Texaský masakr motorovou pilou: Počátek

• USA The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning (více)

Stanťe se svědky zrození zla, uvidíte jak se Thomas Hewitt stal nechvalně proslulým masovým vrahem, známým jako Kožená tvář. Dítě narozené za hrůzných okolností, pohozené v popelnici najde a adoptuje pomatená rodina Hewittů. Pod vlivem jejich morbidní výchovy Thomas rozvíjí svou zálibu v motorových pilách a mučení. Naneštěstí pro čtyři teenagery, které zatkne falešný šerif a přivleče do sadistického domu hrůzy rodiny Hewittů. Právě tam budou muset všichni bojovat o život s Koženou tváří. (oficiální text distributora)

Hennesy

O niečo slabšie ako prvý diel (teda remake), ale stále som sa celkom bavil. Aj keď v tomto prípade je celý dej predvídateľný a scenáristicky slabší...vlastne iba obmieňa už 100x videné - parta mladých ľudí je konfrontovaná so šialenou rodinou Hewittovcov, predovšetkým teda s "roztomilým" synáčikom Thomasom a postupne sú jeden po druhom brutálne likvidovaní. Pár vecí ma však zaujalo...napr. Leatherfaceova minulosť, a to ako sa dostal k svojej záľube:). Ešťe štastie, že tam hrá moja obľúbená Jordana Brewster, na ktorú je radosť pozerať za každých okolností:) ()

Tereza666

Já jsem nadšená! Ještě lepší jak první díl z roku 2003. Nechyběla skvělá akce, dobrá kamera, krvavé scény a navíc skvělá režie...jen mě mrzí, že mohu dát pouze 5* :-) ()

Mishqo

Tieto texaské masakre ma ubíjajú. Paradoxne najlepší bol ten čo stál pár šupiek a nepotreboval žiadne vychytené herecké mená. Čo už. Hviezda aspoň za nemaznanie sa s brutálnymi scénami. ()

lykan9

Nápad zaměřit se na období, kdy vše začalo, je velmi zajímavý. Liebesman a Turner však udělali jednu chybu. Zahrnuli do děje velice moc odkazů na původní verzi (např. večeře) a tím ve mě evokovali porovnávání. Samozřejmě v tomto směru pohořeli. I když je původní film z roku 1974, tak i po tak dlouhé době scéna večeře u Hewittových v člověku vyvolává úzkost a beznaděj. V Počátku se toto tvůrcům však nedaří a prakticky se jedná jen o slušně odvedenou akční podívanou. Na druhou stranu, je velmi zajímavé, jak tvůrci vysvětlují věci, které jsou viděné v předchozím díle, jako jak přišel šerif k uniformě nebo o zuby nebo jak starý Hewitt přišel o nohy. Díky těmto věcem je film stále nadprůměrný a zábavný a stojí za shlédnutí. ()

Sany33

Zo začiatku snímka pôsobí dojmom, že mala scenár. V hre sú akýsi motocyklisti, dokonca sa objaví oficiálny šerif a scéna, v ktorej jeho oficialita končí a prichádza R. Lee Ermey z OLOVENEJ VESTY. Práve Ermey je dobrým dôvodom, pre ktorý si POČIATOK pozrieť. Len čo sa objaví, psychopatia len tak odkvapkáva a ako minule, i teraz je stokrát zaujímavejší než dajaký Leatherface, ktorý raz za čas znudene nakopne motorovku a začne píliť ruky, nohy, hlavy a ohlodávať rebrá dievča, ktoré už nie sú panny a tak nemajú šancu. Od určitej chvíle sa ale zo snímky stáva rutinný stereotyp . niekto kamsi uteká, niekto ho naháňa a všetci dosť hlasno kričia). Koniec sa dá tiež predpovedať nakoľko ide o prequel a teda nás vo finále nemá moc čo prekvapiť 58% ()

masw

Upřímně moc mě film ze začátku nebavil, dokonce jsem ho po 50 minutách vypl, ale v druhé půlce se to rozjelo a až se mi to zdálo celkem i dobrý, tak to skončilo. Ale našlo se tam pár scén, kvůli kterým bych ho chtěl archivovat. ()

Kosmik 1

Nic nového oproti prvnímu dílu z roku 2003. Stejné klišé, sice trošku více obětí na porážku, ale pořád zabaleno ve stejném obalu. Morbidnosti je tu dost, ale tohle už přeci nikoho nevyleká a vyžívat se v tom může už jen stejně potrhlý maniak jako je sám tvůrce. Jednoduché, obyčejné, trapné a nudné. 45% ()

V-Ray

Film sázející na kvalitní barvu krve. Brutální uchýlárna, která je oproti předchozímu dílu možná propracovanějsší po stránce akce a napětí ale to na horor nestačí.. Brutalita a prohnilost je však zobrazena dost věrohodně.. ()

Soweek

Chtělo by to dvojí komentář. Usadit se, pustit tento doopravdy velmi krvavý masakr(divim se že se naše stará známá pila neotupila o tu masu kostí) a prostě jen tak čumět a nepřemýšlet.Zvlášt pokud jste viděli jedničku(vlastně dvojku), je vám jasné že všechny zlé charaktery musí přežít, takže vlastně čekáte na to, jak strejda přišel o nohy a jaktože se tatík stal šerifem. To je jedna možnost jak tenhle film vnímat. Ta druhá je začít se v tom trochu rejpat-příběh žádný,inteligence postav nulová, dialogy...proslovy..nevzpomínám si na nic jiného než: "Neboj, všechno bude dobrý." či "Aaaah!!! Neeeee!!" občas proložené nějakým tím sprostým slovem. Na tenhle film musíte mít rozhodně náladu. ()

ferero odpad!

Tohle je asi nejhorší horor co jsem kdy viděl. Naprosto nudný, absolutně žádné napínavé místo, scéna kde bych se polekal se taky nenašla a naprostá debilita hlavních hrdinů už mě naprosto odrovnala. Tohle "dílo" je jenom o řezání lidí. S*ačka !!! 2% ()

Anticque

Že to lidi pořád baví točit a stále tak více kazit jméno tak dobrému filmu. Remake z roku 2003 mě moc nebral a ani Počátek mě moc nevzal. Film měl vysvětlovat úplný začátek, ale přišlo mi to o ničem, pač film je nudný, občas se tam objeví trochu krve, nějaký ty nohy a ruce, ale jinak by člověk snad až brečel a myslím že zažívá u sledování větší muka než si herci představují ve filmu. Myslím že by to už stačilo a doufám že nechají Texaský masakr odpočívat v pokoji..u mě to má 35%..tedy 2 hvězdy a viděl jsem to jednou a taky naposled...děkuji za pozornost.. ()

sedm.1

U Texasu:Počátku mi vadili dvě věci.1)naprostá impotence vlastních nápadů,vše už tu bylo skutečně několikrát,možná že né líp,ale bylo.Klišé se kupí na klišé,tahle scéna už byla tam,tahle zase tam a jiná zase jinde,a navíc si uvědomíte,že už jste je vlastně vyděli právě v předchozích "motorových pilách".2)konečně přišla doba,kdy se tvůrci už tolik nebojí nějakého ratingu a dokázali i ve filmech určených pro velké plátno pořádně přitvrdit(viz A.Aja).Toho se ovšem tvůrci Počátku zřejmě zalekli a tak nám servírují sice rádobykrvavé,ale né zábavně brutální jatka.Vše jen pěkně v náznacích,přece nebudeme nášemu divákovi obracet žaludek vzhůru nohama.Nesmysl!!!Proto chceme tyto filmy,aby jsme byli znechucení a tak se mohli velmi dobře bavit :).Druhý problém bych tak nazval vyměklostí.Každopádně nejnovější TCHM je poměrně krátký,děje se tam toho poměrně dost,má to i spád,sympatické herce,zapamatováníhodným horrorem se nicméně asi nestane. ()

The Viper

Rychlé tempo, nic co tu nebylo už předtím a podle mě to ani nějak moc nezaostává nad masakrem z roku 2003. Pro mě pořád lepší než původní masakr. Spokojenost. ()

Forsberg11

Fantastický prequel, ktorý je podľa mňa ešte o chlp lepší ako prvá časť. Leatherface je agresívnejší, nasratejší a "kreativnejší". Je tu viac vrážd a viac gore, do toho výborne namixované lokácie aké ja v hororoch totálne zbožňujem. Prítažlivo odpudivé prostredie niekde uprostred Texasu, stará farma a psychopatická rodinka. Výborné a plnokrvné hixploitation, ktoré hanbu sérii rozhodne neurobilo. Práve naopak. The Beginnig je jeden z najlepších hororov po roku 2000! 85 %!! ()

Arkanoid

Film sa snaží úvodnými titulkami diváka napínať, vydesiť a nalákať ho na ďalší dej, no vyzerajú skôr ako produkt masovej výroby z jatiek úzko spetých s hrdinami tejto série. Nemá epické scény, len sa snaží pôsobiť cool. Vytvára tak dojem zbytočnosti prítomný už remake z roku 2003. Atmosféra sa nijak nelíši od priemerného zručne natočeného videoklipu. Šerifova psychologická hra zaberá znova a je na zamyslenie, či môže byť niekto tak prefíkaný manipulátor a v krízových situáciách si kryť chrbát alebo je to len scenáristický výmysel. Postavy z remaku neboli vykreslené tak atraktívne, aby sa k nim divák potreboval vracať v prequeli. Ten z remaku skopíroval všetko a nedodal nič vlastné. Občas sa tá akcia aspoň dala pozerať, aj keď to nie je nič svetoborné, čo by sa dalo odporúčať. ()

Han22

Jednička se mi opravdu nelíbila, k původnímu filmu tu mám taky komentář, ale tohle pokračování moderního remaku má kupodivu něco do sebe. Postavy jsou tradičně debilní, ale tentokrát se film nesere s nějakými představovačkami ani rádobyefektními hnus scénami, ale jde nekomprosmisně na věc, což značí docela slušnou řezničinu. Na průměrný horor to docela stačí. ()

NICOX

Dozvíte se takový věci jako: jak se Leatherface narodil, jak se dostal do rodiny "magorů", jak se stal "šerif" šerifem, jak dědek přišel o nohy, jak LF přišel k masce... atd. Jinak samotnej příběh je v podstatě to samy co předchozí díl. S tím rozdílem, že Počátek je mnohem brutálnější, krvavější, nechutnější... ale už nemá tu super atmosféru. Škoda, škoda!! 65 % ()

Tjaden

Žádné zklamání se nekonalo. Počátek postrádá napětí a děsivou atmosféru TCM z roku 2003, zato je několikanásobně brutálnější a nechutnější. Leatherface už není tak tajemný jak v prvním díle, na scéně se objevuje příliš často a místo částí lidských obličejů na sobě má zpočátku pouze jakousi roušku. Film táhne na svých bedrech R. Lee Ermey, jehož šerif dostává nejvíce prostoru, a tak se mohl vyřádit téměř jako v Olověné vestě. Z názvu jsem očekával, že se dozvíme o Hewittovi trochu více, hlavně co se dětství týče. Tvůrci alespoň objasnili jak přišel ke své první masce, jak se šerif dostal ke své milované uniformě nebo proč strýček Monty přišel o nohy (mimochodem při téhle scéně zazní nejlepší hláška celého filmu). ()

Titáni soupeří dál

19.11.2008

Nešťastný Pátek třináctého

Nešťastný Pátek třináctého

22.09.2007

A jaký jiný by měl být, že? Jenomže to velké P tam samozřejmě není náhodou. Dávno jsme tu neměli nic hororového, tak proč si nevpálit nějakou zlou zprávu? ;-) Fanoušci žánru jsou na zlé zvěsti zvyklí… (více)