Když čtyřletá Amanda McCreadyová zmizí ze svého domova a policie není schopná nalézt žádné stopy, dívčina teta Beatrice najme dva soukromé detektivy Patricka Kenzieho a Angie Gennarovou (Casey Affleck a Michelle Monaghanová). Detektivové otevřeně přiznávají, že s tímto typem případu nemají téměř žádné zkušenosti, ale rodina o ně stojí ze dvou důvodů – nejsou to policisti a znají poměry drsné bostonské čtvrti, kde všichni žijí. Jakmile se Kenzie a Gennarová začnou o případ zmizelé dívky víc zajímat, odhalují temné dorchesterské podsvětí plné drogových dealerů, podvodníků a pedofilů. A když už se zdá, že se případ chýlí k vyřešení, jsou postaveni před morální dilema, které je rozdělí. (HBO GO)

slord

Skvelý režijný debut Bena Afflecka, ktorý zo začiatku vyzerá ako obyčajná krimi, ale keď sa rozbehne, budete chcieť vedieť konečné rozuzlenie. S postavami sa pracuje parádne (aj keď niektoré by mohli mať aj viac priestoru), atmosféra špinavých ulíc plných špinavých ľudí je veľmi dobrá a samotný príbeh (so šťastným koncom?) je silný a dostane sa pod kožu. Ben či Casey v tomto filme ukázali svoj talent či v režijnej alebo hereckej polohe a bavilo ma sledovať to. 8/10 ()

milicjant

Affleck, sedíc za kamerou v triku, zpod kterého pokukuje tuctová kérka vinouce se přes pravej biceps a s výrazem ve tváři tradičně tupým jak pumpa na sáňky, rázně vzkazuje jak jsou předsudky zlá, škaredá věc. Takže Bene, volume je skoro maximální… už jen za ten krásnej prolog, skřehotavej chraplák Caseyho Afflecka, prdelku Michelle Monaghan, na který by se daly louskat ořechy a taky za „right decisions“, kterých člověk tuatam skutečně lituje… ()

contrastic

obdivuhodný Affleckův režijní debut, skvělý scénář a výborní herci.... hlavně Ed Harris zahrál skvěle, ta role mu fakt sedla. Mimochodem, nevím, jestli se to zdá jenom mě ,ale Ed Harris s těma fousama je celej Viggo Mortensen alias Aragorn (pravda o pár let starší :) ) !! - 90% ()

BloodyVamp

Nebudu zastírat, že jde o velice příjemné překvapení. Bál jsem se, jak si Ben Affleck poradí se svým režijním debutem. Výsledek je nad očekávání. Snímek táhnou spolehliví herci- slušný Casey Affleck, charizmatičtí muži na straně zákona- Ed Harris a Morgan Freeman či nejen do počtu půvabná Michelle Monaghan, kterou můžu již od jejího krátkého štěku v Constantinovi. Jedná se o zručně natočené kriminální drama, které nenechá diváka chladným. Přestože první polovina je mírně rozvleklejší a zajímavější, ta druhá tento nedostatek bohatě kompenzuje. Z hlediska napínavosti scén na mě zanechala největší dojem přestřelka s pedofilem v domě, nebo například scéna u lomu. Velké morální dilema na konci ve mě hlodá doteď, je silné, je uvěřitelné a neměl jsem pocit, že by mě chtěl Affleck citově vydírat. K velice slušné atmosféře přispívá velmi povedená hudba od Harryho Gregson- Williamse, která od prvních sekund příběh vypráví. Po druhém shlédnutí možná půjde mé hodnocení ještě výše. ()

Tony.cs

WOW. Ben to vzal vážně a dokázal, že je všestraný filmař. Skvělá režie. To, že obsadil svého bratra byla nejlepší věc jakou mohl udělat. Skvělé herecké výkony podtrhuje Ed Harris který byl prostě famózní. Pardál Freeman toho tolik nepředvedl, ale zase musím uznat, že neměl tolik místa se ukázat. Tento film je plný emocí a citů. Je jen na vás jak ohodnotíte projev. Napětí a trošky akce se taky dočkáme, takže říkám...výborný film. ()

Naslund

Koho by napadlo, že Ben Affleck bude tak dobře režírovat. Kór když se jeho poslední film jmenoval "Zabil jsem svou lesbickou ženu, pověsil ji na na hák a nyní mám třídílný kšeft s Disney" Takhle dobře zpracovaný bych chtěl vidět i další detektivky, ... ovšem s pár vylepšeními. Nejprve bych vyhodil Caseye. Nevím, jestli to bylo jím, nebo jak měl napsanou postavu (asi obojí), ale už od začátku jsem ho vytrvale neměl rád, až do samotného konce, kde bych řekl, že silně popřel svoji osobnost. Od scénáristy bych zase rád slyšel pěkně chronologicky seřazené události, protože mi to na několika místech dost nesedělo, a přišlo mi, že si až příliš viditelně pomáhá náhodou, bez které by film končil podstatně dřív. Nicméně je to fajn podívaná. ()

SarumanKo

Ben Affleck-herec ma vôbec nezaujíma, no po tomto filme som si Bena Afflecka-režiséra neskutočne obľúbil. Tak múdre, atmosférické a napínavé kriminálne dielo som videl naposledy od Finchera. A neprirovnávam jeho temné Se7em ku Gone, Baby, Gone len kvôli Morganovi Freemanovi, ale aj kvôli tomu, že ide o uveriteľné krimi s prepracovanými postavami, výborným príbehom, skvelou pointou, atmosférou žmýkanou z každej scény demýtizovanej, špinavej a skazenej Ameriky a hlavne niečím "hlbším", pojednávaním o rôznorodosti ľudskej morálky a dilemy individuálneho presvedčenia. Záver je z hľadiska emocionálneho neskutočným "klincom do rakvy" dokonale nedokonalého diela. Akčné scény sú všehovšudy tri, ale Ben ich zvláda výborne a robí z nich dokonalú súčasť tohto nezabudnuteľného diela. Geniálne herecké obsadenie (spočiatku pochybný, no neskôr už uveriteľný mladší Affleck, krásna Monaghan a klasiky ako Freeman a Harris) už nič nedokáže pokaziť. Ani skvelá kamera, strih či hudba. (100%) ()

Lulu13

Mám toľko výhrad, že ani neviem kde začať. Tak po poriadku. S výnimkou ostrieľaných hviezd ako napr. Morgan Freeman, som tak zlé herecké výkony nevidela už dávno. Casey Affleck je herecky rovnako "zdatný" ako jeho brat a so svojim "talentom" by sa hodil maximálne do b-čkových Tv filmov. Nechápala som význam nadbytočného množstvu postáv, v ktorých sa človek pri chvíle nepozornosti začal strácať. A čo tá zložitá a kľukatá cesta k záverečnej pointe? Myslím, že menej je niekedy viac.... Ben Affleck je pre mňa za kamerou rovnako suchý ako pred ňou. Jeho režijná prvotina vo mne nedokázala vyvolať jednu jedinú emóciu. Nemám rada príliš prešpekulované, prekombinované, na efekt pôsobiace filmy, ktoré sa hrajú na niečo viac ako v skutočnosti sú. Gone baby Gone do tejto kategórie zapadá. ()

kaylin

Pamatujete si Bena Afflecka? Tak jasně, že asi ano, jeho hvězda neupadla, právě naopak. Je to ten herec, co ho spousta lidé nesnášela právě za to, jak hraje/nehraje. Podařilo se mu však vyhrát Oscara. Nijak překvapivě za scénář k filmu "Dobrý Will Hunting". Ukázalo se, že není jen skvělým scénáristou, ale také výtečným režisérem. Jeho prvním zářezem byl právě snímek "Gone, Baby, Gone", k němuž také napsal scénář. Jestli na vás z filmu něco dýchne, tak potom je to láska k městu. Ne k tomu krásnému, co se ukazuje turistům, ale láska k městu takovému, jaké je. "Gone, Baby, Gone" není detektivním příběhem, hlavně je totiž zaměřeno na jednoho člověka, kterému jde o spravedlnost za každou cenu. Zákon je zákon, a i když jsou jeho metody hodně drsné, jeho mluva nevybíravá a jeho věk nízký, pořád jde za pravdou za každou cenu. skvělý, silný příběh o únosu dítěte, geniální závěr a nečekaně dobré herecké výkony. Asi to bude tím, že herec, který se stane režisérem, ví, co po hercích chce. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/04/diar-milovnika-filmu-c-005-reziser.html ()

suicide

Rok 2007 byl chudý na vznik výborných filmů, které by si zasloužily dostat Oscara. Někdo ho ovšem dostat musel, takže to dopadlo tak, jak dopadlo. Dle mého mínění mnohem lepší film Gone, Baby, Gone se žádného ocenění nedočkal. Mně pro něj snad nestačily ani hvězdičky. Průběh celého filmu je naprosto dokonalý, ale nebyl by nic bez závěru. Ač jsem na něj nadával, chápu, že musel být takový, jaký byl, aby se z dobrého filmu stal film veledobrý. Korunu všemu nasazuje ještě poslední scéna... Film mi v hlavě ležel ještě dlouho po shlédnutí. ()

Remedy

Drsný a depresivní, přesto velmi povedený a opravdu úžasný režisérský debut Bena Afflecka. Myslím, že slova jako "bezvýchodnost" či "beznaděj" charakterizují Gone, Baby, Gone více než výstižně. Filmařsky opravdu geniální (scénář, režie, střih, herci), až by se jeden divil, že Akademií naprosto opominuto. Bratrská spolupráce vyšla na výbornou, Casey Affleck v roli mladého soukromého detektiva exceluje a Ben Affleck jako režisér více než příjemně překvapuje. Gone Baby Gone není "hezký" film. V záplavě všelijakých hollywoodských dojáků je tvrdým připomenutím toho, čemu říkáme realita v dnešním světě. ()

IllIlIlIIl

Benův bratr Casey se role chopil velmi dobře, avšak ani on nedokázal vytáhnout z průměrné šedi film, jehož příběh nemá nosný příběh. ()

René.girl

Kdo by byl od Bena Afflecka čekal takový filmový zážitek. Film se strhujícím a překvapivým dějem, který vás na konci postaví před morální dilema - jak byste se v takové situaci zachovali vy? Já sem toho názoru, že někteří lidé by prostě neměli mít děti, protože k tomu nemají "vlohy". 95% ()

italka63

Zápletka se točí kolem únosu malého děvčátka, jehož matka je feťačka. Končí dilematem- co je lepší- nechat dítě vyrůst v otřesných podmínkách bez budoucnosti, nebo nechat v nové, milující rodině i za cenu překročení zákona? Odpovědět si musí každý sám. A kluci Affleckovic byli v tomhle oba vážně dobří. ()

Rakosnicek77

Dělám to snad prvně, abych měnil své už dřív udělené hodnocení, ale tady to bude vyjímka potvrzující pravidlo. Na druhé shlédnutí, jsem si film opravdu užil o poznání intenzivněji. Vstup Bena Afflecka, mezi elitní režiséry, byl tímto debutem opravdu odzbrojující a hvězdný, jelikož odvedl určitě velice dobrou práci. Režisérský velmi dobře podané a zvládnuté, filmu nechybí vůbec nic, co by měl vydařený trhák mít. Šokující, tajemné, napínavé a zároveň lidské. Souboj mravních zásad s morálními dilematy, je ve filmu znát až do závěrečných titulků a tak rozhodně nebude litovat kdokoliv, komu jsou podobně laděná dramata blizské.... ()

slunicko2

Tuctové krimi z Bostonu. 1)  Nepopírám, že krkolomný děj a zvraty přinášely místy i chvíle napětí._____ 2)  Nicméně nemám pocit, že bych byl nějak ochuzen, kdybych film neviděl._____ 3)  A tak jediný, kdo mě zaujal, byl pohledný 31letý (v roce natáčení filmu 2006) Casey Affleck (soukromý detektiv). ()

scroochy

Proč Benovi trvalo tak dlouho, než mu došlo, že za kamerou mu to možná půjde líp než před ní? Brilantní dílo. Intenzivní děj a skvělé herecké výkony. A to je jen debut, vážení! ()

MATADOR

Na režijní debut amerického herce pěkné.Snímek mne zkrátka nezaujal, tak jak by měl. Ono je zde zase takové to samé klišé,mladík s přítelkyní dokážou více nežli celý policejní sbor. I když jsou soukromými vyšetřovateli, pomáhají policistům zkrátka nad míru a to kolikrát ukazuje onu neschopnost policie.Jedinými klady tohoto snímku jsou méně známí herci v hlavních rolích a známí herci ve vedlejších rolích.A co se také Benovi povedlo je konec- "někdy není nejlepší, udělat to nejlepší!" ()

Zemřel herec Michael K. Williams

Zemřel herec Michael K. Williams

07.09.2021

Jak to vypadá s novým Batmanem?

Jak to vypadá s novým Batmanem?

03.01.2017

Ben Affleck zremakeuje Svědka obžaloby