Reklama

Reklama

Václav Mareš

nar. 01.09.1940
Strážkovice, Protektorát Čechy a Morava

zem. 30.05.2009 (68 let)
Praha, Česko

Biografie (2)

Václav Mareš se narodil 1. září 1940 ve Strážkovicích u Český Budějovic. I přes svůj zájem o humanitní předměty se vyučil strojním zámečníkem. Už během studií hrál u ochotníků a na poradu gymnaziálních profesorů odešel na DAMU, kterou absolvoval v roce 1963.Poté prošel několika pražskými divadly: díky Janu Grossmanovi Divadlem Na zábradlí (1963 – 1968), Divadlem S. K. Neumanna (1968 – 1988), kde byl v letech 1982 – 1988 také ředitelem, a Divadlem E. F. Buriana … (více)

Galerie (49)

Reklama

Herec

Filmy
2008

Devatenáct klavírů (TV film)

 

Ulice: Velká trojka (TV film)

2007

Muž a stín (TV film)

2005

D´Artagnan a tři mušketýři (TV film)

 

Jasnovidec (TV film)

 

Krev zmizelého

 

Zlá minuta (TV film)

 

Černá karta (TV film)

2004

I ve smrti sami (TV film)

Reklama

Reklama

 

In nomine patris (TV film)

 

Když chcípne pes (TV film)

 

Modrý Mauritius (TV film)

 

Pražské padělky (TV film)

2002

Borůvkový vrch (TV film)

 

Miláček (TV film)

 

Waterloo po česku

2001

Jak ukrást Dagmaru

 

Jediný svědek (TV film)

 

Krysy (TV film)

 

Manželka Ronalda Sheldona (TV film)

 

Muž, který vycházel z hrobu (TV film)

 

Nikdo neměl diabetes (TV film)

2000

Gambit (TV film)

 

Pramen života

1999

Byl jednou jeden polda III - Major Maisner a tančící drak

1997

Byl jednou jeden polda II - Major Maisner opět zasahuje!

1996

Konto separato

 

Šeptej

1995

Bubáci pro všední den (TV film)

1994

Díky za každé nové ráno

 

Nexus

1993

Kaspar Hauser

 

Svatba upírů

1991

Vajíčko (studentský film)

1990

Chybná diagnóza (TV film)

 

Jen o rodinných záležitostech

 

Popel a hvězdy (TV film)

 

Premiéra (TV film)

1989

Chtěla bych ten strom (TV film)

 

Romance o vodníkovi (TV film)

 

Svatební kočár (TV film)

 

Vážení přátelé, ano

1988

Anděl svádí ďábla

 

Bankovní dům Daubner (TV film)

 

Stupně poražených

1987

Hody

 

Karanténa (TV film)

 

O zatoulané princezně

 

Přátelé Bermudského trojúhelníku

1986

Cesta za hvězdným prachem (TV film)

 

Domek u lesa (TV film)

 

Každý má svůj den (TV film)

 

Kus života (TV film)

 

Případ Karoliny Testové (TV film)

 

Vánoční Růženka (TV film)

 

Záhada zamčeného pokoje (TV film)

1985

Pták Žal (TV film)

 

Růžový Hubert (TV film)

 

Skalpel, prosím

1984

Lupa je tlustý sklo (TV film)

 

Poklad hraběte Chamaré

 

Této noci v tomto vlaku (TV film)

 

Záchvěv strachu

 

Šéfe, vrať se! (TV film)

1983

Bota jménem Melichar

 

Kluk za dvě pětky

 

Kudláčkova metoda (TV film)

 

Vzpurní svědkové (TV film)

1982

Jehla (TV film)

 

Milostný poločas (TV film)

 

Poslední vlak

 

Smrt talentovaného ševce

 

Šťastný a veselý vrátného Metelky (TV film)

1981

Dostih

 

Hodina života

 

Pueblo (TV film)

 

Tajemství hradu v Karpatech

 

Vyzvání na cestu (TV film)

1980

Gorkij o Leninovi (TV film)

 

Italské jaro (TV film)

 

Oddělení zvláštní péče (TV film)

 

Romaneto

 

Vrchní, prchni!

1979

Kam nikdo nesmí

 

Muž s puškou (TV film)

 

Všichni za jednoho (TV film)

 

Zlaté rybičky (TV film)

 

Zlatí úhoři (TV film)

1978

Poéma o svedomí I., II.

 

Píseň o stromu a růži

1977

Já zůstanu věrný (TV film)

 

Vítězný lid

1976

Dům Na poříčí

 

Povídky Svatopluka Čecha (TV film)

 

Případ mrtvých spolužáků

1975

Fata morgana (TV film)

 

Hřiště

 

Osvobození Prahy

 

První žena království (TV film)

 

Tam, kde hnízdí čápi

1974

Dvacátý devátý

 

Motiv pro vraždu

 

Případ mrtvého muže

 

Sokolovo

 

Velký oblouk (TV film)

1973

Krásná paní ševcová (TV film)

 

Lesní panna (TV film)

 

Milenci v roce jedna

 

Obhájce (TV film)

 

Rafan (TV film)

 

Sen noci svatojánské (TV film)

 

Vítr (studentský film)

 

Ze života hmyzu (TV film)

 

Zloděj kroků (TV film)

1972

Bližní na tapetě: Hračičkové (TV film)

 

Co dělat (TV film)

 

Don Juan (TV film)

 

Moc bez slávy (TV film)

 

Návraty

 

Pokušení mladého muže (TV film)

 

Rozhovor (TV film)

 

Schovávaná na schodech (TV film)

1971

Cyrano z Bergeracu (TV film)

 

Lekce

 

Prameny (TV film)

 

První radosti (TV film)

 

Z lékárníkova deníku (TV film)

 

Člověk není sám

1970

Hrabě Drakula (TV film)

 

Kruh světla (TV film)

 

Nahota

 

Obavy komisaře Maigreta (TV film)

 

Radúz a Mahulena

1969

Bratři Ricové (TV film)

 

Dvě Cecilky (TV film)

 

Panenství a kriminál

 

Žalář nejtemnější (TV film)

1968

Jan Hus (TV film)

 

Pražské noci

 

Raport (TV film)

1966

Dvě z Říma (TV film)

 

Jak se stal Matěj Cvrček doktorem (TV film)

 

Noc bez úsvitu (TV film)

 

Sammy (TV film)

1965

7 zabitých

 

Ztroskotání lodi Kapermeulen (TV film)

 

Škola hříšníků

1964

Dvanáct

 

Strakatí andělé

1963

Bez svatozáře

 

Náboj

 

Pozor! Dítě? (studentský film)

1962

Vyvolení (TV film)

1961

Jarní povětří

 

Spadla s měsíce

TV seriály
2008

3 plus 1 s Miroslavem Donutilem

 

Dvě plus jeden (S05E10)

 

Hantec (S05E02)

 

Kriminálka Anděl

 

Čarodějnice (S01E07)

2006

Krev zmizelého

2005

Nadměrné maličkosti

 

Milovníci aneb Naprosto nevydařené rande (S02E05)

 

Nehoda (S02E01)

 

Oběti

 

Živnostník (E06)

 

Ulice

2004

Pojišťovna štěstí

2002

Místo činu

 

Vzpomínka na Prahu (S33E14)

1998

Tři králové

 

Zrada (E06)

 

Náhradní spojení (E04)

1997

Zdivočelá země

1996

Manželská tonutí

 

Nejsem líná, jsem chudokrevná (E03)

1995

Hříchy pro diváky detektivek

 

Každej vraždí, jak umí (E02)

1993

Maigret

 

Maigret se brání (E08)

1992

Náhrdelník

 

Duplikát (E02)

1990

Le Gorille

1989

Dlouhá míle

 

Epizoda 1 (E01)

 

Dobrodružství kriminalistiky

 

Krev (S01E06)

1988

Chlapci a chlapi

 

Prověrky (E11)

 

Trápení (E09)

 

Samopal (E08)

  více epizod (5)
 

Malé dějiny jedné rodiny

 

Rodáci

 

Epizoda 9 (E09)

 

Epizoda 8 (E08)

1987

Panoptikum Města pražského

 

Hokynářská balada (E07)

1986

Bylo nás šest

 

Období zkoušek (E06)

 

Loučení (E01)

 

Gottwald

 

Za svobodu! (E03)

 

To je naše zem (E02)

 

Generální tajemník (E01)

1985

Slavné historky zbojnické

 

Jan Jiří Grasel (E03)

1984

Povstalecká história

 

Blízko je deň (E08)

 

Na život a na smrť (E07)

 

Augustové dni (E05)

  více epizod (2)
 

Povídky malostranské

 

Hastrman (E06)

1983

Vom Webstuhl zur Weltmacht

1982

Sůl země

 

Tři spory

 

Spor herečky Kvapilové (E02)

1981

Okres na severu

 

Řeka (E12)

 

Důvěra (E07)

 

Šachy (E06)

  více epizod (2)
1980

Arabela

 

Čas zakladatelů

 

Hořký ústup (E02)

1978

SOKO München

1977

Die Magermilchbande

 

Nemocnice na kraji města

 

Ema (S01E07)

1976

30 případů majora Zemana

 

Křížová cesta (S02E01)

Dokumentární
2003

Po čtyřiceti letech (TV film)

1968

Kamera zkoumá dobu (TV seriál)

 

Den hanby (E02)

Divadelní záznam
1978

Tři mušketýři po třiceti letech

1970

Věc Makropulos

1968

Král Ubu

Host

Ovládací panel

Fanklub

(1)

Reklama

Reklama