Princezna Sissi (TV seriál)

• Francie

Princess Sissi

Princezná Sissi

Dobrodružný / Animovaný / Romantický

Francie / Kanada / Itálie / Německo, 1997, 52x30 min

60% - Tak na tenhle animák jsem koukal hrozně dávno u moře. Mám na něj celkem dobrý vzpomínky, i když byl docela obyčejnej... :)(3.6.2008)

• NinadeL

Má-li být Sissi součástí povědomí i těch nejmladších diváků, tohle je dobrý start. Víc ovšem nic.(14.10.2010)

Strašně se mi tehdy líbilo, jak byl tento seriál krásně nakreslený:) A Sissi byla navíc krásná (jak jinak, že:), sympatická a velmi hodná, takže jsem jí přála všechno štěstí a proklínala všechny zloduchy a intriky, které proti ní vznikaly:D(24.3.2012)

• SeBig

Tohle já nemusel..(14.2.2012)

Princezna Sissi je jediný seriál z kanálu FoxKids (později Jetix), co mě kdy zaujal, proto nechápu zdejší podprůměrné hodnocení. I když místy působí poněkud kýčovitě a vyvolává dojem kreslené telenovely, považuji jej za poměrně zdařilý. Od poloviny 90. let to jde s kvalitou animovaných seriálů z kopce, točí se už jen grotesky nebo akční komerčáky o superhrdinech. No a Princezna Sissi je mezi tou záplavou bezduchých a plytkých blbostí jedním z mála světlých bodů. Seriálu se nedá upřít poutavý příběh, propracovaný děj a charaktery postav včetně protřelých záporáků. Autoři nejspíš hned zpočátku předpokládali, že se Sissi nestane komerčním hitem a že seriál bude mít jen velmi malý okruh diváků a přesto z toho neudělali lacinou fušeřinu, za což si zaslouží obdiv a plný počet 5 *. 85%(19.5.2006)