Cirkus Humberto

• Západní Německo Zirkus Humberto
všechny plakáty
TV spot 8
Drama / Rodinný / Historický
Československo / Západní Německo, 1988, 10 h 35 min (Minutáž: 52–55 min)

Předloha:

Eduard Bass (kniha)

Kamera:

Andrej Barla

Hudba:

Karel Svoboda

Jaromír Hanzlík, Petr Haničinec, Kathy Kriegel, Josef Kemr, Martin Růžek, Jiřina Bohdalová, Radoslav Brzobohatý, Claudine Coster, Josef Dvořák (více)

Epizody(12)

Jeden z nejvýpravnějších seriálů České televize podle slavného románu Eduarda Basse, k němuž složil hudbu Karel Svoboda a ústřední melodii nazpíval Karel Gott. Životní příběhy šesti generací rodu Humberto zobrazují pohnuté osudy lidí, kterým se cirkusová manéž stala osudem. (Česká televize)

meemini

/...Lidé, kteří křižovali Evropou, protože jejich osudem se stal cirkus.../ Krásný seriál z podmanivého prostředí cirkusu. Když jsem ho poslední dobou zpětně sledoval, dokonce jsem dostal chuť zajít se na nějaký podívat..jenže dnes bych v něm už nejspíš nenašel to kouzlo.. Nebo ano? Radši jsem to nezkusil, abych nezklamal sám sebe. Tak jako mě zklamal i seriálový cirkus Humberto, svoji gradaci si bohužel neudržel po celou dobu. Od osmého dílu nastává strmý pád. Na všech frontách. Chybí tu láska, magie rodinného podniku, úspěch, známé tváře a ten pocit bezpečí i přesto, že neexistuje domov, stále místo. Cirkus Humberto zůstává silný příběh, který mě strhl i tak. ()

Havala

Mistrně natočený seriál který získal řadu doživotních fanoušků. na mě působil vždy nějak ponuře, smutně, a moc sem se na něho netěšil. Dnes plně respektuji jeho nepohybné kvality, ale vidět znovu nemusím. ()

MirkaP

Miluju ten seriál. Jednu hvězdičku musím ubrat kvůli příšernému obsazení postavy dospělé Heleny Berwitz, to fakt přehnali. ()

marabart

Opravdu skvělý seriál z cirkusového prostředí. Je to dojemné, napínavé, seriál je doprovázen krásnou hudbou od Karla Svobody. Jediná věc, která mi vadí, je příšerný dabing německého herce Wernera Possardta. Hodnocení: 85 % ()

joelly01

Pry at lezim doma a divam se na nejake pekne filmy a ctu hodnotnou literaturu. A pry at hlavne nechodim do prace at sef vidi, jaky to skvost, jakou to neocenitelnou kolegyni ma ve Frau Joelly. A v lekarne at si pry vyzvednu prasky na nervy. A tak zde lezim na kanapatku a smazim komplet cibrkus Humberto. A az na ty prvni tri dily, ktere se venuji uspavani hadu me to fakt hodne bavi!!! Vypada to, ze s mensi prestavkou (za 10 minut zacina hrat na Masters Kvitka s Radvanou) hodim celou serku za cely den! Jen bych mozna mela prestat vyjidat ty kokosovocokoladove kulicky od Lindt a kakaove "spekulacius" keksy macene v tmave cokolade. ()

krokodlak

Seriál je bohužel dost uhlazeným retro počinem pro západoněmecké publikum, není moc vidět, že je podle románu slavného humoristy. Záběry z cirkusu jsou sice pěkné, ale seriálu škodí některé dost přepjaté herecké výkony, především Haničince, Hanzlíka, Postráneckého nebo Víznera a vlastně i patetický komentář Lukavského. Růžek nebo Kemr jsou sice milí, ale přece jen už dost zestárlí. ()

niska98

Tak jsem konečně útržky spojila v celek a podívala jsem se na celý tento seriál. Je to jedna z těch nejlepších záležitostí, co tady vznikla. ()

ostravak30

Asi nemá cenu se rozepisovat o jednoznačně nejvýpravnějším seriálu naší historie. Cirkus Humberto je legenda mezi českými seriály. A právem. Nejenže se v něm vystřídala celá plejáda legendárních herců, je výpravný, dramatický, oplývá také geniální hudbou a přestože se v seriálu nikdy neobjeví, nelze ho pominout - vynikající vypravěčský hlas Radovana Lukavského. Seriál si dává záležet na maskách a kostýmech stejně precizně jako na kulisách. Snad jediné, co by se seriálu dalo vyčíst je práce s daty, respektive věky jednotlivých hrdinů. V díle je obsáhnuta dlouhá éra cirkusu. Ovšem někdy je trochu zvláštní, když se lehce zamyslíte nad stářím jednotlivých hrdinů. Například Malina musel mít při odjezdu z cirkusu kolem devadesáti. A totéž se týká ostatních. Pokud teda nepřicházeli všichni k cirkusu kolem dvaceti, na což třeba Václav Postránecký, František Němec nebo hlavně Kurt Conradi. Závěrem dodám, že o tom, jak brilantně byl seriál napsán a natočen svědčí mnoho věcí. Pro mě jedna z nejdůležitějších však je, jak i menší postavy, které se v seriálu objevily v jednom či dvou dílech, zůstanou navždy v paměti. "Breburda je vždycky k dohodnutí." A dalo by se pokračovat dalšími. Seeriál Cirkus Humberto je legenda mezi legendami a z dnešního pohledu se podobný seriál nejenže bude těžko překonávat, ale i získávat diváky. ()

JosefTomas

Jeden z nejlepších Československých seriálů, který má skvělé obsazení, výborný scénář a výborný soundtrack. "Krev toulavá." je opravdu nejemočnější píseň, kterou 3 Karlové zvládli na výbornou. Jednou si tento seriál pustím znovu a budu v něm hledat hlubší myšlenky, ale i tak to na mě napoprvé zapůsobilo, že tam těch 100 % dám. ()

mac000

Zde platí totéž, co jsem poznamenal u mého hodnocení F.L. Věka. Sledování série znovu a znovu se nikdy neomrzí (pokud to není dvakrát za rok), vždy si najdu svého herce či epizodu, kterou prožívám jako při prvním shlédnutí. ()

fifany

Spolu s F.L.Věkem nejlepší "český" seriál, místy tak dojemný jako ústřední melodie... pan František Filip prostě umí! Kromě dokonalého zpracování má v sobě ještě něco, co vás chytne za srdce. Obzvlášť poslední asi dva díly, krása. ()

Santek

MÁM rád cirkus :-) Ale to je přece jedno. Tohle byl (a je) výborný seriál, tešil jsem se na každý nový díl. Ani chvilku to nenudilo. Právem si s odstupem času zaslouží plné hodnocení. 100% ()

Z0MBi

Patří spolu s Chalupářema a Bylo nás pět k mým nejoblíbenějším Československým seriálům. Dodnes mi běhá mráz po zádech kdykoli se Malina "zasní" v tušení smrti. Jako malý jsem snil o práci v cirkuse - vyléčil mě až kamarád (shodou náhod Vašek) se svou zahradou plnou dobytka. Vaškchů...! 90% ()

rafix

Je to můj oblíbený český seriál z cirkusového postředí. Nádherná hudba od Karla Svobody. Bravůrné vystoupení českých herců jako jsou - J. Kemr, J. Dvořák, J Hanzlík a ostatní. Nikdy ten seriál nezklamal. ()

spelunka

nejlepsi ceskej serial vubec. dojemny, krasny, mistrovsky od zacatku do konce, od rezie po hudbu, od radovana lukavskyho po jaromira hanzlika. (kvuli roli paola uz od detstvi nesnasim josefa laufera, kdekoli se vyskytne) ()

Spielbergo

Asi nemá cenu nijak přibližovat. Sice ty poslední díly mi nikdy nějak moc nesedly, ale multigenerační forsytovská sága, špičkové obsazení a božská hudba od hudebního boha Karla Svobody mi nedovolují jít pod 5 hvězdiček. ()

Zemřel režisér František Filip

Zemřel režisér František Filip