Šípková Růženka

• USA Sleeping Beauty (více)

Nezapomenutelný příběh vytvořený v duchu tradičních disneyovek jako je Sněhurka a sedm trpaslíků nebo Popelka, je strhujícím spojením příběhu lásky, naděje a dobrodružství. Krásná princezna nadaná laskavostí a půvabem kdysi, ještě než usnula, vyvolala žárlivost zlé víly. Trojice dobrosrdečných dobrých vil se snaží ze všech sil ochránit milovanou princeznu, ale ani všechna jejich kouzla nestačí na strašnou Paní všeho zla. Když je Jitřenka očarována a upadne do spánku, musí statečný princ Filip překonat mnohá nebezpečí včetně závěrečného boje se zuřivým drakem chrlícím oheň, pokud chce princeznu probudit z věčného spánku! (oficiální text distributora)

Big Bear

Opět klasik. Ale oproti Sněhurce mi to už tenkrát moc nesedlo. A to to bylo viděno na videu s vědomím, že je to - americké! Dávno po letech jsem shledal, že i dcerka má raději Sněhurku a trpaslíky... * * * * ()

JohnnyD

Za mňa jednoznačne za 100%! Hoci Sleeping Beauty do veľkej miery ponúka ten istý príbeh ako Snehulienka, skvelo ho obohacuje o mytológiu (sudičky!), no najmä má úplne dychberúci vizuál, ktorý kombinuje stredoveké umenie, art deco a kubizmus. Tie pozadia sú úplne nádherné (kockovité stromy!) a nejde z nich spustiť oči. A to isté platí aj o postavách, Maleficent je bezpochyby najlepšia Disneyho záporáčka. ()

Disk

Druhá (a bohužel poslední) celovečerní disneyovka natočená na superširokoúhlý formát 2.55:1 a 70 mm materiál. Pak se od toho upustilo, protože to bylo strašně drahé. Ale právě díky tomuto formátu si Šípková Růženka zachovala svou jedinečnost. Kupodivu největším kladem je minimalizace typických disneyovských motivů, jako jsou zvířátka a písničky, přičemž melodie jsou inspirovány Čajkovským. V několika momentech je to docela temné (de facto všechny scény se zlou vílou). Dnes natočet něco podobného by si nikdo netroufl. Samotná pohádka přitom bez problémů obstojí i v dnešní konkurenci. Walt Disney a jeho tým si zaslouží veškerý obdiv za odvahu, která sice vyústila do slepé uličky, nicméně v historii světové kinematografie má Šípková Růženka své nezpochybnitelné místo. 10/10 ()

Němi

Vizuálně ohromující a netradiční disneyovka (včetně superširokoúhlého poměru stran 2,55:1 na novém DVD). Ve snaze o autentickou středověkou atmosféru se filmaři inspirovali tapisériemi a jejich "neprostorovostí", díky čemuž obraz působí záměrně maximálně ploše a ve všech bodech ostře - a tedy jako rozpohybovaná a pečlivě komponovaná malba. Hutná těžkost barev a jejich netradiční kompozice jen podtrhli celkovou vyjímečnost díla (nejen v rámci Disneyho). Scénář je překvapivě vážný a "soustředěný", zvířátek je tu až na jednu scénu minimum. Sice se Disney tradičně nevyvaroval panákovitosti prince, ale trojice sudiček, sexy Růženka a hlavně záporačka měnící se ve finále filmu na úúúžasného draka ho naštěstí odsouvají na vedlejší kolej. Jeden ze tří nejlepších filmů WD, v mnohém ten bezkonkurenčně nejlepší. ()

Stanislaus

Šípková Růženka je příběhem o souboji mezi čistou láskou a čirým zlem, mezi dobrosrdečností a nenávistí. I když člověk tento klasický příběh zná, tak mě i přesto film dokázal mile překvapit - ať už se jednalo o vtipně nemotorné trio víl snažících se o šaty s dortem či o démonickou postavu Zloby/Paní všeho zla, jež oplývala mrazivě děsivým charismatem. Třešničkou na dortu (nikoli na tom od víl) jsou líbivá animace a překrásná píseň Once Upon a Dream, která hezky prostupovala celým filmem. ()

rikitiki

To bylo v časech, kdy se Disney nebál pořádně to rozjet i u filmu určeného pro děti. Když přetrpíme nasládlou úvodní část s třemi přihlouplými vílami, následuje hrůzostrašná temnota barvená do jedovaté zeleně. Rohatá Zloba není nějaké směšné strašidýlko, ona je démonicky sebejistá. Tři obtloustlé vílí tetky sice pořád mají za úkol vnést do filmu roztomiloučký humor, že bych je nejradši plácla plácačkou na mouchy, ale Zloba je převálcuje na celé čáře a souboj prince s drakem je napínavý a působí nebezpečně, přestože má princ výhodu ve formě kouzelných zbraní. ()

Deschain

Prekrásna animácia ale trochu slabší príbeh. Keby sa to nemotalo stále len okolo sudičiek, príbehu by to prospelo. Každopádne na 59. rok výroby úžasná práca. ()

Terva

Nezapomenutelný příběh vytvořený v duchu tradičních disneyovek, je strhujícím spojením příběhu lásky, naděje a dobrodružství. Ocenění: Oscar ´59 - nominace: hudba (muzikál) .....Scénář : Erdman Penner. Hudba : George Bruns ()

Lyli

Viděla jsem líbivou pohádku, podle klasického mustru. V době uvedení, mohla být úchvatná. Bohužel, dnes už má dost lepších sourozenců. Sice bych týpka na bílém oři hned nezavrhovala, ale jinak nuda. Myslela jsem, že budu v rauši, ale to vážně ne. Asi nejvíc mě iritoval zpěv, který byl úúú. A víte, co je nejhorší? Jedna z těch písní mi běží už hodiny v hlavě... Určitě v tom bude nějaký podprahový signál! ()

sidzej

krásna klasická Disneyovka oplývajúca krásnymi piesňami a romantickou atmosférou. Maximálne kúzelný animák ()

Tryskomyš

Je zde několik zajímavostí. Za prvé se princezna jmenuje Jitřenka. I přesto se pohádka jmenuje Šípková Růženka. A za druhé ta zlá víla je hrozně podobná Angelině Jolie ze Zloby ( 2014 ) . Což je také samozřejmě šípková Růženka. Je teda skoro jasné, že Zloba byla dělaná přesně podle této Růženky. A také tři hodné sudičky jsou hodně podobné těm ze Zloby. ()

MikO_NR_1909

U nás docela neznáma klasická Disneyovka (ale so známym názvom). Kúzlo a príbeh to má, ale Geronimi už splietal viacero prvkových elementov z už známej Popolušky, Snehulienky a dokonca prírodné zázemie z Bambi. Takto je z toho akurát pôžitok pre skutočných pamätných nadšencov. Animácie sú na vysokej úrovni, lenže bez inovačných pohnútok. ()

Lulu13

Na môj vkus až príliš veľa spevu a nezáživných piesní. A scenár bol primitívny dokonca aj na rozprávku. Pre mňa rozhodne jedna zo slabších Disneyho prác. ()

blackrain

Je vážně až k neuvěření, že tahle Disneyovka je na tomto světě už více jak půl století. Za tu dobu bylo natočeno mnoho variací příběhu o spící krásce, ale tento je ze všech nejzdařilejší. ()

kaylin

Až ve srovnání s touhle klasickou pohádkou je vidět, jak moc jiný a dobrý je snímek "Zloba - Královna černé magie". Tohle je prostě klasická pohádka, která si na nic nehraje a v ničem nedokáže překvapit. Vizuálně je hezká, ale její moderní provedení je vizuálně ještě krásnější. Na Disneyho studio je tohle prostě standard. ()

swed

Z mnou viděných disneyovek jasně vede "Sněhurka", s uctivým náskokem před orientálním "Aladinem". Zbytek pole už notně zaostává. Na tomto pořadí se nic nemění ani po zhlédnutí novátorsky animované "Šípkové Růženky" (poděkujte za to sudičkám). 7/10 ()

Derek

so sipkovou ruzenkou mam ten isty problem ako s dalsimy filmamy disneyovskeho studia z tohto obdobia. animacia je opat uchvatna a vsetko vyzera neskutocne krasne ale dej je strasne plytky (i na rozpravkove pomery) a tak vacsinu stopaze film vyvolava pocit ze je dlhsi nez v skutocnosti je. ()

Zloduši od Disneyho dostanou seriál

Zloduši od Disneyho dostanou seriál