Hospoda

Česko, (1996–1997), 22 h 45 min (Minutáž: 24–29 min)

Režie:

Jaroslav Dudek

Scénář:

Jiří Drejnar

Kamera:

Alois Nožička

Petr Nárožný, Ladislav Potměšil, Bronislav Poloczek, Jiří Menzel, Jan Kanyza, Jiří Krytinář, Pavel Vondruška, Václav Knop, Věra Tichánková, Lubomír Lipský st., Josef Dvořák, Zuzana Bydžovská (více)

Série(2) / Epizody(52)

Do hospůdky tři schůdky, z hospody tři schody. Oblíbený sitcom z prostředí malé pražské hospůdky a o neobyčejně veselých příhodách denních štamgastů. (TV Nova)

Death

No ty dialogy jsou vcelku hodne o nicem a to je tady docela kamen urazu, vzhledem k tomu, ze je na nich postaven cely film. Vtipne to moc neni a nejak nevidim duvod, proc tim marnit cas. ()

Narcis

Když se tato hovadina bere s rezervou a pomůže se tomu vypnutým mozkem tak je to opravdu kvalitní zábava a navíc je to pravý český humor. 5* je ale opravdu až moc. ()

P1tr

Buranská novácká zábava, která měla díky obsazení nějaké vnitřní kouzlo, které mi nedalo se nedívat. Plus skvělá ústřední píseň. ()

Jello Biafra

Dobre natočený seriál s príjemnou atmosférou a hviezdnym obsadením. Ja osobne ho pozerávam už od jeho premiéry v TV kedy som mal 5 rokov a rovnako ma baví dodnes. Perfektne zachytená atmosfére pražskej hospúdky a jej štamgastov s každodennými problémami. Navyše tá herecká elita hraje tak presvedčivob že im baštíte akúkoľvek hlášku. Kupríkladu Nárožný ako hostinský Dušek nemal chybu. Tie jeho hlášky sú čistý kult (ty ses tady rozpil jak švédskej turista v Petrohradu) U mňa jednoznačne najlepší seriál aký TV N@va kedy vyprodukovala. ()

giovanni3

Seriál na který se vždy rád podívám.. kvalitní herecké obsazení v takové malé hospůdce. Sem tam vtipná hláška či scénka.. já se bavím, ale ne tak moc, abych dal více jak 4z5 ()

venca163

Kolikátý to dneska piješ? Sedmnáctý, ale v kotelně už jsem vypil basu...No a včera jsme se ještě cestou domů zastavil u Brázdů jen tak na stojáčka, tak jsem urazil ještě 5 kousků před spanim. Dokonalý herecký výkony (hlavně Nárožný a Poloczek). PS: Nedávno jsem to znova zhlídnul a musim přitvrdit procenta a uznale pokývnout, že ten seriál nestárne. Některý díly jsou sice trochu shit, ale většina stojí za to. Hodně aktuální je třeba Nekuřácký den, kterej byl tenkrát natočenej jako fakt přehnaná satira =) (80%) ()

Mr.Jackass

Téměř jako každý seriál má výborný začátek, ale díly ke konci jsou jen uměle natahovaná komerční bramboračka...Přesto se na něj občas milerád podívám a udělám si chuť na pivko a vyrazím za známými do hospůdky, kam vedou 3 schůdky :) ()

Obivan

Vynikající zábavný seriál. Pravda, z uměleckého hlediska to není nic moc, ale ani nemělo být. Důležité jsou fórky, hlášky, řeči a změť opravdových hospodských figurek. A herecké obsazení je také skvostné. Ve srovnání s jinými českými sitcomy a zejména pozdější pásovou televizní produkcí musím tenhle seriál trochu ocenit. Tady si myslím že tento seriál je celkem ne-právem zatracován, a tak zbytečně nízko hodnocen. Asi jediná docela vtipná věc, na které se podílela tv Nova! ()

Cejny

Jako asi to má své kouzlo, ale tak maximálně pro všechny štamgasty, a teď bych je teda nechtěl urazit, ale tohle byl jeden z nejhorších českých seriálů vůbec. ()

Markussis

Jen k zamyšlení: Tento seriál je doopravdy velmi rozporuplný. Především s přihlédnutím k tomu, jak ho mají různé cílové skupiny hodnotit. Uznávám, nemusím mít rád hospody a pivo, ale psát, že to je odpad a buranskej humor je naprostý nesmysl. Seriál právě díky svému hereckému obsazení, které má zkrátka punc toho pravého českého nefalšovaného folkloru , je naopak velmi vkusný. Každý člověk, co si dovoluje veřejně něco hodnotit, by měl mít nějakou podvědomou snahu o to, aby byl objektivní, což bohužel skutečně není zdejší situace. HOSPODA má slabší a silnější díly, ale především má atmosféru a díky tomu působí přirozeně a skutečně. Nesouhlásím se zdejším hodnocením seriálu a považuji to za klasický projev pokrytectví, jehož příčinou je dnešní globalizace, kdy si věkový průměr naší populace, jak už zde někdo napsal, raději pustí Přátele. Je to velmi smutné, ale především také nebezpečné vůbec pro celou Evropskou kinematografii zejména z důvodu toho, že hlavním problémem není ani tak fakt, že Evropské filmy mají hodnocení nižší než ty americké, ale především problémem je, že těch hodnocení mají zde nesrovnatelně méně a tím se stávají téměř jakousi raritní kategorií. ()

herr_carter

Seriál, jehož hodnocení je hodně ovlivněno většinou těch, kteří tradičně hodnotí umělecký přínos pro českou kinematografii, hloubku, scénář,bla bla bla.... myslím si,že lepší situační komediální seriál tady hodně dlouho nikdo nenatočí, jestli vůbec! Ta skvadra byla vybraná naprosto skvěle, takový kontrast lidí se jen tak nevidí - rádoby intelektuálové Kanyza s Menzelem, klasičtí hospodští povaleči Potměšil a Poloczek, doplňovaní hospodským Nárožným a příležitostnými bezdomovci Krytinářem a Vondruškou - co epizoda,to originál, co věta, to hláška....a neříkej mi dědku,já ti taky neříkám cucáku..................moje hodnocení = 8,5 z 10. ()

Frankie

Komediální seriál sázející především na důvěrné prostředí hospody, pro Čechy druhý domov:), selhává jak v technických disciplínách (chaotická kamera, občasné neslyšitelné dialogy) tak v unylé a nezáživné atmosféře. Serial nezáchraní ani výborné obsazení či čas od času povedená scénka a pokud divák vzápětí dojde ke zjištění, že se jedná pravděpodobně o nejlepší projekt n@vácké produkce, přepadne ho lehký smutek. ()

klúčik

Seriál o jednej pražskej krčmičke. Tu sa stretávajú typické krčmové postavičky. Na niektorých dieloch sa dá celkom zabaviť. Herecké obsadenie je výborné.... Hodnotím 65%. Chmelomok zlatý lok...... ()

misstake

Nejlepší seriál, na jaký se nova zmohla. Když to dávali poprvé, tak jsem tomu nepřišel na chuť asi proto, že jsem tehdy nepišel na chuť ještě ani pivu. Podruhé jsem se na to díval proto s předsudky, ale když jsem to náhodou zahlíd, došel jsem k závěru, že to není tak špatné. V rámci televizní seriálové zábavy nadstandartně pobaví, místy evokuje vlastní hospodské zážitky. A když to člověk sleduje v hospodě u piva tak ještě o půl nebo o celou hvězdičku lepší (v závislosti na počtu zkonzumovaných půllitrů...). ()

Zemřel Ladislav Potměšil

07.09.2020

Věra Tichánková 1920 - 2014

Věra Tichánková 1920 - 2014

09.01.2014

Bronislav Poloczek (1939 - 2012)

Bronislav Poloczek (1939 - 2012)

16.03.2012