poster

Marťan

 • Velká Británie

  The Martian

 • USA

  The Martian

 • Slovensko

  Marťan

Sci-Fi / Dobrodružný / Drama

Velká Británie / USA, 2015, 144 min (SE: 151 min)

Externí recenze k filmu (18)

 • AVmania.cz (Marek Čech) ****

  "A právě o inspirativní vůli k životu je vyprávění nejvíc. Až se zdá, že sledujeme jakousi odlehčeně pojatou příručku NASA pro přežití ve zdánlivě beznadějné situaci. Ridley Scott jí dal velmi přitažlivou formu, která má šanci oslovit široké rodinné publikum. Milník žánru sci-fi nevznikl, ale…" (více)

 • CinemaView.sk (Michal Klembara) ****

  "Ridley Scott nám po dlhej dobe pripomenul, že je naozaj dobrý režisér. Musí však mať v ruke kvalitný materiál. Marťana nakrútil ako vľúdny film doslova pre celú rodinu. V kine som síce mladšie ročníky nevidel, ale rozhodne sa na to oplatí zobrať aj deti. Práve tie by to mohlo nadchnúť najviac." (více)

 • Comicbox.eu *****

  "Zvláštní pozornost si zaslouží hudba. Ta mě ve filmu dostávala podobným způsobem jako ve Strážcích Galaxie. Matt tam totiž nemá nic jiného než retro disco hudbu z 80. let, kterou poslouchá jeho velitelka. Takže na nás chrlí hity od Abby, Donny Summer, Glorie Gaynor nebo Davida Bowieho. A některé…" (více)

 • ČervenýKoberec.cz (Vladimíra Staňková) *****

  "Ridley Scott nás ani tentokrát nezklamal a Matt Damon se role Marťana zhostil skvěle a přesvědčivě. Film je unikátní svým propojením žánru a humoru. Odlehčenost a nadsázka, která je jedním z hlavních pilířů příběhu, není totiž v takové míře pro sci-fi vůbec běžná. Na rozdíl od dva roky staré…" (více)

 • Doutas.blogspot.cz ****

  "Marťana můžu s klidným svědomím doporučit každému. Sice to není taková pecka jako Interstellar nebo Gravitace, ale pořád je to hodně dobrý astronautský scífko a určitě nejlepší film, co Ridley Scott za posledních pár let natočil." (více)

 • FandimeFilmu.cz (Petr Slavík) *****

  "Stačí mu dát do ruky šroubovák či roli lepící pásky a hned je jasné, že za chvíli se mu zrodí pod rukama něco velkolepého. Sledovat v jeho očích až dětské zapálení a hrdost nad produkty vlastní práce, je osvěžující a dokáže vzbudit obdiv nad tím, čeho všeho je lidské pokolení schopné." (více)

 • Filmovyguru.cz (David Hanuš) ***

  "Marťan není vůbec špatný film. Po řemeslné stránce je natočen zcela výborně. Ale pokud čekáte na něco osvětového a revolučního, možná budete trochu zklamáni. Marťan je prostě dobře odvedená práce, podle klasického adaptovaného scénáře, pro masu lidí. Což není výtka, ale pouhý fakt. A potvrzuje…" (více)

 • Filmpress.sk (Martin Černický)

  "Marťan naozaj nie je bezchybný film a jeho sila nie je v zápletke. Jej vývoj je do istej miery očakávateľný, s povinným odškrtávaním rôznych kritických situácií (poznáte predsa Murphyho zákony – čo sa môže pokaziť, sa často aj pokazí), ale dokáže chytiť za srdce a je plný nádeje. Pritom je pomerne…" (více)

 • Filmspot.cz (Jan Varga) ****

  "Marťanovi nechybí atraktivní zápletka a chytrý děj, humor, dojímavé scény, líbivý vizuál a naprostá profesionalita všech, co se podíleli na jeho vzniku. Nejvýraznější výtky směřují k tomu, že mohl být akorát mnohem dramatičtější, napínavější a osudovější. Na zmíněnou Gravitaci nebo Interstellar…" (více)

 • Gorilla.cz (Lukáš Franta) ****

  "Marťan je bezchybné čisté řemeslo na špičkové úrovni. Funguje, pobaví vás a udrží vaši pozornost, má lidský rozměr a dokonce vás i dojme. Ale až na drobné komplikace v ději (ovšem i ty čekáte, jen nevíte, kdy přijdou a v jaké podobě) vás vlastně ničím nepřekvapí. Všechno jede podle několikrát…" (více)

 • Kulturissimo.cz (Daniel Storch) ****

  "Scottova vesmírná one-man-show Marťan, kterou vymodeloval pro Matta Damona, patří k letošním vrcholům popkornové kinematografie a jako bonus divák dostane obrovskou nálož optimismu; naději, že to s naším světem, ať je jakýkoli, není tak úplně ztracené." (více)

 • MovieScreen.cz (Marie Dostálová) ****

  "Vybraná hudba souzní z nastaveným tónem filmu, ale slabý scénář by nezachránila. To však není případ Marťana, kterého napsal Drew Goddard, jenž se osvědčil u Světové války Z (2013) nebo několika (těch ještě skvělých) epizod Ztracených. Byť je humoru někdy až příliš a ne každý vtip pobaví, tak Damon…" (více)

 • MovieZone.cz (Petr Cífka) ****

  "Marťan není přelomovou vesmírnou výpravou, není revoluční prakticky v žádném ohledu. Je ale perfektně vybroušeným hollywoodským dobrodružstvím, které starosvětsky vzývá sílu a vynalézavost člověka, respektuje ten povýšený americký individualismus ve stylu „zaplatíme klidně miliardy dolarů, abychom…" (více)

 • NaFilmu.cz (Daniel Birgus) ****

  "Celkově je Marťan zdařilou podívanou, která sice netrumfne Gravitaci ve speciálních efektech a a ni Interstellar v hloubce svých postav, ale to nevadí. Kvalitních vědeckofantastických snímků je v poslední době jako šafránu a tak bychom si měli vážit každého z nich." (více)

 • Okodivaka.cz (Lukáš Plaček) ****

  "Tak tedy na rovinu, Marťan je pecka. Ridley Scott natočil tak přímočarou a sebevědomou blockbusterovou sci-fi podívanou, že mi z toho na moment spadla čelist. Vizuálně prvotřídní, skvěle zahraná, parádně atmosferická a byť trochu naivní místy, dostatečně zábavná a napínavá, že podobné výtky nemá…" (více)

 • Pinbacker.cz (Adam Hencze) ****

  "Feel–good rodinné sci–fi o boji s přírodou, prostředím, technologií, s lidskou přirozeností, především ale snímek oslavující hodnotu jediného lidského života. Damon nezdravě přesně mířenými hláškami testuje divácké bránice a jako geniální technik ví, že kobercovka spraví všechno (včetně prasklin v…" (více)

 • TotalFilm.cz (Jan Škoda) ****

  "Ridley Scott se vrací na výsluní s humanistickým blockbusterem, kde depresi rozhání hláškující Matt Damon. Napětí vyvažuje humor a Marťan se stává především lehkonohou zábavou a oslavou schopnosti řešit problémy." (více)

 • 25fps.cz (Tomáš Komínek) *****

  "Celková vysoce nadprůměrná míra věrohodnosti zpracování je rozhodně jednou z nejsilnějších stránek filmu a fanouškovi vesmírné tematiky, ať už v té vědecky-realistické nebo více vědecko-fantastické podobě. Marťan tak působí jako balzám na duši po určitém zklamání z Gravitace, která před dvěma lety…" (více)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace