Fontána

Americký nezávislý tvůrce Darren Aronofsky natočil podivuhodné sci-fi drama o hledání lásky až za hrob, o věčnosti lidské duše a o smrti vnímané jako akt stvoření. V příběhu se prolínají tři časové dimenze. V té současné se vědec Tommy snaží objevit lék na rakovinu, na niž umírá jeho milovaná žena Izzy. Ta píše knihu Fontána, odehrávající se v 16. století za vlády královny Isabely, pro kterou dobyvatel Tomas hledá v mayské džungli biblický strom života, jehož míza zajišťuje nesmrtelnost. A třetí časová rovina nás zavádí do daleké budoucnosti, v níž se vesmírný cestovatel Tom snaží oživit svou ztracenou lásku. V hlavních rolích této obrazově vytříbené filmové fantazie uvidíme Rachel Weiszovou a Hugha Jackmana. (Cinemax)

iamblichos

Vizualne nesmierne posobive. No tych odkazov na najroznejsie filozoficke systemy a ezoterizmus tam bolo uz privela, naviac pomiesane, posobiace kontraproduktivne. Naviac Rachel Weisz fakt nemusim. ()

Isabellla odpad!

Hned na začátek musím říct, že tohle byl jeden z nejhorších filmů, co jsem kdy viděla, a že jsem takových odpadových filmů viděla opravdu hodně :) . Počátkem roku 2007 to bylo myslím, jsem na stránkách warezu našla odkaz, že vyšel nový sci-fi film Fontána, a jako fanoušek tohoto žánru jsem si ho samozřejmě hned stáhla, aniž bych si přečetla popis. Z tohoto filmu jsem nebyla ani tak zklamaná, jako znechucená, prostě slátanina, která nedávala ani hlavu ani patu, což zdárně doplňovali levně vyhlížející speciální efekty. "Film" jsem přetrpěla do konce, tak jako to dělám vždycky, i když se sebevíc nudím, ale ani rozuzlení, mi nedalo odpověď, o čem ten film vlastně byl. Myslím, že o ničem, a byla jsem opravdu nemile překvapená, když jsem zjistila, že tady na ČSFD má tohle "dílo" 82%. Asi ostatní uživatelé viděli jiný film. Nazývat tenhle spektákl sci-fi, je dle mého názoru urážka tohoto žánru a Aronofski by se měl raději držet tady na planetě Zemí. ()

Mostecan

Asi po roce, co už mám Fontánu u sebe doma, jsem se konečně odhodlal a na film se podíval... Byl to pro mne jeden z nejsilnějších zážitků co jsem u filmu kdy prožil! Po konci filmu a doběhnutí titulků jsem ještě pořád v transu koukal na obrazovku a trvalo mi několik hodin dostat se zpátky do reálného světa... O filmu samotném je už všechno naspané v ostatních komentářích, takže nemá cenu psát to znovu. Ale ty emoce - jak tohle může dokázat "obyčejný" film?? Jakoby mě naplnil i vyprázdil zároven! Těžko se to popisuje :) Každopádně se co nejdřív chystám na další projekci a Fontána ode mne získává 100% ()

milatko81

No ako vsetci svorne pisu ze je to na zamyslenie tak s tym moc suhlasit nemozem osobne to beriem ako jednoduchu oddychovku na jedno pozretie ... od sameho zaciatku viete co je vo veci a z 90 percent aj co sa bude diat ... ale je to celkom pekne vizualne spracovane a pekna hudba tak vsetko ked sa sklbi je to na celkom fajn 3 hviezdy viac ale ani nahodou!!!!! ()

kocurstvo odpad!

Naprostá a těžce depresivní demence, která si hraje na filozofii a audiovizuální spektákl. Suverénně nejidiotštější film, který jsem měl tu smůlu přetrpět. ()

StansBride

V některých chvílích slovy vaše pocity nevyjádříte. Až mě napadne smysluplný komentář, napíšu ho. Zatím můžu jen zaujatě konstatovat, že jsem Fontáně, resp. Darrenu Aronofskému schopna odpustit naprosto cokoliv. ()

babuca

Toto sa snáď ani nedá komentovať.....ja neviem čo to bolo, ale určite nie dobrý film! Bežala 25 minuta a ja som stále nevedel o čo ide......strašne nudné.....neviem či som na tento druh filmu už starý alebo ešte príliš mladý, ale rozhodne nemienim chváliť niečo čo ma vobec neoslovilo.....a je mi jedno koľkí budete so mnou súhlasiť . ()

BMAXX

2* snad jen za herecký výkon Hugha Jackmana, který sežere stromovou kůru. Po skvělém Requiemu za sen přichází velmi nudný mysteriózní romantický film, u kterého jsem až do konce čekal, že se začne něco dít. Bohužel nazačalo... ()

9HK odpad!

brrrr....Asi největší hovadině co jsem v životě viděl....Četl jsem tady komentáře typu něco mezi odpadem a 5 hvězdičkama..Tohle byl odpad mezi odpadama...absolutně stupidní film s komickým Jackman, který mu neustále teče umělá slza v jeho bezemočním výrazu..HNUS!!! ()

stuj

Dokonalý film s perfektní finální scénou, podtrženou skvělým soundtrackem. Uslintnu i po stopadesáté. Dojem z r. 2023: Stále skvělé. O lpění/nelpění na životě. Nádherné zpracování. ()

beregond

Zamyšlení nad smrtelností, umíráním a koloběhem života. Zajímavý způsob vyprávění, úchvatná výtvarná stránka filmu a geniální hudba spolu fungují v neuvěřitelné synergii. Jediná věc, kterou bych vytknul, pramení možná z přílišné dokonalosti a vymazlenosti celého filmu, některé emotivní scény díky ní působí chladněji méně intimně než byli nejspíše zamýšleny. Druhý den si díky tomu pamatuju jen působivé obrazy a že to bylo celé docela chytré. Bohužel vnitřně mě to nezasáhlo jak by mělo. Přesto je to jeden z nepůsobivějších filmů co jsem kdy viděl. ()

TurmawenT

Donutí vás to přemýšlet. Skvělá hudba, herecké výkony, příběh. Nenapadá mě nic co by se tomuhle filmu dalo vytknout. Snad jen, smrt. ()

Petko92

Od The Prestige to má ďaleko ...dačo na ten štýl s väčším nápadom ale s horšou réžiou (predsa to nie je Christopher Nolan, to pripúšťam)...vzniklo toto...miš maš sci-fi a historického filmu???? ....odvážny nápad, ale žiaľ podľa mňa nevyšiel ...4* skôr zo súcitu ako za zaslúženie ()

Demigod

Perfektny film,ktory treba vidiet niekolko krat a na kazdy dalsi pokus sa pochopi o trochu inak. A stale blizsie tomu ako to Aronofsky naozaj myslel. Perfektny herecky vykon Hugha Jackmana a Rachel Weisz,ktory si urcite zasluzil aspon nominaciu na Oscara! Necakal som,ze Jackmanovi uverim kazdu emociu. Rachel samozrejme vobec nezaostava! Soundtrack od Mansella,lepsi ako pri Requieme a to je uz naozaj co povedat! Jeho hudba dodava filmu presne tu atmosferu,ktoru ma prave v tej danej scene mat a pesnicky ako "First Snow" alebo "Death is the Road to Awe" su jednoznacne nezabudnutelne v spojeni s obrazom! Tomuto filmu sa neda nic vytknut,pretoze mal v sebe vsetko co od Aronofskeho filmov ocakavam. Napätie,pribeh,brutalny herecky vykon a hlavne to aby si ho kazdy mohol vysvetlit po svojom. (10/10) ()

LuthorLex

Strašne som sa pri tom filme nudil ani som ho nedopozeral do konca lebo som pri ňom zaspal. Ale nechcem dať odpad keď sa to páči toľkým ľuďom.Možno si to ešte niekedy pozriem a zmenim hodnotenie. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis

04.08.2023

Živý nebo mrtvý, půjdeš se mnou, Darrene!

Živý nebo mrtvý, půjdeš se mnou, Darrene!

27.07.2008

Darren Aronofsky přitvrdí. Časy meditativní Fontány jsou pryč. Teď se v jeho režii vrátí kyborg (napůl robot, napůl člověk, každým coulem policajt!), který ve jménu zákona dělá ze zločinců sekanou.… (více)

Rourke nakopal Cage

Rourke nakopal Cage

18.11.2007

Darren Aronofsky po meditativní Fontáně asi potřebuje vybít ze sebe přebytečnou energii. Počítá se s ním hned pro dva filmy, odehrávající se v ringu zacákaném krví a zasypaném vybitými zuby. Už jsme… (více)