Pach krve

• USA Wrong Turn (více)

Greenbrier Backcountry, Západní Virgínie. Chris Finn spěchá na pracovní pohovor a kvůli zácpě na dálnici se rozhodne zkrátit si cestu po lesní silničce. Nesprávně však zahne, zabloudí v lesní pustině a navíc se srazí s protijedoucím autem s pěticí mladých výletníků. Skupinka se vydá hledat pomoc do nejbližšího domu. Místo pomoci tam však naráží na rodinku zmutovaných kanibalských zrůd, která se baví štvanicemi na zbloudilé automobilisty a jejich krvavou likvidací. Stanou se mladí lidé dalšími obětmi šílených kanibalů? Kolik z hrdinů krvavou štvanici přežije a dokáže se dostat ven z lesa?

V produkci trojnásobného držitele Oscara za zvláštní maskérské efekty Stana Winstona a producentů mimořádně úspěšných hororů Resident Evil a Tajemství loňského léta vznikl podle scénáře zkušeného Alana B. McElroye (Halloween 4, Spawn, Tělo na tělo) horor evokující nejlepší díla žánru založená na minimálním vkladu financí a maximálním vkladu talentu strašit diváky. Debutující režisér Rob Schmidt nabízí děsivý příběh o skupince mladých lidí, která se v hlubokých lesích Západní Virgínie utkává s vražedným zlem ve stylu legendárního Texaského masakru motorovou pilou kombinovaného s děsivou atmosférou Záhady Blair Witch. (oficiální text distributora)

Sammy.Boy

Někomu to bude páchnout jako průměr, všude spousta klišé a nelogičností. . .ale jako hororovou zábavu na páteční večer nelze film nedoporučit! ()

gemi

Předskokan filmů Hory mají oči. V hlavní roli zdegenerovaní mutanti s "nadpřirozenými" schopnostmi být extrémně rychlí a hbytí, se skvělým čichem a přestože se to odehrává uprostřed hlubokých lesů, tak jsou vždycky neomylně "na tom správném místě". Solidní základ, ale obalený do tuny klišé. ()

Hellknight12

Celkom slušný film. Herecký je to celkom slušne. Príbeh je zaujímavý. Čo sa týka výkonu hercov tak je to nadpriemerne. Mutanti sú dobré spravený. Dĺžka 84 min je v pohode za takúto krátku dobu sú dobre vykreslené charaktery postáv. Celkové hodnotenie za mňa je 80%. ()

Nix

Svým způsobem je to už i celkem klasika, která je známá především lidojedy. Ti mají fantastické masky a bez nich by to byla nuda. Samozřejmě, že i v tomto filmu musí být hezké ženské, jinak by nebylo co vraždit. Scény jsou celkem napínavé, rozhodně to stojí aspoň za to jedno podívání. Určitě je to lepší průměr. ()

danielwanderer

Áááááááááá?!? Včera o 0:30 sme začali pri zhasnutom svetle pozerať snímok, o ktorom sa hovorí, že je najkrvavejší a najbrutálnejší horror posledných rokov. Blbosť! Čakal som príjemný a výnimočný shlasher a čo som dostal? Úplne trápnu hovadinu o mutantoch v lese, ktorý lovia turistov a potom si z nich robia guľáš. Ten romantický záber, keď hrdinovia liezli do veže bol asi najnechutnejší úsek filmu, už len kôli tomu, že tam bol. Eliza je fajna, čo je zaručilo aj záver, pretože bolo také okaté, to kto nakoniec prežije, že som sa do (otvoreného) konca len prenudil. ()

Galliano

Nekonecné lesy západnej Virginie, zmutované príšery a partia teenegerov uprostred všetkého brutálneho a krvavého diania. Na svoj žáner lahôdka inak iba priemer. ()

Chuppa

Horor co se povětšinou odehrává ve dne, nechutní zmutovaní bratři a partička mladých lidí uprostřed lesa, až na ten den vcelku klasika. Docela mě překvapil konec kdy v průběhů titulek ještě povstal poslední přeživší mutant. ()

vozralec

Nebylo to vůbec špatné. Taková solidní vyvražďovačka. Mutantíkům to šlo pěkně od ruky a ten jejich smích byl super. ()

Knor

Skoro až nenápadný film, který mě velice mile překvapil a po několikátém shlédnutí jsme si dokonce ty mutanty oblíbil. Velmi slušný zástupce hixplotation, který není pravda žádný zázrak, ale nenudí a jako oddychový horor je to velmi dobrá zábava. Zkrátka moc nepřemýšlet a bavit se. ()

departed

Spíš aby mě zajímaly osudy hlavních postav a abych se bál těch retardů, co tam pobíhali a smáli se jak volové, mě více zajímala ta nádherná příroda, ve které se to celé odehrávalo. Ty záběry z ptačí perspektivy byly fakt pěkný. Navíc, pokud byla zrovna v záběru, tak se z ní nedaly odtrhnout oči, nemám pravdu? Jo, teď mluvim o Elize Dushku, ne o přírodě. A Wish I May od Breakinů v závěrečných titulcích potěšilo. ()

Megynka

Nikdy nepochopím, jak se film jako tenhle může někomu líbit. Ale když se člověk nudí, asi se dá dívat opravdu na všechno ... ()

megan017

Film je originalní .........dobré herecké obsazení jenom to okolí se mi nelíbí protože lesy mi nepřijdou strašidelné ...děj je ovšem napínavý ale konec mě nepřekvapil je jasné že vždycky jedna zrůda přežije... ()

Amras

Po shlédnutí jsem ani neváhal s hodnocením. Sice to není originální téma, ale i tak jsem si film užil. Myslím, že největší odkaz je na film Texas Chain Saw Massacre z roku 1974. I když ve filmu bylo několik chyb (hlavně logických), stejně bude patřit mezi moje oblíbené. Jestli další díly této hororové série budou stejně dobré jako tento, určitě se zlobit nebudu. ()

Scraffy

Celkom dobre budovanie napätia a gore efektov. Obsadenie je slušné a jednotlivé scény celkom do seba zapadajú. Záporáci sú parádny a konkrétne scéna s útekom na konároch stromov je naozaj bravúrna. ()

Ex_Machina

Romantické labúžo pre čerstvo zamilované páry. Tajomnou prírodou hlboko v horách vás prevedú vyzretí intelektuáli s výzorom Delona, Biebera a Koleníka. I keď toho veľa nenahovoria, sú manuálne zruční, vynaliezaví, no hlavne majú cit pre detail. Každá si tu proste nájde toho svojho. Nerobí im problém ani to ak ste zadané, pretože sú pomerne presvedčiví. Svoju zámožnosť chlapci vedia kedykoľvek dokázať širokým vozovým parkom a plne vybavenou malebnou chatou na úpätí lesa, kam vás s radosťou, no mnohokrát i proti vašej vôli zavedú. Nebudete však ľutovať, je to zážitok na celý život. Proste niečo pre zlatokopky. Táto trojica nevyliečiteľných romantikov jednoducho nemôže odolať práci pre ľudí a svoje služby ochotne poskytne každému prechádzajúcemu turistovi, ktorý zablúdi do tej časti národného parku, ktorý spadá pod ich jurisdikciu a o ktorý sa láskyplne starajú. Keby cestovky objavili tento zabudnutý turistický raj, tak sa kľučky u nich nezavrú. ()

movemat

Od scény so strážnou vežou to začal byť celkom solídny film s dobrými nápadmi a dokonca zábleskami pokusov o nejakú tú zaujímavejšiu obrazovú kompozíciu či prácu s kamerou. Dovtedy to ale bola čistá béčkovina s typickými hororovými klišé a nudným dejom. Za celkový casting taktiež palec dole. Nudné tváre bez pokusov o nejaké to herectvo. Slabé tri hviezdičky. ()

Najt

Viděno hodně dávno a pamatuji, že toto byl jeden z těch lepších hororů. Teď jsem viděl po druhé a asi bych neměnil. Sice je to film, kde vůbec nemusíte přemýšlet, ale vím, že tenkrát mě to hodně bavilo. Honičky po lese, nechutné trio a sympatičtí herci, k tomu perfektní scény na strážní věži a já jako milovník Firewatch to uvítám, to je prostě nadprůměr. Ohodnotil bych slušnými 3,5* ()