Rudá planeta

V blízké budoucnosti Země umírá. Jedinou nedělí lidstva by mohlo být osídlení Marsu. Na rudou planetu se tedy vydává expedice amerických astronautů. V okamžiku, kdy dojde k vážnému poškození techniky, závisí přežití posádky na povrchu nehostinné planety na vzájemné pomoci a důvěře. V cizím a nepřátelském prostředí, kdy se hroutí původní předpoklady mise a kdy začíná působit děsivé tajemství planety... (Warner Bros. CZ)

jorgus

prave u sci-fi by mel byl kladen na uveritelnost prostredi a jednani postav aby divak pronikl do tak pro nej vzdaleneho prostoru..ale u tohoto filmu kulisovost a klise primo cisi..hereckemu obsazeni jsem neveril ani slovo..nekdy nestaci mit hvezdnou sestavu:) ()

gumbo

Existují filmy jejichž stupidita je vynáší vzhůru aniž by to sami tvůrci plánovali. Toto je jeden z nich... ()

HyneX

Jednoduché sci-fi, u kterého jsem se nenudil. Skoro se až divím, že tady na csfd.cz má film tak nízké hodnocení. Jasně, že to není film roku a mnoho zlatých góbů, lvů a Oscarů nezískal. Ale Val Kilmer tady ještě neváží přes 100 Kg a Carrie Ann-Moss to celkem sekne... Tři hvězdy si Rudá planeta dle mého názoru plně zaslouží. ()

merigieren

Na podruhý sem přidal i hvězdičku :-) Je to celkem zábavná hra o přežití se standardnímy prvky, jako jsou láska, morálka, USA lepší než CCCP, honička a happy end. Taky je to občas akčnější, semtam si zafilozofujou, mají mezi sebou vynervovanýho zrádce, hrdinu atd... Určitě to nenudí. Jen bych se docela divil kompatibilitě různých součástek jež by spojil jen McGiver. Někoho štvou happy endy a mě zase časování, prostě sem neviděl jediný důvod proč ubrat palivo aby jim to zase vyšlo na vteřiny. ()

DHDV

Recenze o jedné nadčasové sci-fi, která byla natočena v době, kdy Hollywood plodil kvalitní filmy na odreagování. Ale kvůli tehdejší filmové konkurenci a špatnému marketingu v ČR moc úspěchu nesklidila. Antony Hoffman je jméno režiséra, které vám moc neřekne. Je to z toho důvodu, že tento rodák z Kapského města natočil pouze tento snímek v roce 2000. 12 let staré sci-fi v současné době vyniká svojí svižností a lehkostí. Nemusíte o ničem přemýšlet a scénář vám servíruje všechno pěkně pod nos. Žádná těžká zápletka, dostanete dávku vědeckých filozofických keců, akční jízdy, logických facanů, jednu erotickou scénu a romantiku na orbitální úrovni. Děj nás zavede na kosmickou loď a poté na rudou planetu (ano, Mars). Na ní se partička astronautů snaží přežít a ještě jim to komplikuje pár věcí, se kterými nepočítali. A hlavně je nutné vyřešit jednu velkou záhadu. A když ji konečně vyřeší, přijde na řadu další problém: dostat se z planety Mars není tak lehké, jak se zdálo. Val Kilmer, v době kdy byl ještě hubený, hraje arogantního mechanika, Tom Sizemore je opravdu vědec, jak je známe ze školních lavic (takový jiný než ostatní) a kráska Carrie-Anne Moss hraje šéfku (hezkou šéfku). Je to nadčasový film hlavně svými digitálními triky a některými scénami. Rudá planeta inspirovala svým ztvárněním filmy jako Sunshine, či nový STAR TREK. Hodně lidí říká, že některé filmy sleduje jen kvůli určitým scénám. Scénám, které jim nějakým způsobem přirostly k srdci. Ať už díky použité hudbě, či podobnému emotivnímu zážitku, který prožili ve svém životě, a film jim nabízí určité zrcadlo této situace. Mě si tento film získal hlavně scénou, kdy Val Kilmer a Carrie-Anne Moss vedou svůj poslední rozhovor na rudé planetě za doprovodu úžasné skladby od Graema Revella – Alone. Rudá planeta je moje osobní záležitost. Chci vám tohle sci-fi připomenout či jej jen lehce představit, protože se odpočinkové filmy v žánru sci-fi bohužel v dnešní době netočí. ()

Hapretor

Srovnám s filmem "Mise na Mars", který byl točen snad zároveň. Toto je akčnější, trikově lépe provedené, ale myšlenkově chudší a tuctové. Konec jako happy end mě vysloveně popudil. ()

Rikky007

Atmosférický film ještě z doby, kdy byly podobné kousky in. Herecké výkony slušné a provedení taky dost obstojné. Autorovi scénáře bohužel ujela ruka při popisování toho, jak se takový astronaut na misi do vesmíru má chovat. Evidentně měl dojem, že vědci kvalifikovaní pro výstup do vesmíru mají úroveň amerických vojáků a jediné, co dokazuje jejich inteligenci jsou prázdné filozofické debaty. No a řekněte kdo z vás by si na takovou výpravu vzal jako podporu robota, který se při větším nárazu může proměnit v efektivní vraždící stroj? :D ()

helloween93

Kdybych měl snímek porovnat s "Mise na Mars" ze stejného roku, tenhle je horší. Scénář plný nelogičností, jedna hvězda za Toma Sizemora a druhá za Kilmera. 2* ()

MickeyStuma

Druhý snímek z roku 2000 o cestě na Mars (první se jmenuje ´Mise na Mars´), který nenadchne tak, jak by měl. Dokonce údajně vyvolal rozruch i přímo v NASA. Nelíbilo se naprosto nereálné ztvárnění podmínek na Marsu a dějové zápletky, kterým chybí vědecké opodstatnění. Co se toho týče, tak u sci-fi žánru se s tím po divácké stránce už tak nějak počítá, takže názoru NASA bych si nevšímal. Na diskuzi je však děj. Příběh jakoby vycházel z krátké povídky, do filmu však až neuvěřitelně roztažený. Tohle by stačilo i na slabou hodinku. Vizuální obraz byl dokonalý a děj není rušen zbytečnými efekty, ale když tomu chybí dramatizace, napětí či nějaké pořádné sci-fi dobrodružství, konec všeho je uvítán snad až s nadšením. Ze zákulisí natáčení je znám problém a když je problém, problém má i výsledný film. Z tohodle se však stal přímo průser. Mělo se více zapracovat na scénáři a hlavně se vyvarovat osobních problémů přímo na place. Pak to skutečně nemá žádný smysl. Takhle film vypadá jako žánrově chudý příbuzný určený spíše pro televizi. ()

Besyn

Zcela průměrná marsovská sci-fi,která skutečně nemá co nabídnout a čím překvapit.Navíc to technické zpracování (oheň na palubě lodi ) je na rok 2000 naprosto otřesné !! ()

Skleni

Kulisy okopírované z iných filmov. hudba pre istotu žiadna. A mám pocit, že ani režisér nebol dostupný! Film s takým potenciálom a Val kilmerom v hl. roli, čo je u mňa obľúbený herec, skončil strašne. Mohlo byť aj horšie ale aj 1000x lepšie. Dej je jednoduchý a stále očakávate, že šak to nemôže byť všetko o niečo tam predsa musí ísť, no nestane sa tak.Koniec príde rýchlo ako smrť na koľajniciach. A s rovnakým účinkom. Buď ste to skúsili raz a naposledy alebo je vám strašne zle z toho čo ste práve urobili a chcete aby bol svet lepší a podobné kraviny. :-D 55% ()

Deever

Překvapivě dobrý film, připomíná mi staré dobré knižní marsovské klasiky. Normálně bych ocenil třemi hvězdami za průmernost, ale nedá mi to a ze sentimentu hvězdičku přihodím. ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore