Hospoda

Česko, (1996–1997), 22 h 45 min (Minutáž: 24–29 min)

Režie:

Jaroslav Dudek

Scénář:

Jiří Drejnar

Kamera:

Alois Nožička

Petr Nárožný, Ladislav Potměšil, Bronislav Poloczek, Jiří Menzel, Jan Kanyza, Jiří Krytinář, Pavel Vondruška, Václav Knop, Věra Tichánková, Lubomír Lipský st., Josef Dvořák, Zuzana Bydžovská (více)

Série(2) / Epizody(52)

Do hospůdky tři schůdky, z hospody tři schody. Oblíbený sitcom z prostředí malé pražské hospůdky a o neobyčejně veselých příhodách denních štamgastů. (TV Nova)

Hrabka

Tak tento komediální seriál jsem nikdy moc nemusel. Ale musím uznat, že některé díly, které jsem viděl, mě pobavily obstojně. ()

Big Bear

Pajzl čtvrté cenové kam pro mne z nepochopitelných důvodů z kaváren a lepších restaurací zabloudilo značné množství celkem jinak kvalitních herců. Někteří se v té ,,hospodě'' dokonce stali regulérními štamgasty s vlatním stolem. Pár dílů možná vzbudilo lehký úsměv na tváři, ale v souhrnu to dře. Každopádně účast Nárožného, Vondrušky a hlavně Menzela na tomto lidovém projektu je mi dodnes záhadou. * ()

salahadin

Hospoda aneb blbost odshora odsdola. Český sitcom aneb nejrůznorodější hospodská skvadra, jakou si lze vůbec představit! Pivní fajnšmekři různého postavení se u hranatého stolu nad kulatým okrajem půllitru stávají sobě rovnými, vždyť pivo obsahuje vitamíny, hlavně Béčko, takže tihle lidi musí být chytří, zdraví, inteligentní, mrštní, okouzující..no ne? Ehm, ne! Občas jsem se zasmál, většinou nikoli. Většinou za to může slabý scénář. ()

Aky

Těžko hodnotit komplexně. Některé díly a povedly nadmíru, některé nestály ze nic. Herecky se mi líbili zvlášť Kanyza a Menzel, mnozí jiní však byli dlouhodobě trapní. ()

Ruut

V tomto seriálu hraje strašně moc uznávaných českých herců. Odehrává se v divácky snad nejvděčnějším prostředí - typické zaplivané putice čtvrté cenové. Casting rolí byl vynikající. Naprosto padnoucí na jednotlivé charaktery. Tak v čem je zakopaný pes? Strašná plitkost děje. Každá z epizod je postavená na jednom jedinem příběhu. Neboli opilecké žvatlání točící se okolo jednoho téma roztažené na zkázonosných 25 minut. Krom toho seriál obsahuje i několik vyloženě hluchých dílů, jejichž náplní je s mírnou nadsázkou zpívání písniček a přiťukávání si pivem. Výborný nápad a s výbornými typově padnoucími herci v řítké kaši děje. Škoda. ()

mchnk

"Já nahodim pojistky, pane šéf..." "Prosimtě ty nahodíš pojistky a na Ukrajině přestanou jezdit tramvaje!" . Celkový projev Petra Nárožného vyvažuje inscenační pojetí, jenž může být chápáno jako předvoj dnešních seriálových tragedií a vyvažuje i občasnou zoufalost scénáře. I tak se jedná asi o jediný počin TV nova, který není hodný absolutního opovržení. ()

kingik

Celkově asi nejlepší český sitcom, ale hlavně díky hercům, kteří byli vybráni dobře. Potměšilovi jsem jeho věčně zarostlého a umolousaného štamgasta věřil nejvíc, a ani právník Jana Kanyzy nebyl k zahození, a co teprve skvělý záporák Václava Knopa, ale třeba doktor Prášek Jiřího Menzela byl docela křečovitý, protože Menzel není výrazný herec. Některé díly byly velmi nápadité, ale jejich nevyrovnanost byla mnohdy slabinou a prostředí hospody se podařilo vystihnout věrohodně. Obdivuji scénáristy, kterým po tolika epizodách nedošel dech, ale vzhledem k tomu, že do hospody nechodím a toto prostředí mě neoslovuje naplno, tak zůstanu u 3 hvězdiček. ()

InJo

Můj dlouhodobě oblíbený seriálový relax. Určitě nepopírám, že za to hodně může i fakt, že jsem velký příznivec a častý návštěvník restauračních zařízení... ;-) Každopádně tenhle nenucený "lidový" humor je mi hodně sympatický (každá druhá hláška dokonalého Petra Nárožného by si zasloužila metál) a snad všechny stálé charaktery jsou perfektně vyprofilované - mými největšími oblíbenci jsou výše zmíněný hláškující hostinský, advokát Zatloukal (!) Jana Kanyzy, "kanystr" Babula Bronislava Poloczeka a typický hospodský rozumbrada a koumák Venca Novák Ladislava Potměšila (podle mě jeho životní role). Hospoda sice má opravdu daleko do geniality humoru v podání Simpsonovic famílie, Futuramy či vrcholných sitcomů (např. Přátelé), ale přesto jsem si na ní už dávno vypěstoval malou závislost - snad všechny díly znám zpaměti. :) Pohodička za velmi subjektivních 80 %. ()

Fingon

Viděl jsem po dlouhé době zase pár dílů... beze srandy je to nejlepší seriál, který TV Nova kdy vyprodukovala. Scénář, herecké výkony, kamera... mimořádně dobře odvedená práce, a to skoro do hospody nechodím. ()

sarkas21

Neexistuje tv program který vysíla hospodu a já bych se na to nedíval.Na tohle se dá dívat pořad dokola to nemá chybu ()

nash.

V rámci katerogie "český sitcom", je zatím bez konkurence.. skvělé herecké obsazení v čele s Menzelem, Nárožným, Kanyzou, Dvořákem a Potměšilem... dobře napsané výrazné postavy... svižné epizodky, které nenudily, spousta hvězd jako hosté jednotlivých epizod.. až to budou zase reprízovat, s chutí se na několik namátkou vybraných epozid mrknu.. ()

Zemřel Ladislav Potměšil

07.09.2020

Věra Tichánková 1920 - 2014

Věra Tichánková 1920 - 2014

09.01.2014

Bronislav Poloczek (1939 - 2012)

Bronislav Poloczek (1939 - 2012)

16.03.2012