Mise na Mars

Mission to Mars

Misia na Mars

Dobrodružný / Drama / Sci-Fi

USA, 2000, 109 min

Tohle je zajímavý film.... ALE!!! Jenom asi 90 minut, pak začne neuvěřitelné filozofování, moralizování a chytračení, které spolehlivě zabije to, co se celou dobu rozjíždělo velmi slibně. Přitom herci jsou dobře vybraní a solidně hrající, výprava se mi taky líbila (až do těch závěrečných 20-ti minut, které byly po změně prostředí příšerné i po stránce vizuální), i když značně čerpá z 2001: Vesmírné odyssey... A další věc - pan Morricone je sice velmi dobrý hudební skladatel, ale koho proboha napadlo dát mu skládat hudbu k sci-fi? Místy jsem se musela až smát, jak se jeho hudba do filmu nehodila a působila naprosto trapně...(15.8.2005)

Hmm, na televízny scifáč to zbaví, ale to tempo... Až na výnimky vééľmi pomaly gradujúci dej aj pátos sa tvária, že ide o trhák storočia, no v porovnaní s týmto trendom vyznieva záver chabo. Okrem začiatočného nahodenia problému je zvyšok filmu príliš predvídateľný a nudný.(21.5.2006)

Jeden ze 200 nejlepších sci-fi filmů - 200 Greatest Sci-Fi Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/.(17.9.2012)

• Javert

Herci dobří. Jinou kvalitu na tomhle snímku nevidím. Hudba naprosto průměrná (již předtím použitá asi ve 100 dalších amerických filmech), atmosféra téměř nicotná, děj žádný, konec přehnaný. No, myslím, že dvě hvězdy jsou až až.(13.9.2008)

Toto scífko si spíš hraje na hledání původu vzniku života, což pak příliš nedotahuje, než na nějaké to reálné cobykdyby při objevování Marsu. A to je trochu zklamáním. Úplně cítíte, že z té kovové obří hlavy šlo vytlouct víc. Zvlášť, když to měl v ruce Brian De Palma. A opět je to snímek, z kterého si nyní populární Marťan krapet uždibl.(6.10.2015)