Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Radek99
  *****

  Tahle zhusta prošlapávaná cesta je v americké kinematografii skutečně hodně dlouhá a Ridley Scott jí prošel obdivuhodně suverénně. Gangsterská volně biografická sága, rozsáhlé filmové vyprávění a vzestupu a pádu černošského drogového bosse a jeho rodiny. Demmeův Kokain zkřížený se Scorseseho Mafiány... Mravně relativní alter ego amerického snu. Obdivuhodně vyrovnaný a řemeslně dokonalý film! Podobné filmy: Mafiáni / Gangsteři, Kokain, Zjizvená tvář(31.5.2009)

 • H34D
  *****

  Není to Scorseseho odysea na mafiánský život, není zde proklatě líbivý vzestup a strmý pád, ale spíše jemně prokreslený souboj dvou mužů na opačné straně zákona. Dlouho o sobě nevědí, film přeskakuje z jedné linie do druhé, věnuje se detailům, kultuře, americké společnosti na přelomu 60. a 70. let... Výsledkem je celistvý obraz komplexní gangsterky, která ani nepotřebuje akční scény k tomu, aby působila intenzivně. 9/10(4.3.2008)

 • Lynn
  ****

  Téměř ihned po sobě jsem zhlédla dva filmy popisující svět mafie - Americký gangster a Východní přísliby. Každý ten film je úplně jiný, takže srovnání je dost těžké. Ale i když se mi nejnovější filmeček Ridleyho Scotta moc líbil, hlubší dopad ve mně zanechaly Cronenbergovy Východní přísliby. Ačkoli je totiž Americký gangster ve všech ohledech mistrovské dílo starého pardála, nečiší z něho taková autenticita jako z Východních příslibů - Gangster je až moc dokonalý, až moc čistý, je filmový. Naproti tomu Přísliby vás protáhnou tou nejhorší stokou mafie. Takže díky Ridley za Tvých 157 úžasných minut v kině, ale natočil si i o chloupeček lepší fláky ;o)(24.2.2008)

 • Djkoma
  *****

  Jak popsat nepopsatelné? Americký gangster je filmem, který tu chyběl. Excelentní podívaná bez jediné chyby. Ridley Scott přivádí k životu příběh dvou mužů, dvou protikladů, které se prostě musí přitahovat. Denzel Washington jako drsný drogový král, který chce čistý Harlem a proti němu jeho nemesis, Russell Crowe, pravděpodobně poslední čestný policista v New Yorku. Vedlejší postavy jsou skvěle vybrané a potěší, ale na ústřední dvojici prostě nikdo nemá. Ridley na plné čáře kvalitou předbíhá Departed i Zodiaca (další vizuální retro) a tvoří pravděpodobně své největší dílo. Celá hvězdná trojce Scott-Washington-Crowe předvádí životní výkony a hodně nahlas si říkají o své Oscary. Budu se moc divit pokud je nedostanou (a taky budu pěkně naštvaný), protože zatím nikdo z nich nemá vážnější konkurenci. Vloni vyhrál Departed a pokud se z ničeho nic nezměnil vkus akademie, tak by o několika Oscarech mělo být rozhodnuto. Film nemá slabý okamžik. Dvě linie, drogového krále a policisty, se v závěru dokonale protnou. Divák sleduje s údivem film, který všechny důležité složky jako je režie, scénář, herce a hudbu spojuje dohromady do celku, který se zapisuje do historie. Čekání na podobný film bylo dlouhé, ale stálo za to. Za všechno může kožich. Neskutečné!(15.11.2007)

 • Shushika
  ****

  Ridley Scott na stará kolena čím dál víc překvapuje. Jeho souputníci už se dávno vyhřívají na Riviéře a on točí filmy, které mají švih tvůrců o dvě generace mladších (nebo jeho bratra Tonyho:). Gangster je opravdu skvělý film: spletitý, atmosférický, autentický, se spoustou vynikajících hereckých výkonů (Josh Brolin rulez). Říká si o ceny - a určitě by je měl dostávat, ať už jde o malé festivaly nebo Oscary. Příběh Stevena Zailliana jako takový však neklouže úplně hladce. Kdyby si postavy šly vědomě po krku a Zaillian jejich osudy skřížil nejpozději za polovinou (a ne v posledních deseti minutách) mohlo z toho být mnohem větší drama. Reálný průběh událostí mě v podstatě nezajímá a Hollywood s "pravdivými příběhy" vždycky nakládal dost volně. Tak na co si to tu hrajeme? (85%)(14.12.2007)

 • - Skutečný Frank Lucas je jedním z nejvíce fascinujících zločinců americké historie. Producent Brian Grazer na otázku, proč se rozhodl koupit práva zrovna pro jeho životní příběh, řekl toto: "Ten kluk přišel bez peněz odnikud a kombinací chytrosti a drzosti se neskutečně vypracoval, byť na nesprávné straně zákona." (Camp_nou)

 • - Frank Lucas patří od roku 1977 do programu ochrany svědků. Část jeho rodiny se přidala později. Důvod je jasný - Frank udal více než 100 lidí zapletených do obchodu s drogami. (Candice)

 • - Scénárista Terry George byl povolán, aby přepsal scénář a snížil náklady. George ho psal na tělo Donu Cheadle v hlavní roli, byl pak překvapený, že nebyl do filmu obsazen. (don corleone)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace