Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Shit
  *****

  Novodobější gangsterka v podání Ridleyho Scotta, sice mě to tak nedostalo jako ostatní, ale stejně se jedná o jednu z úplně nejlepších gangsterek za posledních 10 - 15 let. Denzel Washington s Russellem Crowem jsou opět bezchybní a příběh zajímavej a hlavně v některých pasážích netypicky natočenej (konečně se taky někde neřežou jenom dva gangy mezi sebou) a je správně namíchaná dávka drsnácých scén, který jsou použitý jen tam kam prostě patří a nikde jinde a nejsou prakticky žádný laciný scény jen aby to bylo za každou cenu cool nebo drsný a proto to je tak dobrý. Možná je to přece jenom trošku dlouhý, ale jednim dechem musim dodat, že to filmu fakt vůbec neubírá, protože to je prostě skvěle natočený.(10.11.2007)

 • Radek99
  *****

  Tahle zhusta prošlapávaná cesta je v americké kinematografii skutečně hodně dlouhá a Ridley Scott jí prošel obdivuhodně suverénně. Gangsterská volně biografická sága, rozsáhlé filmové vyprávění a vzestupu a pádu černošského drogového bosse a jeho rodiny. Demmeův Kokain zkřížený se Scorseseho Mafiány... Mravně relativní alter ego amerického snu. Obdivuhodně vyrovnaný a řemeslně dokonalý film! Podobné filmy: Mafiáni / Gangsteři, Kokain, Zjizvená tvář(31.5.2009)

 • Lima
  *****

  Mám pocit, že Ridley snad musí brát nějaké steroidy, nebo je to mimozemšťan. Ve svém věku vydržet takové pracovní tempo a nasazení (v následujících 2 letech 7 filmů(!!), režijně, či produkčně) bez toho, abych snížil svojí kvalitativní laťku, teda Mistře, klobouk dolů!! A netřeba plýtvat superlativy a opakovat zde již napsané, pouze zmínka k Joshu Brolinovi - jeho zkorumpovanej polda s dozadu ulíznutými vlasy, huhlavým basem a vychcaností v očích je přesně tou personou, tím výrazem vtisknutým do paměti, co se vám hned vybaví, až si za dalších 20 letech třeba vzpomenete na tento mafiánský epos. Jeho několikaminutová přítomnost na plátně málem zastíňuje oba dva hlavní představitele, jeho vydírání Franka Lucase - "...Cause you don't fuckin know me! Do you see that right there? Special Investigations Unit. Special. Get it?" - mě ve své neomalenosti a suveréním podání až rozesmálo. Prostě neodolatelnej hajzl par excellence. Jestliže Judi Dench za svůj čtyřminutový štěk v ´Zamilovaném Shakespearovi´ dostala Oscara, tak Joshovi bych dal rovnou dva :o)(3.1.2008)

 • Bart
  ****

  Jen stavme pomníky mafiánům a drogovým bosům a ukažme, že jsou to vlastně jen obyčejní lidé, kteří se chtějí mít dobře, že to dělají proto, aby se měla dobře jejich nade vše milovaná rodina, aby feťáci dostávali kvalitní materiál za výhodné ceny. Budiž jim země lehká. Těch pár mrtvých - čert je vem. Ovšem z filmařského hlediska precizní práce.(22.1.2009)

 • Rob Roy
  ****

  Jsem v lehkém údivu nad ovacemi, které se na Amerického gangstera snáší. Nenašel jsem tu jedinou kulervoucí scénu, ne že bych si myslel, že v žánru gangsterky je potřeba přijít s něčím novým, ale je potřeba to natočit neotřele, tak aby vás to znovu přiklínovalo do sedaček. Denzel Washington moc dobrý, hudba taky. Kvalitní přírůstek k žánru, nic víc, nic míň.(5.1.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace