Hory mají oči

• USA The Hills Have Eyes (více)

Poklidné automobilové putování se v hrůzyplném remaku klasického hororu Wese Cravena mění v boj o holé přežití! Osamělá rodina se v poušti Nového Mexika stává obětí zvráceného klanu krvežíznivých mutantů. Film Hory mají oči, ve kterém není nouze o kaluže krve a strašidelné scény, vás napětím nenechá ani na chvíli vydechnout! (Magic Box)

rasto87

Perfektne, miestami brutálne a pre niekoho nechutné - odporúčam si však pozrieť necenzurovanú verziu, inak je to sračka. ()

socket7

Takto by měl vypadat horor/slasher v 21. století. Film má spád, rychlé zvraty, zároveň pomalu buduje atmosféru. Gore efekty jsou na slušné úrovni, masky hibakuší jsou superpovedené. Na pět hvězd to za ten patos konec není, ale i tak tento film vyčnívá skoro nade všemi podobnými snímky natočené v letech 2000/2010. 80% ()

Luccy007

95% Pro mě nejlepší horor ze všech. Napětí stoupá po celou dobu filmu. Nejděsivější je pro mě představa, že je toto realita (a to není až tak nereálné). Zmutovaní jedinci, kteří předtím než vás rozkuchají, si s vámi ještě užijí. Šílené! Ke konci na můj vkus trochu dost krve...a otevřený konec vzhledem k druhému dílu (měla jsem bohužel tu čest) - zbytečný. ()

AndrewNewman

Strašné, zlé a sadistické! Tak to má vyzerať poriadny zombie-horor! Scéna s prvou návštevou zombie v karavane je pre mňa horovou sćenou 10-ročia. Unikátna vyvražďovačka s nie príliš originálnym dejom, avšak s napätim, ktore cítíte počas sledovanieá celého filmu! ()

Nikolas__

Perfektní snímek dělaný se srdcem, a je to sakra vidět. Původní dva Hills have eyes filmy jsem viděl, první od Cravena je celkem slušný, dvojka už byla průměr. Tohle je ale jiná liga. Jednoznačně jeden z nejlepších hororů co jsem zatím viděl - výborná hudba, tuna dokonalých momentů, super postavy, super atmosféra. Vážně brilantní. Herci 9/10, postavy 9/10, scénář 9/10, akce 10/10, režie 10/10, hudba 10/10, emoce 9/10, atmosféra 9/10, efekty 9/10, masky 9/10, fázování 9/10, napětí 10/10, humor 8/10, prostředí 9/10, vizuál 9/10, kamera 9/10 --- CELKOVĚ 10/10 EDIT: po již třetím zhlédnutí pořád trvám na svém. A bez urážky, jde vlastně úplně mimo mě, jak tomuhle může dát nějaký zasvěcený hororový fanoušek byť jen čtyři hvězdy. Pro fanoušky žánru hixploitation snad už ani není o čem diskutovat. Tento film má tolik perfektních scén že už jen kvůli jednomu filmu (   !   ) mám sto chutí si přidat Aju do svých oblíbených režisérů. První polovina je ještě docela pozvolná, pomalá. Ta si zaslouží takových devadesát procent. Ta druhá polovina už je jasných 200%! Vlastně si jen těžko dokážu představit jak by šel hixploitation udělat líp. Mutanti mají perfektní masky, hlavně se podařil Pluto (jako kdyby Jasonovy ze trojky z oka vypadl), Big Brain, Google a Cyst, další mutanti mě nechaly spíše spokojeným (Papa Jupiter, Lizard, Ruby). Úvod se povedl, licencovaná hudba skvěle vybraná (California Dreamin), soundtrack naprosto fenomenální (Trailer, Beast find's beauty, Breakfast time, Forbidden Zone, It's Over?, Daddy Daddy, The quest II). Jo, mohlo to být děsivější, ale o to tu vůbec nejde (to je jako stěžovat si že Saw není strašidelné). Jsou tu postavy úžasné a sympatické (Doug, Bobby), a další výborně napsané (Ethel, Big Bob, Brenda), zbytek přijatelný (Dědek z benzínky, Lyn). Do osudné bouračky je film velmi povedený, od oné bouračky se to rozjede ještě více. Scéna s nálezem "kráterů" boží. Spoiler - Scéna v karavanu extrémně silná, a potom už scény jako Doug zabíjí Lizarda, mrazák, konečné shledání a HLAVNĚ Doug vs Pluto - nemůžou být lepší. Konec spoileru. Tajemno zde funguje velmi dobře, film se rozjede v survival cca od poloviny (nějaká padesátá minuta). Celé to má však výborné tempo a skvělé obsazení ( V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ NEKOUKAT S DABINGEM ). Efekty jsou dobré, trailer bezpečně nalákal (trailer na dvojku nalákal taktéž dobře), a oproti originálu (kde mutanti nebyly ani zmutovaní (až na výjimku) a vypadaly strašně) je tu zlepšení po VŠECH stránkách. Že jsem u toho hrůzou neztuhl třeba jako u Texaského masakru, taky nevadí. Mimochodem fakt nemám rád remaky, a originál jsem viděl první, takže v tomto taky výhra. Osobně nejsem velký fanoušek goru ve filmech takže by mi bylo vcelku jedno jestli je to brutální, ale tady to z 80% dotváří atmosféru těch naplno vybroušených scén - navíc to je přesně ta hranice grafického násilí které by měl snést každý. BTW: Kecy o tom jak je originál drsný a brutální jsou totální mrdky, tak je násilí téměř na nule. No, pokud by se někdo bál že by ho zklamal konec filmu, tak se vůbec nemusí bát, závěr je perfektní. No, co dodat - vlastně se nebráním k tomu vidět to znovu. A znovu, znovu, znovu, znovu, znovu, znovu, znovu, znovu, znovu, znovu, znovu, znovu, znovu, znovu, znovu () (méně) (více)

*Fish*

Nechapu, jak tato akcni komedie muze mit tak vysoke hodnoceni. Co na tom bylo hororoveho? Letajici vnitrnosti? Nevim jak vy, ale kdyz nekdo nekomu roseka hlavu krumpacem, mne to strach moc nenazene. Spise jsem se celou dobu smal tomu, jak je to uchylny. ()

shark05

fak super vzrůšo občas i docela lekavý a super udělaný .prostředí ve kterém se děj filmu odehrává je dokonalý.zkrátka se zas poved dobrej filmek. ()

Xavy

Po shlednutí tohoto filmu jsem si řikal. Vždyt všechno tohle jsem už viděl. Nemluvim ted o filmu Wese Cravena z roku 1977, ktery sem ani neviděl ani o něm nevěděl. Mlvím o filmu pach krve(wrong turn) Ted sice nevim co čeho je kopie , jestli pach krve filmu ze 77 nebo hory mají oči filmu pach krve. Ja v tom videl druhý díl filmu pach krve se stejným tématem a naprosto stejnou zápletkou. ()

mijano

No vcelku veľké sklamanie pre mňa. Čakal som niečo neporovnateľne lepšie. Musím uznať však, že ako klasické "lakačky" v tomto filme fungovali. Počas celého filmu šla hudba, ktorá vás mala držať v napätí na.....Dej bol, dá sa povedať dosť o ničom, vďaka množstvu chluchých miest. Avšak na druhej strane bolo toto dielko mistrovské vďaka nekonvenčným scénam(vyvrcholením bola scénka so starým policajtom). ()

Insomniac

Po odporúčaní kamaráta, ktorý mi tvrdil, že videl jeden z najlepších horrorov poslednej doby som si to pustil... Nie že by som nemal rád horrory a krv (práve naopak) avšak toto je na mňa príliš. Jednoduchý, primitívny scenár s množstvom dier, všetko predvídateľné, hrozná hudba a... nemal by sa človek pri horrore aj trochu báť??? ()

geedee

Pěkně natočené GORE podle předlohy Wese Cravena, která nebyla ani lepší ani horší, ale jinak pojatá. Tento film začíná hodně akční sekvencí, ale pak se zpomalí. Rodina, pohoda, klídek, tabáček... a pak první zlom: ustřelená hlava prodavače na pumpě! Pak chvíli nic a zase další pecka mezi oči: scéna v karavanu! To už mi lezly oči z důlků. Takhle bych mohl pokračovat. Těch gore efektů je tam dost a sakra dobře udělaných. Pak ale příjde závěr a film přichází o hvězdičku. Jinak by to bylo opravdu za plných 5*****. ()

Jamall

Toto je výborný vyražďovací horor...už jen ten začátek mě navnadil...chvílemi se mi svíral žaludek nervozitou a to bývá málokdy...jen mi úplně nesedla přeměna toho srabíka na takovýho terminátora...poctivý 4* ()

Akyno

Príjemne mrazivý a drsne akčný horor. Skutočne som sa zabával. V tomto žánri je to príjemné osvieženie v inak stojatých a nudných vodách. ()

Stanford

Super film. Jde poznat, že Aja má talent. Polovina filmu je horová a druhá je akční thriller. O hodně lepší než Cravenův originál z 1977 ()

Jděte s těmi remaky do háje!

Jděte s těmi remaky do háje!

08.04.2007

Festival otrlého diváka III.

Festival otrlého diváka III.

09.03.2007

Co jde do kin tento týden?

Co jde do kin tento týden?

11.05.2006

Kinopremiéry v květnu

Kinopremiéry v květnu

01.05.2006

Konečně je tu květen, filmovými fanoušky velice očekávaný měsíc. Do kin dorazí filmy, které bychom si rozhodně neměli nechat ujít. V první řadě se jedná o trojici velice silných blockubsterů. První z… (více)