Film v režii čtyřnásobného držitele Oscara® Clinta Eastwooda (Million Dollar Baby, Nesmiřitelní), Invictus vypráví pravdivý příběh o tom, jak Nelson Mandela (Morgan Freeman) spojil síly s kapitánem jihoafrického rugby týmu Francoisem Pienaarem (Matt Damon), aby pomohl sjednotit zemi. Nově zvolený prezident Mandela ví, že jeho národ zůstává po apartheidu stále ještě rasově i ekonomicky rozdělen. Věří, že může svůj lid spojit přes sport, proto se rozhodne sjednotit hráče rugby, kteří patří v celosvětovém měřítku mezi outsidery. Jihoafrický rugby tým nakonec postoupí na Světový pohár roku 1995. (oficiální text distributora)

zipper111

Invictus je příběhem jednoho Obrovského muže, který nebyl velký vzrůstem, nýbrž svojí nezdolnou osobností a silou, jež vládl své zdevastované zemi. Kdo jiný by mohl tento opus o velkém Mubadim než velký Clint, jehož režie dosahuje kvalit skoro nadlidských. Damon přídává svojí velkou kapkou do poháru vítězství v podobě skvělého výkonu, stejně jako velká spousta ostatních herců. Eastwood zraje jako víno, spoustu lidí to zde neustále opakuje a nelze než souhlasit, přejme mu alespoň dalších let na natočení jeho výtečných filmů. ()

blackrain

Film začíná propuštěním Nelsona Mandely z jeho sedmadvacetiletého vežení a sleduje jeho demokratické kroky při sjednocování země. Nelson Mandela byl velkým bojovníkem proti apartheidu a věřil, že černošské obyvatelstvo může žít v míru společně s bělochy. V době apartheidu nemohli černoši chodit do restaurací, kin, škol, nemocnic, a nesměli navštěvovat ani jiná veřejná místa, která byla určena bělochům. Morgan Freeman byl jako Mandela božský. Když se na scéně objevil ve vzorovaných košilých, které Mandela nosil, úplně jsem zapomněla, že je to Morgan Freeman a ne skutečný Nelson Mandela. Výraz tváře, gestikulace a chůze k tomu také velkou měrou přispěly. ()

Tony.cs

Clint Eastwood nám svou citlivou a precizní režií neukazuje příběh jednoho muže, ani dvou mužů...ukazuje nám příběh jednoho národa. Film který mě pohltil a v samotném finále mi běhal mráz po zádech. To dokáže Clint dokonale ()

vorheese

Logika praví, že smíšením dvou průměrných filmů jeden výborný nedostante. Proto je Invictus podivnou směsicí průměrného politického a lehce nadprůměrného sportovního dramatu (a to ještě s velmi, ale opravdu velmi podivnou pseudoteroristickou vložkou). Korunu nedotaženosti tohoto Eastwoodova počinu nasazuje zmateně nastříháná hudba v průběhu finálového zápasu. ()

kaylin

Clint Eastwood je pro mě jedním z nejzajímavějších režisérů a i snímek, který by mohl být hodně patetický a až kýčovitý, dokázal podat s nezbytnou dávkou patosu, ale přitom tak, že zde nejsou kýčovité a hloupé scény. Přitom tenhle příběh o sportu a politice zní tak nepravděpodobně... Ale funguje to a člověk tomu věří. O to víc, že to je pravda. ()

René.girl

I am the master of my fate...I am the captain of my soul aneb Nelson Mandela je můj hrdina. Clint Eastwood mě, ale tímhle filmem dost zklamal. Strašně se to táhlo a nudilo. Morgan Freeman byl spolu s dojemným koncem jedinou světlou stránkou tohoto filmu. Mrzí mě to, ale víc než tři hvězdičky si tenhle film nezaslouží. 68% ()

italka63

Tak já to z pohledu ženy rozdělím takto-první třetina dobrá, druhá nic moc, třetí vynikající. A tak jako lze smeknout před Nelsonem Mandelou, musím před Morganem Freemanem a Clintem Eastwoodem. Závěr byl velmi emotivní. Skvělá hudba doplněná africkými rytmy, které jsou úžasné. ()

MATADOR

Popravdě, necítím ani zklamanost, ani nadšení. Invictus je o něčem naprosto jiném, než je nám servírování. A to o stmelení národa na pozadí jedné neuvěřitelné sportovní cesty. Servírovat tak obtížný námět, který obsahuje Invictus je opravdu chválihodné. Na jednu stranu vynikající Morgan Freeman, který svými proslovy vážně kouzlí, ale na druhou stranu jako film těžko zhodnotitelné. Působí to na mě spíše jako dokument s fajn hereckými výkony, prostředím a hudbou, skvělou režií a scénářem. ()

katuska138

Morgan Freeman je nepřekonatelný. Z něho ta láska, soucit, odpuštění úplně sálá. Nádherný příběh a ještě nádhernější hudba. ()

Duotone28

Priamo stotožňujem s Tomcom. Mandelov pohľad zobrazený na výbornú...kdež to všetko okolo rugby ma minulo. Škoda, lebo v podstate to malo byť hlavný ťahúň filma:). Ale určite to stojí za videnie...nazdar ()

salalala

Je mi to strašně líto, protože Eastwooda zbožňuju a na každý jeho film se těším. Invictus je řemeslně dobře odvedený a má jistotu v podobě excelentního Freemana, jehož podoba s předobrazem byla místy až mrazivá. Ani ten Damon není špatný, i když je trošku v pozadí, ale přihrává dobře. Navíc se naučil jihoafrický přízvuk. Bohužel celému filmu chybí to, co dělá Clintovy filmy nesmrtelnými a odzbrojujícími - emoce. Tohle je prostě standardní politicko - sportovní drama s úžasně natočenými ragbyovými sekvencemi. Ale není to taková ždímačka jako předchozí Eastwoodovy bomby. Prostě výborná práce od všech zúčastněných, ale není tam nic navíc, což je rozhodně škoda. Navíc mi připadá, že tentokrát to režisér neodhadl s délkou a mohl to trošku zkrátit, dvě a čtvrt hodiny jsou trochu moc. Sorry, Clinte, ale pořád tě zbožňuju. 60% ()

m@rz

Perfektní film. Morgan Freeman hraje úžasnou charismatickou osobnost, Matt Damon spíše doplňuje postavy. A atmosféra je také vynikající, ani vám nepřijde, jak je ten film dlouhý. ()

FilmFan24

Poctivá filmařina ruku v ruce s precizní Eastwoodovou režií a výborným Freemanovým hereckým výkonem hodným Oscara v příběhu, který napsal sám život. ()

Aleee89

(viděno v lednu 2010) Pokračuji ve své soukromé oscarové jízdě, tentokrát padla volba na novinku Clinta Eastwooda. Hned na začátku musím poznamenat, že to byl zatím nejslabší snímek z těch, které kvůli výročním cenám nakoukávám. A taky bohužel, že přišel po výborné Výměně a především po Gran Torinu. Jsem asi jako většina dost namlsaná předchozími Eastwoodovými filmy a nevyhnu se srovnání, ze kterého nevychází Invictus příliš dobře. Filmu chybí hlavně pořádný scénář. Chválím sice, že jsem se mohla podívat do života ragbyového mužstva i prezidenta Mandely, ale to je asi tak vše. I když to mělo silné momenty na konci a závěr byl ne strhující, ale hodně dobrý, během filmu mě děj docela nudil a připadal mi rozvleklý, což nezachrání ani zajímavé postavy, které byly dobře zahrané. Takže bohužel, drama si představuji trochu jinak. Je to dobrý, ale ne výborný film, jak by se od Eastwooda mohlo čekat. ()

corona

Rugby je šport, ktorý nikdy v živote nepochopím a asi ani nechcem pochopiť. Jediný dôvod, prečo som so pozrela tento film, je meno režiséra a herci. Žiaľ filmu, ktorý som takmer z polovice musela pretáčať a na konci som spokojne vydýchla že je koniec, nemôžem dať viac. Nekriticky glorifikovaný Mandela, tak ako v žiadnom filme, nevýrazný Damon, čierna slúžka s bielou pani na zápase na lepší dojem, žiaľ nestačili. ()

Dont

Alespoň malá náplast na to, že již skončilo mistrovství světa v rugby... Jinak Morgan Freeman pronáší jednu moudrou větu za druhou a i když jejich koncentrace je možná až příliš vysoká, je na tom krásně patrné, jak složitá doba to v Jižní Africe byla a jak bylo nezbytné často volit tolerantní a kompromisní řešení v zájmu zachování křehkého příměří mezi obyvateli jedné země. ()

Rychlý a zběsilý Bourne?

Rychlý a zběsilý Bourne?

12.11.2013

Bez Matta Damona už to tak trochu nebylo ono. Jeremy Renner je sympaťák, ale Bourneův odkaz zaznamenal ve srovnání s finále původní trilogie citelný pád tržeb (Ultimátum utržilo celosvětově 445… (více)

Idris Elba bojuje s rasismem

Idris Elba bojuje s rasismem

14.03.2012

Za hlavní roli v detektivním seriálu Luther letos získal Zlatý glóbus. Určitě by nepohrdl ani Oscarem, nebo alespoň nominací. Je tu šance. Zahraje si totiž hlavní roli ve výpravném životopisném… (více)

Eastwood a počátky FBI

Eastwood a počátky FBI