Hospoda

Česko, (1996–1997), 22 h 45 min (Minutáž: 24–29 min)

Režie:

Jaroslav Dudek

Scénář:

Jiří Drejnar

Kamera:

Alois Nožička

Petr Nárožný, Ladislav Potměšil, Bronislav Poloczek, Jiří Menzel, Jan Kanyza, Jiří Krytinář, Pavel Vondruška, Václav Knop, Věra Tichánková, Lubomír Lipský st., Josef Dvořák, Zuzana Bydžovská (více)

Série(2) / Epizody(52)

Do hospůdky tři schůdky, z hospody tři schody. Oblíbený sitcom z prostředí malé pražské hospůdky a o neobyčejně veselých příhodách denních štamgastů. (TV Nova)

uzzi

Navážet se do tohoto seriálu je jednoduché - buranství z něj přímo čiší, navíc ho vyrobila Nova, která drtivou většinu své produkce nejspíše tahá ze stoky. Tohle je ovšem taková vyjímka na hnojišti nováckých seriálů, především tomu pomohlo skvělé obsazení, přesně padnoucí charaktery, dobrý scénář a atmosféra. Pokud by někdo vykládal, že čumět na hnusné chlapy, jak do sebe lámají piva a kecají o ničem je zábava, pošlu ho někam. Ale ono to fungovalo. Jeden z nej. paradoxů v tv. ()

NICOX

Neni to nic úžasnýho, ale člověk se u toho občas pobaví, občas žasne, co se to v těch hospodách může dít... Nejlepší dvě epizody jsou Záškoláci a Láska je láska. 45 % ()

LEATHERFAC odpad!

Fuck! Nejvíce se v tomto dílku ztrapnil Jíří Menzel - tehdy jsem jeho účinkování zde jaksi nemohl pochopit - dneska už vím, že to nebyla náhoda, ale začátek jeho uměleckého propadu na úroveň dna, kterou jen znovu potvrdil tragicky zpackaným Anglickým králem... Že zázrak, jako byly jeho Vlaky už nikdy nezopakuje, je bohužel nad slunce jasné... Nicméně i kdyby nenatočil už potom nic jiného, za tento kousek si i tak zaslouží doživotní úctu... ()

rozbris

"Do naši hospody, vedou jen tři schody, to je ten důvod má milá, že se jde tak těžko ven." Hospody máme rádi, teda aspoň já osobně, takže mě je tento film velice sympatický:-) ()

Devadesát Dva

"Já jsem měl jít k filmu. Ty, advokátskej, neštve tě, že nejsi režisér?" "Ani ne." "Proč ne? Hele. Pět minut dělal a už stojí u piva. "Já radši u piva sedím, víš." [19.1.2023] (...) Setkání s Hospodou po letech, takový závan nostalgie a vzpomínek na dětství, které jakoby byly ukotveny v těchto hospodách, v hospodách, jaké byly během 90-tých let a já byl kluk a které mapuje tenhle seriál, který jsem jako malý sledoval. To není snad ani seriál, jen naznačuje cosi jako zápletky a humor, naznačuje, že se něco děje a přitom je to pořád a dokola jen o tom, co je nám běžné, o atmosféře hospod. Tohle se Nově povedlo, vážně. Možná ani ne cíleně, ani ne kvalitou, ale pro mě neodolatelným závanem na mé dětství, ušmudlané sklenice, vyloženě hrabalovská hospodská poetika, za kterou si tam stojí Menzel, čecháčství. Nevím ani, jak bych to ze sebe vysypal. Přesto bych řekl, že největším tahounem seriálu jsou Jan Kanyza a Petr Nárožný, ale ono snad málokoho z té sebranky jde nesnášet. (...) -Nedávej si to pivo -A proč? -Potáhne to z tebe. -A jo, pravda. Jaroušku, to pivo ruším. Dones mi rum. -Vašíku, tebe ve školce po použíti toalety neučili si umývat ruce? -Ne, učili mě si na ně nečůrat. ()

see_sawandrew

V pauze na svačinu ideální. Jak se někomu můžou nelíbit krásně suché hlášky Nárožného? Hrubě nedoceněné. 70% Vy to počítáte jak Goebbels ponorky. ()

joora1

Kdysi jsem se u seriálu Hospoda docela dobře bavil, ale to mi bylo..ehm, asi dvanáct. S postupem času to vidím trošku jinak. Nyní mi připadají rádoby humorné scény až trapné a vlastně ve většině případů je to takové tlachání o ničem, byť tam je sem tam i nějaká myšlenka nebo nápad na "rádoby" děj. ()

velkyvezir

Taky mohli udělat díl, jak tam přijde ČOI a podá si Jardu Duška za ty podmíráky... Jinak s přibývajícími léty mi ten seriál přijde více a více vtipnější. ()

Zagros

Seriálové Hospodě by se dalo vytknout mnohé, ale dělat to moc nechci. Jako normální Čech to prostředí znám a hospodská kultura (i když do hospoda prakticky nechodím) je mi blízká a dokážu jí porozumět. Taky rozumím pojmu štamgast. :-) No a v téhle hospodě je parta štamgastů poskládaná velmi dobře a hercům se dá jejich kamarádství, rozhovory, občas hádky a vůbec všechno lehce uvěřit. Ano, jednotlivé příběhy jsou občas banální, ale přeci nebudete u piva řešit těžké filozofické problémy. Mnohem vděčnější je to, zda vás nový kuchař nešidí na porcích. Hospoda je zkrátka poctivá trojka. ()

borec999

Seriál, ktorý nemôže baviť nikoho iného okrem mužov vo veku 40-70, ktorý sú pravidelnými alebo aspoň občasnými návštevníkmi krčmy. Tagy pod seriálom: alkoholizmus, hospoda a pivo hovoria sami za seba. 15% ()

cold

Proč někteří čeští herci mají tendenci bráti vše za jakoukoli cenu? U Menzela a Kanyzy mě to překvapuje zvláště. To si raději do té hospody zajdu než bych měl vidět další díl této Železárny (podle koláče na něj koukají i lidé co už jsou dávno po smrti ) ()

Hanys_

Jak v době vzniku, tak o 10 let později, pořád hodně koukatelný seriál. Nova si tímto dílkem posadila laťku hodně vysoko a už se jí v podstatě ani nepřiblížila :) ()

Balu...

jedna z mála českých takzvaně situačních komedií, která občas skutečně i pobavila. Její shlédnutí bylo ale vždy jen čekáním na film po ní.. ()

wosho

Nejpovedenější seriál Novy, herci si své role užívali a celá ta hospoda mě připadala velice autentická( narozdíl od mnoha jiných seriálů). Nejvíc mě do paměti zahloubal Babula(Poloczek), to je prostě můj otec. ()

Zemřel Ladislav Potměšil

07.09.2020

Věra Tichánková 1920 - 2014

Věra Tichánková 1920 - 2014

09.01.2014

Bronislav Poloczek (1939 - 2012)

Bronislav Poloczek (1939 - 2012)

16.03.2012