Když se při jedné ze Spencerových misí přeruší za podivných okolností na dvě minuty kontakt se základnou, ani jeden z nich netuší, že těch 120 sekund strachu zcela změní jejich pohled na svět, jejich budoucnost a i samotné životy. Johnny Depp a Charlize Theron vystupují jako odvážný kosmonaut NASA Spencer Armacost a jeho nádherná žena Jillian, která je učitelkou – zdánlivě perfektní pár. (Bontonfilm)

Petulka88

Místy to sice nemá špatnou atmosféru,ale většinu filmu se nic neděje. A když pak příjde na finální ,,odhalení", divák zjistí, že to za těch předchozích nezáživných 90 minut opravdu nestálo. ()

Nocturno culto

Prvně, je mi nejasný původ tak nízkého hodnocení, existuje spousta filmů, které nemají ani zpoloviny takovou atmosféru či obsazení a přitom se zde pohybují v červených číslech ..Tohle dílo stálo za shlédnutí, dovede udržet napětí po celou dobu a navíc ho i gradovat .. Johnnyho jsem tady poprvé viděl v poměrně záporné roli a Charlize to odehrála bezvadně, už tenkrát věděla jak diváka zaujmout ..ke konci atmosféra houstla a ten úplný závěr se vyvaruje zbytečného patosu a tomu, jak obvykle americké filmy končívají ..Pro mě je to za solidních 70% .. ()

Likan7

Obrovská škoda...potenciál na sci-fi klenot tu byl velký. Zajímavý a nevšední námět, vynikající atmoféra a dva skvělý herci! Jenže režisér zůstal tak na půli cesty a sám nevěděl, kam se má film vydat. Konec mi už vehementně připomíná béčkový horory. ()

Durgas

Tento film som pred rokmi videl a vtedy na mňa dosť zapôsobil, dlho som ho však nevedel nájsť, keďže som si nepamätal názov. Aj na druhé pozretie sa mi to veľmi páčilo, koniec priam mrazivý. Miestne nižšie hodnotenie má asi príčiny v pomalom deji a miestami zvláštnej, snovej atmosfére, mne to však vôbec neprekážalo. ()

Acrobat odpad!

Randy Ravich v tak nudnom a nenapaditom tempe, ze ucicika aj nihilistov a anarchistov coby bojovnikov proti vesmiru. Neschopny reziser nevedie nikam svojich milych a divak aby trpel a nadaval na cas preco nejde skor. Ale on kasle na to. Rovnako ako film. Postradanie myslienky a udernosti. ()

coinneach

Budovat ve filmu atmosféru je dobrý počin, ale jakmile zbyde jen atmosféra, stává se film jen vhodným pozadím k jakékoliv jiné činnosti. Astronautova žena se jednoduše nepovedla. ()

Bounded

Řemeslně poměrně dobře zpracovaný film, kterému by ale rozhodně slušel trošku větší rozpočet, Ať už na efekty či pulírování replik. A i když byl Depp tentokrát netradičně za ledového úchyla (a šlo mu to), dovedl bych si v jeho roli představit někoho mužnějšího charismatu. Při úvodní scéně jsem měl už před lety pocit, že by si hůře vidící divák mohl splést pohlaví obou postav v posteli. Zde často vyčítaný konec mi naproti ostatním přišel jako správné zakončení příběhu, protože se vymyká šabloně "Nakonec dáme všechno do kupy" ( v tomto případě holku šoupneme do blázince nebo z ní uděláme hrdinu) a respektoval celkovou tíživost filmu. Rychlejší nůžky bych si ale také dovedl představit a tak je to ve výsledku za průměr. ()

AweDuckling

Sci-fi film s tak hutnou tajemnou atmosférou, že by se dala krájet. Johnny Depp podle mě podal výborný herecký výkon, jeho odtažitost, neopravdovost, neupřímnost byla naprosto věrohodná. Zrovna když ztvárnil něco nadpřirozeného, divného tak vypadl tak krásně svatouškovsky, nevinně a hlavně na jeho role nezvykle normálně. Možná Charlize Theron byla na mě chvílemi až moc hysterická, ale přesto hrála také skvěle. Napínavý, chvílemi děsivý, psychologický thriller. Škoda jen toho závěru, ten byl dost nudný a neoriginální. ()

WScully

Výborná ukázka toho scifi, kdy není potřeba mnoha akčních scén využívajících přehnané vizuální efekty. Příběh se odehrává v úzkém kruhu postav, které musí hrát schopní herci pod taktovkou schopné režie, jinak film prostě dopadne špatně. Toto scifi využívá právě takových schopných herců a schopné režie, že při využití vhodné hudby a tíseň vyvolávajících chladných a odcizených prostor je výsledkem výborný film, který dokonale využívá všech předností a své slabiny dokáže překrýt. Mrzí mě jen to, že nám úvod filmu takřka nepředstavil skutečný charakter Spencera, což by se velice hodilo pro následnou orientaci ve Spencerově přeměně v to, čím se stal po návratu z kosmu... ()

dogma97

Škoda - na tak skvělou hereckou dvojici obsahově trochu prázdné, oba vlastně střídají jen dvě polohy, nic dalšího k hraní nemají. Ovšem výborný závěr. ()

meryl

hiller, který bere náměty z vesmíru. Dobré herecké výkony, jen jsem pořád nepochopila, co že se to v tom vesmíru stalo, takže mně příjde, že to nebylo moc propracované a že ani tvůrci to vlastně neví... Ale jinak některé záběry se povedly. ()

InfernaL

Něco tomu chybí. Film si v první polovině buduje slušnou atmosféru, v divákovi vyvolává pocit napětí, člověk čeká na to, co přijde...a ono nepřijde nic. Vůbec nic. Jakoby ani sám scénárista nevěděl co si se slušně rozjetým příběhem počít - a tak jej zabil tím nejklišovitějším možným způsobem. Velká škoda. Kdyby napětí gradovalo a vyústilo v nějaký kulervoucí konec. je to špičkové sci-fi. Takto se budete při závěrečných titulcích cítit jaksi okradení. Naprosto právem. ()

kubilov

Astronautova žena má jediné štěstí - při jejím sledování jsem dostal chuť na něco pořádně vyhaluzenýho, a tak po nudnější první půlce, tedy s tím jak nám zblbne Joe Morton, se konečně začnou dít pořádný věci. Johnny Depp zas jednou ukázal, že i když umí zahrát snad jakoukoliv postavu, to slovo "zahrát" si vykládá tak nějak po svém až se může nakonec zdát, že hraje furt jen to samý. To Charlize Theron byla v tu dobu stále ještě více v těle modelky než herečky, i tehdy se už ale začal projevovat ten nesporný talent. Nakonec jsem teda s výsledkem nemohl být nespokojen. Po očekávání béčkové romance v atraktivním prostředí jsem dostal úžasně debilní sci-fi romanci s nesmyslným přesahem, která mě místy i nechtěně rozesmála, aby mě nakonec tím závěrem totálně dorazila. Naprostá spokojenost, občas je takováhle píčovina úžasným zpestřením dne. ()

Hemlock

Výborný námět a i obsazení hlavní dvojice dobře zvolené - hlavně pak Charlize Theron kolem sebe vyzařovala neodolatelnou erektivní auru. Nicméně toto bylo vše, co film může nabídnout. Po slibném začátku následují zbytečné dialogy, chybí tomu napětí, prostě režije absolutně selhala. Škoda, mělo to na víc... ()

PlysovyMacko

Pochopila som správne, že išlo o sci fi horor, v ktorom má hlavná hrdinka v bruchu dvoch mimozemšťanov? Je to celkom napínavé, ale aj dlhé a nudné. ()

ostravak30

Astronautova žena je vlastně směsicí krůček po krůčku se stupňujícího napětí směřujícího někam. A divák je až do úplného závěru držen v napětí kam. Ale není to úplně nic tak objevného. Podobný námět jsem již viděl, byť jinak zpracován. Vždy jde o to, že je kosmonaut na chvíli ve střetu s něčím, co ho posléze změní nebo ovládá. Problém taky spatřuji v tom, že nevíme zcela jistě, kam chce ona vesmírná inteligence dojít. Čeho docílit. Porodu a narození potomků, jistě. Ale dál? To se nedozvíme ani těsně před závěrečnými titulky. Chlapci prostě budou piloti. Můžeme si tak jen domýšlet, že jde o postupnou, ale tímhle způsobem i dost zdlouhavou, invazi. Johnny Depp a Charlize Theron jsou oba docela pohledný pár a kvalitní herci, filmařům se minimálně tři čtvrtiny daří, ale konec ani hlavní myšlenku filmu neměli příliš domyšlenou. ()