První český slasher. Vypadá to, že ve městě začal řádit seriový vrah. Pod maskou může být kdokoliv - kdo bude další na řadě? (oficiální text distributora)

AdamK.

Každou chvíli jsem očekával sex, ale ten nepřicházel. Je to totiž pornofilm bez sexu a erotických scén. Tohle je buď za odpad! pokud to berete vážně, nebo za 5*,pokud to berete s nadhledem. S kámošema u piva jsem se pobavil, takže volím druhou variantu. ()

MFZB

No kalamita jedným slovom. Toto bol najhorší slasher aký som kedy videl. No príšerný film, ku ktorému sa ani nemienim nejak rozspisovať, akurát toľko, že tu nefungovalo nič. Vydržať sa to dalo pozerať, ale len raz. Plusy: žiadne, Mínusy: takmer všetko. Jediné pre čo som film dopozeral do konca, tak ma zaujímalo kto je vrah. Ešte asi toľko, oceňujem snahu autora/autorov zbúchať nejaký ten slaser horor. ()

Skretule odpad!

Nejsilnější kafe co jsem snad kdy viděl. Nekoukatelné a nesmyslné. Proti tomu je The Room procházka růžovým Sade-m! ()

gu-staff odpad!

Hrozný. Šílený. Zhovadilý. Debilní. Magnusek hadr. Kdybychom měli jít na tenhle film za mých školních let místo hodiny fyziky, raději bych šel na fyziku. ()

Petka92 odpad!

Tak tohle byl velký omyl. Nevím, jestli to byla ostuda více českému filmu nebo slasheru obecně. Buď jsem nevěřícně koukala nebo jsem se smála nad těmi dialogy. No a ta kamera? Radši nebudu komentovat. A to mi stačilo vidět několik minut. ()

Saxos odpad!

Beru GoPro, před hlavákem v parku pár polointeligentů, schopným dát dohromady jednoduchou větu, určitě najdu, a hurá jde se dělat film. ()

Izmo123

Tenhle film u mě vyvolal smích který dokáže poukázat jak moc je tenhle film špatně natočený s otřesnou kamerou kterou nikdo jiný nenatáčí než je samotný režisér, herci měli nějaký ten herecký výkon ale když se ukáže vrah tak jsou v některých chvílích herci marní ale kdybych to měl brát celkově tak herecký výkony bych ohodnotil 2/10 ovšem co se mi u tohohle filmu upřímně líbilo je hudba která sice nebyla děsivá ale líbila se mi z nějakého důvodu, tak i český dabing který mě nezklamal jen menší otázka proč se to muselo dabovat, závěr filmu mě překvapil tak i samotný zvrat ale to jak se vrah snaží zabíjet už není tak zajímavý, snad se najde nějaký ten Československý režisér který ukáže jak se má správně točit hororový film s vrahem pod maskou, hodnotím Postavy 2/10 Příběh 2/10 Atmosféra 2/10 Celkově hodnotím ⭐ 2/10 ()

tribys

Jedna hvězdička ze soucitu a za to, že se tam Morávková zjevila jen jednou. Člověk se vlastně vůbec nebál. Zajímal by mě vznik hudby...totiž někdy mi to silně připomínalo Watch The World Burn z Temného Rytíře a ostatní písničky zase něco jiného...rozhodně bych se nedivil, kdyby tu byl problém kvůli autorským právům...a když už jsem se tu zmínil o Morávkové, tak je vlastně hrozná škoda, že neměla víc prostoru, protože by bylo mezi ostatními herecká hvězda...kvalita videa je otřesná a asi se to celé natáčelo domácí kamerou 10 let starou...No a co se týče záplatky, tak to působilo jako pokus o českého Vřískota...ale ne...ani z milosti tu hvězdu dát nemůžu... ()

antragus

Je to ubohý český pokus o remake Vřískotu a Tajemství loňského léta, které už samy o sobě byly dosti sra...podprůměrné. "Herci" hráli hlavně první polovinu filmu tak věrohodně, jako když se o nějaký smysluplný děj nedej Bože pokoušejí v pornu, kde bývá zpravidla vidět, že kromě ženského orgasmu neumí aktéři zahrát ani loutkový divadlo. Tlemění se do kamery, nebo naopak křečovité vyhýbání se pohledu do ní, dialogy jak z českého slabikáře (Ema má mísu, máma mele maso - no slova "slabikář " a "slaboduchý" mají evidentně hodně společného)... Jako jedno z mála pozitiv hodnotím, že narozdíl od Amíků Češi netrpěli takovým strachem z krve, takže sem tam aspoň nějaká stříkala. A od nástupu do 4d budovy to už tak nějak slušně odsejpalo... Osobně si myslím, že se slušnějším rozpočtem a originálnějším příběhem Kučera ještě jednou zvládne uplést z pověstného exkrementu bič, nicméně při překopání Vřískotu a Tajemství (které samy o sobě mezi nejgeniálnější vybíječky rozhodně neřadím) to zatím je namísto biče takový provázek s uzlíkem na konci. Ale ten uzlík je přece jen aspoň jakýsi příslib... ()

Tomiczekk

Podle upoutávky to vypadá ještě hůř jak Kyklop :-D ale koukám, že tam hraje dost našich dabérů. Každopádně...tenhle filmek rači vynechám :-O ()

pirate

Samozřejmě, že Češi nebudou nikdy mít na Američany. I když po násilné stránce jsme dost blízko. Jako byste koukali na jeden z dílů série Vřískot, avšak naprosto amatérský. Většina scén je okoukaných, napětí by sice bylo dobré, ale už ohrané z každého koutu a vraždy jsou prostě vraždy. Nic víc, než zbytečné násilí tento film ani nepřinese. Jedině finální rozuzlení může někoho velmi mírně potěšit, sice je opět ukradené odjinud, ale někdo by to i tak nečekal. Prakticky i teoreticky konečné zjištění, plus nějaké to drobné napětí, které se dalo odněkud posbírat (ačkoli toho bylo minimum) byly ty jediné věci, na které mě film nalákal. A když se podíváte na recenze, předem čekáte, že to bude vážně s prominutím za sprostá slova sračka roku, takže už vás nic ze všech nekoukatelných věcí nepřekvapí, budete zcela připraveni. I s tím debilním chováním hlavních postav. Český film se nezapře, jelikož kvalita je na nás možná i k lepšímu podprůměru, jinak kamera a ten zbytek, jako z jiného filmu, jen upravené po našem a o to horší. Koneckonců, já moc dobrých, atmosférických, napínavých a záživných našich hororů neviděl. Já hledím hlavně na tyto věci, krvavé vraždy jsou odporné. Raději si pusťte jiný film, který bude mít alespoň jednu originální věc. Češi si zkrátka chtějí hrát na Američany, drasťák jim jde a zbytek raději vezmou z jiného snímku. Vážně trapné. Za to, že mě to udrželo, jedna a půl hvězdy. 30%. ()

Tomsterson

Původně jsem chtěl dát odpad, ale když si vzpomenu, že jsem se u toho nasmál více než u leckteré seriózně myšlené komedie, musím dát 1* - samozřejmě za "luxusní" dialogy. ()

uprchlice odpad!

V roce 2009 natočil režisér Tomáš Kučera svůj horror "Čepel smrti". S hudbou Karla Antonína vznikl sračkovní film plný slabých herců a příšerného děje.  Češi si nikdy asi nedají pokoj s natáčením hororů,  jelikož stejný režisér natočil o 2 roky později další sračku "Poslední výkřik".  Není potřeba to nějak porovnávat,  jelikož je to prakticky to samé.  Češi nikdy nebudou originální a vždycky budou kopírovat Americké horory. Čepel smrti je hlavním důkazem toho, že Češi nemají vlastní fantazii. Bez dialogů,  nudné, suché, bez energie. Takto se dá s klidem popsat "Čepel smrti". Úvodní scéna je klasika každého slasheru. Začíná to tentokrát dopisy (okopírované z filmu Tajemství loňského léta) ve kterých vrah vyhrožuje obětem,  že je zabije. Hlavni hrdinky si dělají pizzu (ve filmu Vřískot si první oběť dělala popcorn). Pak se na scéně objeví vrah (plášť jako rybáře z filmu Tajemství loňského léta). Vraždy jsou celkem slabé a krev moc neteče. Dale tu máme hlavni hrdinku (ta se dá ztotožnit s hrdinkou Sydney z filmu Vřískot). Zemřela ji matka a stále si připomíná její smrt - autonehodu, za kterou mohla první oběť. Vraždy přibývají a do jejich vyšetřování se pouští detektiv, který čmuchá po škole a vyslýchá oběti. Oběti přibývají a finále vrcholí mejdanem (Vřískot). Úplný konec je celý okopírovaný z Vřískotu. Hlavni hrdinka se dozví totožnost vraha a spojitost s autonehodou její matky a vraha. Opět tu máme vyhrožování od vraha,  že se to všechno svede na oběť,  jelikož měla motiv atd. (Vřískot). Závěr končí titulkama na které se divák těší ze všeho nejvíc. "Čepel smrti" je levný propadák,  kteří natočili lidi, co se nudili a zrovna koukali na film Vřískot a tak si řekli POJĎTE NATOČÍME NĚJAKÝ HOROR JAKO JE TENHLE. BUDEME LEPŠÍ.  NIKDO SI NEVŠIMNE TOHO, ŽE JE TO OKOPÍROVANÉ.  STAČÍ ZMĚNIT NÁZEV A OBSADIT LIDI, KTEŘÍ ZROVNA PŮJDOU PO ULICI. Pokud si chcete nějaký způsobem ušetřit zdravý rozum, tak tento film klidně vynechte a pusťte si raději americkou verzi, abyste se vyvarovali myšlenky MŮJ BOŽE TOTO JSEM UŽ NĚKDE VIDĚL/A. ()

sitmin

Inu, překvapilo mě to dost. Na začátek bych rád podotknul, že použití postsynchronu po celou délku chápu, ale sráží to celý film o třídu níž. Nečekal jsem, že to bude vypadat, jako by to natočil Wes Craven a ani jsem nečekal, že budu napětím lapat po dechu. Kdo jste se díval na Čepel smrti s tímto záměrem, žijete buď v jeskyni nebo jste oligofrenici. Chtěl jsem bizár a ten jsem dostal. Je to sice trochu repetitivní a dějovou linii, ani zápletku jsem úplně nepochopil, ale natočit celý film v kancelářské budově z 80tých let tomu dodalo potřebnou dávku obskurity a místy z toho byl cítit až vliv mistrného Neila Breena (asi ne záměrně). Čemu moc nerozumím, je postava Dany Morávkové. Proč, když mám k na půl hodiny k dispozici známou herečku, obsadím jí do absolutně nicotné role policejní velitelky, která nemá na děj žádný dopad? Proč z ní neudělat hlavní zápornou postavu s tou jednou větou řečenou na závěr? No nic.. Jsem zvědav na Poslední Výkřik.. ()

Miroslav.Zac

Mám rád amatérské filmy, musí ale něco nabídnout, aby člověk přehlédl nedostatek peněz. Debilní dialogy, hnusná zvuková stránka a vraždy jako od dětí ze školky, herecké výkony (mimo hereckých bardů) taktéž. Předabování to mělo asi vylepšit, ale ve finále to bylo víc k smíchu, než kdyby to nechali být. S úctou k panu Mejzlíkovi a Brabcovi, ale tuhle zastávku mohli s klidem přejet. ()