Fontána

Americký nezávislý tvůrce Darren Aronofsky natočil podivuhodné sci-fi drama o hledání lásky až za hrob, o věčnosti lidské duše a o smrti vnímané jako akt stvoření. V příběhu se prolínají tři časové dimenze. V té současné se vědec Tommy snaží objevit lék na rakovinu, na niž umírá jeho milovaná žena Izzy. Ta píše knihu Fontána, odehrávající se v 16. století za vlády královny Isabely, pro kterou dobyvatel Tomas hledá v mayské džungli biblický strom života, jehož míza zajišťuje nesmrtelnost. A třetí časová rovina nás zavádí do daleké budoucnosti, v níž se vesmírný cestovatel Tom snaží oživit svou ztracenou lásku. V hlavních rolích této obrazově vytříbené filmové fantazie uvidíme Rachel Weiszovou a Hugha Jackmana. (Cinemax)

Bald

Krásně zpracované téma hledání věčného života. Příběh nás postupně naplňuje poznáním , že věčný život není někde v ,,nebi" či v v nějákém elixíru, ale v nás samých a kolem nás. Je ve věčně umírající a obnovující se přírodě, který stejně jako Uroboros tvoří kruh. Tak jsem to cítil já, pokud má, ale někdo jiný názor respektuji ho. ()

ivour

Vážně mě mrzí, že jsem se k filmu dostala až teď a ne v době kdy bežel v kině, protože takové záběry si v televizi nedokážete užít a tak si můžu jen představovat jak nádherně tohle dílo musí vypadat na plátně. Po pár minutách mi film způsobil v hlavě zmatek, ale zároveń vyrazil dech a ovládl moji mysl na spoustu dalších hodin, možná i dní. Nemůžu jinak než 5* ()

luciluci

moje očakávania boli asi príliš ovplyvnené 5 hviezdičkovými hodnoteniami a skutočnosťou, že by to mal byť 50 najoblubenejší film, no mňa miestami nudil. Vizuálne aj strihovo zaujímavo spracovaný, no po dejovej stránke zdĺhavý epos o snahe poraziť smrtelnosť. 4 hviezdičky si ale zaslúži ()

Sississu odpad!

Nechápu, jak se vám tenhle film mohl líbit, vždy't je to úplná kravina, vůbec jsem to nepochopila a to se o filozofii zajímám už několik let! ()

BigRunner

Tento nádherný romantický a napínavý film se skládá ze třech příběhů jehož hlavní roli vždy hraje (a výborně) Hugh Jackman. Tyto příběhy se odehrávají v různých časových etapách (16.stol,, současnost, 26.stol.), ale hlavní děj se odehrává v současnosti i když se příběhy neustále prolínají. Hlavní téma je najít lék proti rakovině, aby zachránil svoji milovanou ženu, kterou hraje (též výborně) Rachel Weisz. Příběhy směřují ke společné pravdě. Nachází tajemství života, lásky, smrti a znovuzrození. Výborný scénář od Darrena Aronofskyho. Film Fontána je krásný intimním příběhem o lásce a nesmírné snaze vyrovnat se s lidskou smrtelností. Bohužel odhaluje i slabost nás všech, že místo abychom žili současností, žijeme budoucností. Kéž by nám tento film otevřel aspoň na chvilku oči. ()

swater137

přidávám se k verbalovi. Ptákovina s dobrými herci a asi to bylo i drahý ale proč se to lidem líbí netušim. Historický základ to nemá. Nevim, celkově prostě dost slabé. Takové ukńourané a nic říkající. ()

Whitehorse

Filmy ktere nemaji jasne predpokladany dej, jsou mozna pro mnohe ponekud hure stravitelne. Pro me je to velmi hezky film, ktery ale potrebuje k plnemu pochopeni otevrenou mysl a znalost pozadi a souvislosti, ktere nabizi tatu audio vizualni zalezitost. Obraz Zeme a duality je zde pekne zachycen. Tahle cesta ke svobode pres "smrt" ke zrovuzrozeni...Ale je to jen jedna z mnoha cest...cil je vsak spolecny. Umelecke ztvarneni je proste ne umelcich a jejich moznostech i moznostech rezisera. Tento film je vyjimecny v zaplave medialnich fekalii a filmu s tupym vrazdenim a sexem a nasilim a prvoplanovych sladaren. Jsem hrozne rad ze ju tu dalsi film ktery se nehodi do zadne zakrystalizovane prihradky. ()

zimi

Nechápu a hlavně ani nechci pochopit:( Nuda, nuda a zase nuda a kouknout na to ještě jednou nééééééé, nejsem sebevrah! Klidně si v tom hledejte co chcete, ale beze mě! Vím přesně jak jsem se cítil, úplně jak v Slunce seno, když Pepa popletl videa a oni čuměli na (UTRPENI') a mam sto chutí dát odpad, ale obrázek si udělejte sami, jen mne mrzí, že jsem to viděl!!!!! ()

bibinko

Velmi těžko ztravitelné a nedokážu to vůbec okomentovat, jak hluboký zážitek to byl. Je jasné, že spousta z vás, co to hodnotí průměrně to prostě nepobrala. ()

Cyklistka

Hudební doprovod i obrazy u Fontány se mi víc než zamlouvaly. Ostatně soundtrack si pouštím docela často. Ale na to, jaké ambice tento film, potažmo tvůrci (asi) měl/měli, mi to připadne neuvěřitelně placaté. Nechci tím zmenšovat tak silná témata jako láska, smysl života, smrt, touha, boj, atd., v tomhle filmu však klouzají jen po povrchu. Odpověď na otázky výše uvedených témat jsem nečekala, to ne, ty ať si každý hledá sám. Jen mi celý film přijde jako laciné pozlátko. Leskne se ovšem opravdu krásně a každému ve svých odlescích nabízí jiný obraz. ()

petys07

Audiovizuální bonbónek filozofující o lásce, smrti a věčnosti. Film, který se musí vidět. Alespoň jednou. ()

cipLenka

Nevím, jak slovy ohodnotit tento snímek, protože se jednalo spíše o výborný vizuální zážitek. Na jedné straně křehký, na druhé strhující milostný příběh, jehož "třívrstvé" ztvárnění spíše připomínalo poezii než film. ()

belegaer

Nedá se nic vytknout. Nejkrásnější film vůbec. Můžeme jedině polemizovat nad tím, jestli by výsledné dílo mělo stejnou atmosféru, kdyby Aronofskemu vyšly peníze na drahé efekty tak jako bylo původně zamýšleno. Každopádně řešení pomocí chemických reakcí je opravdu povedené. Taky herecké obsazení působí mile. ()

Danny71

Tento jinak docela pěkně natočený film si často plete pojem s průjmem, hledání stromu života uprostřed pralesa mě važně rozesmívá a podobných gegů je tam víc. Královna ve filmu je tak trochu šílená, šíří a hraje si na mystiku, ale nemá k tomu sebemenší vlohy. No škoda, že autor o těchto věcech neví více. ()

saint3n

bohužel patřím k menšině, kterou tenhle film nijak zvlášť neoslovil, řadím si ho k (dle mého) přeceňovaným filmům typu posledních Spielbergovin, Darabontových hitovek či libovolného Triera např., ale pár věcí Darrenovi upřít nelze: sice trochu naivní, ale přitom zcela precizní a do důsledku promyšlené režisérské vedení, brilatní cast (od Rachel se to tak nějak čeká, ale Hugh je vážně nadstadardně dobrej, hraje jak o život:), příjemnej vizuál (za ty prachy), ale hlavně přímo neskutečně šťastnou ruku při výběru muziky, resp. skladatele, Mansellův sountrack je opojná nádhera, jedním slovem epic! rozhodně OST, které musím mít ve sbírce a už minimálně za něj tři hvězdy. a z toho mi vyplývá že 80% je zkrátka fér.. ()

klaara.z

Film k zamyšlení, možná je lepší po více zhlédnutí. (já zatím stihla jen jednou, proto váhám mezi 4* a 5*) Atmosféra, síla detailů, podkreslující hudba a hlavně výborné herecké výkony dělají z filmu něco opravdu extra. Aronofsky prostě umí! ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis

04.08.2023

Živý nebo mrtvý, půjdeš se mnou, Darrene!

Živý nebo mrtvý, půjdeš se mnou, Darrene!

27.07.2008

Darren Aronofsky přitvrdí. Časy meditativní Fontány jsou pryč. Teď se v jeho režii vrátí kyborg (napůl robot, napůl člověk, každým coulem policajt!), který ve jménu zákona dělá ze zločinců sekanou.… (více)

Rourke nakopal Cage

Rourke nakopal Cage

18.11.2007

Darren Aronofsky po meditativní Fontáně asi potřebuje vybít ze sebe přebytečnou energii. Počítá se s ním hned pro dva filmy, odehrávající se v ringu zacákaném krví a zasypaném vybitými zuby. Už jsme… (více)