Lovci pokladů: Kniha tajemství

• USA National Treasure: Book of Secrets (více)

Známý hledač pokladů Ben Gates, který se proslavil nalezením templářského pokladu, stojí nyní před obtížným úkolem - chce očistit jméno své rodiny. Objev ztracených stránek z deníku Lincolnova vraha Wilkese Bootha totiž vrhá špatný stín na jeho předka Thomase Gatese, kterého zmiňovaný dokument označuje za spolupachatele tohoto dávného zločinu. Ben Gates se proto s pomocí svých nejbližších - otce Patricka Gatese, matky Emily, bývalé přítelkyně Abigail a přítele Rileyho - vydává na obtížnou cestu, jejímž cílem je najít důkazy o Thomasově nevině. Z honby za pravdou se postupně stává pátrání po dalším ztraceném legendárním pokladu, po němž však prahne i Benův nový protivník Mitch Wilkinson. (TV Nova)

Han-cock

Môže byť ale aj nemusí. Je to film ktorý sa dá raz za rok pozrieť na spestrenie fantázie, ale to je aj všetko. Myslým si, že moc nevyniká ale ani na ňom nič nepokazili. Tajomstvá a prekvapenia vo filme sa mi ľúbili a ako už v jednotke všetko sa vyriešilo nájdením pokladu. Ed Herris a Nicolas Cage svoje role zvladli ako vždy fajnovo ale nemalo to cele taký ten šmrnc ktorý som očakával. ()

Mat21

Dalšímu dobrodružství novodobého lovce pokladů Benjamina Gatese nechybí to, co by měl správně mít každý film: napětí. A to doslova a v plných doušcích, od první minuty až do závěrečných titulků. Před Gatesem ztrácí svoji posvátnost jakákoliv památka či stavba, od lehkého zahřátí v podobě průzkumu Eiffelovy věže, osobní komnaty anglické královny či prezidentské pracovny, vše vrcholí únosem amerického prezidenta. Pouze si říkám, zda-li jednomu z nejžádanějších hollywooodských herců Nicolasi Cageovi ještě stojí za to, honit se za poklady a nasazovat svůj krk, a zda-li by uspěl i u Štěchovického pokladu :) ║22.1.2009║ ()

Pidzey

Nicolas je pořád až přehnaně geniální, Diane stále kočka i ta chemie mezi nimi obstojně funguje a Justin slušně hláškuje. Má to docela slušný příběh a dobrý puzzly. Ed Harris je mnohem slabší záporák než Sean a Voith s Mirren jsou trochu navíc. Nemá to takový šmrnc jako obstojná jednička. Raděj po dvacáté Indianu. ()

Bozvav

Ne tak dobré, jako díl předtím, ale pořád velmi slušná a vtipná podívaná. Nicolas když chce, je vynikající herec, který si bohužel profesionální pověst účastí mnohdy až v céčkových filmech. Akce dobrá, dialogy také. Za mne 65%. ()

Hopkins

Rozhodně slabší než první díl a bylo to už moc přeplácané co se týče děje až to mnohdy hraničilo s trapností. jediné co musím ocenit byly efekty ty se jim povedli. ()

zabro

Takovy slabsi odvar jednicky. A ted kdyz nad tim premyslim tak uz ani poradne nevim o cem byla jednicka. Takze ted vlastne hodnotim uplne neovlivnen :-) Tak abych to shrnul tak me z toho vychazi takovy prumerny film, ktery nikoho neurazi a ani nejak zvlast nepotesi ()

PDcz

3*** hvězdičky Na tenhle film jsme se těšili. Pobaví, neurazí. [X] Minus 1* hvězdička Jestli je něco, co nepatří mezi mé oblíbené vlastnosti filmu, tak je to americká hudba, která se snaží chytit u srdce. Chyběl mi jen srdcový projev amerického prezidenta. Mno, i když.. nahradili to aspoň "oválnou pracovnou" a sympatickým prezidentem, který má svůj deníček. [X] Minus 1* hvězdička Chybička v ději tam byla. Cca každé 2 minuty jedna :-) A co? A nic.. ale jednu hvězdu vzít musíme :-) [X] Dlouhá vlna klonů Indiana Jones bude trvat jště hoodně dlouho. ()

zelda82

Jako predkrm pred navratem fesaka v klobouku a s bicem za paskem docela ujde. Jinak je to ale takova bezpohlavni rodinna selanka bez chuti a bez zapachu. A nutno rici, ze kdyz se Cage s Harrisem potkali ve Skale, tak jim to slapalo o moc lip. ()

vojo

Vypnúť mozgové bunky a zabavíte sa vcelku fajn, keby nebolo trápnej scény z US prezidentom dám aj jednu hviezdičku navyše.Veď sranda musí byť. ()

Darkslayer

Nie som žeravý do histórie, čiže mi historické nepresnosti nevadili (bez nich by to asi nemalo potrebný efekt). Skor mi vadila neskutočná prehnanosť (miestami mi to pripadalo ako Tomb Raider (zbesilá nahaňačka v uliciach londýna a na hony ziaden policajt ?!) ) a tiež umyselné stažovanie situácii, ktoré majú do očí bijúce jednoduchšie a nekonfliktné riešenie. Nesmieme zabudnúť na predvídatelnosť,klišoidnosť a patetickosť. Zápletka robená podľa šablóny prvého dielu. Avšak aj napriek vyššie spomenutým nedostatkom a faktu, že som sa mnohokrát nechcene smial mi to po naročnom dni celkom dobre padlo (žiadne rozmýšľanie, hlboké debaty náročné emócie .....len jednoduchá oddychovka). Jednotka sa mi páčila o dosť viac. 50% ()

DHDV

Docela průměr v tvorbě od Cage ale podprůměr v dobrodružném žánru. Ed Harris nezklamal a možná je to jediný herec, který ve filmu skutečně hraje. ()

CyriC

Je to ptákovina, ale dvojice neskutečně přehrávajících herců Voight a Cage je naprosto perfektní a opravdu jsem se nenudil. ()

char_t

Možná ještě o chlup lepší, než jednička. Minimálně zase trochu nabušenější obsazení, když nic jiného... ()

Olík

Nebudu se sáhodlouze rozepisovat a pouze odkážu na mnou vypocený komentář k prvnímu dobrodružství Benjamina Gatese ty, které nevím z jakého důvodu zajímá můj názor. Mám tyhle příběhy zkrátka rád, znovu ve mně probouzí po záhadách dychtící dítě…..pokud někdo obíháte ulice s podpisových archem za natočení třetího pokračování Lovců pokladů, zaklepejte na moje dveře, rád se vám zvěčním. ()

animario

Želbohu, žádný rozdíl mezi 1. a 2.dílem, jak přes kopírák, schéma je prakticky stejný: pátrání a koumání jak ukrást ten či onen artefakt, na závěr objevení tajemných kobek za nechtěnýho doprovodu "záporáka". Do třetice by to rozhodně chtělo alespoň trochu upgradovat námět... ()

MickeyStuma

Hledač pokladů Ben Gates ve svém druhém dobrodružství, ve kterém musí dokázat nevinu svého předka ohledně atentátu na prezidenta Lincolna a dojde tak daleko, že se lstí vkrade do Bílého domu a dokonce i unese, a to vskutku banálně, prezidenta současného. Ne, nad reálností daných skutků je přísně zakázáno přemýšlet, neb by tím byl filmový zážitek naprosto zkažen. Koncept celé, převážně archeologické, etudy nepřipomíná ani tak Indiana Jonese, jako spíše Laru Croft. No, ale oba i tak v jednom Gates předčil. Vůbec neví co hledá, ale stoprocentně ví proč. Svým způsobem jakoby tímto konkuroval snímku Šifra mistra Leonarda. Děj je tentokrát odlehčenější a snad je i méně akce. Dobrodružná zábavnost je však naštěstí ponechána. Luštění hádanek a snaha se k nim vůbec dostat je plně ve standardu dobrodružného rodinného filmu. Má to své tempo, takže se nad ničím zdlouhavě nepřemýšlí a ani se nic zbytečně moc dlouho nevykonává. Takže třeba se dostat jen tak do pracovny prezidenta USA v Bílém domě je jednodušší, než by si kdo myslel. Na to by snad ani James Bond nepřišel. Takže první polovina děje v šabloně špionážních motivů skutečně brát pouze se zábavným odstupem. Druhá polovina odehrávající se  někde v podzemí už má ty patřičné grády alá Lara Croft. Tu past, tu zádrhel, tu něco, co je nutné rozluštit. Celkově dětinské, ale pro takový film, proč ne. Tady se rozhodně nehraje na uvěřitelnost. Snímek ve své dobrodružné podstatě okouzluje, v rámci zábavné vložky vzrušuje, a to je asi tak na celém tomto filmovém pokolení vše. Oproti předchozímu filmu krapet slabší, ale jen tak pro letní kino postačí. ()

Brad Pitt opět sahá po koltu

Brad Pitt opět sahá po koltu

07.02.2010

Je totiž hlavním kandidátem na ústřední roli v celovečerním filmu inspirovaném slavným westernovým seriálem Gunsmoke. Pokud nabídku přijme, na rozdíl od psance v Zabití Jesseho Jamese atd. si zahraje… (více)

Lovci (dalších dvou) pokladů

Lovci (dalších dvou) pokladů

04.02.2008

Vy už víte, o čem je tahle novinka. Lovci pokladů: Kniha tajemství sbírají stejně jako jednička rozpačité recenze některým vadí, že je to tatáž sterilita jako poprvé, jiní považují druhý díl za sice… (více)

Ghost Rider 2 a Lovci pokladů 3?

Ghost Rider 2 a Lovci pokladů 3?

06.12.2007

Je to oficiální: Nicolas Cage není čtenářem ČSFD ;-). A zjevně ani jiných médií věnujících se filmu. Jinak by s takovým entusiasmem nevyprávěl o tom, že by ochotně šel do pokračování Ghost Ridera.… (více)

Cage ryje na zahradě

Cage ryje na zahradě

25.11.2007

A proč ne? Plížení podzemními chodbami má přece natrénováno z Lovců pokladů a určitě se mu nevyhne ani v blížícím se pokračování. Jenomže ve akční komedii G-Force, která Nica opět dá dohromady s jeho… (více)