Nemocnice na kraji města - nové osudy

Česko, 2008, 12 h 42 min (Minutáž: 58–59 min)

Režie:

Viktor Polesný

Scénář:

Lucie Konášová

Kamera:

Josef Špelda

Josef Abrhám, Eliška Balzerová, Saša Rašilov nejml., Jana Štěpánková, Vilma Cibulková, Tomáš Töpfer, Richard Krajčo, Martin Preiss, Kamil Halbich (více)

Epizody(13)

Hlavními hrdiny seriálu je čtyřlístek silných osobností – primářka Alžběta Čeňková, ředitel Arnošt Blažej, jeho syn Arnošt Blažej junior a sestra Fany. K nim se posléze připojují dvě další důležité nové postavy – mladý ortoped Kryštof Pavelka a poněkud drsná hvězda chirurgie, doktorka Marie Hudcová, přezdívaná po celé nemocnici Bloody Mary. (Česká televize)

Likan7

O chlup stravitelnější, než ta zrůdnost, co udělali začátku tisíciletí. Přesto ale na míle vzdálené nedostižnému originálu. Chybí zajímavé případy, chybí Kopecký, chybí režie, zajímavé postavy a fajn příběhy. Vztahy mezi jednotlivými postavami jednoduše nefungují a vypadají šíleně kostrbatě. Polesný tohle totálně zazdil. Příběhy sestry Fany, sanitáře ale i věřícího a jeho kolegyně jsou tak špatně napsaný, že i kdyby byl v hlavní roli DiCaprio, bylo by to prkenný. Nemocnice na kraji města se tak (doufám) natrvalo rozloučila. Rozhodně to nebylo se vztyčenou hlavou, a dokonce ani z pokleslou. Pokud vůbec prošla do cíle se ctí, výsledek nemůže těšit vůbec nikoho. Jinak poznámku od někoho přede mnou na špatný střih mohu jen podepsat. ()

winstonik

Po zhliadnutí druhej série jasný odpad, ale výmena scenáristky za Luciu Konášovú z toho spravila slušne pozerateľný seriál. Nebyť pridávania všetkých tých multi-kulti somarín do deja, bolo by to ešte lepšie. Tipujem, že v ďalšej sérii sa dočkáme aj nejakého gaya, lesbičky, eutanázie, rodovej rovnosti a pozitívnej diskriminácie. ()

donkocicak

Je zajímavé, že řada lidí nadává na "Nemocnici na kraji města po dvaceti letech", ale zamilovala si "Nové osudy". Mně přijdou obě pokračování zhruba nastejno. Zaujal mne zde návrat Viktora Preisse a Oldřicha Kaisera, Jiří Bartoška seriál příjemně okořenil. Lucie Konečná nám seriál představila jako mírné pohlazení, byť i s trpkými okamžiky všedního života, ale zdaleka nešlo o takovou depresi a rezignaci jako v případě "Nemocnice...po dvaceti letech". Možná se i docela přiblížila formou Jaroslavu Dietlovi. Nicméně doufám, že tímto naše "nemocnice" již definitivně skončila a nebude již nové pokračování. Obávám se, že se mýlím... ()

TSZ

Sice stále nemohu uvěřit tomu, že to říkám (píšu), ale třetí řada Nemocnice se mi opravdu docela líbí. Nevím sice, nakolik je to zásluha tvůrců a nakolik tragická druhá řada (Nemocnice po 25 letech), která byla skutečně zoufalá a díky její nízké úrovni jsem od těchto nových epizod prakticky nic nečekal. Každopádně tleskám rozhodnutí scénaristů, kteří upozadili staré postavy a jejich život na úkor vztahů "omladiny" (upřímně řečeno, koho zajímá vnitřní pnutí starého Arnošta Blažeje, když mladej vyvádí takový kousky?:-)). Jsou tu samozřejmě postavy a dějové linie, které mě vyloženě serou, ale je jich rozhodně mnohem méně, než u předchozí série. ()

hermiona

Chyba v seriálu: Není pravda, že Hana Maciuchová se až do této serie jmenovala pouze Blažejová. V 6. díle (Únos) první řady o ní mluví její otec Jaroslav Moučka coby pan Kovanda jako o Aleně. Při odchodu z nemocnice dáva svému zeti Arnoštu Blažejovi peníze, aby je vrátil Ině a požádá ho, aby se o tom všem nedovědela ALENA. Nato ho Arnošt požádá o totéž. Kdo jiný by to byl, co se nemá dovědet o penězích od milenky, než paní Blažejová? Tady ji pak přejmenovali na Miladu, protože si zřejmě nikdo nevšiml, že paní Blažejová už jedno jméno má. V celé první a druhé řade seriálu zazní pouze jednou na tomhle místě. ()

topi80

Velmi příjemné překvapení. Příběhy mají hlavu a patu, jsou poutavé, postavy vycházejí ze svých původních charakterů a také noví hrdinové k sobě dokážou přitáhnout divákovu pozornost. Pokud se při reprízách celého seriálu vynechá propadáková Nemocnice po dvaceti letech, jde o více než důstojné pokračování, na které nemusíte svého času litovat. Zde obdivuji scénáristku, která dokázala právě s postavami z propadákové druhé série skvěle pracovat. Velmi zajímavé jsou postavy Jitka Ježkové, Saši Rašilova, Vilmy Cibulkové ale nakonec i téměř všech ostatních. ()

kaapaa

Ale jo...koukat se na to dá...u oběda...ne v patek večer, to je jasný...na monitoru pc...i přetočit to jde...a o to jde. ()

nmarca

Po fiasku Nemocnice po 20 letech nečekaný vzestup. Bílá vrána mezi českými televizními seriály. Všechny hlavní postavy předvádějí soustředěné, uvěřitelné výkony, jejich postavy mají vnitřní soudržnost a logicky pokračují ve vývoji zahájeném v nejstarších dílech. Na škodu bylo jen zbytečné množství postav, u mnohých z nichž byly jejich osudy jen naznačeny a nedotaženy do konce. ()

Dinsberg

Originál absolutně v nedohlednu, druhá serie poražena o délku půl stadionu. Fantastické jsou tematické flashbacky, které zajišťují návaznost no původní sérii, a návrat některých postav byť jen pro epizodní účely. Postav je zde ale zbytečně moc a divák si nestihne ani zapamatovat jejich jména, natož osudy. Trestuhodně je naloženo se starý pánem hned na začátku prvního dílu, ale chápu to s ohledem na věk jeho představitele. A také je škoda určité rozvláčnosti v koncentraci na prostředí. Originál se celý víceméně odehrával v uzavřených prostorách ortopedie. Zajímavé je sledovat střídání ústředních figur jednotlivých sérií. V první to bylo duo Sova-Štrosmajer, v druhé pak Blažej senior a nyní MUDr. Čeňková. Jejich vývoj i vzhledem k jejich věku je nevyhnutelný, přesto se divák neubrání pocitu skládání páté přes deváté. Chybí Dietlovské vyprávění a Dudkovská vize. ()

Boudyy

Prospěla změna režiséra. Polesný na to v tomto ohledu "má" více než Bočan, což potvrdil. Zajímavé dějové linie, návrat hokejisty Rezka (celkově výraznější vedlejší postavy), nové tváře. ()

ostravak30

Vše podstatné jsem již napsal k prvnímu pokračování po dvaceti letech. Tady se vzpomíná o něco víc než v předchozí sérii, ale ani spousta kvalitních herců od Richarda Krajča přes Lucii Vondráčkovou či návrat Oldřicha Kaisera, i když docela malinký, seriálu nepomáhá. Jo, tak děj sám o sobě by mohl být relativně zajímavý. Kdyby ovšem se nejednalo o pokračování seriálu tak legendárního jako je Nemocnice na kraji města. Seriálu, ze kterého se téměř vytratí původní postavy. Na Dietla prostě pánové tvůrci nemají. Já bych se u skvělých seriálů z let minulých za nepokračování, jen to kazí dojem. ()

cinema_cz

Nové osudy jsou určitě lepší než naprosto tragická minulá série, nicméně Dietlovi pořád nesahají ani po pás. (Jaroslav Sedláček, Ci 09/2008) ()

Prubner

Určitě byla tato série lepší, než ta sračka, kterou napsal Petr Zikmund. Nebylo to tak trapné a stupidní a dalo se na to dívat. Ale úrovně Dietlova originálu to nedosahovalo. Hlavním negativem bylo příliš velké množství postav. Žádná přitom nebyla hlavní a všechny měly stejný prostor. Kdyby počet postav autorka zkrátila na polovinu, bylo by to lepší. Pak bych této sérii vytkl občasné trapnosti (scény s Jiřím Kornem třeba). Z herců nikdo nevybočoval, ani v kladném, ani v záporném slova smyslu. Potěšil návrat Oldřicha Kaisera. ()

swinevenca

Určitě lepší počin než "druhá řada Nemocnice". Možná by to mohl být i průměr naší seriálové tvorby, ale to by nesmělo nést název Nemocnice. Kvůli tomu spousta zbytečně vymyšlených nostalgických vložek, které na konci stejně spláchl čas.Jakože nové zápletky byly až zajmavě nezajímavé a herecké výkony např. Rašilova dost tragické, třeba Abrhámovi jsem kdysi věřil, že tu orthopedii zvládne, ale tohle pískle? Ale že bychom se kvůli kvalitě seriálů měli dovolávat komunistů jako LIVINGDEAD, to zas prrr!!!! ()

Claire.TJ

Abych navazovala na své recenze Dietloviny a Bočanova hnoje - tohle ujde, a slibně to nakopává i Soukupova znělka (ten chlápek je holt profík)! Co je ale důležitější, v téhle řadě se skutečně i něco děje a ty postavy jsou NĚJAKÉ, dokonce i různé, a dokonce i zajímavé! Minimálně příběhy Vilmy Cibulkové a Richarda Krajča, který mě svým oslovováním jeho milé "Myšičko" fakt roztavil jak topinka máslo, stojí za pozitivní připomínku. Dokonce mi bylo líto Lucky Vondráčkové! Jojo, takhle se dělá správnej béčkovej seriál. Dobrý. Dobrý. ()