Film Vřískot od mistra hrůzy Wese Cravena byl kritikou pasován na nejlepší hororový thriller 90. let. Obyvatelé malebného městečka (mezi nimi Drew Barrymore, Courteney Cox a Neve Campbell) se postupně stávají obětmi lstivého psychopata s pokřivenou láskou k hororovým filmům. Když maskovaný vrah pokračuje v napodobování filmových masakrů v opravdovém životě, začne byt jasné, že rozluštit tuto záhadu znamená být zavražděn. Vřískot je stále velmi populární u širokého publika zvláště pro svůj jedinečný styl a morbidní humor. Rozesměje vás, dokud nezačnete... vřískat. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

TheEvilTwin

Na tehdejší dobu excelentní slasher, který má kvalitně napsané postavy, super děj, rychlé tempo a hlavně si bezkonkurenčně hraje s divákem a nutí jej do posledních minut uvažovat, kdo by mohl být vrah. Kdyby mi to nekazílo Scary Movie 1, jež přesně kopíruje celou kostru i postavy Screamu, a tudíž i závěr, netušil bych, kdo by za tím mohl stát. A taková nápaditost se dnes už moc nevidí. ()

Othello

"Not in my movie" hoho... tohle jsem vážně nečekal. První slasher, kde dostává záporák během filmu větší sodu než jeho oběti. Dobře jsem se bavil. ()

hansel97

Pořád jsem váhal mezi těma 5 nebo 4 hvězdama a nakonec jsem si řekl, že těch pět dám. V rámci žánru naprosto geniální vyvražďovačka, které bych vytknul snad jen hluché místo na začátku, kdy se vražy rozjížděly. Od smrti Drew po další to prostě příliš vázlo, ale ta party to naprosto vynahradila. ()

eraserhead666

Miluju tu úvodní scénu s Drew Barrymore. Je to výborně natočená esence vlastního žánru, Drew je v ní božská a její smrt doprovází geniální hudební doprovod. Pak už to je trošku horší, ale nedá se upřít, že to ve své době pomohlo opět nastartovat nejen slasher ale i filmový horror celkově. Je to mnohem lepší mnohoodkazový (uklizeč Fred ve stylovém svetru) film o horroru, než horror samotný. Ještě si živě pamatuji, jak jsem se na to strašně těšil a pak byl trochu zklamán. Všechno již mnohokárt ochutnané ochucené novými, chutnějšími a pronikavějšími příchutěmi. Pokud ujíždíte na slasherech, je to jízda. Já z nich zase tak moc odvařený nejsem, takže mě to nerozpálilo tak, jak by asi chtělo. Ale vlastně to není zase tak špatný film. ()

SOLOM.

Když jsem se před čtyřmi roky začal věnovat hororovému žánru, moc jsem toho nakoukáno opravdu neměl. Nějak jsem tehdy neholdoval těmto filmům a dával jsem přednost raději válečným a akčním filmům. Popravdě jsem toho kromě Čelistí, Orcy, Predátora a Vetřelců moc neviděl. Ze slasherů jsem viděl snad jen jeden nebo dva díly Halloweenu, původní Pátek 13 a od Cravena jen jeho Noční můru. Proto když jsem se poprvé na učňáku potkal s Vřískotem, byl jsem velice mile překvapený. Nějak jsem v té době neřešil originalitu scénáře a pravidla slasheru. Teď už mi každý nový film přijde na to samé brdo, ale tady se mi líbilo, že to tvůrci pojali i tak trochu komicky. Samo sebou, že i zde jde především o to, kdo se stane další obětí maskovaného zabijáka, která postava umře nejbizarnějším způsobem, ale ani vrah to nemá v žádném případě jednoduché. I on se potká se spoustou nepříjemných situací, protože kdyby se „kořist“ nebránila, byla by to nuda. Navíc se tu objevila i celá škála známých tváří, které podaly slušné výkony a tak mi nezbývá, než hodnotil nadprůměrně. Najde se tu sice i několik slabých míst, ale já se u toho bavil (i po tolika letech) a to je hlavní. Bezesporu jde o nejlepší díl celé série. 70% ()

ARI50

Pecka tak tohle byla slušně zamotaná jízda, jemná strašidelnost super, zápletka bomba, herci super a tak vám nechybí než se fakt bavit. ()

duklak2

Pěkný „studentský horůrek“. Trochu mě i poznamenal. Dodnes se bojím o půlnoci zvedat telefon a když někde vidím tu masku, tak si říkám: klid, klid, byl to jen film. ()

Bauer

Wes Craven je určitě elita mezi režiséry, kteří se specializují na hororové žánry. V jeho hororech je vždy něco nového, něco originálního, něco zábavného a něco, co je děsivé. Vřískot má originální scénář. Občas je děsivý. Zejména tedy prvních 10 minut bylo docela extremně děsivých a kdyby mi v tu chvíli zazvonil telefon, tak přísáhám, že bych měl strach ho zvednout a dost možná bych měl strach se na něj jen podívat. Jenže na děsivosti ubírá zlehčování některých scén a u jedné smrti (v garaži) se mi chtělo smát nahlas, jelikož utíkat malou dírou je hovadina. Ale neubráním se napsat, že je to obyčejná vyvražďovačka s teenagerama, kteří bojují o holý život. Je svkělé, že téměř 80 minut nevíme kdo je pachatel těch hrůzných vražd. Takže nám nezbývá, než zapojit mozek a poté podezřívat naprosto každého. Ovšem po 80 minutách přijde rozuzlení, které je úplně kreténské a motiv vraha je debilní. A navíc posledních 20 minut se nás snaží šokovat a snaží se to být ten pravý masakr. Jenže na mně to působí všechno uměle a ani hercům jsem moc nevěřil jejich výkony. Velká škoda, protože Vřískot zcela jistě nabízí originalitu! ()

JASON_X

Většina horrorových nadšenců musela být ve své době z tohohle filmu určitě nadšená. Scream je svěží, originální a dnes už i kultovní film. A důkaz toho, že teenagerská vyvražďovačka se dá natočit s vtipem a zároveň ve velkém stylu. Každého určitě napoprvé překvapilo, že ten (skvělý) úvod s Drew Barrymore byl... jen úvod. Výborný nápad scénáristy. A ne poslední. Ale každý už to viděl, tak co bych tu plkal. Jen... podruhé potřetí si divák může začít všímat drobných nedostatků, nebo mu mohou začít vadit nějaké maličkosti. Třeba že Neve Campbell je ve dvaadvaceti letech pro roli upejpavé panny hodně nevěrohodná, a že ani ostatní "teenageři" jako teenageři většinou nevypadají (ale Rose McGowan má hezké tričko). Nebo že vrah v masce se pohybuje až příliš hraně, nepřirozeně. Že Stu je opravdu mimořádně odporná a nesympatická tlama. Že "krev" ve filmu má asi tu nejhorší barvu ze všech filmových krví. A tak dál... Ale stejně je to samozřejmě za pět. ()

Lucasion

"Co chceš? - Podívat se jak vypadají tvoje vnitřnosti!" Je to už 17 let co přišel Wes Craven s geniálním teenager hororem a stvořil zabijáka Ghostface. Nicméně to nemění nic na tom, že se jedná o nejlepší teen/horor co kdy vznikl. Naprosto geniální úvodní scéna, ve které nikdo z diváků nečekal, že Drew Barrymore, která zdobí (jako jediná) filmový plakát skončí na stromě se střevama venku. Ghostface se představuje a není to žádný nadpřirozený zabiják, ale obyčejný člověk. V masce ducha a černém hábitu se bude plížit po chodbách a vraždit nevinná děvčata pomocí ostré břitvy. Že tohle je klišé? Ani náhodou. Vřískot od první minuty buduje dokonalou atmosféru a hádaní vraha je neskutečně zábavné. Vrah si hraje svojí telefonickou hru a jeho hlášky mrazí v zádech. Za mě je série Vřískot mojí oblíbenou hororovou sérií. Jednička i po x zhlédnutí nemá chybu. Kdo neviděl, ať to hned napraví. Úvodní sekvence je totiž naprosto geniální! (96 %) ()

Mike.Myers

Kvalita výborná,. Tento film splňuje téměř vše co mám rád, škoda že se na konci ghost face odhalí :( jediné mínus. 75% ()

Lacike

Spolu s Evil Dead 2 bol prvy Scream dlhe roky môj najoblubenejsi horor prave preto, ze to nie je len cisty horor ale zaroven aj parodia na horory. Ale teraz uz nie som tak ohureny ako pred rokmi (na rozdiel od Evil Dead 2, ktory stale zeriem). Prial by som si, aby to obsahovalo este viac scen, ktore by si robili srandu z hororovych klise (ako sa to deje vo famoznom finale) a zaroven film postrada poriadne gore sceny, ktore sice uz za kazdu cenu nepotrebujem, ale v tomto filme to vyzera jak keby skoro uplne absentovali alebo akokeby bol film natoceny len v PG-13 ratingu, co v horore pôsobi trochu zvlastne a odniesla to aj povinna scena ukazovania kôz. No a mozno ma uz tak uplne nebavia ani teenage starosti postav, kedze sam uz davno nie som v teenage veku. Ale to su vsetko len take drobne vytky, ktore nic nemenia na tom, ze Scream bol prelomovym filmom, ktory znova nakopol hororovy zaner a stale ma, co ponuknut. Behom sledovania som mal obcas divny pocit, kedze rovnako ako prvy Scream mam napozerany aj prvy Scary Movie a u viacerych scen sa mi zaroven vybavovala ich parodia zo Scary Movie. Pointa, ktora bola pred rokmi sokujuca uz dnes pôsobi ako samozrejmost, ale stale ma bavi premyslat nad tym, kto kedy vrazdil. Ked som film videl prvykrat, tak som ju samozrejme neodhalil a cely cas som sa rozhodoval medzi jednym a druhym podozrivym a vieme ako to dopadlo. Velkym plusom filmu su skvele napisane a obsadene postavy, ktore dokonale funguju jak v dramatickych tak komedialnych scenach. Hlavne Matthew Lillard tu ma neskutocne zabavne sceny. Potesi aj výskyt hviezd, ktore mali karieru este len pred sebou (Liev Schreiber). Pochvalu si zasluzi aj Beltramiho soundtrack so skvelym ustrednym motivom. Takze aj ked sa uz trochu vek na filmu podpisal, tak je to stale dobry film, ktory je pre fanusikov hororu povinnost. 9/10. ()

BoPo

Tento film má kultový status, ale u mňa nikdy pocitovo neprekročil úroveň priemerného zážitku. Ak dostanem na výber, či si dať Vřískot alebo Scary Movie: Děsnej biják, tak jednoznačne a bez zaváhania víťazí paródia. ()

Šestý Vřískot oficiálně potvrzen

Šestý Vřískot oficiálně potvrzen

03.02.2022

Následující zpráva by asi jen málokoho překvapila. Novému Vřískotu se v kinech velmi daří - snímek s rozpočtem 24 milionů dolarů má momentálně díky světovým tržbám na kontě už 107 milionů a částka… (více)

Paramount odkládá své hity

Paramount odkládá své hity

02.09.2021

Tak jsme zase zpátky. Zkraje léta se ještě zdálo, že by se třeba koronavirová situace z loňského roku nemusela úplně opakovat, nyní to ale vypadá, že dřívější katastrofické předpovědi, že se filmový… (více)

V novém Vřískotu se vrátí starý šerif

V novém Vřískotu se vrátí starý šerif

20.05.2020

Herec David Arquette se vrátí coby šerif Dewey Riley v chystaném filmovém rebootu kultovní hororové série Vřískot. Série se dočká podobné péče jako pár let starý Halloween, jinými slovy se budou… (více)

Pátý Vřískot od tvůrců Krvavé nevěsty

Pátý Vřískot od tvůrců Krvavé nevěsty

13.03.2020

Už jste si taky mysleli, že se nedočkáte? Kultovní hororová série Vřískot se nakonec ale přece jen vrátí do kin s pátým dílem. Natočí ho režiséři Krvavé nevěsty Matt Bettinelli-Olpin a Tyler Gillett… (více)