Horizont události

Lawrence Gordon

Martin Hunter

Kostýmy:

John Mollo

Myslel jsem si, že se budu dívat na film, který se v horizontu několika minut promění v událost. To se nestalo. Událost byla, když souložící pár ve druhém baráku při svém čísle tak řval, že na ně lidi zavolali policii. Policajti jim domluvili / škoda, že nevím co říkali:) / a já v klidu mohl dokoukat film, který měl atmosféru i napětí a zvukovými efekty by mohl konkurovat oněm zvukovým efektům od sousedů. Ovšem když ve filmu začali mluvit o druhé dimenzi, tak mě napadlo v jaké dimenzi teda asi byli ti hlasití sousedé ? Ve třetí ??(13.5.2007)

Překvapivě výborný snímek z oblasti vesmírné sci-fi. Obsahuje svižný a napínavý děj a několik vskutku hrůzostrašných scén. Design kosmické lodi, řešený v gotickém stylu, a mnoho dalších vizuálních detailů přispívá k temnému vyznění tohoto pozoruhodného kousku.(6.6.2006)

Ja si nemuzu pomoct, ja mam tenhle film proste rad a i kdyz jsem ho uz videl nekolikrat, vzdy se na nej rad znovu kouknu. Pribeh ma film vcelku slusnej, sice se to pak zvrtne v klasicky strasidelny sceny na vesmirny lodi, ale to je fuk. Lekacky vicemene fungujou, navic tu jsou opravdu pekny krvavy zabery. Triky mi prisly taky vcelku slusny. Fishburne je jako kapitan lodi presnej, dokaze udrzet moralku a mit respekt, ale neni to zadnej idiot co by buzeroval a Sam Neill se na vedce skvele hodi a je fajn ho videt jako zaporaka. Navic ma film skvelou atmosferu, je napinavej a nema zadny vetsi hluchy misto, takze ho klidne muzu zaradit mezi jeden z nej sci-fi hororu, jeden z nej Andersonovo filmu a dat mu plnej pocet. Jen skoda, ze film asi nikdy neuvidime v puvodnim sestrihu.(17.5.2007)

Obecně moc klasická sci-fi nemusím. Ten žánr mi nesedí. Příjde mi nenápaditej, je pořád o tom stejným dokola, nejde tam nic pořádnýho vymyslet ... No a to je právě ta perlička na téhle výjimce, která mne fakt dostala ... Většina stopáže filmu se tváří úplně klasicky a typicky pro daný žánr. Kdesi byla tajná raketa ve vesmíru, pak zmizela, teď se náhle objevila, máme nějaký zvukový záznam, který pokládá spíš další otázky ... No poletíme se tam podívat. Z toho jeden z posádky prostě vyčnívá, protože není členem, ale vynálezcem té podivné kosmické lodi. Klasika, pořád to stejný dokola říkal jsem si. A co tam najdou, buď nic a nebo mimozemšťany. Jenže to jsem se pletl!! Film mne držel celou dobu díky dobrým hereckým výkonům a velmi zajímavou výtvarnou stránkou. A když se začalo zjišťovat, "co tam vlastně je", tak jsem si říkal "To je mazec!!! Tohle jo!!" ... Poslední třetina filmu je doslova ... peklo...(11.1.2013)

Hustota stiesnenej atmosféry a psychedelická hrôza z prvých dvoch tretín tohto filmu patria k špičke sci-fi hororu, ktorej samozrejme kraľuje Alien. Scény so Samom Neillom, blúdiacim úzkymi zelenými tunelmi, sú brilantné. Rovnako ako kopec ďalších vizuálnych vychytávok, vrátane úvodného krúživého "vertigo záberu" (videl som na plátne a vážne sa mi zatočila hlava). Bohužiaľ, neskôr sa z filmu stáva akčná prehliadka americkej scenáristickej demencie, ako z ruky vypadnutá Paulovi W.S. Andersonovi. Ale na tie prvé dve tretiny spomínam tak rád, že si stojím za 4*. Event Horizon je jediným Andersonovým filmom, ktorý má niečo do seba.(26.4.2005)