Velkej biják

• Česko Děsnej trhák (více)

Příběh nové komedie Velkej biják pojednává o čtyřech ne až tak úplně malých sirotcích – první z nich vychovává kurátor v Louvru (kde slídí také vraždící albín), druhému se podařilo utéct z mexických wrestlingových zápasů, třetí právě jen tak tak přežila útok hadů v letadle a čtvrtý je docela “normální” příslušník “X-mutantí” komunity. Smůlou pronásledované kvarteto navštíví továrnu na čokoládu, kde narazí na kouzelnou skříň, která je přenese do světa jménem Gnarnie. Zde se setkají s trochu pošahaným kapitánem pirátské lodi a několika studenty čarodějnictví a nakonec spojí síly s moudrým, ale nadrženým lvem, aby společně porazili zlou Bílou čarodějnici... Velkej biják je nejnovějším počinem nových králů filmové parodie – Jasona Friedberga a Aarona Seltzera – kteří si tentokrát vzali na mušku ten největší žánr ze všech: hollywoodské velkorozpočtové a speciálními efekty přecpané blockbustery. Poté, co si úspěšně vystřelili z hororů a romantických komedií coby dva z šesti scénáristů filmu Scary Movie: Děsnej biják a scénáristé a režiséři filmu Děsnej doják, se nyní zaměřili na žánr, který dosud zůstal nepovšimnut – letní a podzimní pilíře hollywoodské produkce – a znovu dokázali, že jsou hrdí na to být “jako první druhými”. (oficiální text distributora)

brasek odpad!

Po vzhliadnutí filmu sa pripájam k iniciatíve "Popravte Jasona Friedberga a Aarona Seltzera na elektrickom kresle!". ()

ondrach

Měl jsem chuť dát za pár nelogičností a docela nudu 2 hvězdy. Film ale od jedné chvíle začal být opravdu vtipný a já si říkal, co by tam mohlo být lepší, aby to mělo alespoň 2,5 za snahu. Takže polovina hodnocení (2,5 se zaokrouhlí na 3). ()

sinclair84 odpad!

Bezmozková parodie asi na 125 347 filmů. Návod jak natočit parodii tak, aby nebyla vtipná. Příšerná ostuda. Režiséra i herce bych nechal popravit. A možná bych je před tim i mučil. Co můžete čekat od lidí co dělaly Tupíry. Ať už je proboha někdo odstraní. ()

Angelo987

Dobra parodia, na dobre filmy, len ich vsetky musite vidiet pred tymto filmom, inac tomu nebudete chapat a nemusi sa vam to pacit. Myslim si, ze je to dost vtipna komedia. ()

LCH

Celkem povedená parodie na několik filmů. Já jsme se celkem bavil a byly pasáže kdy jsem se i dost smál. Nelze toto dílo brát nějak moc vážně, ale jako takový odpočinkový shlédnutí, když se mi nechce moc přemýšlet a jen koukat...proč ne? Dávám (50%) Takže to tak tak vyšlo na 3 hvězdy. ()

Scaevola

O humoru nemůže být řeč, ale tvůrci si zaslouží jednu hvězdu za šroubované a místy vynalézavé spojování různých fikčních světů. Jinak však trapnost nad trapnost. ()

kelet odpad!

Tak, ako sa to deje už viac rokov, že čím väčšia snaha o dobrú paródiu, tým väčšia kravina. Neviem či autori, ktorí vedeli spraviť dobrú paródiu vymreli, ale je to zlé. Pritom nápadov a možností odkiaľ čerpať je toľko, že by sa každý týždeň mohlo niečo parodovať. Teraz je to však len snaha o čo najviac sparodovaných vecí v jednom filme a byť čo najodpornejší. Absencia zábavných situácií z takýchto filmov robí obyčajné braky. Hodnotenie: 0% ()

Desmi

Parodie vždy balancuje na hraně absolutní trapnosti a relativní vtipnosti. Tahle je spíš trapná a odporná než jakkoliv vtipná. Bohužel. Na paškál si bere docela známé filmy, určitě by z nich šlo vytěžit víc než tyhle fekálie. ()

Izmo123 odpad!

Takhle to dopadá když dáte něco obyčejním lidem a vznikne z toho tohle, Jason a Aaron prostě neumí dělat filmy a ani se trochu nesnaží, dalším problíme je ten že dělají i v dnešní době filmy a to by němeli, humor u tohohle filmu neexistuje a postavy tak též NE, příběh je sice akční ale není vůbec vtipný, jinak hodnotím: Postavy 0/10 Příběh 0/10 Komedie 0/10 Celkově hodnotím odpad! 0/10 ()

belinko

Áno, v porovnaní s AAA filmom je to odpad. Lenže toto nie je film, na ktorý pôjdete s hlavou pripravenou na filmový zážitok. Toto je ideálny film po treťom pive, s priateľkou na rameni a pukancami v ruke. Ak mu niekto dá odpad len preto, lebo sú tam debilné vtipy, je to paródia, alebo scenár kríva, tak by sa mal nad svojim hodnotením zamyslieť, pretože tento film nemal uchvátiť filmový svet. Mal pobaviť. A to niektorých pobavil, nakoľko ľudia sú rôzny a nie každý máme rovnaký zmysel pre humor. Mne osobne sa ten film páčil. ()

Teachman

Námět a zápletka: 2/10 ... Vizuální stránka: 4/10 ... Soundtrack: 3/10 ... Didaktický potenciál: 1/10 ... Celkový dojem: 2/10. ()

MTE odpad!

s odstupom casu (nie nevidel som to 2x) ostavam stale na odpade ale tento film sa stava tym najhorsim filmom aky som videl.. stale nechapem ako to ze to nie je v prvej desiatke najhorsich filmov na CSFD ()

FlashCZ odpad!

Epic movie je řek bych asi nejhorší parodie co jsem viděl. Parodované scény z velkofilmů mi přišli naprosto bez šmrncu a většina znich se dala čekat už předem. Za celej film jsem se zasmál snad jen 2x a to je na parodii docela dost málo. ()

MartyS

Hodne odsuzuje tento film,ale ja snima nemuzu souhlasit.Je pravda ze je to takova stresnena parodie.Kdyz se clovek nudi tak je to dobre na zasmani,jake kraviny tam clovek muze videt.JInak se mi libila scena s Harrym Potterem a to doupe toho kozla :D ()

Gesicht odpad!

Asi tak 10 minut dobrých vtipů rozptýlených po 90 minutách blbin, křeče, podivných hip-hopových čísel a nesnesitelných scének. Na vlastní nebezpečí. Mimochodem - pokud jste viděli trailer, tak z těch 10 minut dobrých vtipů už 9 a půl znáte. ()