Šípková Růženka

USA, 1959, 75 min

Clyde Geronimi

Předloha:

Charles Perrault (kniha)

Klasická pohádka, kterou musí mít v povědomí snad každý.(25.11.2008)

U nás docela neznáma klasická Disneyovka (ale so známym názvom). Kúzlo a príbeh to má, ale Geronimi už splietal viacero prvkových elementov z už známej Popolušky, Snehulienky a dokonca prírodné zázemie z Bambi. Takto je z toho akurát pôžitok pre skutočných pamätných nadšencov. Animácie sú na vysokej úrovni, lenže bez inovačných pohnútok.(24.7.2013)

Bylo mi krásných sedm let, když jsem se do kina dostal na animovanou verzi příběhu spící krásky a moc dobře si pamatuji, jak jsem se do kouzelného světa na celou dobu potopil. A to až na dno. Byla to totiž jedna z těch důležitých návštěv kina, která mi promítačku pohyblivých obrázků navždy přimkla k srdci. A dodnes se vidím, jak sedím před plátnem, nedýchám při souboji prince s drakem a vedle sedící maminka mi říká "ty snad nakonec budeš na filmy". Trefila se.(19.10.2007)

• PinokKio

Se stejně divím, že jí ten princ před tím polibkem nezneuctí, aby věděl do čeho jde. Zvlášť když královský rody byly degenerovaný těma pletichama mezi sebou zároveň. Ale holt je to pohádka a ještě k tomu od Disneyho ..(3.12.2014)

Je vážně až k neuvěření, že tahle Disneyovka je na tomto světě už více jak půl století. Za tu dobu bylo natočeno mnoho variací příběhu o spící krásce, ale tento je ze všech nejzdařilejší.(25.5.2010)