Joseph D. Pistone je zvláštním agentem FBI, který je nasazen do mafiánského podsvětí pod krycím jménem Donnie Brasco. K mafii se dostane tak, že se vydává za odborníka na šperky. V jednom baru si ho všimne jistý Benjamin Ruggiero zvaný Lefty. Chce po Donniem, aby mu pomohl prodat jeden vzácný prsten. Donnie mu řekne, ať prsten dá raději své ženě, protože je falešný. Lefty Donniemu nevěří. Vezme ho s sebou za mužem, který mu prstem prodal. Donnie muže zmlátí a donutí ho, aby jako náhradu dal Leftymu své drahé auto. Lefty začíná Donnieho brát... Lefty je mafián, ne zrovna s vysokým postavením, ale s kontakty na ty nejvyšší bosse. Zpočátku je vůči Donniemu opatrný, ale netrvá moc dlouho a vezme ho do mafiánské společnosti a dokonce se za něj zaručí. To znamená, že kdyby Donnie někdy zradil nebo něco zkazil, schytá to i Lefty. V mafiánských špičkách to začíná vřít. K moci se dostává Sonny Black. Lefty je naštvaný, protože ho přeskočili. Myslí si, že svůj rajon měl dostat on, a ne mladší Sonny. Mezitím Donnie postupně shromažďuje důkazy proti mafiánskému podsvětí... Sonnymu kšefty moc nejdou, a tak se na Donnieho doporučení rozhodne omrknout Floridu, kde mafie není moc rozrostlá. Všechno jde výborně, po dohodě s místním mafiánským bossem si tam zřídí vlastní hernu. Donnie tím  splní úkol od FBI a zapojí ještě jednoho agenta z Floridy do akce… (TV Prima)

Honny2

Opět skvělý Al Pacino ještě podpořen Johnny Deppem a k tomu mafiánské prostředí = nezapomenutelný zážitek! ()

Petrus1

Kurnik, jak to, že existuje mafiánskej film, ve kterým hraje Al a navíc teda Džoník, a já ho ještě neviděla?! Pak teda ještě Scarface a Carlitova cesta…Ještě něco? Jako fousatí chlapi se mi moc líbí, ale Deppův knír byl teda hroznej! Knír je prostě málo! Co mám od tebe Johnny ještě čekat? Napřed tě vidím v dámských šatech a teď ten blbej knír! :-D Naštěstí mi tvůrci viděli do duše a za chvíli jsi ho zhodil! To máš jediný štěstí! :-D Pěkně podle předpisů – žádnej knír! O rakovině ptáka toho teda taky moc nevím, ale jinak je celkem překvapení vidět, že po Alovi někdo šlape a snaží se ho někdo přeskočit. :-) A Anne je teda pěkná žárlivka. No, já bych teda asi taky byla, kdybych měla doma takýho krásnýho chlapa! Vůbec bych ho nepustila z pelíšku! :-D A radši bych teda doma měla mafiána než agenta FBI. Taky jsem čekala trochu jinej konec…možná to bude tím, že jsem si nepřečetla, že je to podle skutečné události (a ani to nějak nepostřehla na začátku filmu). A už taky vím, jakej je rozdíl mezi „Můj přítel a náš přítel.“ A mohla by z to být i celkem slušná hra, si myslím. „Nezájem“ No nic, sem se navnadila na mafiánský filmy a hned musela kouknout na další… ()

Bozvav

Čí píseň jíš, toho chleba zpívej, nebo tak nějak. Jasná ukázka toho, že prostředí ve kterém se pohybuješ (byť s nejlepšími úmysly) tě semele jak maso na nědělní sekanou. Nebýt to tak otravně dlouhé, dám více. ()

Darkslayer

Tento film ma pre mňa dve polohy. Prvou je skvelý výkon Al Pacina a Johnnyho Deppa, ktorí tu excelovali a ta druha je pre mňa dosť zdĺhavý a až príliš únavný dej a chabé výkony ostatných hercov ktorí mi viac-menej ani nepripadali ako mafia. Hodnotenie stagnuje na nejakých 70% a nebyť hlavných protagonistov , ktorí sú zjavným ťahákom filmu tak by to bolo nižšie. ()

Mattezs

Gangsterka, kde se sejdou herci jako Pacino, Depp a Madsen nemůže dopadnout špatně, a taky nedopadla. Přesto to není uplně ono, Depp mi do role uplně nesedí, ne že by hrál špatně, ale ten fízl je z něho až moc cítit, Pacino se mi zas nehodí na roli takové malé ryby, nebo jak tady kdosi psal přicmrndávače, ani ho podle mě ta role tak nebaví (možná je to jen moje chyba že v něm furt vidím Tony Montanu nebo Michaela Corleona), naopak Madsen si uhrál svoje...pěkný film, stojí za vidění, přesto na elitu to nemá... ()

Wargoo

Famózna dvojica - Depp a Al Pacino dotvárajú vynikajúcu atmosféru tohto svkelého filmu. Mafiánske prostredie, nemilosrdné, kamarátske, zničujúce... Rodina Joa Pistona bohužial jeho krytím trpela asi najviac... O to presvedčivejšie ale jeho krytie bolo. Veď ani samotný Capo Al Pacino nechcel veriť, že by to s "tajným agentom" bola pravda. Svkelá dráma s mne obľúbeného prostredia vo mne zanechala príjemný pocit. 82,120% a 5***** ()

hazaba

Al Pacino je jako vždy nezapomenutelný a skvěle mu sekunduje i Johnny Depp. Jinak to je další variace na téma mafiáni a inflitrace z FBI. ()

CrazyLom

Bavil jsem se hodně slušně, ale k dokonalosti Donniemu Brascovi stále něco chybí - zvlášť, když ho porovnám například se skrytou identitou. i tak velmi slušné! ()

hororwatch

Film tak nějak utekl a já se bavil prostředím, ve kterém se odehrával. Konec konců proto si tyhle filmy i sháním. Nejsilnější byl asi ten konec kdy si ,,zavolali'' Leftyho a nepřekonatelný pohled Johnnyho v samotném konci, který naprosto jasně říkal, po čem jeho srdce touží. Moc se mu nedivím. ()

danek22

Kouzlo bylo vyzrazeno hned ze začátku, Donnie Brasco je člen FBI a tím byl divák ochuzen o moment překvapení, tohle zjištění kdyby přišlo na konec filmu, tak by byl tento film kult. A mimochodem Al Pacino je v tomto snímku úplně boží. ()

Luk Skywalker

Film o tom, jak dlouholetá práce jednoho člověka dokáže rozvrátit zločineckou organizaci (kolem 200 obviněných a přes 100 odsouzených) a na druhé straně o tom, jak se může člověk změnit. Člověk v utajení by neměl mít manželku a děti, což v tomto případě bylo nejspíš ku prospěchu jinak by ten agent zběhl k mafii, tahle práce se nedá dělat dlouhodobě - tohle vše mě při sledování napadlo, takže by se dalo říct dobré drama s "dokumentárními" prvky. Herecké výkony Al Pacina a Johny Deppa jsou velmi dobré a přesvědčivé. ()

helloween93

Zajímavý a velmi syrový pohled do života v mafii prostřednictvím nasazeného vočka v podání Deppa. Toho zasvěcuje do všech praktik jeho přítel Al Pacino. Společně žijí každodenní život v mafiánském uskupení vedení Michaelem Madsenem. Film je pojat velmi realisticky, protože ukazuje mnohaletou práci v utajení, která přinesla kýžené ovoce. Vydařená krimi. 4* ()

Hapretor

V rámci podobných filmů spíše nudné. Vadilo mi, že Al Pacino tady hrál takovýho prďolu. A i když Johny Depp je fakt dobrý herec, nestačí to. Ten děj nebyl nijak vypjatý - jen ukázal chování a žvásty několika brutálních hovad, která si fakt nezaslouží nic jiného, než shnít ve vězení. - Dodatek pana Punishera: "Odstřel vyjde mnohem levněji !" ()

Nerd4Dreaming

ŽIvotopisný snímek o nejslavnější akci undercover FBI legendy jménem Joseph "Donnie Brasco" Pistone. Aneb jak se z agenta stane mafián a naopak. Oba dva protagonisti jsou perfektně zahraní, líbil se mi důraz na psychologickou stránku hlavní postavy, ukázalo se, že při takové práci je těžší fungovat jako otec a manžel než přetvařovat se před mafiány.. ()

Evander

Tentokráte nebudu film nijak detailně pitvat a spokojím se s tvrzením, že mě nebavil. Zaujaly mne pouze výkony obou hlavních protagonistů a možná ještě o malinko více výkon agentovi manželky. ()

Folky

Je to hezký mafiánský film, ale i když pominu jak daleko má ke své slavnější konkurenci, pořád mu chybí údernost nebo prostě něco, co by z něj dělalo víc než jednorázový snímek. ()

sandis

Skvele herecke obsazeni... nakrajena nuda bez pribehu, bez napeti, bez spetky zajimavosti ci invence, cekani az se neco stane a ono nakonec nic... jako dat dve zlate rybky do ovalne male nadoby aby tam bezcilne plavaly, nez jim dojde kyslik. ()

Vali007

Určitě velice nadprůměrný mafiánský film a myslím si, že se bez velkého váhání může zařadit mezi ostatníí mafiánské klasiky. Pacino+Depp=1* :-) ()

Zemřela herečka Anne Heche

Zemřela herečka Anne Heche