Pach krve

• USA Wrong Turn (více)

Greenbrier Backcountry, Západní Virgínie. Chris Finn spěchá na pracovní pohovor a kvůli zácpě na dálnici se rozhodne zkrátit si cestu po lesní silničce. Nesprávně však zahne, zabloudí v lesní pustině a navíc se srazí s protijedoucím autem s pěticí mladých výletníků. Skupinka se vydá hledat pomoc do nejbližšího domu. Místo pomoci tam však naráží na rodinku zmutovaných kanibalských zrůd, která se baví štvanicemi na zbloudilé automobilisty a jejich krvavou likvidací. Stanou se mladí lidé dalšími obětmi šílených kanibalů? Kolik z hrdinů krvavou štvanici přežije a dokáže se dostat ven z lesa?

V produkci trojnásobného držitele Oscara za zvláštní maskérské efekty Stana Winstona a producentů mimořádně úspěšných hororů Resident Evil a Tajemství loňského léta vznikl podle scénáře zkušeného Alana B. McElroye (Halloween 4, Spawn, Tělo na tělo) horor evokující nejlepší díla žánru založená na minimálním vkladu financí a maximálním vkladu talentu strašit diváky. Debutující režisér Rob Schmidt nabízí děsivý příběh o skupince mladých lidí, která se v hlubokých lesích Západní Virgínie utkává s vražedným zlem ve stylu legendárního Texaského masakru motorovou pilou kombinovaného s děsivou atmosférou Záhady Blair Witch. (oficiální text distributora)

PROROK14

Kde bolo tam bolo, za siedmimi horami a siedmimi dolami, kde sa krv sypala, bol slnečnými lúčami zahalený lesík a v ňom traja tajomní mužíci. Rovnakí, akoby ich jedna mater mala. Už od malička sa im deti smiali pre ich výzor. Veru veru, nemali z toho radosť. A tak keď vyrástli, rozhodli sa ubytovať vo voňavučkom obydlí v spomínanom lese. Spolu vstávali, jedli, hrali sa a chodili spať. Až ich to po nejakej dobe omrzelo. Spomenuli si na zlé deti ktoré sa im smiali a rozhodli sa pomstíť sa im. A tak sa biznis pomaličky začal rozbiehať. Bola obeť, druhá a za ňou veľa nezvestných ľudí. Muži z hor z toho mali radosť. Nie len že mali čo papať ale mali z toho aj srandu. Zabíjať okoloidúcich sa im proste páčilo. Potoky krvi, zavárané oči, uši, vo vani mrtve telá a podobne. Až natrafili na skupinku mladých čo boli oveľa statočnejší ako ich predchodcovia. Muži z hor mali čo robiť a veru nedarilo sa im. Títo mladí pocestní boli chytrejší a troch bratov ojekabátili. Ale oni sú tak trošku nesmrteľní a ... pokračovanie nabudúce. 85% ()

BoPo

Ničím výnimočný horor, pretože prináša klasiku stvárnenú klasickým spôsobom. Ale boduje vydarenými "mutantami", ktorí sú ako vystrihnutí z hororovej encyklopédie. Samozrejme herci "hrajú", ale človek im to rád odpustí, pretože vie, že zomrú v bolestiach. Pre mňa jednak spomienka na strednú školu a druhak jeden z tých vydarenejších predstaviteľov žánru, na ktorého vrchole stojí lahôdka menom Hory majú oči. ()

Tommassi3

"Musím čůrat !!" - "A já ti musím připomenout film Vysvobození !!" ;) A (ne)jeden se musí smát, protože Rob Schmidt, když už se na něj odkazuje, od Boormana zrovna moc neodkoukal.. ()

Silence

Další film, který se svezl na vlně znetvořených "lidí" - zabijáků. Nepostrádá samozřejmě ani klasický vzorek americké mládeže - partu hlavních obětí - typický pro tento typ filmů. To ještě ovšem nepředurčuje film k zatracení. O co tedy jde? Wrong turn nás sice překvapí místy hutnou atmosférou, ale bohužel vše sráží neuvěřitelnost celého příběhu. To je možná způsobeno stylizací filmu. Je to celé tak nějak moc barevné a záběry moc čisté. Ale hlavně, znetvořeného Texaského masakrátora bych ještě i byl schopen uvěřit, ale banda či lépé tlupa chlupatých zmutovaných řezníků, kteří jezdí v autech a loví lidi po lesech - promiňte, ale to už je na mě moc. Já vím, já vím - podle skutečné události samozřejmě. :) ()

Hismael

Už ani nevím, kdo koho vlastně vykradl. V současné době mi to nejvíce připomínalo horor Hory mají oči, ale Pach krve je o nějaký ten level níž. Hlavní problém jsem měl s tím, že celý tenhle film je postavený na divných nápadech a rozhodnutích, aby bylo možné dál pokračovat a divák se nemusel dívat jen na to, jak parta lidí utíká lesem. Umět to ignorovat, tak dám bez váhání 3 hvězdy. ()

Ouwen

Skvělá atmosféra, neustálé napětí a do toho pár nechutných scén. Postavy vynikající a líbil se mi i celkový vizuál, skvělá hororovka. ()

Seabeast

Silnější průměr! Hned úvodní titulky jsou skvělým vtahovákem, a co se hororového odsýpání týče, tak jsem neměl s filmem žádný problém. Napětí taky funguje a dost mě překvapily scény s bojem o život v korunách stromů. Proč ale tři? Zápletkou a příběhem se nejedná o takový "boom", neřkuli to občasné chování charakterů. Dále je tu minimum postav, což nemusí být pokaždé na škodu, ale uvítal bych zde víc než jen tři záporáky. Pravda, bylo na nich zajímavé, že každý měl jinou bojovou specialitu a jejich masky měly pěkné hnilobné vzezření. Musím se taky přiznat, že ještě před shlédnutím jsem měl jakési negativní předsudky pramenící z toho nepříliš nápaditého překladu titulu. Ale nebojte, nuda to rozhodně nebyla a já pak v průběhu svůj pohled musel trochu přehodnotit. ()

JohnCZ

Vizuálně jednoduchý survival horor s několika dobrými nápady (útěk korunami stromů), snesitelným množstvím gore, vtipnými "alabama gone wrong" záporáky, ale na druhou stranu taky ničím, co by vyloženě ohromilo. Až na zlehka pobuchanou Elizu Dushku v přiléhavém tílku teda. ()

zablaga

všetci vieme, že ľudí už dávnejšie neľakajú odporné príšery, a ešte také trápne príšery. Ja si myslím, že takúto atmosféru dokáže navodiť každý, takže ano bolo to trocha napínavé no inak nehorázne trápne a k tomu také prehnane afektované....Ale držím sa a nedávam odpad...stále to má niečo do seba..och ale málo! ()

corpsy

Tento tuctový krvák už nemôže ponúknuť nič nové, čo by sme ešte nevideli. HORY MAJÚ OČI v lacnejšom vydaní. Neoriginálne, ale pekne drsné. Plus oplodnenia hodné čajočky. ()

DDT

Nudné béčko, padesátý odvar z "Texaského masakru". Nejhorší je, že to není zas až taková stupidita, abyste se u toho mohli aspoň smát. Nezajímaví hrdinové, kterých vám nebude ani trochu líto (navíc hned na začátku snadno poznáte, kdo asi přežije a kdo je tam jenom jako "kanibalenfutter"). Prostě, pokud na to půjdete do kina, tak to bude hlavně váš "Wrong Turn". ()

Marsik

Film jsem viděl až nyní (po 9 letech od jeho natočení) a za tu dobu jsem viděl velkou škálu hororů. Tudíž mě tohle tolik nedostalo, i když uznávám, že krvavé scény stály za to. Nicméně chování postav se opět neobešlo bez řady nelogičností. Ale jelikož jsem člověk zvídavý a vidím, že jsou už k mání další 3 pokračování, nejspíš brzy sáhnu po dalším dílu :) Jednička je pro mě za 57% // Prima Family (8.6.2012) - Viděno po druhé. Ne, že by se mi film líbil, ale zrovna v TV nic lepšího nedávali. Navíc jsem si chtěl spravit chuť po prohraném utkání fotbalistů na Euru s Ruskem :) Ke komentáři už nechci nic dodávat, snad jen, že mám nutkání ubrat procenta za CZ dabing, ale za to film nemůže. Takže ponechávám - 57% (with J.) ()

PauloZ

Vcelku mrazivá podívaná. Ty dvě lesní obludky jich tam velice solidně a brutálně kuchají. Jeden z nejtvrdších a nejsyrovějších hororů co pamatuju, ale taky pravda, nejsem žádný vášnivý hororofil. ()

ConanVJ

Tradiční vyvražďovačka s pěknýma krvavýma scénama a pěknýma babama. Banda vraždících dementů je pěkně namaskovaná. Vraždy mají pěkné efekty a vypadají celkem věrohodně. Film nevybočuje ze zajetých kolejí žánru. Za mě 60% :) ()

Tryskomyš

Na tento film jsem narazila náhodou. Tudíž jsem nic nečekala, nebo spíše nevěděla, co čekat. A možná i proto se mi horror líbil. Bohužel další díly už moc ne. ()

zdepapepa

Přišlo mi to podobné jako nedávná předělávka Texaského masakru motorovou pilou. Tady akorát lidi umírají rychleji a je to spíš thriller než horor. Průměrný béčkový film. Tečka. ()

fannah

Docela dobrá podívaná, několikrát jsem se zasmál, ale jinak docela v pohodě horor... Hodně lekavých scén a celkově rychlý spád. ()