Hory mají oči

• USA The Hills Have Eyes (více)

Poklidné automobilové putování se v hrůzyplném remaku klasického hororu Wese Cravena mění v boj o holé přežití! Osamělá rodina se v poušti Nového Mexika stává obětí zvráceného klanu krvežíznivých mutantů. Film Hory mají oči, ve kterém není nouze o kaluže krve a strašidelné scény, vás napětím nenechá ani na chvíli vydechnout! (Magic Box)

Dejvidas

Velmi kvalitní masakr s několika nezapomenutelnými scénami.. Doufám, že to není Ajův poslední počin v tomto žánru, ten chlapec má talent ! Pro milovníky slasherů povinnost. 4 a 1/2 * ()

VincentXI

Už pri prvom zhliadnutí zistíte že ide o horor s tuctovým scenárom (rodina, kamaráti niekde stroskotajú a bojujú o holý život). Ale Alexander Aja ho priviedol k dokonalosti. Začína sa to dosť husto útokom na vedcov. Potom sa napätie zníži poznávame rodinku a budúce obete. Tento úsek filmu je dosť pomalý poznáme charakter všetkých postáv pôsobí to ako ticho pred búrkou. Napätie jemne stúpne keď havarujú uprostred púšte avšak horor prichádza až za mesačného svitu s veľmi drsným prepadom prívesu znásilnením a únosom dieťatka. Druhá polovička filmu sa zmení na akčný horor za čo som rejžovi vďačný a tu Alexander predvádza svoj talent. Hory majú oči nemôžme brať ako čistý horor je to akčný horor. P. S. Hory majú oči je dosť brutálny film (krv, odseknuté končatiny atď.) preto je vhodný len pre silné žalúdky. ()

cashplouch

Překvapivě moc dobrý horror, a přitom remake. (Podle reakcí jiných je tento film lepší než originál, což potěší. ) Už od začátku je divákovi jasně dáno najevo, o čem příběh bude především. Prostor a možnosti pouště jsou náležitě využity, scénář je i přes klišé dobře rozjetý a režisér Aja je velmi šikovný ( mix brutality a černého humoru současně). Sedla i hudba od Tomandandy. Jo, viděl jsem necenzurovanou verzi na DVD, teda věřím tomu, že je bez cenzury. ()

Vital

Dal bych i 4*,ale čekal jsem originálnější děj a trochu "jinej" horror,právě ješkoda,že příběh je okopírován už mnoha snímky,např. evropský Pach krve,nebo texaský masakr motorovou pilou,metro... čím si ale budu tento snímek pamatovat je závěrečných cca 15 minut,scény se sekyrou jsou vskutku drastické a když vnímate děj,tak se do toho vžijete a ještě povzbuzujete... :-) ()

fakáč

+ Velmi pěkná výprava, kamera, neotřelý námět. Perfektní stísňující atmosféra pouště, napětí dokreslující hudba, podařené lekačky a nepředpovídatelný děj. - Zcela zjištné citové vydírání (smrt matky od roční dcery, přepadení karavanu s ženami) ala Carpenterovo Přepadení 13.okrsku (tehdy smrt malého děvčátka) a otevřená mstivá odplata mladých členů rodiny ztotožněná v brutálních vraždách degenerovaných lidí. Surové zobrazení zabíjení "nadoraz" mi tady přišlo trapné (jestli šlo o černý humor, tak tady mi nesedl). První půlka filmu vám nedá klidu, druhá půlka ochabuje. A ten konec - na takové závěry, kdy je vám jasné, že to bude pokračovat, ale není jasné kdy a jak (za kolik let se pokračování objeví a jestli bude navazovat nebo bude o jiné skupince nešťastlivců) už začínám být citlivý. ()

huriccan

já už jsem si zvykl na všechno to nelogické chování hlavních hrdinů, dokonce jsem schopen uvěřit, že to k tomuhle žánru neodmyslitelně patří, takže nemám problém vytáhnout pět hvězdiček, protože vyvražďovačka je to napínavá a famózní ()

SpeedyL

Pro milovníky hororů plných krve, kterým nedělá problém oprostit mysl od reality, ideální film. Normální divák se musí smířit s faktem, že i když je jeden z hlavních hrdinů snad 1000x přetáhnut něčím železným přes hlavu, je stále naživu a s chutí dál „kosí“ své zmutované protivníky. Na druhou stranu díky skvělé hudbě a pochmurné poušti se divákovi nabízí do 3/4 neprůhledný film plný napětí. Závěrečná čtvrtina je lehce předvídatelná. Znělka klidové a pohodové písně v samém závěru filmu se hodí spíše k nějakému nevinnému filmu než k hororu tohoto kalibru. Podle mě 65%. Plus za atmosféru, hudbu a živou kameru. ()

jcall2bad

Krvák jedna báseň, významé + - není to teen vyvražďovačka. Efekty jsou brilantní, atmosféra hutná, mutantíci roztomilí a sledování vyražďování takové normální rodinky opravdu pohne s vaší psychikou. Bylo to napínavé, akční a neskutečně zábavné. Nelze nic jiného, než doporučit. ()

Phillippus

Alexandre to starému Wesovi pekne natrel. Remake, ktorý z nie príliš podareného originálu spravil skutočne nechutný a desivý príbeh. Aj keď úvodné titulky hodné pošahanca mi aspoň naznačili, čo je mladý Aja zač; tak vymakanú karavánovú scénu som nečakal. Mutanti boli krásne hnusní, ich škaredé držky zvýraznilo ich zverské správanie, boli ukázaní v pomerne nečakanom momente a to nie systémom najprv vlažná, potom studená, ale šokovo a zároveň im bolo umožnené naplno ukázať svoje "umenie". Exteriéry nekonečnej púšte a podľa mňa mimoriadne pasujúca hudba zase dávajú tomuto bijáku jedinečnosť. Nebál som sa v pravom slova zmysle, ale bol som správne znechutený a tešil som sa každému padlému mutantovi. ()

Ponocnej

no sranda bylo ze mi byly nesymaticti skoro vsichni hrdinove takze sem se pri jejich zabijeni celkem bavil tomu otci-fizlovi sem to pral od zacatku no jen me nastvalo ze to jeste neodnes ten brejloun za to jak tam nechal toho pejska ve stychu zbytecne kdyz mel sanci mutanta zabit mel prijit minimalne o ruku a nejen o dva prsty .... jinak pekne pekne hodne krve nejake znasilneni brutalita a sranda ()

Neel

Zezačátku to vypadalo na hodinu a třičtvrtě nudy. Po 15 minutách přišel zlom v podobě děsivého napadení karavanu. Po této akci snad nezůstane oko suché ani u nejotrlejšího diváka. Pak už je to jen zajímavá honba za vysvobozením. Hlavní je, že film měl hned od začátku náboj. Po dlouhé době jsem shlédla něco skutečně kinematograficky hodnotného. ()

epsyn5

Překvapivě ne až tak marný film, jak se na první pohled zdálo. Kvalitní výběr herců a rozumný střih a stopáž zachraňují všechny nedostatny a vyzdvihuji do nadprumerneho hororu.. ()

Africanus1

Velmi dobrý. Má to napětí, odsejpá to a k pacifistické agitce, které jsem se vzhledem k zdůvodnění mutace horníků obával, to taky naštěstí nesklouzlo. Poctivé 4* ()

Upir_Spike

Hned na začátku filmu, mě zaujalo, že se zde objevuje jeden z mých oblíbených herců Ted Levine, což mě mírně navnadilo, ale na druhou stranu jsem si říkal, za jak dlouho asi umře:o). Film jinak sám o sobě mám pár zajímavých herců, kteří mě potěšili i jako zrůdy, které jsou tu ale bohužel až moc nepřemožitelné. Scéna v karavanu byla fajn a to znásilnění bylo pořádně ujeté a tohle je přesně moment, který má v hororu být. Moment kdy se vám zvedá žaludek, ale stejně se na to musíte dívat:o). Jinak upřímně mě naštval konec a taky to, že tu mladou blondýnu za ten řev nikdo nezabil:oP. Škoda, že film neměl konec v duchu Domu 1000 mrtvol. Kéž by šlo dát 70%, ale takhle dám 4/5 a to z důvodu, že dobrých hororů, či aspoň koukatelných je jak šafránu. ()

Naranyan

Musím říct, že jsem se celkem bavil. V rámci aury solidní řezničiny jsem sice čekal maličko více krájeného masa, ale i tak se jedná o hororovou laskominu. Dobrá atmosféra, lekačky, gore záběry, čili v podstatě hlavní atributy splňuje. Musím uznat, jak někteří píší, scénář se mi zdá poněkud chudší, na druhou stranu ale celkem dobře posloužil záměru a v případě většiny hororů díry ve scénáři bývají i mnohem větší a hlubší, takže promakaný scénář už bývá jen třešnička na dortu který pak, pokud splňuje výše jmenované hlavní atributy hororu, znamená fantastickou pochutinu s puncem výjimečnosti. Ajovi docela věřím a už po Noci s nabroušenou břitvou se dostal do mého hledáčku, takže Alexíku, prosím, nepohnoj to :). ()

wrzec

Velice povedený remake, který předčí originál a slušným budováním napětí udrží diváka ve střehu minimálně delší polovinu filmu. ()

w.w.

Mňam, filmov z tohto súdka už vzniklo veľa, ale tento by som asi dal na prvé miesto. Nieje to len obyčajný krvák spoliehajúci sa na desivé scény plné krvi, ale minimálne do polovice filmu je to pekná dávka napätia. Obyčajná americká rodina uväznená uprostred púšte je atakovaná miestnymi zmutovanými kanibalmi. Osobne kladne hodnotím hlavne to, že ide o vekovo členitú rodinu a nie ako pri väčšine takýchto filmov - uvrieskaných teenegerov . Proste hororová parádička... ()

schindler

Jednoznačně nadprůměrný film v daném žánru. Pozvolný začátek se postupně změní v totální brutální masakr, který ukojí všechny fanoušky krvavých orgií. Jsem rád, že za hlavní hrdiny konečně někdo vyměnil sexuchtivé puberťáky a místo nich dosadil třígenerační rodinku u které budeme pouze těžce tipovat, kdo zůstane na konci filmu naživu. Prostředí sluncem zalitých skalnatých hor skvělé, masky mutantů taky na výbornou. Po Noci z nabrošenou břitvou potvrdil Alexandre Aja své kvality a proto bude u mě každý jeho další film toužebně očekáván. ()

Jděte s těmi remaky do háje!

Jděte s těmi remaky do háje!

08.04.2007

Festival otrlého diváka III.

Festival otrlého diváka III.

09.03.2007

Co jde do kin tento týden?

Co jde do kin tento týden?

11.05.2006

Kinopremiéry v květnu

Kinopremiéry v květnu

01.05.2006

Konečně je tu květen, filmovými fanoušky velice očekávaný měsíc. Do kin dorazí filmy, které bychom si rozhodně neměli nechat ujít. V první řadě se jedná o trojici velice silných blockubsterů. První z… (více)