Pach krve

• USA Wrong Turn (více)

Greenbrier Backcountry, Západní Virgínie. Chris Finn spěchá na pracovní pohovor a kvůli zácpě na dálnici se rozhodne zkrátit si cestu po lesní silničce. Nesprávně však zahne, zabloudí v lesní pustině a navíc se srazí s protijedoucím autem s pěticí mladých výletníků. Skupinka se vydá hledat pomoc do nejbližšího domu. Místo pomoci tam však naráží na rodinku zmutovaných kanibalských zrůd, která se baví štvanicemi na zbloudilé automobilisty a jejich krvavou likvidací. Stanou se mladí lidé dalšími obětmi šílených kanibalů? Kolik z hrdinů krvavou štvanici přežije a dokáže se dostat ven z lesa?

V produkci trojnásobného držitele Oscara za zvláštní maskérské efekty Stana Winstona a producentů mimořádně úspěšných hororů Resident Evil a Tajemství loňského léta vznikl podle scénáře zkušeného Alana B. McElroye (Halloween 4, Spawn, Tělo na tělo) horor evokující nejlepší díla žánru založená na minimálním vkladu financí a maximálním vkladu talentu strašit diváky. Debutující režisér Rob Schmidt nabízí děsivý příběh o skupince mladých lidí, která se v hlubokých lesích Západní Virgínie utkává s vražedným zlem ve stylu legendárního Texaského masakru motorovou pilou kombinovaného s děsivou atmosférou Záhady Blair Witch. (oficiální text distributora)

Al44...

Uspokojivý torture horor odehrávající se v překrásné přírodě daleko mimo civilizaci - škoda, že vraždící zrůdy nejsou ani trochu strašidelné a spíše vzbuzují pousmání - je zde pár gore efektů a nechutností - potěší přítomnost D. Harringtona v jedné z hlavních rolí (detektiv Quinn z Dextera). ()

Kadas97

Priemerný horor so zmutovanými kanibalmi. Neurazí a ani nenadchne, ale napriek tomu, že som ho videl asi 3x sa nebudem brániť ďalšej projekcii. 6 z 10 ()

PEZ

Ked mna hixploitation filmy tak bavia. Wrong Turn sice nie je originalna, ale zato zrucne natocena vyvrazdovacka, ktora neobsahuje az tak vela nezmyslov (najviac asi vycnieva klasicka schopnost zaporakov najst nasich hrdinov, bez ohladu na to v ako velkom lese sa vsetky postavy vyskytuju). Predstavitel hlavnej postavy Desmond Harrington ma dokonca hodne zaujal a rad si pozriem nejaky iny kusok, v ktorom hra (objavil sa napr. v Dexterovi). Vynikajuca bola scena v dome, kedy nasa partia zistila, s kym maju tu cest "jednat". Este aj dlzka je tak akurat, takze nevidim dovod preco nedat slusne 3*. ()

Plechpetr

Nic víc než dost sra*koidni podívaná. Docela jsem se v tom zklamal. Když jsem asi před třemi lety viděl třetí díl, byl jsem z něj určitě vyvařenej víc jak z jedničky. ()

geek.ondra

Snesitelné a na "žánrové odreagování" ideální béčko. A když si vemu jaké paskvily se v té době vytvářeli tak je to jeden z těch lepších béčkových zástupců žánru. To že se z toho nakonec vyklubala tak velká série ale určitě nechápu. 4/10 ()

sledge

V takychto filmoch proste musite drzat palce vrahom, tak vas hlavne 'postavy' otravia. Najdete tu vsetky cliche na ktore si spomeniete z filmov o ludoch ktori este mentalne nedozreli. Napriek tomu som sa az necakane bavil, asi na tom ako padali jeden po druhom, a celkovo ich naivita je dost vtipna ked sa clovek povznesie nad fakt ze to asi mysleli vazne. -2* ak nemate radi nasilie. ()

dave75

Koukam,ze Wrong Turn tady neni moc oblibeny:( Osobne mam teda uplne jiny nazor.Rekl bych,ze to jeden z nejlepsich hororu,jaky byl za posledni dobu natocen. Je videt, ze Schmidta hodne inspirovali starsi veci,jako je treba Texas Chainsaw Massacre od T.Hoopera,coz je urcite dobre.Povedlo se mu navodit tu spravne ponurou atmosferu,kterou vetsina dnesnich hororu prave postrada. Navic film obohacuje skvela kamera (napr. zaber klicovou dirkou na oko,v nemz se odrazi dost drsna scena) a vyborna hudba...Ja nemuzu jinak,nez dat „trem chlapum v chalupe“ pet hvezdicek:) ()

KarlWalf

Tenhle film je zvláštní jednou věcí (alespoň pro mne). Není to atmosféra, ani děj. Ale několikrát jsem se přistihnul při myšlence, co bych dělal, pokud bych zůstal s Elizou Dushku sám v lese. ()

Louie

Příjemnej filmeček, kterej jsem vydržel bez problémů až do konce, i když běžel skoro ve dvě ráno. Potěšilo mě, že se hrdinové (po dlouhé době) chovají v hororu tak nějak alespoň trochu logicky. Možná se mi to líbilo i víc než poslední Masakr motorovou pilou... Jen mě trochu štve, že ty nejhezčí holky umíraj jako první :-). ()

chaturga

Asi nejlepší takový film. Není přehnaný (až na absurdní skok do stromů), dementní (až na pár scének:)), ale je celkem reálný. Skvělý Jeremy Sisto zaplatil za záchranu přátel životem dost ošklivě:( Velmi dobrý film. Perlička na závěr: Viděl jsem tento film poprvé v kině a za mnou seděli dva tak asi dvanáctiletí fakani, kteří se smáli na celý sál u scény, kdy jeden z těch zmetků usekl půl hlavy jedné z hl. postav. Jeden šel ven po dobrém a druhého jsem odtáhl za pačesy, jelikož nechtěl dobrovolně opustit sál. ()

Wencek

Klasická lesní vyvražďovačka se zmutovanýma mutantama co mají velké sekyry a nadlickou sílu a partičku mladých bezstarostných chlapců a dívek kteří bohužel v lese špatně odbočili v čele se statečným doktorem a sličnou slečnou. Co více si přát. Pro mě příjemný a koukatelný ne nijak originální horor. ()

BLADER

Tento film má niekoľko zásadných chýb. Nie je veľmi napínavý, a rozhodne nie je taký neuveriteľne brutálny, ako sa o ňom hovorí. A navyše, keď som videl Ajove Hory majú oči, došlo mi, že toto je zrejme klon Cravenovej verzie. Nie je to až také zlé, ale keď si môžem vybrať, beriem radšej Hory majú oči. Je to oveľa lepšie natočené a má to lepší scenár. Ale to je už iný príbeh... ()

haWranka

Taková absolutní klasika ve svým žánru. Předvídatelnej děj, jedna nebo dvě lekačky a velká spousta nelogičností. A hlavně parta nádherných herců, který neumí hrát. ()

Sign

nez sem to videl tak mi bylo jasne ze to bude beeeeecko jako prase a z em to bude nudit, ba dokonce sraat, no becko to bylo ale hodne dobre a ja se bavil... ()

Luckyman

Slabý priemer a nedalo mi, že sa to dosť podobalo filmu Hory majú oči. Celkom sa to dalo, ale boli ti bratia nejakí veľmi rýchli a ohybní na to, že boli v stave v akom boli. ()

vlado90

Pre mňa jeden z najlepších hororov.Tomuto hororu nič nechýba a ani druhý diel nebol ani zďaleka taký ako prvý. 100% ()

nwx

Nejlepší ze všech natočených dílů. Jen upozorňuji, jak tady píšete, že si autoři vypůjčili téma z "Hory mají oči", tak je to obráceně. Tento horror byl natočen před "Hory mají oči". ()

lakart

I přesto, že se jedná o klasický typ hororové vyvražďovačky, najde se tam pár opravdu hezkých a napínavých míst, které stojí za to. Celkově se mi film vypařil z hlavy poměrně rychle, ale několik scén se mi vybavuje stále (chata, strážní věž a koruny stromů). Scénář je špatný, výkony naprosto tupé. Dobrá je atmosféra a hudba, který zvedají film z těžkého průměru. 65% ()