Šípková Růženka

• USA Sleeping Beauty (více)

Nezapomenutelný příběh vytvořený v duchu tradičních disneyovek jako je Sněhurka a sedm trpaslíků nebo Popelka, je strhujícím spojením příběhu lásky, naděje a dobrodružství. Krásná princezna nadaná laskavostí a půvabem kdysi, ještě než usnula, vyvolala žárlivost zlé víly. Trojice dobrosrdečných dobrých vil se snaží ze všech sil ochránit milovanou princeznu, ale ani všechna jejich kouzla nestačí na strašnou Paní všeho zla. Když je Jitřenka očarována a upadne do spánku, musí statečný princ Filip překonat mnohá nebezpečí včetně závěrečného boje se zuřivým drakem chrlícím oheň, pokud chce princeznu probudit z věčného spánku! (oficiální text distributora)

lapatata

Šípková Růženka nikdy nepatřila k mým oblíbeným pohádkám, ovšem tato pokroucená americká verze mi není sympatická absolutně vůbec. Marně vzpomínám na scénu, která by se mi líbila. Na hodinový odpočinek od dětí se to zcela jistě použít dá, ale určitě ne víckrát než jednou. ()

dogrose

Líbí se mi, jak se Disney v každém svém filmu pokusil posunout hranice. Zde geniálně na designu pozadí, které je tvořeno jako modernistické tapiserie stylizované podle středověkých vzorů. Jednoduchý děj byl obohacen o dramatické prvky (boj prince s drakem patří k nejdramatičtějším scénám Disneyho filmů, ale také třeba princ prosekávající se trnovým houštím). Hudba Čajkovského baletu Šípková Růženka vytváří s výtvarnou stránkou filmu vzácnou jednotu. Film tak získal vznešenost a důstojnost, stopy grotesky najdeme snad jen v postavě minstrela ve scéně Huberta a Stefana. Jako protiváha Maleficent jsou tu tři dobrácké kmotřičky víly, které svým mateřským, trochu popleteným přístupem k Auroře dávají divákovi na srozuměnou, že vše nakonec musí dobře dopadnout. V historii disneyovek první princ, který má jméno (Phillip) a je poměrně aktivní (byť za podpory čarování kmotřiček). ()

michalkop

Šípková Růženka na mě neudělala příliš veliký dojem. Figurky v ní ještě nemají typicky disneyovské tvary, použitý dabing ke třem vílám mi také neseděl, v mé verzi má pohádka tmavé a nevýrazné barvy. Samotný pohádkový příběh je velmi poameričtěný a plný nelogičností (jedna za všechny - proboha proč všechny v království uspávají, když se Růženka píchne do prstu, kdyby král nemluvil ze spaní a princ nebyl kdesi v lesích, spali by tam na věky!). ()

julie_mie

Překrásná hudba, výborný příběh, dokonalá záporačka a roztomilé tetičky sudičky. Co říct víc... Zážitek na celý život... ()

Pythonator

Půjdu proti davu a budu šetřit s hvězdičkami. Jedna je víc než dost a tu dávám jen za tu pěknou animaci. Pěkné je především pozadí (textura stromů, zdiva, atd.). Postavy už tak propracované nejsou. Film mě nudí a hnusné písničky mě vyloženě ser... ()

CheeseFigure

Mám rád túto starú animáciu a vizuál jednotlivých prostredí. Čo sa týka postáv, tak hlavnými postavami sú tri sudičky, ktoré spravia všetku robotu. Šípková Ruženka spieva a potom si dá šlofíka. Princ (s pomocou) na konci spraví to, čo typický princovia z rozprávok robia - pobije armádu, zlú vílu (či čo vlastne Maleficent je) a získa ruku princeznej. Maleficent je klasický rozprávkový zloduch s fajn dizajnom. A tí dvaja králi ma počas toho malého priestoru, ktorí mali, bavili. A zdá sa mi, že je tu nábeh na posolstvo, že máme pokrokovú dobu a netreba sa držať tradícii. Že princ si nemusí nutne zobrať princeznú (a naopak). Že si zoberie koho miluje a nie koho musí. Nakoniec ale vieme ako to dopadne.  Ako celok ma to tak neoslovilo a aj preto len tri hviezdičky, i keby som rád pridal aj tú štvrtú. ()

Bublushka

Šípková Růženka je z disneyovek jedna z těch slabších. Příběh trochu odfláklý, stále jsem čekala trochu víc, něco co je v jiných disneyovkách, které miluju. Ale stále je to příjemná nenáročná podívaná, která vlastně zklamat nemůže. Pěkné barvy a láska. A to co má dokonalé zmaknuté jsou písně- stále dokola si můžu pouštět píseň prince a Růženky, která je melodicky, hlasově a hudebně zmáknutá dokonale, ale to Disney umělo vždycky. Šípková Růženka, je moc pěkná pohádka s nádhernými písněmi, na kterou se příjemně a hezky kouká, ale v paměti dlouho neuvízne (až na tu píšeň). ()

Sylviiik

Téhle pohádce jsem se strašně dlouho vyhýbala. I když Disneyovky žeru, Sněhurku, Popelku a Růženku jsem moc nemusela. Ale mile mě to překvapilo. Bavilo mě to, rozesmálo. Na to, jak je to staré, je to parádně starobyle nakreslené.....a když na konci modrá víla honí krkavce a vykasá si tu svou sukni :D :D No já nemohla! :D ()

Lukango

Jeden z nejznámějších animáků a příběhů, které je pravděpodobně známí každé žijící bytosti. Opět musím pochválit práci s animací, která je prostě na špici padesátých let. Hudba opět odvátí skvělí výkon, což je takový standard u Disneyho klasik. Příběh oplývá pěknou romancí mezi princem a princeznou a navzdory všem novým adaptacím a reamků, tak žádný se nemůže rovnat tomuto z roku 1959. V Šípkové Růžence se nám tu představí jedna z nejhrozivějších a nejznámějších záporaček a záporáků ne-li ta nej a neodmyslitelně a neoddělitelně k tomuto dílu patří. Celkově se tak jedná o další skvělou Disneyho klasiku, která perfektně ovládá práci s humorem, romancí, roztomilostí, krásou a celkovým prodáním příběhu. Známka: 8-8,5/10 ()

Zloduši od Disneyho dostanou seriál

Zloduši od Disneyho dostanou seriál