James J. Braddock, přezdívaný Cinderella Man, se v polovině třicátých let stal idolem miliónu prostých Američanů. Má tři děti a nadevše miluje svou manželku Mae. V kariéře má slušně našlápnuto, ale tak jako ostatním ani jemu se nevyhne hospodářská krize ve 30. letech 20. století. Nepřízeň osudu ani obnovená zranění mu nezabrání v tom, aby šel za svým cílem. Rozhodne se vrátit do ringu. Nikdo nevěří, že by mohl mít šanci uspět, ale podceňovaný boxer začne vyhrávat jeden zápas za druhým. Z obyčejného člověka, který měl problém si najít práci, se najednou stane neporazitelný hrdina a zároveň symbol nadějí a snů lidí sužovaných hospodářskou krizí. Jeho strmý vzestup nakonec vyvrcholí soubojem se světovým šampiónem těžké váhy Maxem Baerem, který během zápasu v ringu usmrtil dva své protivníky. (TV Nova)

Armin82

Howardovi spolupráce s Russellem Crowem funguje. Oskarová Čistá duše jest toho důkazem a zde to fungovalo opět. Filmový Gladiátor je mým oblíbeným hercem a ještě jsem nenarazil na film, kde by mne nějak zklamal. Nebo jinak, ještě jsem nenarazil na film, kde by nepodal vynikající výkon. I se speciálně upravenýma ušima, aby se co nejvíc podobal slavnému boxerovi, neztratil na svém charismatu ani prd. Nicméně ani jeho filmová manželka vůbec nezůstala pozadu. Režisér nám parádně přiblížil situaci během hospodářského krize, která mě jen utvrdila v tom, že to co se v současnosti nazývá krizí, je jen jedna velká trapárna a s tim co zažívali lidi tenkrát se to vůbec nedá srovnávat. Asi trošku píchnu do vosího hnízda, ale filmařsky, herecky a zpracováním je tohle lepší než kterejkoliv díl slavného Rockyho. Pro životopisný filmy o slavných lidech a nejlépe sportovcích mám slabost a tohle je velmi povedená věcička ---> 100% ()

Fightluki

Další výborné sporotovní drama od Howarda a navíc podle mě skvěle zachycená doba hospodářské krize. I když mě box nezajímá, Braddock se stal mým hrdinou ;) Znamenité herecké výkony, hlavně Paul Giamatti. Mé hodnocení je 90%. ()

amim

"Every time you get hit, feels like I'm getting' hit too." Co si budeme nalhávat, pro sportovní dramata, zvláště pak pro ta, která se týkají boxu, jsem měl vždycky slabost, která možná až příliš ovlivňují můj úsudek. Natočme takový film podle skutečné události a moje sentimentální já jásá radostí. Russel podává opravdu famózní výkon, kamera během zápasů pracuje na jedničku, díky čemuž cítíte každou ránu, kterou musí Braddock snést na své cestě za vítězstvím. Do toho motivační téma, jak je vše možné a člověk by se nikdy neměl vzdávat. No, prostě krása. Někdo by mohl přirovnat k citovému vydírání, ale to mě vůbec nezajímá. Jsem šťastný. ()

bono22vox

V Čisté duši ukázali jak Crowe tak Howard své kvality, a i v tomto snímku tomu není jinak. Typický uchazeč o Oscara: vydatné dávky sentimentu, zářné příklady hrdinství, vynikající herci - především Zellweger a opět výborný Crowe s jeho chlapským charismem... ()

jiriks

moooc inspirativní film. I když jsem dokoukal v půl 12 v noci, ač čtvrtek a přede mnou páteční ranní odchod do práce, šel jsem si zaběhat :-) ()

Khamsin

No... na to, že rozhodně nejsem fanouškem boxu a k tomuto filmu jsem se dostal de facto jen pro to, že je to dílo R. Howarda a hlavní roli hraje R. Crowe, nejenom, že mě tento film překvapil, ale totálně mě dostal. Málokterý film mě až takovýmto způsobem vtáhl do děje. Skvělý počin, klobouk dolů... ()

deLaFere

Je mi celkem jedno, že film je klasicky holywoodsky vypočítavý a vždy ve správný čas vyvolává emoce a také mi nevadí některé historické nepřesnosti. Crow je prostě borec a Zellweger mu velmi zdatně sekunduje, velmi oceňuji obraz hospodářské krize, ten je opravdu výborně natočený. Vím, že pokud někdo chce, na tom filmu najde spoustu chyb, ale proč? Kostra příběhu je výborná a film ničím neuráží, naopak vzbuzuje emoce a vytváří od začátku vztah k protagonistům a to se při dnešní PLYTKÉ tvorbě sakra počítá. ()

ppospisil

Dramatické, srdcervoucí, neuvěřitelně geniální životopisné drama! Co se týče kategorie sportovních filmů, tak pro mě naprosto bez debat nejlepší film se sportovní tématikou který jsem viděl. Dle méno názoru tam jsou věci, které mu upírají posledních pomyslných 10 procent - příliš hollywoodskosti a někdy až trošku moc dlouhých boxerských scén. Na druhou stranu ale kamera, střih, herci ve vedlejších rolích, hudba, makeup to vše je famózní! Co je ale na tomto filmu nejvíce geniální je výstavba děje a následná ideálně vygradovaná zápletka, naprosto jsem se do filmu ponořil a vím, že i ty největší citové ignoranty dostane na kolena :). Naprosto zasloužených 90% ()

Likan7

Ještě než se Ron Howard proslavil Šifrou a Formulí, natočil dost možná svůj nejlepší film. A já bych za tím stál také, kdyby někoho nenapadlo obsadit do ženské hlavní roli Renée. Nejen, že mi ta ženská je krajně nesympatická, já jí nedokážu snést téměř v ničem. Těžká váha není výjimka. Howardova režie a hlavně skvělý Crowe to naštěstí zachraňují a my na prostoru téměř 2 a půl hodin vidíme jejich filmový koncert. Ten box mi přišel tak trochu navíc, protože první polovina filmu, kde vidíme zkrachovalého boxera uprostřed hospodářské krize je jedno velké drama. A tím myslím mistrovské drama. Ta atmosféra, stísněnost a bezvýchodnost na mě cítila každou další sekundou (pokud teda nepřišla na scénu Zellweger). Je trochu škoda, že druhá půle je o poznání slabší a najednou ten příběh není tak chválím. Poctivý dobrý film. ()

boni

Strašné zklamání... Miluji sportovní filmy, nejvíce ty o boxu, mám rád Russella Crowea, nemůžu se nabažit atmosféry Ameriky v předválečném období (či poválečném, jak chcete), ale tohle se prostě nepovedlo. Ano, kouká se na to příjemně - všudypřítomná precizní výprava, kvalitní herecké výkony, přes výraznější stopáž i slušné tempo, leč bohužel strašně neupřímný příběh, respektive styl vypravování. Ve výsledku plytké charaktery a vše vystavěné tak moc prvoplánově, že hercům nevěříte jedinou emoci, byť sebelépe zahranou. Slabší tři hvězdy a pocit smutku, že i takový mistr režie, jakým Ron Howard bezesporu je, může takhle zabít potenciál projektu. ()

gemi

Strašně, strašně dlouho jsem se tomuto filmu vyhýbal. Jednak box, druhak depresivní třicátá léta - ani jedno mě dvakrát netáhne. Bylo to k mojí škodě, protože když je film tak napínavý, že dokáže člověka ve finále emocemi rozklepat, tak je prostě skvělý. A toto je skvělý film. ()

Threepwood

Klasický doják,človek ví jak to dopadne a o čem přesně to bude,ale stejně jsem se nechal moc rád a dobrovolně dojmout a celý film jsem se ani minutu nenudil.Russel Crowe je frajer a s Renee jim to moc sluší. ()

Miksa

Ani se mi nechce věřit, že je to podle skutečného života. Tenhle příběh má co se od klasického námětu čeká. Někdo je na tom dobře,pak hrozně špatně a nejdemu to,ale najde smysl života a kráčí až k titulu. A to mu ještě v cestě stojí samí oškliví zlí boxeři... Já tu prvoplánovost nějak nemusím. Na druhou stranu uznávám, že mě to taky strhlo a fandil jsem klaďákovi ať to pro tu celou "zbídačenou" Ameriku vyhraje. A za výborně natočené zápasy i emocionální strhnutí diváka dávám 3* ()

Mischko

Přestože je box náplní velké části scén, nejde jen o film z ringu. Jde o emoce a lidi – jen tak si lze vysvětlit úspěšnost a oblibu Těžké váhy a jí podobných. Tady je to tvůrci zahnané téměř do krajnosti. Neskutečná kombinace násilí a pohádkového příběhu, kde má princ místo meče boxerské rukavice, zakončená velkým happy endem. Russell Crove, kterého si každým filmem vážím víc a víc byl skvělý, Reneé Zellweger pro mě spíš drobné zklamaní (a v originále má navíc dost “uječený“ hlas) a jejich vzájemná láska byla tak ideální, až to byl skoro kýč. Nejzajímavější bylo prostředí – chudoba a vůbec celá hospodářská krize má v Americe šedou barvu – tak to vypadalo, prostě beznaděj. A v ringu – pro člověka se záporným vztahem k boxu alespoň efektní zpomalené záběry a rentgenové průsvity, ze kterých mi naskakovala husí kůže. ()

DeathRock

Priznam se ze u tohoto filmu jsem i nejakou tu slzu prolil. Pomerne dojemny a napinavy film. Az do posledni minuty drzite palce hlavnimu akterovi (Russel Crowe - herecky velmi dobre zvladnuto) a prozivate jeho osobni peripetie. ()

Beaten

Tento snímek měl opravdu vše, co si dokážu představit od filmu v boxerském ringu. Slavný boxer, který během pár let příjde o vše, kromě své milující rodiny a dostane druhou šanci, kterou jen tak nepustí. Scény z ringu byly moc povedené a mnohokrát jsem se nachytal, jak cukám s hlavou, zatínám pěsti a cítím na žebrech soupeřovu rukavici, jak moc ten zápas vyzníval věrohodně. ()

s_c_o_r_p

5* a nemám k tomu co říct. Snad jen - strhující životní příběh, výborné zpracování, líbivá hudba a v neposlední řadě dokonalý Crowe ()

Ogrb

86 %? Za tenhle sentimentální blábol? Fakt nechápu. Tohle je typickej oscarovej kandidát, ždímačka emocí, dopředu je jasný, jak to všechno dopadne. Crowe a Zellweger jsou dobří herci, to né že né, ale Ron Howard je režisér, jehož filmy mě osobně vůbec nic neříkají(snad s výjimkou Grinche :-)) a Těžká váha na tom rozhodně nic nezmění. 4/10 ()

Russell Crowe jako fantasy pistolník?

Russell Crowe jako fantasy pistolník?

06.08.2012

Oscary plné překvapení