Horizont události

Michael Kamen

Martin Hunter

Kostýmy:

John Mollo

Na Andersona nezvykle slibně rozvržený námět a ještě překvapivější hutná atmosféra někdy v polovině snímku vyklidili pole ve prospěch tupého béčka, jenž zahazuje ústřední téma všanc a předchozí pracně budované vztahy a psychologii postav staví na hlavu.(12.6.2009)

Rozpočet $50miliónovTržby USA $26,673,242Tržby Celosvetovo $47,073,242║ Tak toto je jediný podarený film z dielne rutinéra Paul W.S. Andersona. Toto mu fakt vyšlo aj keď dokonalé to nie je ale aspoň nič nekopíruje a ešte dokáže zachytiť dávku neskutočnej temnoty, rovnako tak napätie tu nechýba a dizajnovo to je dosť dobre vytvorené. /videl v kine: 70%/(19.7.2005)

Millereeeeeeeee!!!!!!!!! NEEEEEAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Kdo takhle Sama Neilla neslyšel přišel o moc. V tomhle filmu se vyskytuje fritovanej Sam Neill, vyšokovanej Sam Neill, Sam Neill s plamenometem v držce atd.(22.12.2004)

Je to nadpriemerný sci-fi horor. Má veľmi dobrý príbeh o osádke záchrannej vesmírnej lode, ktorá dostane za úlohu odletieť do vzdialených miest našej slnečnej sústavy, kde sa pred siedmymi rokmi bez stopy stratila vesmírna loď majúca na palube moderné testovacie zariadenie, pretože nedávno bol zachytený jej signál a tak ju spolu s konštruktérom zariadenia majú preskúmať. Lenže už čoskoro si uvedomujú, že s loďou nie je všetko v poriadku a musia čeliť neznámemu zlu. Spracovanie nie je zlé, ale dalo sa to podať aj omnoho lepšie. Presne tento typ filmu mám rád a spočiatku to pôsobí skutočne výborne, sprevádza to tá správna tajomnosť, kde postavy vedia len to, čo aj divák a postupne sa odhaľuje celé tajomstvo, takže s prvou polovicou som veľmi spokojný. Ale potom to už dosť upadne, stále sa na to dá bez väčších problémov pozerať, ale už je jasné, že z toho nič výnimočné nebude, síce ten samotný pôvod zla nie je zlý a dokonca pôsobí aj pomerne originálne, minimálne v rámci podobných filmov, lenže podaný je tým najhlúpejším spôsobom, plno situácií je nezaujímavých a nanešťastie nepríde ani záver, ktorý by to ešte mohol zachrániť. Po hororovej stránke u mňa prevládajú rozporuplné pocity, na jednej strane to má výbornú atmosféru a tú prvú polovicu funguje aj napätie, lenže už samotné hororové situácie za moc nestoja a niektoré mi prišli ako z nejakého braku. Herecké obsadenie je výborné, Sam Neill, Laurence Fishburne, Sean Pertwee a viacerí iní, toto sa vydarilo a aspoň je komu fandiť. Réžia je prvotriedna, Paul W.S. Anderson tu predviedol asi najkvalitnejší výkon celej svojej kariéry, hlavne tú atmosféru zvláda perfektne, len škoda, že scenár mu to v druhej polovici kazí a technická stránka je väčšinou bez problémov, ale pár detailov by to len predsa chcelo doladiť, pretože by pôsobili smiešne aj v omnoho starších filmoch. Veľká škoda, Horizont udalostí mal potenciál stať sa žánrovým kultom, čo sa nanešťastie nestalo. Aj takto mi na ten lepší priemer stačí, tých kladov je tu predsa len plno, lenže nanešťastie ani záporov nie je málo a postupne film zhadzujú. 62%(26.5.2013)

Velice hustá scifárna, které mnoho nechybělo k páté hvězdičce. Velmi dobrý námět (je to možná tak trochu ve stylu Solarisu, ale to nevadí), kvalitní herecké výkony, zajímavé triky, dobrá hudba, správně vygradovaná atmosféra.(16.2.2003)

• - Záběr na začátku filmu, kde se Sam Neill dívá z okna orbitální stanice do vesmíru, zabral 10 natáčecích týdnů, přičemž trval 45 sekund. (HellFire)

• - V úvodní snové sekvenci filmu můžeme na jedné z knih, která proletí kolem kamery, spatřit foto a jméno režiséra. (HellFire)

• - Každý člen posádky měl na sobě oblek s vlajkou rodné Země. Dr. William Weir (Sam Neill) jakožto Australan má místo oficiální vlajky na obleku vlajku Aboriginijců, která je symbolem původních obyvatel Austrálie. (Džejkop)