Mise na Mars

Mission to Mars

Misia na Mars

Dobrodružný / Drama / Sci-Fi

USA, 2000, 109 min

Výborné .. avšak v dnešní době již zanikající ..(25.5.2008)

Ten závěr s tím podivným mimozemšťanem mě tedy dostal, ale jo dobrý.(25.11.2007)

Nechápu to, že v Americe vznikly dva filmy na podobné téma ve stejném roce a oba svým způsobem dokázali tak u diváků pohořet. Tím druhým myslím Rudou planetu. Alespoň je poté větší chuť porovnávat a srovnávat mezi sebou filmy, které k sobě mají blíže než samotní astronauti na orbitě, protože co jiné divákovi zbývá, když ví, že ani jeden film, ač na to měl, nemůže být opravdu dokonalé sci-fi z prostředí, které zase tolik zfilmované není. Mise na Mars, dle mého názoru je přeci jenom na vyšším stupňi než jeho bratříček. Hlavně za to může filmový štáb v čele s režisérským jménem Brian De Palma. Od toho se čekalo opravdu dost a já se musím přiznat, že hodně jsem překvapivě dostal. Zajímavý příběh, který se nijak nerozvíjí, ale na konci závěrečná pointa rozvrátí celý film naprosto neuvěřitelným způsobem, možná stejně jako celkový názor diváka na samotný film. K tomu hudba od Ennia Moriccone, která je až moc fantastická. Sice do filmu zapadá, ale chvílemi už z toho všeho jde mráz po zádech. Celkově snaha, se kterou Brian De Palma šel do tohoto projektu se mu nevyplatila. Sice se ve filmu objeví slušná várka hereckých kvalit, závěrečná pointa také stojí za to vidět, ale i tak to bude film, na který se zapomene a když ne, tak se bude připomínat hlavně díky velké propojitosti s Rudou planetou --- Celá staletí jsme hledali původ života na Zemi. Hledali jsme na špatné planetě.(12.8.2007)

Velmi vydařené sci-fi s kvalitním scénářem. Mise na Mars má spád, atmosféru a ani na chvíli nenudí. Sice mi ze začátku příliš nesedla Morriconeho hudba, která se do sci-fi prostě nehodí, ale pak jsem si docela zvykla. Závěr je sice možná, pro někoho až směšný, ale já jsem přátelské mimozemšťany uvítala. Blízké setkání třetího druhu, které se v závěru uskuteční, je působivě vytvořeno. Ten jeden tvor, co se na konci objeví, sice trochu vypadá, jako by vypadl z nějakého animačního cvičení studentů filmové školy, ale i tak působí velmi roztomile. Je fajn, když někdo vylíčí existenci z jiných planet jako inteligentní, nenásilné a sympatické tvory. Nemusí být všichni odpudiví a agresivní jako Vetřelec či dominantní a na lov zaměření jako Predátoři:) A teorie s evolucí byla nesmírně zajímavá a vhodná k zamyšlení.(26.7.2014)

• tron

„Rozdiel medzi človekom a opicou sú 3%, ale tie robia mozartov a einsteinov.“ – „A masových vrahov.“ Čert ber takéto sci-fi. To, čo tvorcovia avizovali ako šokujúce záverečné rozuzlenie (pôvod života na Zemi), je v skutočnosti Dänikenov šlabikár. Na rozdiel od konkurenčnej (a vyložene nudnej) ČERVENEJ PLANÉTY s Kilmerom, je táto stratená misia aspoň nechcene smiešna. Výsledkom je sci-fi od režiséra, ktorý takéto blbosti nemá za potrebné, s hercami, ktorí nás sprevádzali už na cestách s Forrestom Gumpom aj medzi múrmi Shawshanku. Ale čo, aspoň sa pobavíte na úkor tvorcov, ktorí verili, že nakrúcajú novú 2001: VESMÍRNU ODYSEU.(1.11.2004)