Nastala chyba při přehrávání videa.
 • EvilPhoEniX
  ****

  Solidní koherentní Gangsterka. Sice na první pohled možná né příliš atraktivní kvůli dlouhé stopáži, ale trojice Ridley, Denzel a Russel šlape jak hodinky o zábavu bylo postaráno. Skvělý příběh, ostré hlášky, vraždění, brutalita, zajímavé vyústění. Jsem velmi spokojen 80%(12.6.2015)

 • Gemini
  ****

  Další z žánrových cvičení Ridleyho Scotta, tentokrát na téma gangsterka bez jakéhokoliv zdání respektu či možných sympatií k titulní postavě. Denzel Washington se velmi působivě převtělil do jednoho z největších kriminálníků sedmdesátých let (včetně harlemského gengsta nigga přízvuku, který se každý naučil nenávidět při GTA: San Andreas), a Russel Crowe si zase střihl zajímavou postavu epes rádes poctivého policajta (později prokurátora a později advokáta, ehm), který je ale táta na baterky a neskutečný kurevník k tomu. Scénář Stevena Zailliana v kombinaci s uvedenými výkony a Scottovým vedením vytváří zatraceně třaskavou směs, která dýchá zobrazovanou dobou a reálným životem hlavních postav - a rozhodně to není proto, že by to bylo točené na motivy skutečných událostí. Scott se nepokouší hlavního antihrdinu nějak glorifikovat, jen ho ukazuje z jeho vlastního pohledu - jako spořádaného občana platícího daně a především milujícího svoji rozvětvenou rodinu; jako někoho, kdo si absolutně neuvědomuje, co jeho super byznys s kvalitním heroinem dělá s obyvateli té "jeho" čtvrti, kterou chtěl tolik chránit před ostatními šmejdy. Americký Gangster je prostě precizně natočený a svým způsobem svébytný příspěvek k žánru. Stopáž je sice možná trochu dlouhá, ale skutečně je na co se celou tu dobu dívat - a vlastně i co poslouchat, protože hudba je tu taky vynikající. 80%(30.3.2013)

 • Galadriel
  *****

  Ridley Scott se pustil opět do pro něj nového žánru. Pořádný mafiánský film už tady nebyl hodně dlouho (a ještě déle), ale pokud by každá prodleva měla znamenat vznik takového filmu, jakým je "Americký gangster", tak bych si klidně zase nějakých 15 let počkala. Protože tohle je nářez, který za takové čekání stojí.(17.11.2007)

 • Shit
  *****

  Novodobější gangsterka v podání Ridleyho Scotta, sice mě to tak nedostalo jako ostatní, ale stejně se jedná o jednu z úplně nejlepších gangsterek za posledních 10 - 15 let. Denzel Washington s Russellem Crowem jsou opět bezchybní a příběh zajímavej a hlavně v některých pasážích netypicky natočenej (konečně se taky někde neřežou jenom dva gangy mezi sebou) a je správně namíchaná dávka drsnácých scén, který jsou použitý jen tam kam prostě patří a nikde jinde a nejsou prakticky žádný laciný scény jen aby to bylo za každou cenu cool nebo drsný a proto to je tak dobrý. Možná je to přece jenom trošku dlouhý, ale jednim dechem musim dodat, že to filmu fakt vůbec neubírá, protože to je prostě skvěle natočený.(10.11.2007)

 • Bart
  ****

  Jen stavme pomníky mafiánům a drogovým bosům a ukažme, že jsou to vlastně jen obyčejní lidé, kteří se chtějí mít dobře, že to dělají proto, aby se měla dobře jejich nade vše milovaná rodina, aby feťáci dostávali kvalitní materiál za výhodné ceny. Budiž jim země lehká. Těch pár mrtvých - čert je vem. Ovšem z filmařského hlediska precizní práce.(22.1.2009)

 • - Není pravdou, že si skutečný Frank Lucas odseděl 15 let. Od roku 1975 strávil 5 let ve vězení a následně byl propuštěn. Z důvodu opětovného pokusu o obchod s drogami byl znovu uvězněn v roce 1984. Od roku 1991 se pohybuje na svobodě. (Candice)

 • - Největší vlna drogových problémů se do Ameriky dostala právě z Vietnamu. Rakve, v nichž se pašovaly drogy měly dvojité dno. Frank takto používal 32 rakví. (Rodriguez)

 • - Manny Siverio získal cenu World Stund za nejlepší kaskadérský „ohnivý“ výkon. V plamenech vydržel 20 vteřin ve scéně, kdy Frank Lucas (Denzel Washington) upustí zapálený zapalovač. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace