poster

Mise na Mars

 • USA

  Mission to Mars

 • Slovensko

  Misia na Mars

Dobrodružný / Drama / Sci-Fi

USA, 2000, 109 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Isherwood
  **

  Dosti křečovitý scénář, jenž se snaží kombinovat čistý sci-fi blockbuster s prvky filozoficky zaměřených otázek, je jednoznačně nejslabším článkem filmu. A ani takový režisér jako je Brian De Palma nedokáže tuto špatně načrtnutou mozaiku udržet pohromadě, protože režírovat čiré americké hrdinství, sledovat vývoj digitálních efektů, kočírovat herce, držet jednotné tempo vyprávění a v neposlední řadě připomenout svoje režijní „trademarky“, kterými jsou občasné dlouhé záběry beze střihu (škoda, že zde je jenom jeden a to hned na začátku) a taky nějaká ta tryskající krev – ani ve vesmíru si nedokázal nepřipomenout svoje „krvavé začátky“. Jenomže Mise na Mars taky občas selhává v banalitách jako je dosti laciná výprava (červený kamerový filtr je sice hezký, ale nestačí) a záběry z volného pohybu vesmírem jsou sice formálně stejně precizní jako u Apolla 13, ale skuteční astronauti se při pohledu na ně asi chytají za hlavu. Naštěstí herci dokáží mnohé a ač mají poněkud jednoduché charaktery s poněkud násilně naroubovanou minulostí (hlavně co se týče Garyho Sinise) dokáží svoje hrdiny (v obou významech) zahrát přesvědčivě. Jenomže nic z toho nedokáže zachránit Misi na Mars před nízkým hodnocením, hlavně z toho důvodu že se nedokázala strefit do jedné ze dvou škatulí mezi kterými se po celých 120 minut přemísťuje – buďto čirý popcorn a nebo hledání odpovědi na jednu důležitou filozofickou otázku. A co teprve ta odpověď(15.8.2005)

 • kinej
  **

  Mise na Mars mohla dopadnout mnohem lépe. Bohužel je nasáknuta mnoha chybami. Zejména mi vadila přílišná sentimentalita příběhu, která kazí atmosféru. Dalším kiksem je scénář, který je chvílemi nechutně dovysvětlující a doslovný. Takové boty jako:,,Víš, nechtěl jsem aby to dopadlo takhle, ale po tom co tvá žena onemocněla a ty ses o ní staral…“ patří do telenovel a ne do ambiciózních kinofilmů. Někdy selhává i režie, například scéna, kdy se astronauti prochází po kosmické lodi, působí křečovitě a uměle. Nečekané je pro mě i absolutní selhání pana skladatele Ennia Morriconeho, který zde složil tuctové sentimentální melodie, které se, v lehce obměněných podobách linou ze všech filmů v nichž vlaje americká vlajka. Film zachraňuje od úplného propadu do bahna jen pár trikových scén.(18.2.2007)

 • T2
  **

  Rozpočet $100miliónovTržby USA $60,883,407Tržby Celosvetovo $110,983,407 ║ Tak očakávania od daného projektu boli asi nemalé, najviac to zlyháva v réžii, v prostoduchom scenári ktorý chce v niektorých momentoch pôsobiť veľkolepo ale opak sa stáva pravdou, či dokonca ani tie triky občas neoslnia. /45%/(20.7.2005)

 • sepp
  ***

  Tento film patri mezi ma oblibenejsi sci-fi, ikdyz o zadny majstrstyk se nejedna. Misty je diva kale opravdu napjaty a hltave ocekava veci pristi. A vizualni efekty na konci filmu byly v te dobe prekvapive a krasne. Pozitivni vzpominka pretrvava a i dnes se da u Mise na Mars stravit prijemne odpoledne.(8.9.2008)

 • Shit
  ***

  Bohužel jenom průměr, přece jenom se z toho dalo dostat mnohem víc než co z toho dokázal dostat Brian De Palma a Gary Sinise s Timem Robinsem, ale ti podali docela obstojnej výkon, ale bohužel takový díry a stupidity ve scénáři nedokázali vynahradit, hlavně scéna, kdy se Tim Robbins zabije mi připadla hodně stupidní a kýčovitá, ale dál už se to odvíjelo celkem slušně a bylo to i zajímavý, chvilku napínavý a filmová veze stvoření života na zemi zajímavá a ne úplně stupidní, snad jenom konec se dal vyřešit trošku neamericky, ale jinak solidní sci-fi(21.8.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace