Kurz manželské touhy

• Česko Teorie touhy (pracovní název) (více)

Páry, toužící po návratu vášně a touhy do svého partnerství, přijedou na kurz ambiciózního párového terapeuta Mazla (Vojta Kotek), který razí teorii, že partnerské štěstí stojí na maximální blízkosti obou partnerů, duševní i tělesné. Jenže velmi pevné objetí se může snadno proměnit ve škrcení, škrcení v udušení, terapie v touhu po vraždě. Zvlášť když se napětí hromadí celé roky. Helena (Lenka Vlasáková) tak dlouho čelí výčitkám svého manžela (Stanislav Majer), že jej tiskne málo, až ho jednou obejme příliš pevně. Udělala to schválně? Nebo jen podvědomě? Nebo to byla nešťastná náhoda? Zpočátku to možná neví ani ona sama. Může někdo někomu při vroucím objímání držet tepnu tři minuty omylem? A kdo je tady vinen? Helena? Sama oběť? Nebo jen ta blbá objímací metoda? Kolem sympatické hrdinky se stahuje smyčka, střet světa partnerských vztahů s logickou vyšetřovací mašinérií vyznívá komicky, ale pro hrdinku nemusí dopadnout dobře. Snad jedině, kdyby se zjistilo, že i kriminalisti jsou jenom lidi… Tomu pitomci, co si o to koledoval, už původní život nikdo nevrátí, ale prozřít můžou ostatní čtyři páry, které si sem původně přijely upevnit manželství. Možná pochopí, že udržovat si prostor, svobodu a kyslík může paradoxně znamenat být si blíž. A toužit po sobě. (CinemArt)

dopitak

Škoda, že je to tak divný, protože místy to docela klape (třeba souhra Holub a Uhlířová, nebo výborná erotická scéna v sauně s Janou Kotrbatou). Plodková tu vypadá velmi velmi zvláštně, a Bartoška tu fackuje Kotka (jehož umístění na prvním místě v seznamu herců nedává smysl), což asi taky ve filmu nikde jinde neuvidíte. I tak podle mě nejslabší film Radka Bajgara. Katakombes Milou Kinematografos. ()

Arsenal83

Keď točíš komédiu a nevieš pobaviť diváka, tak sa radšej na to vyser. To je taká malá rada pre Bajgara. To, čo ukázal vo výbornej Teórii tigra, tu akoby zabudol. Nič si z toho nepamätám, len nahotiny v saune a nefunkčnosť vzťahov. Inak sa divím, že niektoré údajne herečky sú ochotné vyzliecť sa za pár sekúnd vo filme, čo nestojí ani za prd makový. Ale asi stál režisérovi. To je fakt sebaúcta tie hérečky. Fúzatý Latinák bol najlepším odrazom celej tej trápnosti, ktorá sa tu odohrávala a krimi linka to už bolo na úrovni Rodinných prípadov. ()

marhoul

S chutí film pochválím. Mě to bavilo! Smích nahlas, přestože téma bylo chvílemi hořké. Lukáš- Tiborko příjemně odlehčil a nejen on. Divákům si dovolím poradit, aby se nenechali zmást výrazně podobným castingem, jaký lze vidět v seriálu Osada, který mě osobně zklamal natolik, že mu ani z recese nevěnuji cenný čas. Dalo by se říct, že skupina herců pod režijním vedením pana režiséra Bajgara vrátila svému jménu patričný lesk, čili kritika nepadá na jejich hlavy, nýbrž na Kolečkův scénář. Jsem tomu ráda, každý jeden z nich je moc fajn a toporné pitvoření jim dvakrát nesedlo. Manželská touha je kultivovanější zábava. Pěkné. I hrozivé. Lenka Vlasáková TOP a celkově jsem měla příjemný pocit, že tuhle taškařici si všichni dobře užili. To vždy potěší. ()

Ivoshek

Já jsem vlastně spokojenej. Není to trapný, není to přehnaný, herci i vtipy fungujou. Asi si to umím představit bez té kriminální linie, ale nevadilo mi to. A PP tu byl taky vkusnej. ()

Necrotongue

Ne, že bych měl od naší domácí filmové tvorby nějaká zvláštní očekávání, ale i tak cítím po každém podobném snímku zklamání, protože si prostě přeju, aby to konečně za něco stálo. A proto jsem měl nedávno takovou radost ze Stínohry. Tato záležitost byla každopádně dost hrozná; scénář byl opravdu mizerný (potvrzuje deset z deseti kriminalistů), část herecké sestavy na mě dělala dojem nekvalitních recitátorů a Jana Plodková dostala roli poplatnou době. K mé nespokojenosti přispěl i fakt, že je pro mě rozdíl mezi otcem a synem Kotkovými přímo propastný; zatímco Václava Kotka jsem měl velmi rád, jeho syna vůbec nemusím. Vůbec se mi taky nepodařilo rozklíčovat, do jakého žánru bych mohl film zařadit. Na drama to mělo slabý příběh, u komedie bych se měl alespoň občas zasmát, romantika to být nemohla, protože tu nehrál Jiří Langmajer ani Petra Hřebíčková a záležitosti, které na mě působí hororově u nás točí Eva Toulová. Šlo prostě o takové nezařaditelné a snadno zapomenutelné cosi, díky čemuž sice bylo na mzdy, ale diváka to asi povětšinou nenadchne. / Poučení: Poučení v tomto snímku bylo kupodivu obsaženo, ale fandové různých "odborníků" ho budou úplně ignorovat. ()

Pierre

Viděno v našem leťňáku. U předchozí Bajgaroviny Teroristky jsem ještě nějaká očekávání měl, tady už ne (nepomohl samozřejmě ani název ani  hodnocení )  takže jsme to měli s filmem docela jednoduché.  Po prorazení s Teorií tygra jde zkrátka Bajgar dost dolu. Přesto musím uznat, že  má ve své kariéře alespoň nějaký koncept a v každém svém celovečerním filmu přinaší nějaké provokativní myšlenky. Ale chybí tomu životnost a plastičnost.  Přesto oproti   takovým legendárním  Ženám v běhu  má Kurz manželské touhy alespoň nějákou atmosféru, asi díky komornímu prostředí luxusní kliny a ty typické sexistické prvky se alespoň  snaží skombinovat s krimi a právě nějakým myšlenkovým přesahem. To beru jako plus stejně jako některé herce, kterých je tam vlastně škoda. Nesnaží se jenom legenda Bartoška, ale i Kotek. Nejvíc dokázal vyniknout ale  Radek Holub (který toho Rudu z Poldů nezapře) s Plodkovou.  Ti to trochu zachránili.  Snad ještě trochu mě bavil alespoň manžel pruďas v podání Stanislava Majera. Angažování osobitých typů jako Polášek a Latinák do takových štěků nemá vůbec smysl a je spíše rušivé. Jsem na hranici slabé třetí hvězdy.  Ale možná  dám radši druhou šanci té Teroristce. ()

rt12

Dvacet minut čekáte, kdy se děj rozjede s čekáte co tím chce básník říct,zbytek filmu umíráte nudou a říkáte si ( při tom skvělém obsazení), že to přece nemůže být tak trapný až do konce filmu. No a ono je. ()

M.i.k.e

nejde o nejlepší Bajgarův počin,ale nijak mi nevadilo na něj koukat.Detektivní linie je sice ne úplně funkční a zajímavější by bylo kdyby se šlo cestou párové konverzačky, ale sympatické obsazení a tu a tam funkční hlášky táhnou film aspoň k těm třem hvězdám...60% ()

bourec

Do třetice všeho se to nepovedlo. Měla to bejt černá komedie se špetkou policejního vyšetřování, ale nakonec to je prázdný , a dokonce i nezábavný. A to začátek sliboval ještě něco horšího. Doufám, že se Radek rychle vzpamatuje. 40%. ()

zette

Skoda nekterych zbytecnych a hluchych scen. Jinak je ve filmu cela rada povedenych dialogu, coz uz se u Bajgarovy tvorby stava samozrejmosti. Dejove nic proti nicemu, pobavi a nijak neurazi. ()

angel74

Nevím přesně proč, ale mně se to docela líbilo. Možná tomu pomohla velmi podobná herecká sestava jako v seriálu Osada, který nebyl vůbec špatný. A pak mi taky asi sedí režisérský styl Radka Bajgara. Mám už něco odžito a to trochu parodické ztvárnění šílenosti dnešní doby mi přišlo celkem trefné, úsměvné až absurdní, ať se jedná o partnerské vztahy či nejrůznější terapeutické kurzy pro naivní zoufalce. Dost mě bavila i nesourodá detektivní dvojice, jejíž vyšetřovatelské praktiky často působily humorně. No a vzájemné jiskření mezi lehce vyšinutou provozní Ivanou Uhlířovou a kriminalistou Radkem Holubem prostě nemělo chybu. (70%) ()

SeanLSD

Predpoklad z väčšej časti potvrdený - cieľovka sú naozaj tí, čo manželský kurz potrebujú alebo práve naopak a dobre sa zabávajú na tom, že si nedokážu predstaviť, že by ho niekedy mohli potrebovať. Bizarné kombo s kriminálnou zápetkou a zopár celkom uletených nápadov (postáv) dokázali občas zdvihnúť môj zrak od telefónu, ale výsledok je neuspokojivý, nie ani že nijaký, skôr taký akýsi... - divný. ()

Radiq

Obsazení jak z českého seriálu Osada (aha, stejnej režisér). A to je plus, i když tady tak vtipní nebyli. Hned od začátku jsem měl pocit, že mi něco uniká - jak kdyby tomu filmu už něco předcházelo. Pak jsem zjistil, že to má něco společného s filmem Teorie tygra, který jsem neviděl a nevím, jestli jsem měl, abych Kurz manželské touhy lépe pobral. Protože ten děj byl v podstatě strašná slátanina a kdybych se na to nedíval s někým, koho mám rád, vůbec by mě nebavil. Takhle jsem si to docela užil, i když vnitřně cítím, že se to vymyká jakémukoliv mému obvyklému hodnocení. Z obsazení musím vyzdvihnout Ivanu Uhlířovou, která byla fakt skvělá. A naopak strašně dementní byla ta očividná paruka Jany Plodkové, která moje hodnocení snížila minimálně o jednu hvězdičku. ()

HonzaBez

"Touha může poškodit zdraví…"  Několik párů v "manželské polepšovně". Na komedii je to slaboduché, na drama plytké. A dva policisté na scéně detektivku nedělají. Z hereckého hlediska mě zaujala asi nejvíc Ivana Uhlířová jako autistická recepční "Patrika Matrika". Ale ani její vcelku roztomilé sbližování s policistou Radkem Holubem a pár bonmotů Jiřího Bartošky na víc než dvě hvězdičky za mě nestačí. ()

Mrkvič

Tak slabé hodnocení jsem nečekal. Já byl celý film slušně nadšený. Sice jsem litoval krátké stopáže a dovedl bych si představit minisérii, kde by se každá epizoda věnovala některým postavám. Takřka každá postava je zajímavá a ještě lépe obsazená. Autistická recepční je asi top. Hromada lehce ukrytých vtípků. Zápletka teda slabší a motivace některých postav mi také zůstávala záhadou. Ale za všechny ty polovičaté nápady a jejich realizaci bych nejradši dával 3,5 hvězdičky. ()

Johnny.ARN

Ale hej. Bajgar pochopil, že sa dajú točiť aj normálne filmy, ktoré sa dajú pozerať, nešklbete si pri nich kotlety, majú myšlienku, reálne postavy, reálne situácie a štipku humoru či dramatickosť. Obsadenie topové. 3 z 5 ()