Hory mají oči

• USA The Hills Have Eyes (více)

Poklidné automobilové putování se v hrůzyplném remaku klasického hororu Wese Cravena mění v boj o holé přežití! Osamělá rodina se v poušti Nového Mexika stává obětí zvráceného klanu krvežíznivých mutantů. Film Hory mají oči, ve kterém není nouze o kaluže krve a strašidelné scény, vás napětím nenechá ani na chvíli vydechnout! (Magic Box)

AltairAhad

Tenhle film mne vážně překvapil. Nečekala jsem, že u pár kanibalů, co lezou z horských děr může být něco fakt dobrýho. A může. Důležité je, že jsem se nenudila, což se mi teď u většiny hororů stává. Útok na karaven byl naprosto geniální ukázka pravého hororu (kéž by takových hororů bylo více). Bez zbytečných debat Aja to zvládl skvěle. 4*! ()

MartinSTFC

Když jsem film viděl u kamaráda poprvé před více než šesti lety, zanechal ve mně nesmazatelnou stopu. Takový pocit hrůzy a znechucení jsem nikdy předtím nezažil. Nebyla to ale hrůza ve smyslu strachu, nýbrž hrůza z toho, jak chladným a neskutečně odporným způsobem byl film natočen. Do té doby jsem neviděl zhola nic, co by se tamuto jen přiblížilo. A i přesto, že jsem od té doby viděl již řadu i daleko horších filmů, stejně u mě navěky zůstane jako ten, ze kterého se mi poprvé dělalo špatně. Když ale dnes hodnotím film s odstupem, po všech těch krvácích které následovaly, nemohu jinak než dvě hvězdy. Ať už se jedná o klasiku nebo ne, stejně je to film s až neuvěřitelně nudným dějem. Díry ve scénáři se filmaři pokusili dohnat brutálními scénami, které se mi ale zdály poněkud suché, leč krve zde teče poměrně dost. Všechny postavy mi přišly hrozně nudné a tak nějak bez duše. Reakce přihlížejících na smrt svých milovaných se podobala asi té, jakou mám já když ráno zaspím. Nejsem rád, ale svět se kvůli tomu nezboří. Celkově mě film nijak neoslnil a nemohu jinak, než dvě hvězdy. Myslím, že kdyby se filmaři obtěžovali nás blíže seznímit s kladnými postavami, mnohem víc bych pak prožíval jejich trýznění a film si celkově daleko více užil. ()

J. K. Lister

Úvodní titulky a sestřih katastrofických scénářů týkající se atomových výbuchů a ta hudba... tak to bylo super. Následující děj neukázal nic originálního jen několik zatrpklých, zlých, nenávistných, psychicky narušených vraždících mutantů hlídající si jak zvířátka své teritorium před civilizovanými vetřelci, kteří do jejich komunity nepatří. Na snímku se mi líbila narudlá měsíční pouštní krajina, která na mě působila mrazivým, depresívním dojmem, všudypřítomnou atmosférou prázdnoty a cizoty, místo, kam jentak lidská noha nevkročí. Nutno dodat, že spousta filmařů a spisovatelů hororového žánru se inspirovala povídkami klasika, mistra hororu Howarda Philipse Lovecrafta. ()

Filatov

A že jim to ten chlápek od benzínky pěkně zavařil! :-) Tohle je přesně ten typ hororu, ve kterým se nebojím dát pětku, i když bál by se opravdu jenom blázen. Prostě je to tak, že tahle partička nechutnejch mutantů mi byla tak nesympatická, že jsem tý rodince přál, aby těm sráčům dala co proto a to se mi splnilo, protože revenge, která přijde v druhé půlce filmu, vyšperkuje film na pět hvězdiček. V první půlce mají pěkně navrch, ale když se karta obrátí, tak to je přesně ono, co chci vidět. Oddechová závěrečná písnička totálně nasadila celýmu filmu závěrečnou super korunu. ()

weca

Remake, kterej strčí původní film hravě do kapsy. Jak už bylo v komentářích několikrát zmíněno, tak scéna přepadení karavanu je naprosto skvostná, pamatuju si, jak mě při prvním shlídnutí dostala hodně rychle a hlavně daleko z komfortní zóny. S 5 hvězdama sice lehce nadsazuju, ale to proto, že tenhle film si prostě zaslouží bejt červenej. Můj nejoblíbenější horor třetího tisíciletí. ()

datel13

Horory mě vždycky lákaly, ale z nějakýho důvodu jsem jich moc neviděl. Tenhle je docela nadprůměrnej, ale po tom co jsem si doplnil filmový vzdělání zkouknutím několika snímků, můžu říct, že se jedná o celkem dost předvídatelnej a ve výsledku i nudnej žánr. Základní poznatky: 1) Ten, kterýmu ve filmu useknou prst(y), to jako jeden z mála nakonec přežije 2) Největší záporák obvykle zařve první. Pokud ve filmu jasnej záporák není, tak to odnese nejmíň sympatická osoba (v případě tohoto hororu jde o namyšlenýho plešatýho tatíka) 3) Postava, kterou autoři vykreslí nejpodrobněji, ať už jde o charakter anebo vzhled (zde trenér Liverpoolu Jürgen Klopp v roli mírumilovnýho zeťáka), to zpravidla vždycky přežije 4) Závěrečnej záběr = někdo z killerů to přežil (zde pohled dalekohledem „odjinud“), nebo jinými slovy - přeživší si myslí, že už jim nic nehrozí, ale jsou na omylu. Hlavní důvod týhle laciný zkratky je asi „nutnost“ natočit pokračování. Rozdílem v kvalitě je pak zřejmě jen vizuál anebo uvěřitelnost/děsivost monster, což tady opuštěná skalnatá poušť i odporní kanibalové plní celkem dost dobře. Je to škoda, ale horory jsou vesměs předvídatelná nuda. ()

Little_Sawy

Když bych to měla hodnotiť zdá to je lepší než Wrong Turn po stránce nechutnosti, zvrácenosti, mutantů tak tedy by tohle vyhrálo ale jinak když to mám hodnotiť dle děju, strachu, hereckých postav, tak tohle by šlo rozhodně do odpadu. Alespoň se film vymáčkl v šťavnaté scéne s karavanem, a totálně nechutnýho tlustoprda na vozíčku napichanýho heroinem kde byla jeho gebule větší než von sám. Alespoň dávam 3hvězdy za hafana jménem Kráska rip, a zvíře. Gore bylo celkem fajn. ()

Jansuper

No ty kráso to je opět jeden z nejlepších hororu co sem zatím viděl a úplně mi padala čelist tak nádherně a pracně jak je to natočené a udělané ten děj ta zajímavá zapletka to tajemno ty lekačky a taky simpaticky postavy, mutanti sou pěkně namaskovaný a vraždy fakt pořádný, a pěknej konec jak porazily ty mutanty a akce a prostředí no paráda to si zaslouží být v červeném v hodnocení a ne v modrém nemám prostě slov jak dokonalý krvak to je ale i tak než si to pustíte moc u toho nejezte a pokud začínáte s krvaky si to hned do začátku nepoustějte je to docela hnus ()

Menrisek

The Hills Have Eyes, nebo taky Hory mají oči je totální katastrofa. Na začátku recenze bych chtěl napsat, že moc na horory nekoukám a není to úplně můj šálek kávy. No, co k tomu napsat... v hororu jsem se bál doslova 0krát a zabíjení postav bylo tak nehorázně nudné, že jsem u něho málem usnul. Napětí jsem v příběhu necítil ani jednou. Víc mě nemohlo nezajímat když někdo umřel. Postavy dělali úplně nelogická rozhodnutí a dokonce ignorovali věci, které byly jasné jako facka a děly se přímo před nimi. Tenhle film byl totální fiasko a nechápu jak mohl dostat sequel, který je mimochodem ještě horší. 1/10 (a ten jeden bod jen díky tomu, že tam hrála písnička California Dreamin’). ()

Nelinkaaaa odpad!

Kdo tyhle filmy vymýšlí? Tak tohle byla totální úchylárna. Rádoby znetvoření neandrtálci, pobíhající po hoře hledajíc koho by mohli otravovat (popřípadě své oběti olizovat, což v tomto filmu bylo velmi oblíbené) . Z filmu se mi chtělo zvracet a nemám v plánu se dívat na druhý díl. Hory mají oči si vylízaly 0/10. ()

DFA

Výborná atmosféra, masky, kamera. Film sa ale strašne dlho rozbiehal a údernosť niektorých scén mohla byť väčšia. ()

tomuz

Je škoda, že tenhle film je další z řady akčních hororů, kde nad strachem převažuje občasné leknutí a temnou, dusnou atmosféru nahrazují, jakoby hnusné, nechutné scény a zjevení. Koho dneska vystraší banda mutantů, kterým z očí teče hnis, který se chovaj dle předpokladů jak retardi, ovšem s nezbytnými záblesky geniality. Jo, kdyby byly hodně chytrý nebo hloupí, z čehož by pak něco vyplynulo, ale tohle mezi... Co tenhle film zvedá z prachu průměru, je druhá polovina filmu v níž proběhne záchranná mise, která má spád a hlavně kladná postava se chová k záporným, stylem, kterým se spousta jiných kladných postav v podobných filmech nechová. eh. nechci spoilerovat. Plus rozhodně neuhodnete, kdo to nakonec přežije. Inu, není to taková jízda od začátku jako novej Dawn of the Dead, ale zase je to desetkrát zábavnější než Wrong Turn. ()

gaiman

Nprostá pecka.....hlavně první půlka ve mě zanechala hodně silnej dojem napětí...můžu všem vřele doporučit ()

Breaker

Jak pěkně to začíná dovolenou ... ale postupem vás to přiková a budete křičet, budete řvát ... a nikdo vám nepomůže. Až uvidíte scénu s útokem na karavan ... už nikdy nepojedete na dovolenou s něčím podobným. Takových filmů s tak působivě naservírovaným strachem a napětím není mnoho ... ()

Jurator

Tenhle fim dokazuje, že i na omytém klišé ,,full of blood" hororů je pořád co vylepšovat. Děj není příliš předvídatelný, což je oproti jiným filmům této kategorie příjemná změna, navíc bez nějakých do nebe volajících logických chyb ve scénáři. Stojí za to vidět. ()

Jděte s těmi remaky do háje!

Jděte s těmi remaky do háje!

08.04.2007

Festival otrlého diváka III.

Festival otrlého diváka III.

09.03.2007

Co jde do kin tento týden?

Co jde do kin tento týden?

11.05.2006

Kinopremiéry v květnu

Kinopremiéry v květnu

01.05.2006

Konečně je tu květen, filmovými fanoušky velice očekávaný měsíc. Do kin dorazí filmy, které bychom si rozhodně neměli nechat ujít. V první řadě se jedná o trojici velice silných blockubsterů. První z… (více)