Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Marius
  ****

  Ridleymu na staré kolená nestačí, že si už natočil asi všetky žánre, on potrebuje aj gangsterku. Veď u Scorseseho to na Akadémiu zabralo, tak prečo by nemalo aj v jeho prípade. American Gangster je z môjho pohľadu ďalší z našich milých CSFD überhypov so zotrvačníkovým efektom . Totiž stavať ho po bok klenotov žánru ako Goodfellas či Casino je veľmi nadsadené. V prvom rade Ridley nikdy nebude zručným rozprávačom a jeho režisérske kvality vždy prebijú obsahovú zložku filmu, pokiaľ konečne nedostane do rúk nejaký kvalitný scenár. AG ho má smiešne jednoduchý a Scott hrá na príliš dlhú trať, aby to bol schopný svojou remeselnou réžiou zakryť. Mafiánske násilie vo filme nefunguje, nech si Denzel prestreľuje hlavy hoci v Senáte, na sugestívnosť a surovosť scén násilia v Scorseseho opusoch (či v nedávnom Zodiacovi) jednoducho nemá. Čo ale treba pochváliť sú herci – Denzel fajn, ale mne imponoval skôr Crowe svojím nesupermanským a netvrďáckym policajtom.Pri celkovom zhodnotení vyzdvihnem réžiu a hercov, inak mi ostáva len sa pousmiať nad tým povykom čo okolo filmu je. Nebyť dialógu v cele idem aj nižšie. 8/10 P.S. V kine som napočítal 19 scén kde je vidno - a veľmi zreteľne – mikrofón zvukára, raz aj rameno. Možno len zlý premietač, ale aj tak divné ...(4.1.2008)

 • Malarkey
  ****

  Bezesporu na rovinu a bez nutkání řeknu, že tohle je film, který má hodnocení vysoký jak kráva, když to s prominutím řeknu takhle, vysoko s hodnocením také je, že zasahuje až do top dvouset na tomto serveru, a že ho doma mám už nějakou dobu a čekal jsem na tu chvilku až se na něj podívám, a že jsem to párkrát zkusit chtěl, ale vždycky mě cosi odradilo, každopádně jsem se nakonec odhodlal a film si pustil. Denzel Washington v tom lítal, bezesporu a bezproblémů jak fotbalista za míčem, a nechalo se na to dobře koukat, jenže uběhla hodina a já si tak nějak všim, že se v příběhu nic zásadního nezměnilo, no a uběhla druhá a já na tom byl furt stejně a tak mě to trošku přestalo bavit a hlavně začalo štvát tím, jak je to všecko až moc zbytečně dlouhé, no a ono to najednou skončilo, takže trápení skončilo také a já si uvědomil, že tomuhle filmu plný počet dát prostě nemůžu. Já si ani pomoct nemůžu, ale tenhle film na pět prostě není. Přišlo mi to utahaný, i když pěkně natočený, ale tak trochu zbytečně roztočený na tak dlouhou dobu, protože se vesměs v tom filmu nic nestalo, a bylo mi od začátku jasný jak to dopadne. Koukalo se na to hezky, ubíhalo to, kupodivu, ale fakt jsem se u toho chvílema nudil a i když mě to mrzelo, tak jsem s tím nic nadělat nemohl.(19.12.2008)

 • Isherwood
  *****

  Zatímco většina věhlasných režisérů v tomto věku točí už jenom pouze pro vlastní zábavu, přichází Ridley Scott s tak neskutečně uvědomělým a řemeslně geniálním dílem, až zůstává rozum stát. Dvouapůlhodinová esence spalující filmařiny, která strhne unikátním odérem doby, perfektně napsanými a skvěle odehranými party a v neposlední řadě též naturalistickým násilím, bez kterého se správný gangster neobejde. Scott extrahuje to nejpodstatnější ze Scorseseho, De Palmy či Manna, ale přitom zůstává neskutečně svůj, tzn. sebejistý tvůrce s unikátním autorským obtiskem, který se divákovi navždy nesmazatelně zaryje do hlavy. Tady nemá smysl šetřit superlativy. Věřte, že Oscary za střih, kameru a režii jsou rozdány už teď! Edit: Absence (byť!) nominace v těchto kategoriích je největším zločinem Americké filmové akademie od začátku nového století! Strčte si ty Oscary do prdele!(3.11.2007)

 • Enšpígl
  *****

  Sledování tohoto filmu byl pro mě stejný krásný a vzrušující zážitek, jako kdyby mě to dělaly najednou všechny ty kozatý kočky z pobřežní hlídky Hasselhoffovy holčíčí partičky.(5.1.2008)

 • golfista
  *****

  Když jsem minulý týden psal komentář k "3:10 to Yuma" a opěvoval jsem návrat skvělých westernů, netušil jsem, že tak rychle přijde něco ještě lepšího... návrat starého dobrého gangsterského - mafiánského filmu.... Kdo se do tohohle žánru pustí, musí zákonitě počítat se srovnáváním. S mistrovskou trilogií Kmotrů, Tenkrát v Americe, Mafiány a dalšími skvělými (většinou už dost starými) filmy... Ridley Scott se odvážil a my můžeme být jenom rádi. Tenhle film totiž nebudete srovnávat o kolik je horší než uvedené legendy. Americký gangster se totiž postavil rázně vedle nich a v mnohém je i překonal. A i když mám Denzela a zvláště Russella moc rád, tady je v hlavní roli jednoznačně Ridley a já mu přeju minimálně nominaci na zlatou sošku. ... Skvělý film !(5.11.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace