Joseph D. Pistone je zvláštním agentem FBI, který je nasazen do mafiánského podsvětí pod krycím jménem Donnie Brasco. K mafii se dostane tak, že se vydává za odborníka na šperky. V jednom baru si ho všimne jistý Benjamin Ruggiero zvaný Lefty. Chce po Donniem, aby mu pomohl prodat jeden vzácný prsten. Donnie mu řekne, ať prsten dá raději své ženě, protože je falešný. Lefty Donniemu nevěří. Vezme ho s sebou za mužem, který mu prstem prodal. Donnie muže zmlátí a donutí ho, aby jako náhradu dal Leftymu své drahé auto. Lefty začíná Donnieho brát... Lefty je mafián, ne zrovna s vysokým postavením, ale s kontakty na ty nejvyšší bosse. Zpočátku je vůči Donniemu opatrný, ale netrvá moc dlouho a vezme ho do mafiánské společnosti a dokonce se za něj zaručí. To znamená, že kdyby Donnie někdy zradil nebo něco zkazil, schytá to i Lefty. V mafiánských špičkách to začíná vřít. K moci se dostává Sonny Black. Lefty je naštvaný, protože ho přeskočili. Myslí si, že svůj rajon měl dostat on, a ne mladší Sonny. Mezitím Donnie postupně shromažďuje důkazy proti mafiánskému podsvětí... Sonnymu kšefty moc nejdou, a tak se na Donnieho doporučení rozhodne omrknout Floridu, kde mafie není moc rozrostlá. Všechno jde výborně, po dohodě s místním mafiánským bossem si tam zřídí vlastní hernu. Donnie tím  splní úkol od FBI a zapojí ještě jednoho agenta z Floridy do akce… (TV Prima)

PanPyzamo

Velmi příjemné překvapení. Čekal jsem to dobré, ale líbilo se mi to ještě více než jsem čekal. Al Pacino klasicky pecka. Paráda. Bylo to pro mě napínavé a řekl bych celkem rychlé. Ty 2 hodiny mi rychle utekly. Tempo podle mě docela jelo. Co nevidět byl konec a já byl spoko. Ještě to zlepšil fakt, že se jedná o film dle skutečné události. Užil jsem si to. Nebáli se ani ukázat drsnější scény a občas nějaké to násilí bylo dost dobré. Jsem zkrátka velmi mile překvapen. Líbilo se mi to moc. 9/10 ()

solic

Michael Corleone byl v podani Al Pacina o dost lepsi ale i tak je to paradni film z prostredi mafie.(Michael Madsen je drsnej mafian;o) ) ()

Pruďas

Suprové kriminální drama. Al Pacino zde exceluje a Johnny Depp mu krutě šlape na paty. Ale takový vždy nevýrazný Michael Madsen se také nenechal zahanbit. Skvělá ukázka života ve spodních místech v mafii. Al Pacino si pohoršil z Dona Corleona na obyčejného mafiánského poskoka, který má problémy s rodinou a hluboko do kapsy. Zahrál to ale skvěle. Johny Depp mi zase připadá na jeho postavení až moc klidný- stačí vzpomenout na podobně postaveného Leonarda DiCapria ve Skryté identitě. Ten byl pořád strašně nervózní a protože měl strach z prozrazení, chodil k Psychoušovy. Kdežto Depp skoro nehne brvou i ve scéně, kdy si téměř každy myslí, že je prozrazen(scéna kdy čeká v autě a příjde pro něj chlápek s bouchačkou). Celkově je to velmi slušnej film za 4* ale díky Pacinovi a Deppovi dávám za 5. ()

J.Bourne89

Filmy podle skutečných událostí moc prostoru na zatáčky ve scénáři nemají. Zpracování tohoto příběhu se povedlo skvěle a vše působí naprosto věrohodně. Pacinův výkon je excelentní, že se nedivím reakcí lidí, kteří v něm spatřují svůj životní osud outsidera. Když si pro něj šéf nechal poslat, došla mi celá pointa tohoto filmu a rád bych mu tu loďku koupil, i když nemám z čeho! ()

Salman

Vynikající! Trochu podceňovaný, ale mně se zamlouvá dokonce více než třeba Goodfellas. Je to takový civilněji podaný gangsterský snímek, což někomu může řijít nudné, ale mě to naopak přišlo velmi osvěžující v této tematice. Herecké výkony nemají chybu a tedy hlavně v poání Pacina, kterému Depp a Madsen zdatně sekundují. ()

Arren

Al Pacino a Johnny Depp? Bez dalších komentářů bohatě vystačím s jedním slovem - dokonalí! Celý film se krásně unáší po své dějové lince, nikde nevázne, nikde nedrhne a neskutečně poutá k obrazovce. Jednoduché scény a perfektně napsané dialogy filmu bohatě posloužily. Mé zjištění ,dle wikipedie, že film je vlastně skutečně doslovně a reálně popsaný průběh operace bez úprav, i s poitnou závěru, jen doťukl i tak úžasný filmový zážitek. ()

Tomulka

Celkem hodně mně překvapil Al Pacino v roli (v uvozovkách) podřadného gangstera. Mně se více líbí jak cápo nebo hlava mafianské rodiny, ale tady taky zahrál dobře (co jiného bychom od něj mohli čekat :) Ale na výbornou to moc nebylo, ale spíše to bylo asi fakt tím, že mi neseděl do této role. Johnny Depp sice zahrál celkem slušně, ale dost mi u něj chyběla důstojnost gangsterů. Porval se s rolí velmi důstojně a není možno mu nic zásadního vytknout, ale fakt mi do role moc nešel. Na druhou stranu musím říci, že Michael Madsen byl perfektní v roli Sonyho Blacka. Film byl také docela dost dlouhý na to, že hlavní zápletka nebyla až tak moc o rozsáhlé mafii, ale jen o vztahu dvou lidí ( Al a Johnny) versus jejich životy a reality života. ()

DorianGreene

Deppova knírku mi bylo líto. Skvěle k němu seděl a jen korunoval jeho bezvadně zvládnutou roli. Bezkonkurenční je jako vždy Al Pacino, kterého kvůli jeho smůle chvílemi dokonce i trochu litujete. Za nejlepší považuji právě ty okamžiky, které ukazují všední život mafiána - například scéna, kde Al Pacino připoutaný k obrazovce sleduje dokument ze života zvířat. Jeho až dětinský výraz je okouzlující. Třetím králem snímku je bad-ass Michael Madsen. Tohoto dvoumetrového pořízka bych nechtěl naštvat. ()

Timy68

'Potřebuju loď.' 'To je tak šest tisíc. Na to nemáme.' 'Hele, udělal jsem co jste chtěli. To mám teď vzít Trafikanta na projížďku v gumový kachničce ?' :-DD Netradiční mafiánský film, ve kterém se jedná hlavně o zařazení 'nováčka' Donnieho do mafie. Takže žádná velká akce se nekonala. Ale v tomhle filmu to ani vůbec nevadilo. Když začala první pořádná střílečka, bylo už 3/4 filmu za mnou a já si sotva uvědomovala, že do tý doby to bylo jen o tlachání a tlachání. To asi i díky neskutečně oddanému mafiánovi Leftymu, který byl oddaný přítel (i když jsem celou dobu čekala, kdy se z něj vyklube hajzlík. Nedočkala jsem se:) a nedoceněný člen mafie, a skvělému výkonu Donnieho, jako Leftyho chráněnce, jsem nevyhledávala pořádnou akci. JD a Al Pacino odvedli skvělou práci. Celou dobu jsem se nemohla hnout od obrazovky a doslova jsem žrala každý jejich slovo. Smála jsem se i tomu, co asi nemělo působit vtipně, ale když se zažeru do skvělého filmu, tak to občas dělám... '(...) Benjamin Ruggiero, a.k.a Lefty, a.k.a Lefty bouchačka, a.k.a Lefty dvě bouchačky...' :-D ()

mine.slayer

Vynikající scénář!! Vynikající kostýmy a lokace! Vynikající kamera a režie.. a to nejlepší na konec neuvěřitelný a Vynikající Johny Depp a Al Pacino!! Kýčovýté hodnocení?? Říkáte si? Ano, ale takový je přesný opak k filmu Krycí jméno Domnie Brasco. No nejsem já to ale chytrák!! ()

Spike86

Pro mě je to lehce lepší a zábavnější snímek než Scorseseho Mafiáni, který je na podobné téma. Námět příběhu s agentem operujícím uvnitř mafiánské organizace podle reálného příběhu je velmi zajímavý. Pojetí, ve kterém se prolínají dva pohledy - chod organizace s jejími pravidly a zvyklostmi a mise zvláštního agenta s tím, jak ho mění prostředí, jak se ztotožňuje s mafiány, cítí zodpovědnost a jaký to má dopad na jeho rodinný život - se mi líbilo a dohromady to skvěle fungovalo. Zajímavé z mého pohledu byly malé střípky filmu věnované psychologii postavy Joea se záběry např. na jeho tvář v konkrétním vypjatém momentě. Tuto postavu nejen v těchto momentech skvěle zahrál Johnny Depp. Hudba je dobrá a hodící se, i když nijak extra nezaujme. 84% ()

Otan

Nejvíc na mne zapůsobil Al Pacino.Tomu mafiánovi jsem uvěřil úplně vše.Depp odvedl slušný výkon.Nic méně v ději jsem se místy ztrácel,ale to je snad mojí chybou. ()

Welsiot

Po dlouhých letech znovu shlédnuto a povím Vám jedno, Al Pacino a Depp jsou tak enormě charismatičtí, že se mi občas nedostávalo dechu (a to už jsem Donnieho viděl asi po 3tí).90% ()

Guly Guly

Mimořádný film, mimořádné herecké výkony. Al s Johnnym hrají jak o život, (a to doslova), mafiánské prostředí, Michael Madsen , povedený scénář a nakonec i fakt, že se vše stalo, dělá z filmu jeden z nejlepších žánrových snímků vůbec. ()

tominger

Dvojica mojich oblubenych hercov v jednom filme. Al Pacino a Johny Depp. Agent FBI v utaeni Joe Pistone dostal moznost prestupit od klanu Colombovcov pod klan Bonannovcov, vdaka znamemu kamaratovi Jillymu. Pod kridla si Joea Pistoneho berie Lefty, vojak z Bonanno crime family a postupne sa strhujuca drama zacina. Joe sa infiltroval do mafie velmi hlboko a zasluzil sa o otras nie len v bonnanovskej rodine ale aj v ostatnych 4 rodinach v new yorku. Film je este o to lepsi, ze je podla skutocnej udalosti. 5/5 ()

Zemřela herečka Anne Heche

Zemřela herečka Anne Heche