poster

Mise na Mars

 • USA

  Mission to Mars

 • Slovensko

  Misia na Mars

Dobrodružný / Drama / Sci-Fi

USA, 2000, 109 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Darth Sidious
  *****

  Sci - Fi tohoto typu se mi libí. Proto dávám za plný počet!(12.9.2010)

 • flanker.27
  **

  Ne tak hrozné, jak jsem čekal, ale ne tak dobré, jak by mohlo být. Celý film si hraje na takovou novou verzi 2001 v dynamičtějším pojetí, jenže právě ten myšlenkový přesah je tak naivní a jednoduchý, že působí jako z filmu pro děti. Asi proto byla dodána úvodní scéna s první výpravou, která má pro celý další děj pouze ten význam, aby se nám vysvětlilo, kde udělali soudruzi z NDR chybu při komunikaci s neznámými silami. Mise na Mars je film, který nijak nenaštve, ale ani příliš nezaujme a nedonutí přemýšlet. Všechno je nám hezky polopaticky naservírováno, aby i Gusta Prouzů ze čtvrtý měšťanský o nic nepřišel. Ale jak píše Arcoss, proti Rudé planetě veledílo.(17.1.2007)

 • tron
  **

  „Rozdiel medzi človekom a opicou sú 3%, ale tie robia mozartov a einsteinov.“ – „A masových vrahov.“ Čert ber takéto sci-fi. To, čo tvorcovia avizovali ako šokujúce záverečné rozuzlenie (pôvod života na Zemi), je v skutočnosti Dänikenov šlabikár. Na rozdiel od konkurenčnej (a vyložene nudnej) ČERVENEJ PLANÉTY s Kilmerom, je táto stratená misia aspoň nechcene smiešna. Výsledkom je sci-fi od režiséra, ktorý takéto blbosti nemá za potrebné, s hercami, ktorí nás sprevádzali už na cestách s Forrestom Gumpom aj medzi múrmi Shawshanku. Ale čo, aspoň sa pobavíte na úkor tvorcov, ktorí verili, že nakrúcajú novú 2001: VESMÍRNU ODYSEU.(1.11.2004)

 • Tom Hardy
  ***

  Mám z Mise na Mars neskutečně ambivalentní pocity. Na jedné straně jsou tu scény, které jsou způsobem natočení úchvatné (nepřerušený střih De Palmy je prostě ohromující) a je tu (minimálně pro mě) atraktivní téma, potažmo jeho rozvinutí. Potíž je v tom, že ona samotná myšlenka nemá žádných vlastních nápadů, pouze zpracovává mnohokrát nahozená témata. Vinou toho má film ohromně nevyvážené tempo, protože pokud se zrovna neděje něco akčnější, tak postavy bádají dlouze nad tím, co už divák tuší. Chvílemi jde navíc o neskutečně naivní sci-fi, co se hereckých projevů týče, až mi to evokuje stařičké žánrovky z 50tých let (něco jako Zakázaná planeta). Závěr by měl být ohromujícím zážitkem hodným úcty, ale jaksi to působí až příliš nevěrohodně (otázkou je, jestli můžu takový termín užít u sci-fi... dejme tomu, že v duchu seriózní podívané je konečná sekvence jaksi příliš pohádková). Prvně jsem tento film viděl těsně po jeho uvedení a byl jsem ohromně zklamán. Dnes je pro mě Mise na Mars slušným žánrovým počinem, jehož největší slabinou zůstává, že se snaží být tak moc inteligentní, vážnou a hodnotnou podívanou pro další generace. Na to, vzhledem ke své přímočarosti a občasné naivitě, opravdu nemá... jo a Morricone si to vykrádání tématu z Obětí války mohl odpustit...(23.1.2006)

 • petero
  **

  To už RED PLANET bolo záživnejšie. Takýto film je pre sci-fi akurát tak cestou do zabudnutia...(18.5.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace