Horizont události

• Velká Británie Event Horizon (více)

Hyb_rid

Oh. My. God. What happened to your eyes? Where we're going, we won't need eyes to see. Dobrá kamera i obsazení (Joely Richardson mě uhranula už před několika lety :-) ), ze scénáře dýchá béčkovost a atmosféra je velmi tíživá. Lahůdka jsou ovšem brutální prostřihy z 'pekla', které jsem si ve vší perverznosti po okýnku posouval abych si všechno pořádně prohlédl a musím říct, že je to opravdu velmi šťavnaté :-)) Tento film vždy čas od času vyplní některý z mých nudných večerů. 75% ()

Schuldiner

Vcelku zajímavé sci-fi, které určitě stojí za vidění. Atmosféra v první půlce je hezky nahuštěná, postupně (hlavně ke konci) už to ale pak ztrácí na síle a některé jednotlivé události už tak nějak lze předpovídat. Prostě.. něco tomu chybělo. Nakonec to tak nějak vyzní do prázdna a to je škoda. Potenciál tento nápad měl. ()

Teabag

Nemůžu si pomoct, ale Event Horizon mi přišel prostě strašně slabý. A to to ze začátku vypadalo skoro na dalšího Aliena (myšleno atmosférou hlubokého vesmíru)! Jenže pak se to zlomí a postava Sama Neila mi ke konci už opravdu nesedí. Kdyby si Event Horizon udržel ono tajemno až do konce, bylo by to na 5*, ale poslední půl hodina v mých očích tenhle film totálně pohřbila. Škoda. ()

Itar

Výborný sci-fi horror s přepáleným koncem. I tak však jde o jeden z velmi kvalitních vesmírných snímků a velice pravděpodobně také o nejlepší Andersonův počin. ()

bloodcountes

Vážně pronesená věta "Černá díra, to je nejničivější síla vesmíru" mě asi dlouho bude strašit v hlavě :))) Tak nějak předznamenává náladu a úroveň tohoto scífka. Nejsem ani uchvácena ani zhnusena, ačkoli se bez béčkových horrorových scén ve filmech ráda obejdu. Myšlenka to nebyla špatná, umím si představit, že by z ní mohl být opravdu dobrý film, dramatický a možná hustě psycho, ale tenhle to fakt nebyl. Anderson na to - ruku na srdce - prostě nemá. Tady byla psycho atmosféra nahrazena explozivními efekty a napětí a nejistota béčkovými bubu zombíky. A to ZLO, nepojmenovatelné zlo z jinýho rozměru? WTF? Škoda. Myšlenka byla nadobro roztrhána černou dírou - nejstrašnější to silou ve vesmíru:)))) ()

peetriss

Sci-fi béčko, které je stavěno na příběhové jednoduchosti a výborně vygradované atmosféře a napětí. Paul W. S. Anderson nikdy neměl ambici tvořit zásadní díla, chce jen nenáročně zaujmout, což Horizont události umí především svou poctivou hrou s divákovými nervy. Asi Andersonův nejpovedenější film, na více než tři hvězdy to ale pořád nestačí. ()

Paldiny

Z neznámeho ide strach najväčší, škoda že sa týmto pravidlom nedržal Anderson celý čas. 2/3 do nás hustí solídne dusno aké má na svedomí tajomná loď so znepokojivými indíciami. Neskôr dostane zlo „tvár“ a žáner presedlá z hororu do akcie, ktorá aspoň baví krvavosťou. Po technickej stránke viac než brilantná práca, očaria kamerové prelety, hra so svetlom (tunel) a bonus v podobe zimomriavok (hlasová nahrávka). Neviem či jestvuje film, pri ktorom by som väčšmi privítal pôvodnú, o 40 minút dlhšiu, verziu akú cenzori nevedeli prekúsnuť. ()

jasiska

Začiatok bol parádny, chytala ma mega paranoja, každý neznámy zvuk mi staval všetky chlpy do pozoru. Ale potom museli všetky záhady vyriešiť a jediné, čo bolo hororové boli tie krvavé zábery. A ešte aj také sprosté riešenie, že brána do pekla... ()

prezdivaka

Hloupá vyvražďovačka v luxusním obalu. Recyklát mnoha vlivů - Bradbury, Dick, Lem, Vetřelec...ale s mnoha dírami v logice. ()

Marius_ss

Jeden z najlepších sci-fi hororov, aké som kedy videl. Pre fanúšika žánru povinnosť. Bohužiaľ bol film až barbarsky zostrihaný, pretože pôvodná (dnes už legendárna) režisérska verzia, bola vraj taka desivá, že sa ju producenti rozhodli dosť radikálne zostrihať, aby film vôbec mohol ísť do kín. Výsledkom je, že druhá polovica filmu pôsobí strašné chaoticky a miestami až nezmyselne, čo je veľká škoda... ()

Skalda

Po odchodu z kina jsem si vzpoměl na svůj dětstký zážitek z klasického Vetřelce v letním kině. Bomba... která možná mohla být i lepší ale budme vděční i za tohle jsou větší hovadiny s bombastičtěšším renomé ... ()

Jeržik

A ne a ne a ne! Horor? Na to zapomente. Scifi? Mozna. Thriller? NE. Tak co to sakra je? Dosti nepovedeny pokus o atmosférickou vesmírnou podívanou co se vymkla kontrole;)... ale námeť zní slibně. ()

MkSallam

Andersone, ty kluku ušatá, vážně bych řekl že máš talent a hádám že tě ta vizuální nádhera musela stát hrozně málo peněz, ale co ten béčkový konec plný scénáristických hovadin? Bylo to vážně zapotřebí? 7/10 ()

mosnak

Byl jsem posraný až za ušima! A kdyby si snímek držel toto napětí až do konce, byl by to sekec na 5 hvězdiček :-) 90% ()

mazadlo

Když se mě někdo zeptá které sci-fi bych mu doporučil napadne mě jako první právě Horizont události. Podle mě to je nejlepší vesmírné sci-fi které se nám tu objevilo před mileniem. Sam Neill a Fishburne hrají skvěle , film je ponurý a bere si tak trochu ze všeho co jsme kdy ve sci-fi viděly. Pokud máte rádi napětí , sci-fi , Sama Neilla a vesmír tak nemůžete udělat chybu pokud si tento film zařadíte do horní poličky mezi své Blu-Raye nebo DVD ;) ()

tenebrae86

Tomuto filmu jsem se dlouho vyhýbal v domění, že jde "jen" o normální sci-fi. Mýlil jsem se. Event Horizon je skvělý sci-fi horor, kde obsazení Sama Niela rozhodně nebyla chyba. Skutečně jsem měl místy nahnáno. Ostatně, z čeho můžeme mít větší strach, než ze svých vlastních myšlenek. Některé počítačové efekty možná vypadají trochu "levně", ale na hutné atmosféře to neubírá. ()

sona123

Skoro není znát, že tohle sci-fi je poměrně staré - triky velmi dobré, myšlenka víc než zajímavá, Sam Neill nestárne, dnes vypadá hodně podobně. Tempo je nevyvážené - přídávám se k většině zde - začátek nabušený, ale pak to začne být nuda, chybí napětí a vlastně mi pak ke konci už bylo docela jedno, jak to dopadne. A ono to dopadlo. Divím se, že nebylo natočeno pokračování, rozhodně k tomu bylo dobře nakročeno. Tak třeba se ještě dočkáme. ()