Pach krve

• USA Wrong Turn (více)

Greenbrier Backcountry, Západní Virgínie. Chris Finn spěchá na pracovní pohovor a kvůli zácpě na dálnici se rozhodne zkrátit si cestu po lesní silničce. Nesprávně však zahne, zabloudí v lesní pustině a navíc se srazí s protijedoucím autem s pěticí mladých výletníků. Skupinka se vydá hledat pomoc do nejbližšího domu. Místo pomoci tam však naráží na rodinku zmutovaných kanibalských zrůd, která se baví štvanicemi na zbloudilé automobilisty a jejich krvavou likvidací. Stanou se mladí lidé dalšími obětmi šílených kanibalů? Kolik z hrdinů krvavou štvanici přežije a dokáže se dostat ven z lesa?

V produkci trojnásobného držitele Oscara za zvláštní maskérské efekty Stana Winstona a producentů mimořádně úspěšných hororů Resident Evil a Tajemství loňského léta vznikl podle scénáře zkušeného Alana B. McElroye (Halloween 4, Spawn, Tělo na tělo) horor evokující nejlepší díla žánru založená na minimálním vkladu financí a maximálním vkladu talentu strašit diváky. Debutující režisér Rob Schmidt nabízí děsivý příběh o skupince mladých lidí, která se v hlubokých lesích Západní Virgínie utkává s vražedným zlem ve stylu legendárního Texaského masakru motorovou pilou kombinovaného s děsivou atmosférou Záhady Blair Witch. (oficiální text distributora)

GOREGASM

Málokdy bývá vyhlazování americké omladiny obdobně šťavnaté, brutální a bez zbytečných keců přímočaré jako ve Špatné Zatáčce díle prvním. Záviděníhodný drive film neztrácí po celou stopáž, odpudivost tlupy hillbillies je na vysoké úrovni (Stan Winston se holt nezapře) a vynalézavost goreu i režie u podobně neprvoligové produkce mile překvapí. Za zmínku stojí i vztah k partě většinou zamordovaných mladistvých, jelikož jde o sympaťáky (Jeremy Sisto skončí přesto a opět Six Feet Under ;-), kteří se s bezvýchodnou situací poperou s různorodě prokrveným výsledkem, ale moje sympatie mají. Eliza Dushku sice umí zapojit jen jeden mimický sval a úsměv jím na své pusince neposkládá, ale pro jednou ji to promineme. Každopádně jde o příjemné hixploitační překvapení, které schová do kapsy mnoho svých věhlasnějších předchůdců i následovníků. 80% ()

Rathalos

Tak tato seria o rodinke zmutovanych kanibalskych zrudach,ktora zabije vsetko zive,co im pride do cesty je fakt zaujimava,brutalna, a krvava a taky by mal horor byt...:-) ()

MickeyStuma

Drsný slasher bez bázně a hany velice silně konkurující remaku 'Texaský masakr motorovou pilou', který byl mezi diváky vypuštěn ve stejném roce. Přináší naprosto stejnou dějovou šablonu se svým vývojem. Skromný příběh je očekávatelně jednoduchý, takže lze uchopit dobře. Napětí, držící se po celou stopáž, by se dalo krájet. A to doslova. I hrůzy a gore scén je požehnaně. K tomu patřičný švih a spoustu šokujících momentů a máme hororový snímek, který rozhodně není pro slabé povahy. Co chtít víc. V rámci subžánru tento snímek patří mezi ty lepší. ()

domirovec

Ve smradu červené tělní tekutiny, aneb v dalším z řady průměrných hixploitation hororů, se setká, po většinu času všechny emoce postrádající banda mladých šulibrků (a pochopitelně i šulibrček) s další tlupou bezemocionálních parchantů s prdelemi místo xsichtu, kteří dokonce nemají problém někomu prostřelit hlavu kvalitně dělaným šípem, useknout nějaké ty nožky, no a nebo spapat pár těch nevinných turistů, co se právě ztratili v zasraně velkém pralese! Prostě krása. Jakožto místní hororový exprd bych tedy dal pouze tři hvězdičky, hlavně kvůli postavám, se kterými jsem si moc na chuť nepřišel, naštěstí však ty prdelo-xsichty zachraňuje pěknej promakanej gór a taky mají pěkně velké štěstí, že si ti prdelo-hlavci vybírali samé, atmosférou naplněné místečka, kde svoje vyděšené šulibrky naháněli. Pěkná práce, butt-heads! 4/5 ()

Narayan

Velké zklamání, děsivější než zmutovaní horalé je i moje babička a celý film postrádá jakékoliv napětí, což se snaží vynahradit nechutnými záběry na porcování lidských těl. Naprostá zoufalost, ruce pryč... ()

ceBBek

Takhle nesympatického hlavního hrdinu v pozitivní roli jsem už dlouho neviděl. Jinak horor je celkem napínavý, ale žádný zázrak to není. Klasická vyvražďovačka zasazená do lesnatého prostředí:) ()

Spiz

ale tak příjemný horror.. trochu mi vadili kanibalové... Jejich masky mohli být trochu... lepší, ale jinak potoky krve, střev a nejrůznějších orgánů - dávám 3* ()

Skleni

Kto nepozná nevie čo je to.. kua, šak ja som to videl a vlastne neviem čo to je. Ako viem čo to malo byť. Horor s dávkou brutality. riadnou. Ale videl som iba brutalitu. A to stupídnu a nelogickú. Herci nula bodov. A navyše zápletka a lokalita ma dojali:-D. Chabota. Ale určite by som to zaradil medzi klasiku z toho dôvodu, aby ste vedeli porovnávať nasledujúce hororové filmy. Ak je to horšie ako toto.. nepozerajte!. Ak rovnaké, risk je na vás. ak to má vyššie hodnotenie: stále to neni záruka kvality, ale je tu šanca že to bude pozeratelné:) 43% ()

desolator6

V celom filme nie je jediný moment ktorý by ma šokoval. A ani moment kde by som sa zľakol (nedajbože bál). Toto je proste úplný odjebok hororov. Nech si tu tvorcovia nechajú zamknuté doma v skrini! ()

Stíba

Wrong Turn vsadil na nechutnost toho nejvyššího kalibru a jak se zdá, celkem mu to vyšlo. Film má slušné tempo a pár skvělých scén jako třeba useklá hlava na stromě. ()

helraiser

Wrong Turn je celkem podařenej lesní slasher, který ovšem nepřináší nic nového, což se od něho ani nečekalo. Co ovšem přináší tak je pořádná krvavá, místy atmosférická podívaná s bandou krvalečných kanibalů, kteří se opravdu činí. K zahození vyjímečně nejsou ani herecké výkony i když se žádnej zázrak nekoná. Jedná se o slušnou zábavu na dlouhý večer a z tohoto pohledu obstojí na sto procent. No prostě pěkná podivaná která si jistě své fandy najde. |Po shlédnutí jsem byl rozhodně spokojenej a tak dám čtyři hvězdy i když se jedná o lehkej nadprůměr, ale mě se to prostě líbilo. ()

muskcz

"Myslím, že jsme zachráněni, dostaneme guláš." Až se budou sebeparodující samoúčelná klišoidní béčka řadit do kategorie hororových komedií, budu dávat plný počet a to právem, protože jsem se opět skvěle pobavil. ()

emdvojka

Hodnotiť pach krvi ako dobrý film je myslím spravodlivé. I keď námet je jednoduchy jak facka a už od začiatku zistíte kto prežije a kto nie. Je jasné komu sa venuje kamera viac a komu menej...ale vraždy vyzerajú zaujímavo a napätie sa stupňuje...dobrý film... *** ()

chrispe

No... já se docela bavila. (spoilery) Protože jestli o nějakým hororu můžu říct, že se postavy chovaj jak kreténi, je to tady - Jasně, pojedeme zkratkou, proč ne. Pak se co nejdřív rozdělme a pokračujme dál, ne nazpátek, kde je na 100% benzínka, však ono se něco časem na obzoru vynoří. Huráá a je tu chatka... je sice divná, fakt to tam smrdí... ale... když kdosi tu potřebuje na záchod - jakože na opravdovej záchod! jinam přeci nepůjde. Fajn, zjišťujeme, že jsme v pěkným průseru, utíkáme, podaří se nám získat auto a následně se dostat na strážní věž - varování před tím, aby nikdo nestál u okna, protože by je mohlo být vidět, bylo výsměchem díky následnému zapálení světlic, aby mohla celá bouda zářit do dály. Zaskáčeme si po stromech a dokonce nám svitne i špetka naděje, když uvidíme jeden policejní vůz se strážníkem, který nám jede na pomoc potom, co jsme do vysílačky vyřvali příběh o tom, že nás někdo (oni) postupně vraždí. Pak zajmou "nej" kámošku, tak nedbám na strach ani na to, že mám nohu v kreši (pravý americký hero?) a jdu ji zachránit (vzepřu se na podvozku auta, síly je ještě dost). Konečně si to s mutanty vyřídíme, hurá zpět na benzínku strhnout mapu a domů do postele. (vím, je to jen sprostej přepis děje, ale právě tím se řekne vše). ()

SimonShot

Docela nadprůměrný snímek který se vyznačuje napětím a brutalitou. Konec mě docela potěšil, nečekal jsem ho takový, 1. díl s 5 dílo serie wrongturn nezklamal, ten kdo tomu pak dá jen jendu * je totální inbecil, protože tenhle film je o tom pochopit to jako oddechovku, ne napatě sledovat a všímat si všech nedostatků ktomu sou určené jiné filmy.... !? ()