Nemocnice na kraji města - nové osudy

Česko, 2008, 12 h 42 min (Minutáž: 58–59 min)

Režie:

Viktor Polesný

Scénář:

Lucie Konášová

Kamera:

Josef Špelda

Josef Abrhám, Eliška Balzerová, Saša Rašilov nejml., Jana Štěpánková, Vilma Cibulková, Tomáš Töpfer, Richard Krajčo, Martin Preiss, Kamil Halbich (více)

Epizody(13)

Hlavními hrdiny seriálu je čtyřlístek silných osobností – primářka Alžběta Čeňková, ředitel Arnošt Blažej, jeho syn Arnošt Blažej junior a sestra Fany. K nim se posléze připojují dvě další důležité nové postavy – mladý ortoped Kryštof Pavelka a poněkud drsná hvězda chirurgie, doktorka Marie Hudcová, přezdívaná po celé nemocnici Bloody Mary. (Česká televize)

Gig

Znovuzrození původního ducha seriálu. Bohužel muselo být navázáno na předchozí nepovedenou sérii, diky níž i primář Sova odmítl účinkovat - aspoň dle mého úsudku. Samozřejmě má tento seriál své mouchy. Ale vrátil se zpátky na půdu špitálu a k pacientům a neřeší to, co řeší nekonečné serialy ala "Ruzova zahrada". I Alžběta uz není jen Betty, ale dochází k Dietlovskemu hraní a nazleni se jmény - Betulinka. (No, ne Betulililinka :) ). Ja jsem spokojen. Děkuji, za ty stromy. ()

ESNYR odpad!

Za tohle by měly tvůrci platit pokuty. Dietl sice napsal nemocnici jako mírnou agitku, ale pořád je to mistrovské dílo oproti těmdle pokračováním. Že se nestydí takhle šlapat po jeho práci. ()

martins

No vrátil se tam Přemysl Rezek i Olda Kaiser, ale zase umřeli Sova st. a Ina. Celkově asi lepší než předchozí řada i ta Slovenka Jurčová poprvé nedabovaná, ale hovořící česky byla moc dobrá. ()

mamatyna odpad!

Mám pro NEMOCNICI slabost! Jsem zdravotní sestra a jsem vlastně "odkojená" Nemocnicí na kraji města, ale tou z roku 1977. Jó to bylo jiný kafe! Tohle je opravdu trapas, srovnatelný s "Růžovou zahradou", nebo jak se ta slátanina na Nově jmenuje.. ()

ForzaJuve

Tohle není důstojné zakončení "Nemocnice", ale sloboučký odvar, který jsem dosledoval jenom ze setrvačnosti a taky abych viděl jak ten hajzl dostane přes držku. A i to mě vlastně zklamalo. 1* ze soucitu, nic víc! ()

zigy

Rašilov jde zdárně (nezdárně) ve stopách svého tatínka - děvkaře.....Krajčo sympaticky koketuje s nejkrásnější herečkou seriálu - ježkovou (jurčová se může jít vycpat).....Halbich, který je svatý, se zas sbližuje s bláznivou Cibulí. To vše jsou fajn historky, ale vadí mi Hrzánová s její superdivným dítětem, z fleku škrtnout! A příště (tzn. v nemocnici po 40 letech více prostoru pro topfera a ježkovou). ()

Kontryhelka

To už se mi líbilo méně, ale pořád byl děj zajímavý i když ne vždy se hlavní postavy chovaly příčetně. Ale je to jen odnož kdysi slavné původní nemocnice, tak to podle toho musíme i brát. Mladý Blažej byl hodně nesympatický a nafoukaný arogantní blb a Krajčo tomu taky moc nedal. Ale byla jsem zvědavá, viděla jsem co jsem chtěla a už se na to nepodívám. Jednou dvakrát stačilo. ()

frenkie

Já jsem byl s novou Nemocnicí celkem spokojen, určitě více, než s předešlou řadou. Je jasné, že se scénáristka L. Koniášová nevyhnula určitým klišé a předvidatelným koncům některých motivů, jiné byly dost natahované(např. vztah Fany a jejího chorobně žárlivého a násilnického blba, totiž manžela, u Čeňkové se dalo tušit, že jí to se vztahem opět nevyjde atd.), ale v jádru je to uřčitě to lepší ze seriálové tvorby, co lze na našich obrazovkách spatřit. Jsem zvědav, zda naváže ještě jedna řada, nějaké takové zprávy prosakovaly, zatím však podle těch posledních, nikoliv. ()

Bojoušek

Čekala jsem hrůzu, ale ta se díkybohu nekonala. Skvěle jsem se bavila celých 13. dílů. Škoda, že se podobně nezačalo už s Nemocnicí po 20 letech. Herci výborní, Balzerová jen kvete, byla skvělá. Hudba povedená.Scénář nejlepší za poslední roky, kdy se neobjevil jediný trochu snesitelný seriál. Akorát se teda připojuju k tomu divnému střihu, místy to fakt až praštilo do očí. To se divim, že to takhle nechali. ()

Snakefinger

Po masochistických orgiích mistra popravčího českého seriálu Kata Mydláře Bočana, přece jenom svěží vítr do plachet. I když je jasné, že na lehkost pana Dietla to nemá ani náhodou. Normálně tak na jednu a půl hvězdy ale po sebevražedném pokračování po dvaceti letech demokracie, přece jenom kus vpřed. ()

iveta234

Není to úplný propadák, ale ta první série byla opravdu o moc lepší. Ono totiž není moc dalších pokračování filmů, nebo seriálů lepších těch prvních. No a tady to taky platí, děj, další postavy, prostředí prostě není to ono...ale dík za snahu. ()

Bohdy67

Ani bych nečekal jak po prvních dílech půjde seriál nahoru. Myslím, že název přesně napovídá tomu co jsme mohli vidět. V podstatě nové postavy upozadili ty staré z původní nemocnice. Hlavně mladý Blažej, sestřička Fany a doktor Pavelka. Ty prology jednotlivých starých postav byli příjemnou vzpomínkou. Konec byl jedním z nejlepších a možná paradoxně lepší jak v původní nemocnici. Hlavně "zázračné" procitnutí Filipa Blažka, bylo sice silně nereálné,ale přesto člověka potěšilo, že jedním činem se vyřešili dva osudy. Jako největší plus beru to, že seriál skončil po 13. dílech. Myslím, že při všech dnešních ordinací, pout,počátku, ulic a různých nekonečných hovadin chrlících od Novy a Primy, kterým sice byl seriál velmi podobný, je hezké vidět smysluplný a vcelku pozitivní konec, než stálé dokala omývané a opakující se věci jen s jinými herci. Proto pět hvězd. Ikdyž to na to asi není,ale ta melancholie z původní nemocnice byla cítit a o to asi šlo především. 81% ()