Šípková Růženka

USA, 1959, 75 min

Clyde Geronimi

Předloha:

Charles Perrault (kniha)

Prekrásna animácia ale trochu slabší príbeh. Keby sa to nemotalo stále len okolo sudičiek, príbehu by to prospelo. Každopádne na 59. rok výroby úžasná práca.(25.1.2010)

Klasická disneyovka o prokleté princezně, natočená podle zaběhlého schématu. Jako vždy perfektně zvládnutá romantická linie, povedené vtípky tří kouzelných babiček a rostomilá zvířátka (sova rulezz). Díval jsem se na to rád v kině když jsem byl malý a rád se na to občas podívám i teď. Nesmrtelná klasika.(31.8.2006)

Nezapomenutelný příběh vytvořený v duchu tradičních disneyovek, je strhujícím spojením příběhu lásky, naděje a dobrodružství. Ocenění: Oscar ´59 - nominace: hudba (muzikál) .....Scénář : Erdman Penner. Hudba : George Bruns(1.5.2011)

Mimo jiné v téhle pohádce není princ jen pasivní bod příběhu, ale pouští se do odvážného souboje se zlou sanicí, což se cení.(19.6.2013)

Opět klasik. Ale oproti Sněhurce mi to už tenkrát moc nesedlo. A to to bylo viděno na videu s vědomím, že je to - americké! Dávno po letech jsem shledal, že i dcerka má raději Sněhurku a trpaslíky... * * * *(10.1.2016)

• - Mary Costa získala úlohu šťastnou náhodou. Na jednej párty začala spontánne spievať pieseň, ktorú hral niekto na klavíri. Bol to filmový skladateľ Walter Schumann a pozval ju do štúdia na hlasovú skúšku - Walt Disney už totiž tri roky hľadal správny hlas pre Šípkovú Ruženku, ale bezvýsledne. Vraj to už chcel zabaliť. Mary Costa prišla, zaspievala a Disney po prvých sekundách vedel, že je to hlas, ktorý hľadá. (krasomama)

• - Kvôli 70mm formátu museli hudobný podklad nahrať a celý zvukový mix vytvoriť v Nemecku, pretože v USA nemali na to vyhovujúce nahrávacie štúdio, ani techniku. (BlueNeon81)

• - Jako hudební podklad filmu byly použity melodie z Čajkovského baletu „Spící krasavice“. (Sherlock Holmes)