Hory mají oči

• USA The Hills Have Eyes (více)

Poklidné automobilové putování se v hrůzyplném remaku klasického hororu Wese Cravena mění v boj o holé přežití! Osamělá rodina se v poušti Nového Mexika stává obětí zvráceného klanu krvežíznivých mutantů. Film Hory mají oči, ve kterém není nouze o kaluže krve a strašidelné scény, vás napětím nenechá ani na chvíli vydechnout! (Magic Box)

LeePriest odpad!

Částečně je to taky trochu moje chyba, měl jsem si podrobněji zjistit, o čem přesně film je. Čekal jsem spíše atmosféru, kde budou postavy hlavně vyděšeni z neznáma a ze zvuků, kdy člověk ví, že v okolí se něco nebezpečného pohybuje, ale neví co. Tedy že to bude podobné jako např. Záhada Blair Witch. Nenapadlo mě, že jim zrůdy drze napochodujou rovnou do karavanu, de budou znásilňovat děvčata a poté s řevem jednoho po druhém zabíjet. Na takovou hnusnou, krvavou a zvrácenou pí.ovinu jsem opravdu nebyl zvědavý. ()

Kassandra

Jen doufám, že z toho nebudu mít trvalé psychické následky. Myslím, že už teď následkem posttraumatického šoku prožiju pár bezesných nocí. První třetina je ještě vcelku mírumilovná, takový ten hororový průměr, ale účelem nejspíš bylo nechat člověka usnout na vavřínech, protože jakmile se film rozjel, zůstala jsem zírat s očima jako tenisáky a i když jsem moc chtěla, nedokázala jsem se od obrazovky odtrhnout. Ke konci už toho na mě bylo opravdu moc, a tak jsem se snažila odreagovat tím, že jsem zombíky přirovnávala k lidem, co znám. Jsem si na 100 % jistá, že jednoho z nich hrál náš soused! :D ()

Kozlowski8

V poušti v Novém Mexiku se po 2. světové válce až do 60. let provádělo mnoho pokusů s jadernými bombami. Právě tímto pustým místem projíždějí se svým velikým karavanem dva manželé, jejich tři děti, zeť, vnoučátko a dva Němečtí ovčáci. Taťka je dobrodruh, a proto volí nepohodlnou silničku pustinou místo dálnice. Špatná volba...Horor typu "vyvražďovačka", jehož příběh má logiku, reálně a věrohodně působící základ a přesvědčivě hrající herce. Velmi brutálně ztvárněné scény k podobným snímkům patří, pokud není překročena určitá hranice, jejímž překročením by dílo sklouzlo v samoúčelný odpor či parodii (nebo odpornou parodii). Tady hranice překročena není. Téměř celý film je o napětí a strachu, mrazení a zrychleném tepu a není téměř čas na vydechnutí. Tedy přesně takový, jak má film tohoto žánru vypadat. Vůbec nemám problém s 5* a těším se na dvojku, i když si zároveň nedělám iluze a nevěřím v udržení nastavené laťky. 90%. ()

Ace.A.T.L.

Na tehdejší poměry to bylo celkem slušný. Je škoda, že to komentuju takhle s odstupem, protože už se ve mě láme plno dalších pohledů na věc. Ale tak i tak to neni špatnej film. Na tu dobu měl originílní myšlenku a i atmosféra byla super. Proto nemůžu dát špatnou známku. Za mě 4* a DOPORUČUJU ()

Desmi

Hororová atmosféra super, řežba výborná, příběhově samozřejmě trošku slabší, ale o to tu vlastně vůbec nejde... Jediný důvod proč tomu nenasypu 5* je nezajímavé prostředí pouště, byť je úzce vázáno na hlavní kostru děje. ()

PatrikP4

Jednou jsme to viděly s celou partou... Půlka party od té doby na to nechce znovu kouknout, takže to mluví asi za vše... ()

JenomDominik

Od tohohle jsem čekal nějakou originalitu oproti ostatním horrorům, je to sice v trochu jiným kabátku a tváří se originálně, ale konec konců je to zase o tom že parta lidí si jede karavanem, z nějakého důvodu musí zastavit a nemůžou pokračovat v cestě a někdo je začne vyvražďovat... Ale abych jen nekritizoval, přece jen tu jsou nějaký věci jiný a lepší než v ostatních horrorech. Nemůžu říct že by mě film nebavil, tak se zítra rovnou kouknu na druhý díl. 3* (65%) ()

Chaloupek

Dobře - vyvražďovačky nemám rád. A když, tak už to musí být s něčím navíc (jako třeba Dum tisice mrtvol). Tady film vrcholí scénou v karavanu. Pak už to jde do kopru. Přeživším s každou další ztrátou krve jako by z těla odcházela i logika. Ale zase jim příbývá na výdrži a síle. Na konci k té hudbě už mi chybělo jen salutování vlajce... tři hvězdy si to ale určitě zaslouží. ()

Velislav

Zábavnejšie, než Cravenov originál zo sedemdesiatych rokov. Pocity strachu a bezmocnosti rodinky v karavane a jeho následné obliehanie rádioaktivitou zasiahnutých domorodcov vedených zlosynom "B" filmov Billym Dragom, objavenie baníckeho mestečka, vydarené a správne nechutné masky... Jeden z minima remakov, ktoré predčia svojich predchodcov. 7/10 ()

buchannon

Tak tenhle film má fakt koule aneb 100+1 způsobů jak sekyrou otevřít lebku. Banda vyhládlých zmutovaných zrůd sveřepě zabíjí jinou bandu nevinných obětí a musím říct, že zde nechybělo napětí, ale hlavně ta poslední půlhodinka, ta byla velice výživná, kosil je tam opravdu fest, málem jsem byl svědkem zrození nového Ramba. Film ve mně vyvolal emoce, jednoznačně jsem přál těm zmutovaným defektům okamžitou smrt, zkrátka některé filmy dost prožívám. P.S.: Viděl jsem delší 108 min verzi. ()

Catella

Začátek tohohle filmu jsem viděla snad 10x, ale nikdy mě to nechytlo a nedokoukala jsem ani první půlhodinku. Ale včera jsem si řekla, že se tím prokoušu, ať si to můžu odškrtnout. No a musím říct, že nakonec ani nevím, co se mi na tom dřív nelíbilo. Je to taková ta klasická vyvražďovačka se zmutovanejma vidlákama. Rodinka na výletě sjede z hlavní cesty a v touze zkrátit si cestu pouští se vydá cestou necestou přímo mezi zmutovaný zrůdy, který si krátěj čas vražděním debilních turistů, který sjedou z cesty. Docela se mi líbilo, že oproti jiným podobným filmům se tady hlavní postavy aspoň snažili vzepřít zrůdám a bojovat o život. Poslední půlhoďka byla super a když celej film dojel do konce, tak mi bylo úplně líto, že je konec, ale naštěstí je ještě druhej díl :-) ()

Mangano

Až na jednu akčnější sekvenci zhruba uprostřed a svižnější konec se ve filmu vůbec nic neděje. Ten se mezi těmito dvěma gradacemi snaží těžit z atmosféry, kterou se ale tvůrcům bohužel nepodařilo vystavět do takové míry, ve které by to fungovalo. Na mě to bylo málo intenzivní. Já potřebuji dostat rozhodně mnohem víc, než jen vykuchaný zvířata, na dnešní poměry průměrné masky nebo máchání krumpáčem. Hořící strom byl perfektní, ale ve své intenzitě jediný. ()

Sebule

Nechutné, zvrácené, tísnivé a dobře natočené. Ale mám k tomu několik vyhrát... mohlo to být o něco kratší, taky do oka bijící nesmysly a díry v několika momentech. Líbí se mi, jak se tvůrci moc nesrali s postavami a zabili prostě někoho, i když byla postava velice sympatická. Konec mohl být lepší, bylo to až moc heroické, zpomalený záběr a hrdinská hudba, jak by byla postava nějaký americký veterán s kill countem 300. Jinak ale dobrý, dobrá kamera, dobré akční scény, napětí, brutalita. Hodnocení: 6,5/10 ()

Longhorn

Opravdu úžasné, děsivé... Ale až teď, postupem času, jsem si uvědomil, jak dobré to vlastně je... Předtím bych kritizoval scénu s dítětem, ale teď je mi jasné, že byla super. ()

PavHer

Hodně brutální snímek, ve kterém se nechodí pro drsné scény daleko. Bohužel je to ale jen další z vyvražďovaček, která vás překvapí maximálně tak brutalitou, nic co by tu již nebylo... ()

Mic-hal

Po dlouhé době zase film který překvapí brutalitou. Jako velky klad považuji že se většina scén odehrává za bílého dne a ne po tměš ve sklepeních ()

Jděte s těmi remaky do háje!

Jděte s těmi remaky do háje!

08.04.2007

Festival otrlého diváka III.

Festival otrlého diváka III.

09.03.2007

Co jde do kin tento týden?

Co jde do kin tento týden?

11.05.2006

Kinopremiéry v květnu

Kinopremiéry v květnu

01.05.2006

Konečně je tu květen, filmovými fanoušky velice očekávaný měsíc. Do kin dorazí filmy, které bychom si rozhodně neměli nechat ujít. V první řadě se jedná o trojici velice silných blockubsterů. První z… (více)