Horizont události

Martin Hunter

Kostýmy:

John Mollo
  • dobytek

Nejzábavnější na tomhle filmu je, že někdo z toho vzal ty "zvuky z pekla" a pak to dal někde na net s tim, že je to nahrávka z nějakýho hlubinnýho vrtu, což je jasnym důkazem o tom, že peklo existuje. A hromada blbů na to samozřejmě skočila. Druhá věc, co stojí za zmínku, je písnička Funky shit od Prodigy, která zazní ale až u závěrečnejch titulků. Jinak zhruba do půlky to nevypadalo až tak špatně, ale ve chvíli, kdy jsem se dozvěděl, že ta vesmírná loď proletěla do pekla, jsem se málem pochcal smíchy. Tohle fakt může napadnout jenom američany :-)(9.3.2014)

Jeden z posledných výborných sci-fi horroríkov s pekelnou atmosférou, kupodivu sa zaobíde bez príšer, pomerne jednoduchým príbehom, ktorému však pomáha scenár, krátka stopáž filmu a netradičné, zimomriavkové vykreslenie pekla. Škoda, že Anderson si neudržal v ostatných svojich dielkach aspoň takúto úroveň. 80%.(20.7.2006)

Jeden ze dvou filmů, ze kterých mi bylo fyzicky nevolno. (Tím druhým je 120 dní Sodomy, pokud vás to zajímá:) Ale pozor, to není výtka - naopak si toho cením.:-) Ono v dnešní době už není jednoduché natočit horor, který by dokázal takového otrlého cynika jako jsem já zcela upřímě a nefalšovaně zhnusit:-) Paulu Andersonovi se to povedlo. Dobrá práce!:)(3.6.2002)

Nevyrovnaný snímek s obrovským potenciálem hororrového klonu Solarisu. Nejprve nuda, poté skvělý film s mrazivou atmosférou, který se nepochopitelně v závěru změní v béčkovou akční sci-fi plnou děr v ději, chování postav apod. Na druhou stranu bych někdy rád viděl režisérskou verzi, když se od tohohle Anderson distancoval. Škoda, že osm let jen kecá o tom jak skvělá bude a kde nic tu nic (otázka zda kdy vůbec ta o cca 45 minut delší verze existovala). Zatím zůstane Horizont průměrným snímkem, který přesto zůstává tím nejlepším co Paul natočil. Což je smutné.(22.3.2005)

Dobře obsazený, vizuálně nabušený, znepokojivou atmosférou dýchající a krví nasáklý efektový akční sci-fi horor, při kterém si nemůžete nevzpomenout (nejen) na VETŘELCE (ještě očividnější koncept gotického hororu přeneseného do vesmíru, Weir a posádka ve společenské místnosti, poslední scéna). Scéna, v níž Laurence Fishburne zachraňuje člena své posádky, co vyskočil bez skafandru do kosmu, je nářezová. Chci vidět studiem ztracenou původní drsnější 130 minutovou verzi a chci zpět toho starého Paula Andersona!(2.1.2008)

• - V úvodní snové sekvenci filmu můžeme na jedné z knih, která proletí kolem kamery, spatřit foto a jméno režiséra. (HellFire)

• - Záběr na začátku filmu, kde se Sam Neill dívá z okna orbitální stanice do vesmíru, zabral 10 natáčecích týdnů, přičemž trval 45 sekund. (HellFire)

• - Režisér Paul W.S. Anderson se kvůli práci na filmu vzdal možnosti natočit filmový přepis komiksu X-Men. Zdůvodnil to mimo jiné tím, že chtěl po snímku Mortal Kombat s přístupností PG-13 tentokrát natočit film s ratingem R. (curfew77)