rozpočet : $100 million otvárací víkend : $43,565,115 tržby celosvetovo : $265,490,759(11.5.2008)

Sledování tohoto filmu byl pro mě stejný krásný a vzrušující zážitek, jako kdyby mě to dělaly najednou všechny ty kozatý kočky z pobřežní hlídky Hasselhoffovy holčíčí partičky.(5.1.2008)

Frank Lucas (70s) - biggest heroin kingpin... Frank Lucas (since 90s) - retired drug dealer... Strhující podívaná, kterou je nesmírně zajímavé sledovat z pohledu vývoje postav, zejména té hlavní, která jako by se poučila z přešlapů svých filmových předchůdců (nabízí se srovnání se Scarface nebo Heat) a její pád není tak úplně smrtelný. P.S.: Film mi opět potvrdil, že sedmdesátá léta měla naprosto jedinečný styl a atmosféru, naproti tomu léta devadesátá neměla styl žádný.(3.4.2011)

Všichni víme, že americký gangster je jen jeden. Miluje americký sen. A pomstu.(3.6.2008)

Není to Scorseseho odysea na mafiánský život, není zde proklatě líbivý vzestup a strmý pád, ale spíše jemně prokreslený souboj dvou mužů na opačné straně zákona. Dlouho o sobě nevědí, film přeskakuje z jedné linie do druhé, věnuje se detailům, kultuře, americké společnosti na přelomu 60. a 70. let... Výsledkem je celistvý obraz komplexní gangsterky, která ani nepotřebuje akční scény k tomu, aby působila intenzivně. 9/10(4.3.2008)

• - Film měl už v roce 2004 točit Antoine Fuqua, ale Universal Pictures natáčení zrušili měsíc před jeho začátkem z obav z překročení rozpočtu. I v této verzi měl hrát Denzel Washington hlavní roli, detektiva měl hrát Benicio Del Toro. Zajívamé je, že oba měli ve smlouvě, že dostanou zaplaceno, ať se natáčet začne nebo ne. Takže Washington si přišel na 20 milionů a Del Toro na 5 za film, který nenatočili. Když začalo natáčet o několik let později a Denzel Washington byl znovu obsazen, žádný plat předem nedostal. (don corleone)

• - Richie se poté co Franka propustili z vězení, stal kmotrem jeho syna. Z obou mužů - zločince a jeho pronásledovatele - se stali přátele. (Rodriguez)

• - Ve scéně, kdy Frank Lucas (Denzel Washington) odchází od baru telefonovat, je v pozadí vidět projíždějící auto, které nezapadá do doby, do které je film situován. (Pepy)