Tři oříšky pro Popelku

• Východní Německo Drei Haselnüsse für Aschenbrödel (více)

Tři oříšky skrývají tajemství a Popelce umožní být jednou obratným lukostřelcem v zelené kamizole, prohánějícím se na koni, jindy neznámou princeznou, před jejíž krásou se i princi tají dech. Cestičku ke štěstí si Popelka najde s pomocí svých kouzelných oříšků a princ přes všechny nesnáze najde svou milou díky tak malému střevíčku, který na nožku padne jen Popelce. (Ateliéry Bonton Zlín)

moviesfan

Pro mě, jako zřejmě pro mnoho dalších lidí, jedna z nejhezčích (ne- li nejhežčí) českých pohádek vůbec. Už díky skvělému hereckému obsazení, velmi hezkému příběhu a hudbě. Tato pohádka by opravdu neměla na Vánoce chybět. Už je to klasika. Hodnocení: 95% ()

m.krudenc

Korunovaná královna mezi českými pohádkami, jejíž krása je umocněna tím, že se odehrává v zimě. Fascinující výprava, dokonalá režie Václava Vorlíčka. Nepřekonatelné. Tato pohádka je pravé vánoční lásky plné pohlazení. Libuška je zde ztělesněním přirozené krásy, výborní jsou ale i ostatní herci. Vše umocňuje geniální hudba Karla Svobody. Nikdy nezapomenu nádhernou melodii která dominuje příjezdu krále. Bez této pohádky si nedokážu Vánoce představit. Dokonalé - geniální. ()

svik

MÁM TUTO POHADKU VELICE RAD JE PRO MNE TENTO FILM ZUSTANE POHADKOVOU KLASIKOU MAM JI MOC RAD A VZDYCKY KDYZ JI DAVAJI O VANOCICH TAK SI ZASEDNU A PROZIVAM ZNOVA A ZNOVA. ()

corpsy

Kúzelná vianočná klasika s nezabudnuteľným hudobným doprovodom. Ako je možné, že dnešné moderné rozprávky ( Československé ) sú stále prevalcované o takmer 40 rokov starším snímkom ? V dobe keď je vo filme možné takmer všetko. Odpovedí je mnoho. ()

Marek1991

Klenot 70. rokov československého filmu, klenot vianočných filmov. Primerané trvanie, jedinečný film, prostredie a dobrodružstvá. Akurát tie kostýmy a postavy až na dve hlavné postavy sa mi vôbec, ale vôbec nepáčili. Film si z väčšej časti užívam vždy, keď ho pozerám a niektoré časti sú až legendárne, najmä prenádherný koniec na koňoch v snehu, ale k svetovému vrcholu mu to podľa mňa chýba, lebo má aj trápne scény. Nerád udeľujem päť hviezd veciam pokiaľ ma doslova nenadchnú a nie som z nich po rôznych stránkach v nadšení a eufórii, ale štyri u mňa znamenajú naozaj excelentný počin s určitými chybičkami, takže aby ste vedeli prečo tak peknej rozprávke nedávam plný počet. Československú kinematografiu mám v niektorých prípadoch veľmi rád, v iných ju doslova nemusím. Je však celkovo na veľmi kvalitnej svetovej úrovni spolu so sovietskou a juhoslovanskou, teda najmä touto, ale USA sú skrátka najlepší počtom super filmov skoro za všetky obdobia, aj keď mám radšej niekedy iné kinematografie a fandím iným. Vždy sa však snažím napísať ako to cítim, ale byť aj objektívny a to, čo cítim dať na pravú mieru, lebo pokiaľ sa mi to naozaj páči, ale eufóriu a zlom v živote v tom necítim, tak jednoducho vrcholové hodnotenie nedám. To platí najmä pre českú a slovenskú kinematografiu ktorým fandím a mám ich v podstate rád, ale sú pre mňa rozpačité a nedosahujú vrchol, stále mám pocit, že majú na viac a keby som tie dané filmy nevidel, nejako by to nevadilo. Naša Popoluška má môj obdiv a úctu. ()

Padme_Anakin

Tahle pohádka má pro mě nezaměnitelné kouzlo, je to jedna z mých nejoblíbenějších, hned v úvodu mě naladí nádherná hudba Karla Svobody a já se znovu a ráda nechám pohoupat na krásné pohádkové vlně.. Roztomilé šibalství v očích Libušky Šafránkové, vzdor vůči nevlastní matce, troufalé výměny s princem to vše na mě působí velice příjemným a zábavným dojmem.. Herecký ansámbl skvostný, všichni jsou ve svých rolích uvěřitelní, za zmínku nepochybně stojí Vladimír Menšík, Jan Libíček, Helena Růžičková, královská rodina báječná, zlá macecha dle mého gusta, no a Karel Gott už je pak třešničkou na výtečném dortu.. ()

sidzej

Najkrajšia česká rozprávka a súčasne najlepší český film. Môžu ho vysielať desiatky rokov každé Vianoce a nikdy ma neomrzí. Nesmrteľná klasika. 100% ()

curunir

Spolu s Mrázikom je toto rozprávka bez ktorej sa nedajú predstaviť Vianoce (teda aspoň v televíziach si to myslia). Čo sa týka mňa osobne, nemyslím si, že by sa tento najkrajší sviatok v roku bez tejto rozprávky zrútil. Ak mám povedať pravdu, tento film som si nikdy nepozrel na prvý krát celý, ale vždy po častiach a moje hodnotenie je do istej miery ovplyvnené tým, že sa v podstate jedná o klasiku. Rozhodne však treba pochváliť skvelo odvedenú prácu Vorlíčka, hudba Karla Svobody má tiež niekoľko pekných melódií a zlatým klincom (do rakvy) je ,,Kdepak ti ptáčku hnízdo máš?" v podaní božského Káju. ()

Marsik

ČT1 HD - Toto je moje hodnocení č. 900 a jsem rád, že patří zrovna Popelce. Není divu, že je tenhle kouzelný snímek mezi TOP 200 nejlepšími filmy a aktuálnímu hodnocení 86% plně rozumím. Protože Tři oříšky pro Popelku jsou opravdu asi nejlepší pohádkou všech dob (českou určitě) a z mého pohledu patří k nejoblíbenějším. Dnes jsem si ji připomněl po cca 10 letech a určitě jsem ji již 6x - 7x viděl. Ovšem dnes poprvé v HD rozlišení s perfektně vyčištěným obrazem. To byla opravdu pecka, co se ČT povedlo, klobou dolů a díky za to. Popelka tak opravdu získala nový nádech a člověk by neřekl, že se jedná o 40 let starý film. Nemám opravdu co vytknout a velmi se těším na další setkání s touto nezapomenutelnou pohádkou. 99% (with J&A) // (29.3.2020) NETFLIX - Potvrzuji 99% (with J.) ()

Kryton

Nejlepší popelka jaká byla a je zfilmována. Vánoční kult nejen v naších zemích. Jen se mi už tolikrát ohrála , že mi stačí opravdu a jen jednou za rok na Vánoce. Kdepak ty ptááááčku hnííízdo mááááááááááááááš..... ()

Johanka

Krásná Libuška Šafránková jako Popelka a pohledný Pavel Trávníček jako princ v pohádce, která je jedním z nejhezčích vánočních pořadů. ()

zdepapepa

Kam se na tohle hrabe nějaký pan Disney! Nejlepší chvilka českého filmového pohádkářství a, ač to s nimi má společného pouze sníh a zimu, nedílná součást mého Vánočního "triumvirátu"... ()

NinonL

Popelku si všichni představujeme jako skromnou a tichou dívku, která pokorně čeká na svého prince. Tato Popelka je trochu jiná, modernější. Na prince nečeká a o své štěstí se postará sama. Samozřejmě s pomocí holoubků, oříšků i svých věrných zvířátek. Pro mně je tato Popelka spojena s vánocemi a je stejně krásná. ()

VojinRyan

Tu je presne vidieť klenot československej tvorby. Najlepšia rozprávka, ktorá má už vyše 40 rokov, a stále sa púšťa rok čo rok v televíziách. Ešte som nevidel žiaden "holywoodsky" film, ktorý by mal takú atmosféru starej klasiky ako je toto. Tradícia Vianoc, kde táto rozprávka nesmie chýbať. 95% - 5* ()

Rosana

Krásný film, úžasná hudba, skvělé herecké výkony... Když slyším "Popelka", napadne mě okamžitě tato verze zpracování. Bohužel jej mám spojený s Vánoci a už jsem to viděla snad stokrát a on se i nejlepší film posté okouká. ()

Popelka se dočká krvavého zpracování

Popelka se dočká krvavého zpracování