Flynn Carsen: Honba za Kopím osudu

(TV film)
  • USA The Librarian: Quest for the Spear (více)

Třicetiletý vědec, “profesionální student” Flynn Carsen (Noah Wyle) získal dvaadvacet akademických titulů  a další studium mu bylo odepřeno. Tajuplný muž ho najme na volné místo knihovníka Metropolitní veřejné knihovny, kde mu svěřili sbírku legendárních historických artefaktů, mezi nimiž nechybí Svatý Grál. Krátce po jeho nástupu členové zlověstného Hadího bratrstva ukradnou část Kopí osudu, kterou římský voják Longinus bodl ukřižovaného Krista. Flynn si uvědomí, že pokud by získali ještě další dvě části artefaktu, stali by se podle legendy neporazitelnými a mohli by ovládnout a zničit celý svět. Vědec proto musí odložit brýle, vstát od stolu a pokusit se získat artefakt zpět, pokud možno celý, i se zbývajícími částmi. Jeho jediným pomocníkem je odvážná a atraktivní kolegyně Nicole Noonová (Sonya Walgerová), jeho jedinými zbraněmi jsou vědomosti, bystrá mysl a kniha psaná dosud nepřeložených jazykem. (JOJ Cinema)

Toyotomi odpad!

Autorům filmu zřejmě nedalo, než se řídit klasickým hollywoodským pravidlem "tisíc let sem, tisíc let tam." Abych pokračoval ve výčtech příšerností tohoto rádobyfilmu, dost mě šokovala scéna v Himalájích kdy hlavní hrdina běhá po velehorách ve vichřici s rozepnutou bundou a košilí. Nakonec mě ještě dorazily přšerné efekty, které by zvládl kdejaký amatérský filmař, mizerná výprava a hrozný děj. Prostě typický ODPAD! ()

togaf

Noah Wyle z určitého úhlu vypadá jako Nathan Fillion, v českém dabingu má hlas Richarda Geera, ale charisma namá ani jednoho. Vykradení Indiany Jonese nebylo vtipné ani nápadité. Nejlepší část je hned na začátku, kdy se popisuje práce knihovníka. ()

Colonist

Při sledování filmu se mi hlavou honilo jediné slovo: "laciné". Všechno je zde neuvěřitelně laciné, a to dokonce i na televizní film. Ať už jde o špatné počítačové efekty, hloupý scénář s vražednými dialogy nebo o nic moc herce (taková Sonya Walger zde byla vyloženě rušivým elementem, a to ji mám jako Penny v LOST docela rád). I za málo peněz jde natočit povedená věc, jenže zde to bohužel neplatí. Mít film větší rozpočet a lepšího scénáristu, jistě se poměrně slibná zápletka dala zpracovat mnohem lépe...S ohledem na to, že jsou následující pokračování ještě horší, dávám slabé, velmi slabé tři hvězdičky. ()

higuain

Televizní variace Indiany Jonese ve velmi sympatickém podání. Flynn Carsen si na nic nehraje a jeho dobrodružství tak nepůsobí nuceně nebo nafoukle, ale příjemně a relativně svižně. ()

dee-key

Eeeeeh, nikdy víc. Flynn Carsen by zasloužil spálit společně s Meet the Spartans. Viděli jste to kopí? To je jak kopí nějakýho elfího válečníka z lacinýho fantasy. TO kopí by mělo být římský, když už.... ()

Petrasuvicka

Trapný pokus o něco na způsob Indiana Jonese. Podívejte se, i ta obálka je skoro stejná...stejné písmo, stejné vybaervní písma...tak neoriginální. Navíc mi přijde hlanví hrdina od pohledu jako trouba. ()

rakovnik

Na televizní snímek celkem slušně obsazený i natočený film, který si občas dám jako oddychovku, která zábavou nezklame. Knihovník sice není Indiana, ale odlehčený scénář si nedělá ambice konkurovat mu. ()

Elyssea

Parodie na Indyho? To doufám. Jinak je Flynn dílko s vypatlaným scénářem a naprosto odpornými triky. Digitální motýlci jsou úděsní. Pasáž s valčíkem mezi svištícími sekyrkami je tak trapná až je vtipná. Noah Wyle prostě není tak sympatický, jak si o sobě myslí. A Kyle MacLachlan? Jenom plesnivá třešnička na spáleném dortu. ()

DruidKarel

651. hodnocený film: Sám o sobě by to vůbec nebyl špatný film, jenomže bídné vizuální efekty a žádná hudba, která je stěžejním prvkem moderního filmu, to je prostě chyba. Herci by sami o sobě nemuseli být špatní, ale jsou dosti nevýrazní a není ani možnost, aby se trochu rozehráli. 3* bude možná nedhodnocených, ale jako labší průměr by se to rozhodně dalo označit. 3* ()

C0r0ner

Lacinost je vidět na první pohled a proto se k tomuhle filmu musí přistupovat trošku s nadhledem. Flynn Carsen je takový neschopný Indiana Jones a podle toho taky vypadá scénář i zpracování. Je to hloupé a naivní, ale na zabití času je to bezvadná, bezduchá záležitost, u které si člověk parádně vypláchne hlavu. 70% ()

Fallen_One

Tupá a podbízivá vykrádačka Indiany Jonese, disneyovky Kačeři z Kačerova, Willyho Foga a jiných klasik. Klasicky blbí záporáci, trapnej hlavní záporák, idiotské herecké výkony a kungfu mniši. Od odpadu to zachraňuje snad jen...já ani nevim. Nepřipadá mi že by ten film vám nic nedal. Uvědomíte si, že na filmy podobného typu nemá cenu koukat. Pár scénáristicky zajámavých dialogů ušlo, ale byly asi tak přirozené jako mír na Zemi. ()

Juto

Zdá sa, že tento film sa snaží byť filmom v štýle Indiana Jonesa, a hoci v niektorých smeroch funguje, herecké výkony sú také zlé, že na konci som bol otrávený. Nie sú to však len herecké výkony, ale aj premisa sa mi zdá byť trochu slabá. Indiana Jones bol univerzitný profesor, ktorý je zhodou okolností dobrodruhom na čiastočný úväzok, zatiaľ čo Flynn je večný študent, ktorého vyhodia z univerzity, aby sa mohol učiť zo skutočného života, a nakoniec je zamestnaný v tajomnej knižnici, ktorej zbiera mýtické artefakty. Pozícia knihovníka mi nijako nesedela. 4/10 ()

Ondatra

Když jsem byl malý, tak jsem Flynna Carsena naprosto zpožňoval. Vždycky jsem si říkal, že to je takovej béčkovej Indiana Jones v kombinaci s Mumií. A po letech můžu říct, že je to vlastně pravda. U tohoto filmu nebylo prioritou natočit oskarový snímek, který by vydělal miliony. Ale stejně si trilogii Flynna Carsena jednou za pět let pustím a je to prostě taková oddechovka, u které se člověk občas i zasměje. 5,5/10 ()

O´Hara

Zezačátku jsem si myslel, že je to šílená blbost, protože jsem si myslel, že to bude něco jako Indiana Jones, ale pochopil jsem, že tohle je spíš parodie na Indyho. Film se pak celkem slušně rozjel a já jsem se dobře bavil. ()

Šimpy

Příjemné překvapení. Nápad s magickým artefaktem, rozděleným na tři části, jehož plnou moc může člověk použít až při sjednocení všech částí, mě napadl už před mnoha lety. Opět důkaz toho, jak se tvůrci inspirují mými nápady.:-) ()