Hospoda

Česko, (1996–1997), 22 h 45 min (Minutáž: 24–29 min)

Režie:

Jaroslav Dudek

Scénář:

Jiří Drejnar

Kamera:

Alois Nožička

Petr Nárožný, Ladislav Potměšil, Bronislav Poloczek, Jiří Menzel, Jan Kanyza, Jiří Krytinář, Pavel Vondruška, Václav Knop, Věra Tichánková, Lubomír Lipský st., Josef Dvořák, Zuzana Bydžovská (více)

Série(2) / Epizody(52)

Do hospůdky tři schůdky, z hospody tři schody. Oblíbený sitcom z prostředí malé pražské hospůdky a o neobyčejně veselých příhodách denních štamgastů. (TV Nova)

choze

Asi nejsem ten správný hospodský typ, nicméně tvůrcům přiznávám, že se aspoň poctivě snažili adaptovat sitcom pro českého diváka, tj. umístili jej do tak charakteristického českého prostředí jako je hospoda a obešli se bez vmontovaného smíchu. A sehnali po čertech slušný herecký ansámbl, bohužel postavy mě svou přemoudřelostí/blbostí/primitivností sraly. ()

Sarkastic

No, tak dívat se nato rozhodně dá občas. Pár chlapů se večer (někdy už odpoledne) sejde v hospodě, vykládaj si , co zažili a i v té hospodě zažívají různé příhody. Občas se člověk zasměje, občas se nudí (záleží také někdy na hostech hospody). ()

Segrestor

Tento seriál uvízl někde uprostřed novácké cesty do pekel. Nebojím se říct, že byl dokonce jakýmsi zrychlovacím elementem. Vždyť přece vsadili na českou omezenost a tupost rozvíjenou hospodským posedáváním. Samozřejmě nechci seriál shazovat zrovna kvůli tomu. Koneckonců prsknout sitcom do hospody už v dějinách párkrát jako nápad docela vyšlo. Ale proklamace tupých štamgastů preferovaných jakousi vyšší intelektuální sociální vrstvou sedíc láskyplně u stolu s několika ještě více tupějšími místními ochmelky a to vše smícháno tak legračně, že se mám jako mlátit smíchy celých třicet minut? Ne, děkuji, více humoru vymyslíme cestou z reálné hospody domů v pět ráno. ()

Lynn

Sice "Hospoda" nemá kdovíjakou úroveň, ale rozhodně je vtipná a často i hodně trefná. Já osobně bych se vyššímu hodnocení nebránila. ()

dwi

Tenhle seriál drží nad vodou jen jeho herecké obsazení. Zápletky jednotlivých epizod jsou ve většině případů hrozné, což mě udivuje nad tím, jak se v tomto seriálu mohlo vyskytnout tolik jinak výtečných českých herců. Dvě hvězdičky jen za to, že Bronislav Poloczek je neskutečnej kalič :-) ()

berg.12

Ve srovnání s jinými českými sitcomy a zejména pozdější pásovou televizní produkcí musím tenhle seriál trochu ocenit. Od nižšího hodnocení tuto sérii dělí i herecké obsazení a to, že místy jde o docela vtipnou záležitost. ()

Le_Chuck

Že by som mal chuť sledovať slizkých, utopencami presiaknutých senilov a ich pseudofilozofické úvahy nad pullitrakom, tak to už si radšej do tej hospody skočím. A mám to "live". ()

NinadeL

52/52 "Neřikej mi dědku, já ti taky neřikám cucáku." aneb vedla Drakulova švagra druhá perla původní novácké tvorby let 90., která zraje a v případě minimálního počtu repríz může i potěšit. ()

sud

Vynikající zábavný seriál. Pravda, z uměleckého hlediska to není nic moc, ale ani nemělo být. Důležité jsou fórky, hlášky, řeči a změť opravdových hospodských figurek. A herecké obsazení je taktéž ukázkové. Herci své role výtečně podali, i když někteří z nich do hospody vůbec nechodí. Z postav mám nejradši Babulu, potom Nováka a Jardu Duška. Příjemným občasným elementem je děda Horáček. Nejlepší díly: Fotbal, Zájezd, Šejdrista, Píchačky, Reklama a Záskok. Nejlepší novácký seriál a jeden z nejlepších českých porevolučních seriálů. ()

MM_Ramone

Nezábavný sitcom z útrob pražskej krčmy. Toto prostredie je mi cudzie, ale iste nie len preto sa mi videl tento seriál o ničom. Celá tá herecká zostava je akási šišatá. Nárožný, Potměšil a Poloczek by ešte aj ušli. Dvořák a Brydžová to už je horšie. Ale postavy, ktoré stvárňujú eštébák Kanyza, Lipský, Knop, Krytinář, Tichánková... sú totálne herecky sfušované. No najviac sa čudujem Jiřímu Menzelovi načo išiel do takéhoto projektu. Taký skvelý režisér ako on nemá predsa zapotreby sa takto strápňovať. * ()

Niktorius

Nuda. Jestli byl cílem čechačkovsky "moudrý" rozumovací seriál, tak ani to se nepovedlo, jestli to měl bý klasický vtipný sit-com, tak tomu se tvůrci ani nepřiblížili. A světe div se - TV Nova se později podařilo se seriálovou produkcí klesnou ještě mnohem níže. ()

Davies182

Ale jo, je to celkem funny, však co taky čekat od českého komediálního seriálu o chlapech v hospodě. Když chci, zajdu si sám. ()

Tom_Lachtan

Já to fakt, fakt nechápu, protože tohle má tak malé hodnocení.. Jak je to možné!? Vždyť tohle je od A do Z majstrštik, kde hapruje snad jenom jeden, nebo dva díly z dvaapadesáti, jinak jsou to záležitosti minimálně na čtyři hvězdy, často na všech pět. A proč je to tak skvělé? Především obrovskej výkon scénáristů v kombinaci s improvizací výtečného obsazení. Navíc, který jiný sitcom dokáže vytočit tak skvělou atmosféru jen v jedné jediné místnosti (a taky na jedné uličce na záchodcích, abych byl přesný). Mimochodem, hlavní jsou tu postavy, všeobecně geniálně napsané, od těch mrzkých a proletářských (PAN Babula, Novák), přes inteligenci (doktoři psychiatrie a práv) až po ... Až po něco hodně, hodně bizarního v podání hospodského obsazení v duu Nárožný / Dvořák. "Vy ignoranti, vy malamuti, vy medajle starý rakouský vysloužilý!" ()

sepp

Prvni dily byly i koukatelne, ale casem se z toho stala dalsi novacka bezducha zabava pro vesnicke publikum. ()

Phobia

Pro cílovou skupinu, například mého otce, pravděpodobně kult, dennodenně prožívaný na vlastní kůži: dřepět v zahulené knajpě, kibicovat s obdobně podroušenými jedinci a připadat si děsivě chytře a vtipně. Pro mě nezábavná otrava, které nemůžu udělit odpad jednoduše proto, že byly natočeny i horší... produkty, "Hospoda" nepředstavuje absolutní dno. 25% ()

-bad-mad-wolf-

Sestava Nárožný, Kanyza, Potměšil, Poloczek, Menzel, Knop a Dvořák je naprosto excelentní. Fóry se údajně částečně improvizovaly přímo na place, což je vzhledem k umu výše zmíněných radost poslouchat. Nechybí solidní porce ironie, škodolibosti a přijatelně dávkovanýho šimrání na bříšku každýho gaučovýho buřta, najde se i trocha vkusu a chytrosti. Hospoda je nejslabší paradoxně v těch chvílích, kdy se jí dostává tématu nebo příliš zjevných karikatur - a naopak jí to sluší tam, kde může jen tak žvanit u stolu a dopřát si decentní satiru. Některý epizody po letech dozrály do zajímavých rozměrů. (: ()

cheyene

Výborný oddechový seriál. Je jasné, že neoplývá nějakým excelentním scénářem, ale to k tomu patří. Osudy štamgastů hospůdky Jardy Duška.... Výborné herecké obsazení... ()

Zemřel Ladislav Potměšil

07.09.2020

Věra Tichánková 1920 - 2014

Věra Tichánková 1920 - 2014

09.01.2014

Bronislav Poloczek (1939 - 2012)

Bronislav Poloczek (1939 - 2012)

16.03.2012