Berlín 1943. Židovská otázka se blíží ke svému konečnému řešení a nacisté se rozhodnou odvézt zbývající židovské obyvatelstvo z Berlína. Zbývá jich sedmdesát tisíc. V průběhu celého jara jsou večer co večer odvlečeny celé rodiny, starci, děti, kdokoliv. Do posledního vlaku složeného z dobytčáků je nasázeno 688 lidí. Mezi nimi i slavný boxer Neumann, kabaretiér Noschik, šestáctiletá Ruth a další. Ti všichni si záhy uvědomí, že jejich cesta skončí v Osvětimi, kam všechny transporty směřují. Boj o život však začíná již v přecpaných vagónech. Je vedro a není voda, hysterie se stupňuje a během několika dnů začnou přibývat mrtví. Jedinou možností záchrany je útěk. (Bontonfilm)

miki68cz

Těžké komentovat něco tak hrůzného jako byly transporty do koncentračních táborů. Herecky i režijně velice dobře zvládnutý snímek, hezká muzika, jako výpověď pro další generace nedocenitelný počin. Obávám se, že realita byla ještě o hodně horší ale to nikdo z nás asi nechce ani vidět ve filmu. Pět hvězd dávám za význam filmu jako výpovědi pro všechny lidi. DOPORUČUJI všem ()

KateW

Strhující... na nízkorozpočtový film velmi překvapivé. Herci podávají skvělý výkon a film tím získává intenzivní reálnost. Skvělý film ()

MaxForValue

Zaujímavá česko-nemecko-slovensko-poľská spolupráca, silná téma, pre našinca vcelku príťažlivé obsadenie, avšak zbytočná "vata" okolo. Keď mám silný príbeh, nepotrebujem do neho nasilu spať retrospektívne zábery do minulosti postáv, ktoré sa nijakým spôsobom nevzťahujú na príbeh, ktorý je tu prezentovaný a len to celé neúmerne predlžujú. A akoby zľahčovali to, čo vidíme slovami "kedysi bolo dobre, musí aj potom byť." Mať to o niečo priamejší prístup, tak je to parádne, aj bez veľkých hollywoodskych hviezd ako Kingsley či Neeson. ()

Brano

Výborný a silný príbeh o transporte židov do Osvienčimu, ktorého brzdy rozpočet a tým aj lepšie spracovanie. Herecké výkony neboli najhoršie ako aj scenár, no dve hodiny sa pozerať na čisto statický film, kde sa takmer nič nedialo ma veľmi nebavilo. Pomerne zdĺhavé scény, kedy spomínajú na svoje životy pred vojnou sa mi zdali byť dosť zbytočné. Ešte raz vzhľadom na rozpočet to nie je najhoršie, no druhá svetová vojna je jeden veľký a nevyčerpateľný materiál, z ktorého zišli o dosť kvalitnejšie filmy s podobnými nízkymi rozpočtami. Preto hodnotím tento film ako priemer. ()

Pitryx

Ať sem píše kdo chce co chce, mně se zdá, že atmosféru vystihli filmaři velmi dobře. Někteří herci se zde „chytli“. Jiní dojem trošku kazili, ale ve kterém filmu tomu tak není? Bohužel to kazí trošku špatný scénář, podle kterého se lidi ve vlaku začali starat o hygienu až třetí den. Takže když pominu některé chyby a zbytečné a na nervy mi lezoucí flashbacky, které se však dají lehce přeskočit, šlo o dobrý film. Prostě to celé uzavřu klasickou větou. Mně se to líbilo. A ještě jako dodatek, oceňuji práci maskérů. *** a půl ()

Bigfuckman

Zajímavý počin režisérky Leontýnky, bohužel škoda, že poslední! Odporné a zavržení hodné momenty při odsunu židů do Osvětimi vlakem ne zrovna 3. třídy jsou zpracovány velmi uvěřitelně! ()

adamix

Nakoniec zvyšujem na plný počet, pretože film pracuje s nastavenou témou bravúrne. Ponúka divákovi vidieť viac, ako by potreboval a aj tak to má rovnaký účinok. Nekonečná cesta židovského obyvateľstva vlakom do Auschwitzu si priam žiadala o kvalitné filmové spracovanie a ono sa to podarilo na jednotku. Film pôsobí jednoducho na prvý pohľad, až televízne, ale netreba ho podceňovať, pretože je pútavý a s citlivou témou narába úctyhodne, ako sa to kedysi podarilo Spielbergovi a Polanskému. Za mňa 90%. ()

ostravak30

Třetí a poslední film Dany Vávrové si vzal na paškál velmi těžké téma - odvoz židů do koncentračního tábora. Nevím, zda nějaký film takhle podrobně zpracoval, co se dělo nebo mohlo dít v samotném vlaku. Jisté ale je, že je to pro normálního člověka asi nepředstavitelné. Z česko-německého filmu skutečná tíseň a to je jistě to, čeho chtěli filmaři dosáhnout. Boj o vodu, jídlo, prostor, ale i pokusy o únik. Je to šílené a neumím si představit, navíc ještě z pozice rodiče, čím si museli ti lidé procházet a co prožívali. Na takové věci se nikdy nesmí zapomenout, jinak jsme nuceni je opakovat. ()

Tominni

Drama vlaku židů vypraveného z Berlína do Osvětimi. Opravdu drsné podmínky, které celý transport provází, které jsou těžko představitelné. K tomu zoufalé pokusy s nasazením života o záchranu alespoň někoho z rodin. Podmínky, kde už v samotném vlaku začíná boj o přežití, přestože to hlavní peklo v Osvětimi teprve čeká. Nic hezkého na podívání, ale je dobré si podobné věci připomínat, aby už nikdy nenastaly. ()

Prubner

Jeden z nejpůsobivějších filmů s tématem holokaustu, jaké jsem za poslední léta viděl. V řadě válečných dramat najdete pár silných scén, tady jsou jich mraky. Jenom ty idylické flashbacky si mohli autoři odpustit. Každopádně pro mně je to nejlepší český film roku 2007 (ano, mnohem lepší než Tajnosti, Vratné lahve, Václav a podobné sračky). Špičkové řemeslo, o jakém se některým českým "umělcům" může jen zdát. ()

Bilky

Miestami už trošku zdĺhavé aj keď priznávam že ma film zaujal a naozaj som čakal na rozuzlenie. Sklamali ma príliš nevyrovnané výkony. ()

safe

Filmů o zvěrstvech během 2. světové války jsem viděl dost. A pravda je, že žádný z nich nevěnoval takovou pozornost jednomu vagónu z "transportu smrti" - v tom je ten film výjimečný. Ale tím výjimečnost končí. Ono to nebylo špatné - jsem rád, že se takové filmy točí, ale je to tak citlivé téma, že by zasloužilo dokonalé zpracování. A to mi u Posledního vlaku chybělo. Na hercích bylo bohužel vidět, že hrají...ale oni tohle nemůžou hrát, oni musí být v roce 1943 a opravdu úpřímně se musí bát o svůj život...musí cítit ten strach, tu bezmoc! Otázkou také je, zda byly potřeba krátké flashbacky, které přerušovaly napjatou atmosféru nebo zda bylo nutné zvedat kameru až ke střeše vagónu - působilo to potom nezúčastněně. Kdyby se napravily všechny tyhle chyby a udělala se k tomu pořádná hudba, potom by to bylo něco. Ale takhle? ()

kekulka

velice silný film, který vypráví o transportu lidí do koncentračního tábora..každý chce zůstat a přežít, bohužel nic nového pod sluncem.. V dnešní době si ani neumíme představit to utrpení, které na vlastní kůži zažívali ()

Pimpy

Je pro mě strašně těžké objektivně hodnotit takový druh filmů. Příběh lidí co si myslí, že jedou z pekla do "ráje". Není potřeba vysvětlovat, že to bylo z pekla do Pekla. Celý film krásně ubíhal, nad ničím jsem zvlášt nepřemýšlel. Trochu mě do očí plesknul pan nácek Blondák a pak následná ochota jiných nácků. U některých scén se mi chtělo skoro až brečet a měl jsem husí kůži až na prdeli. Ta jedna hvězda z pěti, kterou jsem odebral bylo za debilní a naprosto zbytečné láskyplné flashbacky, které mě až násilím vytáhly z mé ponuré nálady a "negativních" pocitů, které si myslím měly tento film vyzdvyhnout a né je utopit v těch patos sračkách. Film chtěl nejspíš říct(a to asi i Leontinka(RIP)), aby nikdo na ty hrůzy nezapomněl. ()

HellFireFery

Neuvěřitelně realistický film o poslední cestě za smrtí do Osvětimi. Přiznám se, že jsem se neubránil slzám, protože tento film naprosto autenticky znázorňuje, jak se s lidmi během 2. světové války zacházelo a jak trpěli. Neuvěřitelně silný film, který se mi v hlavě bude promítat ještě velmi dlouho. ()

pafka

Urcite zajimave z hlediska dokumentarniho, ovsem mnoho psu, zajicova smrt. Sama postava a zadna poradne. Empatie tady se vubec v cloveku neprojevila, s nikym jste to neprozivali to jejich utrpeni. Umrti pro divaka je proste jen dalsi mrtvola, temer to s vami nehne. Velka skoda, ovsem v kazdem pripade nebyla chyba, aby film spatril svelto sveta. Skoda rozstristeni deje na mnoho postav. ()

Valkyra

Přes očekávání slibného dramatu přibližujícího poslední cestu židů do koncentračního (vyhlazovacího) tábora je pro mě velkým zklamáním. Z jinak výborného námětu o lidech kterým se upírají veškerá lidská práva. Žízen, hlad a vyčerpání z útrpné cesty přinutí uvězněné, aby se pokusili odtud uniknout. Toto vše se zdá být v pořádku až na nesympatické herce a dlouhotáhlé, stále se opakující scény vyplněné vzpomínkami. Pár světlých okamžiků se odehraje hned ze začátku, při nástupu židů do připravených vagonů a během zastavení vlaku. Někteří němečtí vojáci se rozhodou i přes přísný zákaz poskytnot pomoc židům umírajících hladem a žízní. ()

Simir79

U takovýchto filmů zas tolik nezáleží na hereckých výkonech, či dokonalosti scénáře. Důležité je, aby se vůbec točili. To hlavně pro případ, až se zase pár holohlavých vypatlanců zvedajících hrdě pravici, něco pokusí popírat. ()

Největší námořní tragedie ve filmu

Největší námořní tragedie ve filmu