barevný film. Teď si však položme otázku: "Muselo to být?" ()

Reiniš

Několik lekaček a Anne Heche.To je asi to nejlepší co vám může tenhle lehce podprůměrný thriller nabídnout. Kvalit originálu to rozhodně nedosahuje. ()

Xmilden

Ano souhlasím s názorem že jde o naprosto zbytečný film, ale když už jsem si jej pustil a koukal na něj, nepřišel mi ničím tak hrozný a tragický. Herecké obsazení je na vyšší úrovni a například Vince Vaughn mi do role seděl solidně. Určitě je originál lepší, ale kdo jej neviděl a mrkne na tohle tak se určitě nudit nebude. 55% ()

Divočák

Film, který si určitě míň než *** nezaslouží, ale byla nejspíše chyba ho točit. Proč taky? Psycho bylo a vždy bude kultem, Hitchcockovu mistrnou režii už asi těžko někdo napodobí a jediné, co tak zůstane, je brakový scénář, který v dnešní době a v nezkušených rukou rozhodně nemůže nijak vyniknout. ()

Phobia

Ač nejsem kdovíjakým fanatickým zastáncem předchozí filmové předlohy s A. Perkinsem, byla pro mě mnohem záživnější a zajímavější než tento remake. Nemohu však hodnotit níž, protože by to nebylo fér - někdy v půlce jsem totiž z nudy zalomila a nemám nejmenší chuť si někdy tenhle film zopakovat, abych si o něm opravila mínění. První polovina tohoto "Psycha" je tak na 30% maximálně. ()

Hrabka

Typický remake. Film je srovnáván s kultem z roku 1960 a na to hodně doplácí. Být to originální film, tak je asi někde jinde, ale takhle to odpovídá. Není to špatný, ale že by to byl nějaký zrovna vydařený remake, to se zrovna říct nedá. Nicméně jsem to viděl dříve než původní verzi jako ještě docela malé děcko a docela jsem se bál. 50% ()

Fiftis

PSYCHO je jedným z najznámejších diel klasika psychologických detektívok a thrillerov Alfreda Hitchcocka, označovaného za "majstra filmovej hrôzy". Vznikol podľa rovnomennej románovej predlohy, vychádzajúce zo skutočnej udalosti - príbehu človeka, ktorý si u seba ponechal matkinu mŕtvolu. Herecké obsadenie je rovnako obskurné ako film sám. Snaživá Anne Heche má sex-appeal ako slonia riť a ani neoplýva nedotknuteľnou chladnou krásou, ktorá umocňuje šok z vraždy pod sprchou. Heche je odpudivý zmätený vrabčiak, typologicky priamo predurčený k obetovaniu. Svalnatý rezeň Vince Vaughn zase nie je na prvý pohľad krehko vyzerajúci neurotik, budiaci ľútosť. Veľmi slabučký remake pôvodného diela Alfreda Hitchcocka. ()

JohnnyD

Remake Psycha patrí k tým najneoriginálnejším filmom, aké boli nakrútené. Totiž Van Sant sa rozhodol do bodky okopírovať originál. No a tak vznikol ničím zaujímavý a paradoxne nudný film. Navyše Vince Vaughn je vyslovene odporný a nevýrazný. Strata času, tak isto ako pokračovania Psycha. ()

Zemřela herečka Anne Heche

Zemřela herečka Anne Heche

12.08.2022

Fincher a Cizinci v letadle

Fincher a Cizinci v letadle

14.01.2015

Jak před 17 lety zjistil Gus Van Sant (Dobrý Will Hunting), remakeovat Hitchcocka není zrovna dobrý nápad. Z jeho předělávky Psycha byl akorát velký průšvih, jemuž se nyní pokusí vyhnout David… (více)

Remake Federica Felliniho!

Remake Federica Felliniho!

23.07.2007

Kdopak že si to troufnul sáhnout na jednu z největších legend světové kinematografie? Tím pohanem je Rob Marshall (režisér veleúspěšného Chicaga) a abychom byli spravedliví, tak se jedná o remake z… (více)

Remake Vtákov!

Remake Vtákov!

27.04.2005

Nesmrteľný hororový príbeh o agresívnych vtákoch terorizujúcich malé mestečko a jeho obyvateľov dostane nový kabát. Štúdio Universal Pictures totiž pripravuje remake klasiky VTÁCI od majstra filmovej… (více)